Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

mirulienka
29. jún 2011

@cherub tak zvladnite vysetrenie co najlepsie... a jasne, na vsetko sa da zvyknut, len zaciatky byvaju tazsie. hlavne aby nikolka mala dost sil pre srdiecko 😉 ved co by si pre nu nespravila, ze? 😉

@mrskalianka jasne, ze davidko ma vela chute do zivota, kedze je taky spokojny a bezproblemovy 😉 a tak isto to bude aj po dalsich operaciach, uvidis 😉 musis tomu verit a zbytocne sa nestresovat dopredu 😉 uzivajte si radsej spolocne krasne chvile, aby si neskor nelutovala, ze si sa zbytocne trapila 😉

dadu30
29. jún 2011

Ahojte maminky, nerada vstupujem do vašho zabehaneho kolektívu, ale mám jednu otázočku. V 25.tt nám bola zistená Traspozícia veľkých ciev, malá sa narodila cisárskym v 38.tt na kramároch, na 6. deň bola úspešne operovaná a po 3.týždňoch sme boli doma. Operácia dopadla dobre, žiadne nežiadúce komplikácie neboli .....až na jeden - a to papanie !!! s tým máme od začiatku problém... aj pred ooperáciou........a tu je moja otázka........to všetky srdiečkové detičky nechcú papať? či je to individuálne? Dominikina pôrodná váha bola 3090g a 47cm, teraz má 7.mesiacov a váži 6450g a 63cm za posledný mesiac a pol pribrala 450g. Neviem sa stým zmieriť, že je to normálne ako ma ujistuje moja pediatrička. Prosím vás o akúkolvek odpoved, alebo radu. Všetkým srdiečkam posielame bošteky 🙂

mirulienka
30. jún 2011

@dadu30 no asi to tak nejak bude, ze nechcu velmi papat, aj ked to neplati pre vsetky, ale vacsinu z nas tu ano 🙂 ale zhodli sme sa, ze aj ked velmi nepapaju, energie maju casto aj na rozdavanie 😀 takze neznepokojuj sa, aj tak s tym nic nenarobis 😅 hlavne , ze mate za sebou uspesnu operaciu a mala to zvladla tak super 😉 ja si u mojej herecky hovorim, ze aka je pekna stihla... ked ju niekto vidi v elastakoch, tak zalamuje rukami, ake ma chude nohy, ale inak posobi normalne 🙂 vsetky deti nemozu byt buclate a pre nasich drobcov by to ani zdrave nebolo 😝 a som sa schvalne pozrela, kolko mala moja Terezka v 7 mesiacoch... tak 6890g a porodna vaha bola 3700g... takze fakticky este mensi vahovy prirastok ako vy 😅

katka6211
30. jún 2011

ani nas matus nechcel v podstate do teraz, co je rok a pol normalne jest, jedol len uplne malicko a ani nepriberal.
porodnu vahu mal 3500g a v 7mich mesiacoch mal 6850g a dlzku mal urcite viac ako vy, myslim, ze okolo 70cm.
a ak to pediatricka neriesi, tak by to malo byt v pohode, nas skoro do roka len stresovala kvoli vahe a zbytocne, potom sme ju zmenili a ta nas pochvalila 🙂 a ak sa mozem spytat, vidim ze si s popradu, koho mate pediatricku?

blue04
30. jún 2011

@dadu30 ahoj dadu a vitaj tu medzi nami...no s tymto papanim mame asi kazda problem. Moj ma 5 rokov a len cez 17kg. Je pod ciarkov co sa vahy tyka ale moj kardiolog nam povedal, ze keby nemal take dobre pooperacne vysledky,tak by to zacal riesit,ale viditelne mu to neskodi a je zdravy,nechorlavie a energie moze rozdavat! dokonca nam aj dovolili davat mastne jedlo ked ma chut,len aby sme si ho trochu vypasli 😀 😀 😀
On papa ako rocne dieta,strasne male porcie...ale ako hovorim,neriesime,zatial nie...a ani ty sa netrpap,pokial papka aspon nieco a nevygrcka,pokial pribera aspon nieco a pokial vidis ze ma energie,tak tiez by som to netrapila a uzivala si ju 🙂🙂🙂

mrskalianka
30. jún 2011

@mirulienka ja si malého užívam, takto som si neužívala ani zdravú dcérku a to bola prvorodená. Teraz už viem, aký je život krutý a neviem čo na nás ešte chystá. Ďakujem za každý deň keď sa moje deti zobudia s úsmevom na tváry a verím, že to tak bude stále. Niekedy ma však prepadne taká panika, čo ak sa Dávidkovi niečo stane, ale potom vidím ako sa stále usmieva a viem, že mu je dobre. Chcela by som už mať tú druhú operáciu za sebou, potom máme dlhší časový odstup od ďalšej, to bude lepšie. Ale ja mu verím a v DKC sú všetko skvelí odborníci, oni nám pomôžu.

