Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

sasulec
9. okt 2009

no to ja prave neviem,ci tym cakani neskoncime normalnou operaciou a kardio mi vravela,ze to uz robia na lavom boku a nie na prostriedku 😒 my to mame tiez okolo cm,zmensilo sa to na 6.5mm a teraz veru neviem ako to bude ci vacsie ci mensie,ale asi nie..radsej by som bola za to setrnejsie,len sa bojim tym cakanim ci sa to nepokafre 😒
potom asi budem straaaasne nadavat,iked Masura vravel,ze na 75% katedrom,to nieje vyhrate,vselico moze byt o rok a zistia ze rozmery nepustia,alebo na tom poslednom rozhodnom sone povedia,ze to nema tak ohranicene aby sa tam ten dazdnicek uchytil tak to bude v pecku 😠 ☹ 😢

diapozitiv01
9. okt 2009

Pre prvorodicky musime vysvetlit, ze pri druhom porode, ako nastavaju kontrakcie je to velka namaha na jazvu na maternici a hrozi ze pri jednej to proste nevydrzi a maternica rupne...
Sanca na rupturu je asi 1% ale to ze sa bude rodit normalnym je asi 50%. Volakedy sa vacsinou islo automaticky na druhy cisarak.

douglas
9. okt 2009

to hej, drzim palce, lebo naozaj sa to oplatilo. dva tyZdne po porode som sa vopchala do starych rifli a chodili sme uz hned po porode na prechadzky...a to ma taaaaaaak strasili a tiskali dalsi cisarsky. a ja ziena tvrdohlave nie 😀
blue, asi najprv budes musiet otehotniet...potom vyberat porod 😀 😀 😀 😀

bambi09
9. okt 2009

blue,ja detto,taký divný pocit 😝 😝 nepríjemný 😒
dia,zips schovaj,ja som rodila aj aj a teda normálny pôrod je určite lepší 😝

diapozitiv01
9. okt 2009

ja asi stare rifle uz vobec neobleciem cez brucho, mam tam taky kopec vsetko mi to drzi nad jazvou..
Blue tak co ideme na druhe?a mozno sa aj sasulec prida 🙂

blue04
9. okt 2009

ano,po cisarskom sa tazko chudne,teda tak sa hovori....
douglas,to mas pravdu,najprv treba splodit a potom rodit ale ja sa uz pripravujem 😀 ,to som cela ja,vzdy vela planujem a potom z toho prd..... 😨
jaaaaaaaaaaj Dia,ty nasa odbornicka,co by sme bez teba robili,dozvedam sa vsetky statistiky 😀

bambi09
9. okt 2009

sasu,neboj,hádam lekári vedia,čo robia,držím palčeky 😉 ja som laik,ale myslím,že nejaké riziko navyše by si na triko nezobrali 😒

douglas
9. okt 2009

dia, tak preto mi ho automaticky vnucovali 😀
ja som sice otehotnelo opat o 6 mesiacov, tak sa bali. ale rada vsetkym, za pokus to stoji 🙂
zienky, idem spinkat. zajtra opat vstavam o 6tej 😖
dobru noc vsetkym a pusinky detickom..i tym v nebicku 🙂 xxxxx

blue04
9. okt 2009

baby moje,ja to nechavam na prirode,tento krat nic neplanujem......a chceli by sme vyriesiit maleho operaciu a potom by mi uz nevadilo.
mne to stale visi nad jazvou a maly ma cez 3 roky....toho sa asi uz nezbavim,jedine nejakym 7 dnovym posilovanim 😒

sasulec
9. okt 2009

fuuu a je to povinne? ja sa este na dalsie necitim 😀 😀 😀
ale ja som rodila spontanne,kontrakcie som mala od vecera,ale take,ze ako pri menzesi mierne tlaky, v pohodke som zaspala,viem ze som este chvilku chodila po izbe az ma oci sklamali a zachrapkala som..potom od rana to iste..snad pri menzesi som mala vacsie krce,sa mi to nezdalo,a este som si bola kupit melon v obchode pekne hodinova prechadzka s kontrakciami,potom ma mama vyhnala na pohotovost,teda na prijem,tak som sla ze nech ma pokukaju a budem mat istotu ze sme obe v poho a pojdeme do parku na program,sak bol den deti 😅
no a po hodinovom cakani v cakarni,som si pozrela vrtulnik aspon ako pristava,bo mna pristavanie lietadiel fascinuje aj moja dcera to ,,tam,,este vydrzala tak ma konecne zobrali,ze,, zena ved vy ste na 8 mm otvorena,, kam? do parku? kdezeeeeeeeeeeee na saaalu..
no to bolo o 15. a 16.40 sme boli nie 2v1 ale 1+1 😀

blue04
9. okt 2009

dobru noc douglas a posielame xxx

diapozitiv01
9. okt 2009

ja som si kupila teraz take tehotenske rifle, co nemaju napredu ten vak ale na bokoch namiesto vackov tie elasticke gumy, tie su mi najpohodlnejsie. a casom uvidime ci to brucho sa nejako da dokopy..
cisla a statistika su moja slabostka 😀

