Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

vlasticka185
29. júl 2011

@misicka455 no ze pokial nebudu ziadne problemy,tak asi o 8 rokov tuto prvu a tie ostatne potom az za 10

cherub
30. júl 2011

zdravíčko srdíčka 🙂

teda, jak to tady čtu, tak se úplně děsím toho, až dojde řada i na nás ☹ máme za sebou takovou pidi zkoušku... včera Nikolka byla na endoskopii v celkové narkoze. Až na napichování kanyly všechno vzládla skvěle, to maminka to nesla hůř 😅 byla jsem na nervy, ale co vám budu povídat že 😅 😒 Bohužel ale byla potvrena celiakie, takže mimo "nemocného" srdíčka nás ještě čeká doživotní dieta 😖

No každopádně snad už se nic dalšího neobjeví a nakonec to všechno zvládneme, jako vy všichni tady 😵

misicka455
31. júl 2011

@cherub je mi to líto, že nakonec se tá celiakie potvrdila, sice to bude nepřijemné, ale za chvilku si na ta dietní opatření zvyknete . A jasně , že to zvládnete jinak to ani nejde 😉

katka6211
31. júl 2011

cherub zvladnut to musime ty aj my vsetci 🙂
aspon uz ale viete, ze co bolo vo veci, ze Nikolka tak nepriberala, ale ako misicka pise, na tu dietu si zvyknete, a za nejaky cas ti to uz ani nepride ine 😉 hlavne nech poslucha srdiecko 🙂

katka6211
31. júl 2011

suyama a vy sa ako mate? ako sa drzi Olko?

blue04
31. júl 2011

@cherub to je velka skoda,ze sa objavilo aj dalsie ochorenie,ale zvyknete si pomalicky a pride ti to normalne 😉

mrskalianka
31. júl 2011

@cherub Akú má diagnózu Tvoja malá? Na jednej strane je zlé, že sa pritrafila ďalšia choroba, no bude aspom liečená, teda diétne. Teraz je vela celiakov, aj sortiment v obchodoch sa dosť rozšíril, časom si na diétu zvyknete. Ak ste zvládli srdiečko, toto bude už nič 🙂.

cherub
31. júl 2011

díky holky 🙂 já jsem s tím počítala už od předběžných výsledků z krve, tak už jsem s tím srovnala a snažím se to nebrat nijak tragicky... beru to tak, že to mohlo být i mnohem horší 😖

@mrskalianka Nikolka má defekt síňového septa, bohužel ale na šptném místě a tak se nedá provést katetrizace, deštníček by ucpal nějakou jinou tepnu. Operace bude klasický chirurgický zákrok včetně mimotělního oběhu 😒

casperko07
31. júl 2011

@cherub tak to mi je luto ze sa ku srdiecku pritrafila este ina choroba..........ale urcite to zvladnete a zvknete si na to ved nic ine ani neostava.....

casperko07
31. júl 2011

ahojte len som vam chcela ukazat foto maleho prva je ked sa narodil par dni mal.....druha je po prvej operacii,,,,,aa tretia je po druhej operacii......to je moj maly anjelik Lukasko

vlasticka185
31. júl 2011

Ahojte kocky,tak Samko bol na svojom doposial prvom vylete,aj pocasie nam celkom prialo,boli sme v ZOO,a teda poviem,Vam,az som sa cudovala,ze tolko vladal cely den behat a nespat,ale o 18 v aute cestou domov zaspal,vid zopar foto

vlasticka185
31. júl 2011

@cherub no tak to neni nic prijemne,ak sa pridruzi dalsia diagnoza k srdiecku,este ze to nieje nic vaznejsie a :ze sa to da takto stravou liecit,ze aj sortiment je celkom siroky a uz aj v obchodoch bezne dostat kupit tento sortiment ...inac aj moja sestra ju ma,cele roky jej ju nevedeli zistit,az teraz ked mala uz velmi zle vysledky krvy jej ju zistili,odkedy dodrziava nariadenia a dietu,jej zdravotny satav sa zlepsil o 100%, 🙂

