Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

misicka455
10. mar 2011

@lusilia ni já to nechci vědět nějak si to zatím nepřipoušítm

cherub
10. mar 2011

@blue04 držím pěstičky na kontrolu 😵

u nás jedna pozitivní zprávička - nosní mandle je sice mírně zvětšená, ale na vytrhnutí to není 😎 a i kdyby bylo, tak pediatrička rozhodně nedoporučila 😉

cherub
10. mar 2011

@misicka455 já už se tě možná ptala, ale už nevím 😀

vy jste z brna byly předány do Prahy jen na základě dokumentace a oni se vám pak ozvali rovnou s termínem? nebo jste museli jet na kontrolu ještě do Prahy kde si vše "ověřili" a až pak byla operace? 😕

misicka455
10. mar 2011

@cherub k super, že trhání mandlí nebude 😉

misicka455
10. mar 2011

@cherub my to měly tak , že Veru se narodila v Brně hned ten den ju převážely do dětské nemocnice a odtam do Motole kde jí druhej den po přijetí operovaly.

A podruhé nás chtěly vidět , musely udělat konzilium o operaci nemůže rozhdnout jen jeden dr a pak nám odšel papír, že půjdem na operaci a že máme čeat na pozvánku pak došla pozvánka na operaci a my jel na tu operaci,a le určo vás asi budou chtít vidět 😉

cherub
10. mar 2011

@misicka455 jsem moc ráda, alespoň nějaká starůstka odpadla a kolem toho kolečko doktorů.. ono chodit k doktorovi s Nikolkou a ještě s Elou fakt moc nejde... teď musím Nikitu většinou pevně svírat, aby se necukala a mohli ji vyšetřit a kam bych dala Elenku, když u nás jsou všichni doktoři do patra a bez výtahu, to netuším 😠

ale krevní rozbory, imunologie a očkování na pneumokoka je nemine, to bude taky boj 😅

cherub
10. mar 2011

@misicka455 děkuju 😅 to fakt nerada slyším toto 😖 😀 Do Brna jsme objednaní na 26.9. s tím, že pak už by nás měli předat Praze.... takže je možný, že se podívám na vánoční trhy do Práglu? 😀 😀 😀 nebo to nemusí být takový fofr 😕

a ještě jeden dotázek. s těmi krevními odběry co ji čekají za týden budeme na žádost Brna zjišťovat i krevní skupinu. Je možné, abych případně mohla dát k dispozici svoji krev? případně manželovu, pokud bude mít jeho? 😕

misicka455
10. mar 2011

Já už nic nepíšu koukám, že jsem poslední dva dny posel blbejch zpráv 😖 😀

@cherub na trhy se můžete podívat ,a le taky nemusíte když to není autní tak maj docela čas na vše 😉

S tou krví ti neporadím to mě anii nenapadlo . jen s e zeptaly zda dovolím transfůzy a kolik to bylo vše 😉

cherub
10. mar 2011

@misicka455 počítám ze všemi možnosti, takže když se ptám, tak chci prostě slyšet i nepříznivé informace 😀 😀 😀

stav snad akutní není a nebude.... takže doufám, že si nás předají papírově a pak budeme mít zase chvilku šábes 😅 😉

misicka455
10. mar 2011

Bych to viděla, že vás budou řešit až po novým roce 😉
@cherub

cherub
10. mar 2011

@misicka455 to by bylo nejlepší 🙂 a to už ji potáhne na 5. rok, takže asi nejvyšší čas. Když vezmu, že se operace může několikrát odložit, pak nějaký čas na zotavenou, tak aby to do té školky vůbec stihla 😅

a jak je to s lázněmi? jezdí děti?

misicka455
10. mar 2011

@cherub jj děti maí od tří let nárok na lázně takže nás se to ještě netýká. Jezdí se do Poděbrad.