Sasulec, nebojkaj 😉

bambi09
9. okt 2009

douglas,dobrú nocku 😵 😵 😵

diapozitiv01
9. okt 2009

dobru noc doug, posielame pusinky 🙂

sasulec
9. okt 2009

douglas bruuuu 😅 😔

blue04
9. okt 2009

😀 sasulec to si ma pobavila.super porod,co dodat 😉

bambi09
9. okt 2009

sasu,dobrááá si 😀 😀 😀 ešte si mohla zmrzlinku dať a rodíš na chodníku 😀 😀 😀
ja prvé rýchlo,druhé trápenie 😒
dia aj ostatné cisárky,veru,ťažko to bruško ide dole,ja som pri kojení pribrala,v tehu hrôza,stále zle,nemohla som jesť,tak mi po pôrode chutilo 😝 😝
ale potom behom 3 mesiacov 10kg dole a ešte to chce trochu zhodiť a budem spokojná,len to bruško 😒

sasulec
9. okt 2009

no takto by som rodila aj kazdy den,len kto by to odchoval? 😉

diapozitiv01
9. okt 2009

sasulec klobuk dole porodit otvorena na 8mm 😀 ,
Saska to zvladla aj ty to je hlavne a ten vrtulnik 😀
a to druhe je povinne, to ti este nepovedali? 🙂

diapozitiv01
9. okt 2009

No vidis sasulec ak sa tak lahko rodi, tak dame este jedno, nieje nic krasne ako mat deticky 🙂 a ked budes chciet zaobstarame aj vrtulnik 😀 .

blue04
9. okt 2009

ja som mala povinnu len obciansku nauku,tak ja som z kola von 😀

gudulo
9. okt 2009

douglas, dobru noc
no mne ostalo brucho po cisaroch a neviem sa ho zbavit ☹

diapozitiv01
9. okt 2009

blue ziadne vyhovorky, na buduci rok na jar mate po operacii a Jack zahlasi mama ja chcem surodenca a mamina musi pocuvnut 🙂 . A co hovori muzik na druhe??

sasulec
9. okt 2009

gudulu ze by brusaaaky???
inak ja som mala brucho po porode v porodnici ako v 5tom a svokra mi povedala,ze si ho mam silno zvazovat s plienkou,a fakt to pomohlo..som po tyzdni zapla v poho svoje rifle a do mesiaca uplne ready 😅

diapozitiv01
9. okt 2009

No co uz nejake pupky nam zostat musia, aj tym nasim budu casom rast 🙂

gudulo
9. okt 2009

sasu nepomoze ☹
jednoducho to ostalo nad tou jazvou ☹

blue04
9. okt 2009

jack chce uz asi rok sestricku.....
my sme sa s muzom dohodli,ze na novy rok(co uz presiel) vyhodim antikoncepciu a tak sa stalo,tak teraz to nechavame na nahodu.dlho sme sa nevedeli rozhodnut co a ako a takto nech to riesi priroda za nas.ale sme za obaja,velmi by sme chceli,sice mame obavy obaja

diapozitiv01
9. okt 2009

Ja by som potrebovala dat 2 plienky dokopy aby som si obtocila bruchu 😀 .

diapozitiv01
9. okt 2009

Blue,
obavy budu ale neboj vsetko bude ok,
aj ja budem mat ale to je asi normalne potom co sme si prezili...
No vy to teraz budete mat tazke trafit sa do sestricky 🙂 .
veru najlepsie je to nechat na nahodu, aj my tak zachvilku spravime, uz sa neviem dockat.

blue04
9. okt 2009

veru,ja som po porode vyzerala ako rodicka a nie ako po porode.....az po pol roku som sa zatala a zmenila jedalnicek a veru za 3 mesiace islo 9kg dolu a tam som aj zostala.ostatok sa mi uz neda a nema nejako pevnu volu ale od pondelka sa snazim zase neprejedat sa hlavne po 6,inak si dam vsetko,len vecer len caj