vlasticka185
31. júl 2011

@casperko07 tvoj maly ma uz 3 operacie za sebou?to mu ale robili dost posebe tie operacie,vsak? 😨

gudulo
31. júl 2011

ahojte, davno som tu nepisala, mozno sa na mna este pamatate 🙂 ani vas nestiham docitavat, tak len dufam a verim, ze sa mate dobre a ze aj drobci
akurat som postrehla, ze @blue04 ma starosti, myslim na vas a verim, ze to bude vsetko OK, zvladnete to
len som chcela napisat, ze sme boli s malou na kardio na kontrole, mame sa fajn a opat sme sa vyhli kontrole v BA, som taka rada, ze sa tam nemusime vlacit, ze je vsetko v poriadku 🙂
a vidim, ze @vlasticka185 sa k nam pripojila, ako sa mate? na krasnom vylete ste boli, som pozerala fotky na FB, pozdravujem 🙂
no a dufam, ze uz budem chodit castejsie

vlasticka185
31. júl 2011

@gudulo dakujeme za opytanie,Samko sa drzi velmi dobre,ma energie za nas vsetkych,az sa nestacime cudovat,ale sme radi,pretoze asi my by sme len tazko zvladli to,co on uz vsetko preskakal 🙂 manzel prisiel po 2 tyzdnoch domov,tak sme si spravili nas spolocne straveny vikend u mojej sestry v Sklenych Tepliciach a v sobotu sme boli v Bojniciach,nech maju deti radost zo zvieratiek,hlavne Samko,kedze uz dost chape okolity svet 😀

gudulo
31. júl 2011

@vlasticka185 to je super, ze ma tolko energie, sa tesim, ze to tak dobre zvlada, veru, my by sme castokrat len tazko zvladali to, co museli nase deturence....
tu u nas stale prsi, ani sa neda nikam ist, tak sedime doma 😖

casperko07
31. júl 2011

@vlasticka185 nie tretia operacia nas este len caka.......akurat v utorok ideme na katetrizaciu a potom povedia kedy na operaciu......no tak prvu operaciiu mal ked mal 13 dni potom ho este raz otvarali ked dostal infekciu asi 2 tyzdne po tom....druhu operaciu mal na rok a teraz bude tretia.....

selo
31. júl 2011

@petulienka1982 Ahoj, aj moju Nelušku čaká operácia pravdepodobne niekedy v auguste. Čakáme už rok 😒 . Ako ste zvládli operáciu? A ako sa malý zotavoval?

selo
31. júl 2011

@petulienka1982 Aj moja malá má Fallota ☹

mrskalianka
31. júl 2011

@vlasticka185 v Bojniciach je suuuuper. Aj my sa chystáme, nie je to až tak ďaleko a malá má hrozne rada zvieratká, ZOO v Blave ju už nudí 🙂. Dávidko ten to ešte celé prespí, veď čo bude 🙂, má len 4 mesiace. Super, že sa má Samko tak dobre, nech je mu už len dobre.

@casperko07 Držím palce na katetrizácii, potom daj vedieť ako ste dopadli. Aj Vy ste mali druhú operáciu ako ročný? Fuuha, už ste tuším tretí jednokomorový srdiečkári... Stále hovoria o pol roku a nakoniec rok. A malému bolo dobre, mohol fungovať len na tej spojke tak dlho? Ja sa už psychicky pripravujem, že to bude niekedy v septembri a ono to kludne môže byť aj v marci 😨 . Prihoď aj veselé fotky Tvojho drobca, tie operačné sú velmi smutné, mne sa z nich chce stále plakať...

nickyma
31. júl 2011

keďže ste tu mamičky detí, ktoré majú problém so srdiečkami, chcem vás poprosiť o radu, či mám riešiť kardiológa, ak môjmu synovi často búši srdce v pokoji, nie po námahe. zacítim to náhodne, keď napríklad pri ňom sedím a mám pri ňom moju ruku. a mám pocit, že mu búši nepravidelne, po nejakom čase to prestane a bije mu normálne. v aute mal 2x mdloby s potom na cele a slabosť, ale pripisovala som to jazde autom. mdloby a slabosť na odpadnutie mal aj pri kiahňach, ale to som zas pripisovala chorobe.

