Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

matisekc
6. aug 2010

jej baby vy uz riesite vianoce, ja chcem Emke kupit kocik pre babiky a Kubo chce autodrahu, ja sa tesim na vianoce, budu to Emkine prve a som strasne zvedava ako bude reagovat, Kubo mal na vianoce rok aj styri mesiace a ked videl rozsvieteny stromcek tak sa neskutocne tesil, pomali sa ho dotykal a vobec ho nezaujimalo co je pod nim 🙂

katka6211
6. aug 2010

Matisek, no presne na to sa ja tesim, ako bude pozerat na stromcek 🙂 pamatam si sestrinho syna, a ten bol uplne ocareny tym vsetkym 😀

smardik
6. aug 2010

@matisekc já už vždycky řeším vánoce v létě a v září,nejpozději v říjnu mám nakoupeno. Nemám ráda chození po obchodech před vánoci-plno lidí a ceny pořád stejné (akce sice jsou ale hahaha že- koukala jsem na akci na jedno auto-normálně přes rok stálo 400 Kč, chvíli před vánoci ho zvedli na 600 a pak byla velkááááá sleva když ho dali na 400) takže tak nějak no 🙂 a pošta už v listopadu nezvládá takže nakupuju ale fakt nějak nevím co Honzíčkovi,zatím mám vybrané jen tohle

smardik
6. aug 2010

u nás bylo loni vánoce to sam, Tom měl rok a 2měsíce a koukal se na stromeček-hlavně teda světýlka měli úspěch a větvičky mu nedali spát tak na ně šahal ale měli jsme živý tak se popíchal a už to moc nezkoušel, jen co mu nedalo spát bylo stříbro - jak jsme chodili kolem tak to padalo tak bud ho pořád dával na stromeček on sám nebo ho nosil nám a ukazoval na stromeček že ho tam máme dát.musím říct že dárečky ho nějak nezaujali, rozbalili jsme 2dva a stačilo tak jsme to pak nechal na další den kdy byli taky 2 a pak ještě další den a bylo to tak lepší 🙂

misicka455
6. aug 2010

No my zase skrz peníze takže s další výplaty už pokoupíme někomu něco na vánoce aby to pak nebyla šupa najednou 😉

mirulienka
6. aug 2010

@sasulec ma hnisavu anginu velmi pomahaju cucoriedky a aj zavarane a pit tu stavu. stahuje to ten hnis dolu a samozrejme ze lieci... 😉

suy aj my na vas budeme silno mysliet. ☹ olinko to urcite zvladne, ved ma svojich milovanych rodicov, na ktorych sa bude tesit 😉
my ideme v pondelok s andrejkom na prijem... a baby tiez sa bojim ☹ tento rok uz druhe moje dieta pod noze... i ked teraz nie az tak hrozne, ale predsa... zivot je obcas nespravodlivy 😠

smardik
6. aug 2010

@misicka455 jo i peníze jsou důvod,každý měsíc něco tak nepoznám jak pak v prosinci vše najednou

@mirulienka Andrejko to zvládne a ty taky,jste šikulky

mirulienka
6. aug 2010

aaach vianoce.... ked ja mam pocit, ze moc nestiham ani ten bezny zivot a nieto este darceky vyberat 😒
ale uz dlho viem, ze konecne po chlapcenskych darcekoch prinesie jezisko aj babiku a mozno aj kocik 😉 proste nieco dievcenske 🙂 alebo jedno na narodky ?? 😕 😕 😕

a mam pocit, ze nasa herecka uz bude za chvilu chodit... dobehne k najblizsej opore, postavi sa a drzi iba jednou rukou, druhou sa snazi za kadecim natahovat. no proste nestiham z nej 🙂 obcas sa zaknise a moj manzel to nazval, ze "je stabilna, ako nasa nova vlada" 😀 😀 😀

smardik
6. aug 2010

@mirulienka my máme kočárek i když mám kluka-má růžové golfky a bez nich neexistuje jít ven, prostě je má rád a spokojeně si je tlačí 🙂 a dneska jsem mu objednala sadu nádobí-u kamarádky se od toho nemůže odtrhnout tak dostane nádobí a klidně i kuchynku když bude chtít

smardik
6. aug 2010

no nic holky jdu spát jsem utahaná a kluci mi ted brzo vstávají-Honzík 5:45 a TOmík 6:15 tak at mám na ty 2trošku elánu a to nás zítra čeká úklid po malování 🙂 to bude sranda s těma děma

mirulienka
6. aug 2010

@smardik fuuu, tak ti nezavidim.... tak skoro vstavaju????????? no my sme terezku konecne naucili dlhsie spavat. zo zaciatku tahala len do cca 6:30 ale uz takmer nevstane pred 8-smou 😉

smardik
7. aug 2010

@mirulienka jo vstávali mezi 7-8 ale ted poslední týden tak brzo, Honzík je už napapaný,přebalená,převlečený a hraje si, Tom zatím spí

blue04
7. aug 2010

@sasulec ano...davali v spravach vsetky okolite krajiny tiez...my cestujeme o tyzden cez polku europy,tak dufam,ze nic nechytime

blue04
7. aug 2010

@mirulienka neco mi uniklo?preco ide andrejko na prijem?
@claca vitaj medzi nami srdieckami.my sa tu snazime si jedna druhej pomahat a delime sa o svoje skusenosti.tak si na spravnom mieste 😉
ked si nas precitas tak uvidis,ze vela deticiek zvladlo aj nezvladnutelne a dokazuju ze su to bojovnici!
drzime vam velke palce