dadu30
30. jún 2011

Ahojte a veľmi pekne dakujem za upokojenie.....už som bola na nervy...stále som myslela, že sa rozpapá, ale ani príkrmi nám nepomohli. Malej naozaj nič nechýba a keby ste ju videli tak mi poviete, že to preháňam.....ja som prišla vystresovaná už DKC kôli papaniu ☹ stále tam bol ten problém, že bud málo zjedla, alebo dlho jedla, a ked vynechala jedno papanie 😖 tak šup do nej sondičku 😠 to bolo riešenie na JIS-ke. Na prsník mi kašlala bola som rada, že som ju naučila preglgať z flašky , sací reflex úplne stratila takže 50ml sme niekedy jedli aj 1hod. Inak ja som si odsávala až do 6.mesiaca a do 4.mesiaca bola úplne na MM a potom kombinovane.
@katka6211 ja som si vybrala Dr.Papcúnovú hlavne kôli tomu,že roky bola prímarkou detského oddelenia v poprade a tie skúsenosti sú určite väčšie ako u obyč.pediatra.........musím povedať, že je to človek s veľkým Č, ľudská, nevystresuje ťa a hlavne ked terba tak aj po telefone nemá problém pomôcť a hlavne je to odborník 🙂

dadu30
30. jún 2011

zopár fotiek Dominiky.....prvá je robená 19.12.2010- po návrate domov, dalšia je z 3.2.2011 a posledná je dva dni stará

katuuska
30. jún 2011

@misicka455 no mudr.bola velmi mudra 😠 lebo povedala, ze davka by sa nemala opakovat, lebo ked to vygrcka tak neviem kolko toho v tele ostalo a kolko nie, takze by sa mohlo stat ze by sa predavkovala...ze musim vymysliet nieco aby negrckala...no rada za 100 bodov, lebo ako mam dvojmesacnemu dietatku vysvetlit aby negrckala, ze liek spapat musi...niekedy su ti doktori fakt smiesni...

mrskalianka
30. jún 2011

Je tu niektorá z Vás, ktorá má jednokomorové dieťatko z okolia Bratislavy? Ja nikoho takého nepoznám osobne a stále si pripadám ako jediná na svete 🙂. Zostala som taká divná, iná.... Neviem sa už normálne rozprávať s mamičkami zdravých detičiek, je mi do plaču ako sa sťažujú na niektoré veci... Ale aj ja som bola taká, riešila som somariny a až teraz pochopila tú stále opakovanú formulku "hlavne nech ste zdraví",

@dadu30 aká babulka krásna

mrskalianka
30. jún 2011

My zaťial s papkaním problém nemáme 🙂. Malý ma 3 mesiace a 6800g.

casperko07
30. jún 2011

@dadu30 ahoj no vecsinou kazde dietatko chore na drsiecko nechce papat ani mi sme nechceli papat ani po operaci nechcel papat asi tak do roka a pol teraz uz papa celkom dobre ..............je uz po dvoch operaciach ma DORV......ked sa narodil mal vahu 1970 a 42 cm.............teraz ma 2 roky a ma 9.5 kg ale aj nasa kardiologicka mi povedala ze sa nemusim bat ze nepapa zje tolko kolko chce a netreba ho nutit .............on to vsetko dobehne .....

casperko07
30. jún 2011

@mrskalianka hm no ja mam tiez taky problem ze tu v ke neviem o ziadnej mamicke co by mala jeednokomorove srdiecko a z mamickami zdravych deti sa nemam o com bavit a konecne by som sa chcela porozpravat s mamckou ktora ma podobny problem ako mi ale zatia som taku nenasla.....................mi tiez uz z papkanim problem nemame ....mame zajtra 2 roky a 9.5 kg..........takze som rada ............a ma tolko energie ..............niekedy sa mi zda ze ma viac energie ako normalne zdrave babo..................a chcela som sa spytat ze ci mate aj vy strach a ze co mam robit .......mam stale zle myslienky ze sa nieco stane...............a aj to ze pred par mesiacmi kamoske zomrela dcerka a boli sme na pohrebe a ked som videla tu malu tak sa mi zazdalo ako by tam lezal moj maly...nbikomu som to doteraz nepovedala ..............ale strasne sa bojim.......nechcem uz na to mysliet ale neda sa nemysliet na to ...................... ☹ ☹