matisekc
1. aug 2011

@nickyma neviem kolko rokov ma tvoj syncek ale urcite by som to konzultovala s detskym doktorom

casperko07
1. aug 2011

@mrskalianka no co poznam ze maju jednokomorove tak tretiu operaciu mali aj na 3 roky takze tak........no hej vydrzal tak dlho.....no jasne ze dam vediet ako to dopadlo........ved aj ja som hotova trosku sa toho bojim aj tej tretej operacii....uvidime ze co a ako.........no tu su fotky krjasie z druhych narodenin a ine........

casperko07
1. aug 2011

@nickyma no urcite by som isla ku kardoilogovi on uz urcite bude vedeit co a ako .....aj ked to nebude koli srdiecku ale aspon budes vedeit co a ako ......urcite treba ist cim skor .......

blue04
1. aug 2011

@nickyma ahoj...aj ja by som isla k Dr a nech vas poslu ku kardiologovi. Nikdy nevies co to moze byt...a aj keby to nic nebolo,aspon si pre to nieco urobila...tie mdloby mozu byt sposobene nepravidelnym rytmom ale aj nemusia a preto je naj zabehnut d odbornikom

misicka455
1. aug 2011

@nickyma určtě stím někam běž nemusí to nic bejt , mže to být takchykardie což se lečí třeba jen léka, ale zrčo bych to nezanedbávala.

vlasticka185
1. aug 2011

@nickyma no aj zdravemu dietatu sa vekom moze pritrafit nejaka diagnoza a nieje to nic nove,urcite by ste mali ist s malym k pediatrovi,a myslim si,ze on Vas urcite podla tohto vasho opisu posle kardiologovi,na oddeleni som sa stretla s vela detickami,ktorym nikdy nic nebolo a predsa maju daky problem so srdieckom,
zelam vam,aby to nebol vas pripad 🙂 ,ale pre pokoj duse,chodte na vysetrenie .

suyama
1. aug 2011

ahojte srdiecka 🙂 ako prazdninujete?my super mame krasne pocasie a stale niekam cestujeme, tak nemam ani cas vam napisat 😖 zase sme boli na slovensku, potom v Irsku a zajtra my pride navsteva zo slovenska sesternica s detmi a koncom mesiaca by sme chceli ist niekam k moru, tak sa aspon nenudime 🙂
@cherub to mi je luto ze vam potvrdili tu celiakiu ☹ drzmi vam palce aby ste si cim skor zvykli na dietu.

@katka6211 mame sa celkom, vlastne uplne super, momentalne mame zase negrcave obdobie a aj s papanim je to super, konecne uz aj krasne chodime a sme zdravucky tak sa nemam na co stazovat 😉 Olinecko je strasne zlatucky, tak si to teraz uzivam 🙂 a ako sa vy mavate?

katka6211
2. aug 2011

suyama my okrem chodenia sme na tom rovnako ako vy 😀 takze tiez si to uzivam, mam rada taketo kludne obdobia 🙂

maruska_m
2. aug 2011

ahojte maminky, dakujem Vam vsetkym za povzbudenia ohladom vahy, priberania co ste mi popisali davnejsie,dlho som tu nebola....mali sme obdobie soplikov, nastastie tentoraz bez ATB , potom obdobie hnaciek a grcania, ale zda sa ze sa to zase ukludnilo... 😵

buduci utorok ideme na kontrolnu hospitalizaciu do DKC, uz teraz mam z toho nocne mory ako dopadneme, nebudete niektora tiez v tom case v BA?

@vlasticka185 ahoj Vlasti som rada, ze je Samkovi lepsie, neviem ci si ma pamatas sme sa stretli v Ba, 1. krat na Ackovej JISke, vy ste boli po katetroch a nasa Dagmarka tam mala odvykacku od morfia, potom som ta este stretla aj ked ste mali operaciu, len nas uz prelozili na Ackove oddelenie a ucili sme sa papat...tak Vam velmi drkam palce, aby bol Samko stale taka sikulka...