Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

douglas
7. okt 2009

xixi...Rick vstal uz o 2hej rano..a speval mi asi dalsie dve hodky a vstali sme opat o 8mej 😀

douglas
7. okt 2009

atery, Rick este nechodi, lebo sme na Slovensku, ale az budme v Uk, urcite ho dam 😎

douglas
7. okt 2009

Dia, a co tak skoro do prace? tak skoro zacinaju hadam len pekari a smetiari!! 😀

sasulec
7. okt 2009

bry den,ako sa mavate? 😅

blue04
7. okt 2009

atery nas Jack chodi do skolky uz od 9 mesiaca.v UK bola materska len 6 mesiacov,tak som isla do roboty ked mal 7 mesiacov a do skolky od 9 mesiaca.iba na 2 dni tyzdenne ale poviem,ze to dobre spravilo aj mne a aj jemu.myslim,ze jeho imunita sa o vela posilnila a nebyva velmi casto chory,iba take ako soplik.davam ho aj ja ockovat proti chripke kazdy rok.doktori nemali ziadne vyhrady aby nemohol chodit a boli velmi za,lebo sami povedali,ze pokial deti mozu,tak je dobre pre ich vyvoj chodit do skolky.predsa budu ob,edzovane v inych veciach tak ich treba pomaly ucit na drznejsi zivot tam vonku.urcite po operacii bude dobry mesiac ak nie dva co by sa mali vyvarovat kolektivu ale ako nahle budu na 100% v poriadku,sup ho do skolky 😉

sasulec
7. okt 2009

blue to ockovanie vam odporucil doktor? ja zatial nedavam,ale mozno ked pojde mala do skolky.... inak tiez som mala dilemu,ze ci a kedy pojde do skolky.teda,nechcem ju clenit od kolektivu,to by som jej asi viac uskodila ako pomohla..ved ona je je uplne oki a energie ma za troch dospelych, to doslova...mna,setru aj babku zmori,(co za nou behame,teda este s nou lebo nechodi uplne sama,potrebuje prst) a ona funguje dalej 😅 😀

atery
7. okt 2009

blue to si ma potesila 🙂 , sasu my davame maleho ockovat od 6 mesiaca kazdy rok a aj my sa koli nemu davame ockovat kazdy rok.
Ja ho tiez nechcem obmedzovat v nicom, ved on sa vie kolko vladze, to nam povedala aj dr, ze on si vie regulovat kolko vladze, on je tiez take male tornado, tiez neposedi 5 minut 😉

diapozitiv01
7. okt 2009

No cim skorej pridem, tym skorej idem dom, este chvalabohu ze mame flexibilku 🙂 . Muzik chodi uz na 6 tu, tak on uz o pol 3 je doma. tak mu zavidim, ja musim robit az 8,5 on len 8

mirustek1
7. okt 2009

precitala som vas a tisnu sa mi slzy do oci,preco je to na tom svete take nespravodlive a musia deticky trpiet,prajem vam vela sil a hlavne vasim drobcom,nech vsetko dobre dopadne
aj ja trochu povzbudim,tiez poznam kamosku,co jej zomrelo babo par dni po porode na srdcovu vadu a teraz ma druhe a zdrave....vela sil

diapozitiv01
7. okt 2009

Mirustek,
chvalabohu deticiek co zomreli na srdcovu chybu nie je az tak vela a dufaz ze to tak aj ostane. Ale rocne sa narodi asi 500 deti s postihnutym srdieckom, co je obrovske cislo. Vsetky tieto deticky potrebuju doslednu lekarsku starostlivost a hlavne lasku a silu svojich rodicov.
Urcite to nemaju lahke, prekonavat zlozite operacie, nielen raz ale aj 3 ci viac krat, pokazde sa obavat o zivot svojho drobceka, balancovat na okraji zivota a smrti ale ked maju pri sebe ich zlaticko to hovori za vsetko. Ked sa na nich usmeje, ked sa ich dotyka,,, potom to vsetko stalo za tu neistotu, smutok a stresy....