katka6211
30. jún 2011

dadu30 na nu som pocula, ze je dobra doktorka 🙂 my sme museli menit, leba ta prva nic o problemovych detickach nevedela, vsetko len skusala 😠 a mala je uplne zlata 😉 neboj nic s tou vahou ked je doktorka spokojna, tak je to v poho 🙂
mrskalianka, casperko07 baby ste na tom tak ako aj ja, tiez som tu sama taka mamina, a ked niekedy pocuvam na co ostatne kocky s detmi stazuju, tak ja by som od radosti tancovala, keby to boli moje starosti. inak ja ked mam zle myslienky, tak chodim vecer von s kamoskou, ked zaspi matus, a len tak kecame o blbostiach, alebo riesime len maleho a ja len nadavam na vsetko ake je nespravodlive...a celkom sa mi osvedcilo ako zahnat blbe myslienky 😀

katka6211
30. jún 2011

a tu je matusko

casperko07
30. jún 2011

@katka6211 mas zlateho synceka .juj krasnucky.............no aj ja by som sla vonku ale nemam s kym a nema kto ostat s malym takze tak...........a keby aj mal kto ostat tak nemam s kymmmmmmmmmm.........ale dakujem za napad......

dadu30
30. jún 2011

@katka6211 malý je úžasný.. a aký veľký 🙂 inak mne sa stále zdá, že tie naše srdiečkové detičky sú nejak krajšie 😀 ako tie ostatné 😀 😀 😀 😀 😀 😀 katka a ty si odkial? mohli by sme si dať rande 🙂 inak mne dosť robí zle ked počujem ako ostatné deti priberajú a už sa 3.mesiacoch prevracajú na brucho a 5. už idú zuby atd..... ja som názoru, že každé dieťa je iné a inak výnimočné a mamičky typu "porovnávačky " mi lezú parádne na nervy.
@mrskalianka kamoške pri pôrode zaniesli infekciu do očka a od 2.mesiacoch cvičí vojtovku a mne sa sťažovala akú oni majú smolu a čo všetko si už oni vytrpeli.......to tej pravej sa sťažovala 😉 že? My sme po umelom oplodnení a to ja by som sa mohla všade sťažovať, že prečo my sme mali tú smolu atd.... ale ja to beriem tak, že aké šťastie sme mali, že už od toho 25.tt sme vedeli čo nás čaká a ako dobre to dopadlo 🙂

dadu30
30. jún 2011

@mrskalianka joj aký malý bunkoš.....hned by som ho vystískala 😀
@casperko07 čo dodať.......blondáčik fešáčik
@katka6211 fajne vyzerá.... plné líčka 🙂 presne ako moja 🙂 líčka má tiež fajné

casperko07
30. jún 2011

@dadu30 ved aj ty mas nadhernu dcerku.je nadherna

katka6211
30. jún 2011

dadu30 jasne, ze srdieckove su najkrajsie 😀 😀 😀 a jasne, bolo by super stretnut sa 🙂 ja som zo štôly, ale v pohode mozem byt aj v pp.
co sa porovnavania tyka, to ja vobec neporovnavam, my sme uplne pomaly, chodime cvicit od osmeho mesiaca aj vojtovku aj ine. matusko chodi len za ruky alebo okolo niecoho, ale ide mu, je sikovny, tak co sa budem nervovat.
casperko07 mne ostava s malym manzel. este som chodila aj na zumbu, ale to kolena moje nezvladli 😠
a chodim korculovat, tam sa hlava dobre prevetra aj ked je to len pol hodka 🙂

katka6211
30. jún 2011

casperko07 , dadu30 dakujem za pochvalu matuska 🙂 ten krpcek je cely moj zivot 😉

blue04
1. júl 2011

my sme sa tu vazne stretli! Som rada ze sme s tymto forum pokracovali dalej 🙂
ja som uz spomenula vela krat,ze casom vsetko tak opadne,vy ste tu mamicky co mate celkom este malicke deticky a vase rany su este cerstve.....ja som tak isto neznaaasala ked sa mi niekto stazoval ako ich male sopli a chudiatko malo teplotu,musim utekat k doktorovi a nechcelo mi papkat a boli ho brusko.....a tak dalej......normalne to narusilo aj priatelstvo,lebo ja som nevladala s takymi recami...ked si clovek predstavi,ze vase dietatko je na operacnom stole a operuju srdiecko vo velkosti jahody!!!! tak sopliky su malickost!!!
ja som len tolko k tomu,ze je prirodzene sa bat o svoje dieta ci je uz zdrave alebo chore....aj ked boli ze prave moje musi prejst tymto vsetkym ale nevymenila by som ho za nic na svete.....ten chlapec nam zmenil zivot,vazime si ine veci ako predtym a hlavne satli sa z nas silny ludia a zvladneme aj nemozne.......