A nemysly na to ,že se bude operace odkládat 😉

cherub
10. mar 2011

@misicka455 tak doufám, že tam může být i jeden z rodičů, protože sama by to tam asi nezvládla 😅

tak já se snažím myslet co nejpozitivněji, ale tyhle virozky jsou ochechule zákeřný, objeví se fakt když to nepotřebuješ 🤐 a podle vašich zkušeností se každá alespoň jednou měly odloženo 😅

nicméně dneska jsem měla takhnusný sen, že jsem se probudila orosená až na pr... 🤐 😔

misicka455
10. mar 2011

@cherub do šesti let tam může rodič být pak jedině když to napíše psycholog , že doporučuje doprovod rodiče, ž e dítě by to asmo nezvládlo.

misicka455
10. mar 2011

Tak my jednou taky musely operaci zrušit Veru měla teploty, aleje tzo lepší než když už bychom tam byyl a rušily to oni , že mají akuťák .

cherub
10. mar 2011

@misicka455 díky za článek... zase na pytel 😀 jako 21 dní? to je docela mazec. Když má člověk druhé dítě, tak je to prostě nereálný 😔

no to je jasné, že lepší zrušit pro nemoc než aby to zrušili oni sami, to fakt člověka vytočí nad míru, zvlášť když to má takovou dálku 😅

misicka455
10. mar 2011

@cherub kámoška to dělala tak, že se střídala se svojí mamkou, má ještě dvě děti doma tak jela na týden pak jela její mamina atd....

cherub
10. mar 2011

@misicka455 jenže moje mamka pracuje, stejně tak můj taťka, manžel... ono to asi nebude tak jednoduchý, jak by se zdálo 😖 nicméně do tý doby daleko ☹

hlavně jde o to, že už ten pobyt v motole bude "náročný" na čerpání dovolené... my tam s manželeme chceme být oba a Elenku bude hlídat moje maminka.. a vzhledem k tomu že to bude pravděpodobně ve stejný rok a pobyt v motole bude cca na těch 10 dní, tak to už je skoro půlka nároku na dovolenou vyčerpána 😅 ještě do toho můžu nějak zamíchat OČR, ale to si třeba moje mamka vzít nemůže 🤐 to jsem teda zvědavá, jak toto vymyslíme 😝

misicka455
10. mar 2011

@cherub no nemáš to jednoduché 😒

cherub
10. mar 2011

@misicka455 a kdo má 😅 😉

tak ony lázně nejsou povinné, třeba by se to dalé zvládnout i bez nich, ne? jaký je rozdíl mezi operovaným roční dítkem a tříletým?
nějak se to vymyslí, tohle je momentálně naprosto nedůležitý, jen mě to tak napadlo 😉

misicka455
10. mar 2011

Jasan, že lázně nejsou povinný máš na ně nárok a zda to využiješ nebo nevyužij je jen a jen na tobě.

Rozdíl? Těžko z hlavy říct já nevím možná trochu ten mentální, že tříletý dítě už víc chápe , jinak mě nic moc nenapadá.

cherub
10. mar 2011

Tak pokud se lázně píší až tříletým a výš pro to, aby se jakoby zotavili duševně, tak to je podle mě zbytečnost řešit konkrétně náš problém s hlídáním mladší dcery... pokud tam Nikolku vyšlu samotnou, tak se její psychika propadne ještě hloub.. a podle mě ji doma bude daleko líp, mezi svýma, žádné bílé pláště, nic 😅 😵

misicka455
10. mar 2011

Nebo ty procedůry nejsou vhodné pro menší děti.

blue04
10. mar 2011

tak sa hlasime spat...kontrola dopadla vyborne.diaretika uz nemame,EKG super,nic sa nezhorsilo,vsetko pracuje ako aj predtym,saturacie mame krasnych 95% co je super,za posledne 4 mesiace pribral kilo a narastol 2.5cm...tak som rada 😉

misicka455
10. mar 2011

@blue04 moc moc gratulujeme k uspěšné kontrole jen tak dál 😉

cherub
10. mar 2011

@blue04 nádhera, super, gratuluju!!!! kéž by všechny zprávy byly takhle dobré 😎

@misicka455 vidíš, to je taky možnost ta vhodnost procedur, to mě nenapadlo 😕 😀

lusilia
10. mar 2011

@blue04 waooo, tak to su uzasne spravy, to sa fakt tesim s vami 😉

matisekc
10. mar 2011

blue04 gratulujem k dobrej kontrole a tiez k pribratiu a narasteniu
lusilia dufam ze kontrola o mesiac dopadne dobre a operacii sa nateraz vyhnete, Alanko je ale uzasny ked si dal dohovorit a mohli ho vysetrit
my ideme na kontrolu do DKC 21.3 a uz mam z toho teraz strach lebo na poslednej kontrole u nasej kardiologicky bola dost namahava a uplakana

1sirka1
10. mar 2011

@blue04 moc gratulujem k dobrym vysledkom, len tak dalej moji bojovnici 😉