sasulec
7. okt 2009

inak baby spominali ste tu niektore,ze ste podstupili operaciu alebo vase deti,kt. mali defekt komorovy ,predsienovy 😒
chcela som sa spytat,ze ak teraz v 2 rokoch zoperuju malu,bude ju cakat v buducnosti este jedna operacia? ☹

sasulec
7. okt 2009

Haloo,si vas trochen dopredsie hodim,bo ste my na koniec usli... 😅

blue04
7. okt 2009

sasulec,mojej znamej dcerku operovali ked mala 5 rokov a 18,teraz ma 25 a funguje ako normalka,este ktomu je v UK a tak sa jej tam paci,ze ani domov nechce prist.jedine ma spatny tok a vyzera to tak,ze jej pravdepodobne budu musiet transplantovat novu chlopnu co potom bude musiet byt na liekoch,teraz neuziva nic uz dlhe roky.Neviem presne ci ma ten isty problem ako Saska,ale nieco sa mi zda ze je to to iste. 😵
kontrolu ma 2x do roka.
a ockovanie nam odporucil kardiolog,ze tym nic nestratime.do roku ho ockovali RSV(proti zapal pluc) a teraz kazdy rok proti chripke.myslim,ze robim spravne,nechcem zbytocne zatazovat jeho imunitu 😉

blue04
7. okt 2009

ahoj Mirustek,ano je smutne vidiet hodinove deticky bojovat o zivot a je nespravodlive ze musia trpiet uz od utleho veku.je to nas a ich osud a kazdy sme tu pre nieco,jednoducho musime splnit svoj ciel ...

douglas
7. okt 2009

blueo4, vystizne povedane.
my sme sa prave vratili z 3hod prechadzky, a mam dost...asi starnem 😠

blue04
7. okt 2009

douglas my sme boli 4 hodky a Jack nechce spat,protestuje a pozera rozpravky.ja keby mozem,lahnem hned.aj som to tak planovala,ze ked zaspi,vyvalim sa na gauc na chvilku.... 🙂

douglas
7. okt 2009

rick nespi uz asi rok cez den... ☹
a ja by som bola tak rada, keby spal a aspon trosku si jeho telicko oddychlo..

sasulec
7. okt 2009

diky blue,bo mne vraveli len o tejto jednej a nie ze ju bud cakat este jedna,no ako som tu postrehla tak asi hej ☹
nic musim sa na to nabuduce u kardio opitat..ona povedala ze po tom zakroku bude vse oki a moze aj vrcholovo sportovat..teda po katedrizacii..neviem ako je to,ked zvolia operaciu..
no nic,ideme vyvetrat hlavky,bo mala mi tu chalupu zhodi ked ju nevypustim..vecer som tu ako ,,na koni,, 😅 😀
😉 have nice day 😉

blue04
7. okt 2009

sasulec,kazde dieta je ine.to je ako chripka,niekto si da paracetamol a je dobre a druhy skonci v nemocnici 😉 .to sa neda porovnavat.to je len dobre,ze Saska je aktivna😀

blue04
7. okt 2009

douglas,aj jack uz spava len sem tam,ale on sa sam prehra,tak ma moc neotravuje a mozem byt na nete 😨

diapozitiv01
7. okt 2009

Akurat som prisla z prace,
tak do hodinky ma prist maminka so surodencami mi pogratulovat, tak som sa stavila este v obchode kupit nejake dobrotky 🙂

douglas
7. okt 2009

dia, tak prajem prijemnu zabavu 😉
blue, nuz ja mam dvoch a stale ked si sadnem a zapem laptop, tak sa na mna vrhnu, lebo chcu pozerat tweenies al. gummy bear na you tube 😀 😀

blue04
7. okt 2009

dia,tak pekne oslavte 🙂
dnes je modre z neba,tak budem len tak odskakovat 😉
douglas my mame zase barny a pepper pig 😀

macka01
7. okt 2009

ahojte žienky,tak včera mi nešlo načítať koníka uplne celý deň,postrehla som že viacerým.Bola som ako bez ruky keˇd som nemohla pokecať 😒

diapozitiv01
7. okt 2009

Dobry vecer moja srdieckarska rodinka 🙂 ,
tak uz gratulanti odisli, boli sme aj na hrobceku zapalit kahancek, boli sme tam tak na vecer, ked uz sa zotmievalo...
Potom sme sa zase vratili k nam a kecali sme, brasko posiloval s muzikom v nasej mini posilovni v detskej izbe 😀 ,

Macka,
my s blue sme mali tiez konikoveho abstaka, tak sme si vymenili aspon par mailov,, 🙂

douglas
7. okt 2009

macka01, co by sme robili bez netu,,, 😉

diapozitiv01
7. okt 2009

by sme si posielali holubov 😀

sasulec
7. okt 2009

dobry vecer,mala uz haja,tak som tu 😉

douglas
7. okt 2009

ahoj sasulec 🙂

douglas
7. okt 2009

dia, a vsechno okolo by tu bolo od nich obsrane 😀