sasulec
7. aug 2010

ahojte,este raz dakujeme vsetkym ze na nas myslite..😉 mooc mooc si to vazim..😉
Miri dakujem za typ,tak hned jak nabehnem do obchodu,nieco kuknem,samozrejme,ze asi len zavarane,lebo teraz asi cerstve sotva zozeniam..😉
Drzim palceky vsetkym detuskam ktore caka ,,tazky den,, 😔 a aj maminam vela nervikov pri upratovani 😀
Ja som dnes uz zvladla jednu fusku,mala v noci mala dokonca len 36,7 rano 37st teplotu a teraz ked sla spat uz mala 38,6 🙄
este ze je babka doma,aspon som si upratala a cez tyzden ked budeme same sa budem musiet uz len jej venovat,stale si vyzaduje pozornost,aby sa s nou niekto hral,kreslil,cital.. ale aspon pri tom zabuda na bolest v hrdielku a v pusinke 😔
Tak sa zatial majte,este hadam dnes nakuknem 😕 pa

sasulec
7. aug 2010

ze Vianoce..jeeskove oci 😕 devy!!! nestraste.. 😅
inak my asi kupime malej kuchynku,chcela som uz na narodky,ale na nestatsie,bol to nestastny vyber a museli sme ju vratit,takze aspon sa s babkou zlozime na taku riadnu,co bude aspon drzat pokope..😉
a caka ju tam uz aj lego a cd este dokupim,lebo od samej radosti ze ma vcielku Maaju,zacala nosit cd-cka a cele ich doskriabala a teraz uz len tak tak idu,sekaju,takze ich mozem kupovat nanovo.. 😖

smardik
7. aug 2010

@sasulec letos jsem s vánoci pozadu jindy už mám skoro vše a ted nic ale zrovna doplnuju seznam ale Hanys mi dává zabrat a ještě tchánovci

sasulec
7. aug 2010

https://www.modrykonik.sk/bazar/hracky/g4kp/cho...
a este nieco,co lutujem,ze som neobjavila ked sa mala odhodlavala tak dlho chodit,podla mna pre mrnuskov,kt sa prave odhodlavaju chodit,ale este potrebuju oporu je to super,je to lakava hracka a uzitocne,mne sa to teda paci 😵

sasulec
7. aug 2010

a do Vianoc dorastu do toho aj ti mladsi 😵

smardik
7. aug 2010

@sasulec děkuju to chodítko u nás úspěch nemělo-měli jsme podobné a šlo do světa, není to nějak stabilní a prostě nezaujalo, místo chodítka se u nás ale hodně využívalo tohle auto - fotka, to je dost stabilní ale lehké - ze začátku s ním jen lítal místo chodítka a postupně ho začal používat víc a ted už v něm vozí hračky nebo cokoli co chce, schválně tu bourá,zatáčí 🙂 fakt nejlepší hračka co jsme koupili

smardik
7. aug 2010

ale to se mi líbí
https://www.modrykonik.sk/bazar/hracky/o1mu/zer...
https://www.modrykonik.sk/bazar/hracky/4vhq/ext... nemáš s tím zkušenost? našla jsem to u té samé paní co jsi dávala odkaz

sasulec
7. aug 2010

noo mat tak vacsi byt tak ta stavebnica by mala uspech,teraz nas bavia skladat take minidomceky..😉 ( z maleho zoo- lega)
a v skrini nas caka este jedna zostava to dostane na Vianoce..😉
no a ja som tym chcela poukazat na take tie hracky ktore sa tlacia pred sebou u nas to bol kocik,raz ked sme boli na ,,skusy,, v draciku a este chodila za prst, som jej dala do ruk kocik a ona hybaj hooo cez cele hrackarstvo,len som za nu ocami vyberala zakruty,ale velmi to pomohlo,zistila,ze je aj nieco ine uzitocne ako len nieci prst..😉 😀

smardik
7. aug 2010

@sasulec sasulec no my máme doma to auto a kočárek-golfky takže čeho držet se má, to je právě nevýhoda mladšího sourozence že má věci po starším, ještě když je to kluk že 🙂 holka by dostala panenku ale kluk autíčka a kupovat autíčka nebudu když jich máme dost ale něco vymyslím. Já zvažuju TOmovi koupit ponk s nářadím a manželovi na to přijde maličký, podle něj je malý na vše. příští rok dostane určitě kolo odrážedlo-hned jak to bude zvládat

sasulec
7. aug 2010

podla mna na to naradie nieje malinky,ved pri tom moze sedkat,bude si tam klopkat a buchat az az.. neviem neviem ci to neobanujes..😉 😀

smardik
7. aug 2010

taky si myslím že na to nářadí není malý, asi už mám i vybráno jaký ponk to bude 😀 😀 😀 😀 😀 a manžel nemusí vědět vše že

sasulec
7. aug 2010

@smardik presne tak!bude mat pod stromcekom surpreis aj on,hehe 😀

smardik
7. aug 2010

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mirulienka
7. aug 2010

@sasulec andrejko mal herpeticku anginu okolo roka. zevraj to velmi boli 😖 tie zavarane cucoriedky vazne pomahaju a este aj veeeela pit. za dva dni sa citil ooooovela lepsie. mam to odskusane aj na sebe 😉

@blue04 ideme na tu obriezku ☹

sasulec
7. aug 2010

Miri dik za typ,zajtra jej skocim kupit,dnes som uz k. o. tak zatial papa 😔