katka6211
1. júl 2011

blue04 ja viem, ze pre kazdeho su najvacsie starosti prave tie jeho, ja ani tak nemyslim, ze by sa stazovali na take veci ako pises, ale napriklad jedna mamina stale dookola len, ze jej maly vela krici, ze robi neporiadok...ja som jej na to, ze nech je rada 😀 ale pocuvat to denno denne to sa fakt nedalo, tak som radsej chodila kocikovat sama.
nas matus tiez velmi zmenil a hlavne mna, a len k lepsiemu. ja som vdacna, ze ho mam, verim tomu, ze vsetko toto je na nieco dobre, ze z matuska sa prave kvoli tomu vsetkemu stane jeden uzasny clovek.
a este som uplne alergicka, ked sa mi niekto povie, ze uz je dobre nie?uz nebude operacia? tak ma ide slak trafit...byvame v malej dedine a kazdy vie, co mu je ale kazdy ma taketo debilne otazky...vrrrrr to ma uplne najviac vyvadza z mieri aj manzela 😠 😠 😠
no postazovala som sa hned z rana, tak hadam uz sa ukludnim 😀 😀 😀

casperko07
1. júl 2011

@blue04 no tak to mas prvadu niektore mamicky maju take problemi ale keby boli na nasom mieste tak neviem co by robili ............tie ich problemy su basnality ............aj mne lukasko zmenil moj zivot uplne .....som strasne rada ze ho mam a nedala by som ho za nic......
@katka6211 no tot ze kazdy sa pyta ze co uz je zdravy a uz netreba ziadnu operaciu tot ma fakt vie vytocit......a niekedy fakt nemam na to naladu kazdemu vysvetlovat ako to je co ma a ze to ma dozivotne a hlavne starym ludom a ked zacnu ale on sa z toho dostane .........to ma vie dozrat..............

misicka455
1. júl 2011

@dadu30 některé děti nejedí my jsme toho příkladem v půl roce pět kilo 😉 porodní váha skoro čtyři kila 😀 Teď rok a půl a 11 kg 😉 Což je nadhéra jak jsme se vypapaly 😉 Nech tomu čas však ona se rozpapá 😉 Mám kámošku má roční mimčo a mají takovou váhu co vy .

misicka455
1. júl 2011

@katuuska tak koukám, že doktorka krásně radí jaká by měla být teorie ,a le že v praxi je to jiné to už neřeší. Holt se modlit aby co nejméně zvracela a že to časem přejde 😉

misicka455
1. júl 2011

@cherub To je teda pitomé člověk má starosti se srdíčkem a ještě se k tomu musí něco přidat 😒 My od narození máme zase na kravskou bílkovinu, ale u nás doufám že se z toho dostanem a budeme moct pak normálně mléčne výrobky jíst .

bambulka3636
1. júl 2011

@mirulienka Ďakujem za info. My sme až z Košíc, takže z ďaleka. Už som mailovala aj s primárom z JIS v DKC, tak viem približne čo a ako. Ja keďže budem mať sekciu, tak ma preklad čaká až na 5 deň, ale už mám nachystanú odsávačku a bude tam manžel, tak dúfam, že sa laktácia vytvorí rýchlo a budem maličkému môcť posielať vlastné mlieko.A potom hneď byť pri tom. Už aby to bolo, lebo to čakanie ma pomaly a isto zabíja. Už som doma na materskej a jedine na čo myslím je maličký a jeho srdiečko. Asi mi z toho švihne :/.
Inak keď ste písali ako Vám idú na nervy tie otázky, ja som na tom podobne. Keďže mi len čakáme na to, čo to vlastne bude neznášam komentáre typu...ale veď to ešte nič nemusí byť...ešte môže byť zdravý...a pod. A žiaľ som na to alergická aj u svojich najbližších ako je moja sestra, ktrorá čaká zdravé bábätko al. od svojich rodičov, ktorí sa tvária, že to určite bude dobré, lebo u nás v rodine to nikto nemal....tak sedím sama zavretá v trojizbovom byte a čakám.....

casperko07
1. júl 2011

@bambulka3636 vy ste z kosic aj mi sme z kosic..........no to cakanie je najhorsie ale neboj vsetko bude okej............a co vlastne mate aky problem?no tie otazky su strasne ty co to nepoznaju nevedia co to je .......

bambulka3636
1. júl 2011

@casperko07 Áno my sme z Košíc. My máme zistenú zúženú aortu s predpokladom, že to bude koarktácia aorty...takže čakáme na pôrod v Bratislave a potom sa uvidí čo a ako.