Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

sasulec
27. jan 2010

macka tu u nas to vyslo kd som bola tehu tusim 1200 Sk 😉
aj ja by som mala zacat otuzovat,tak kde nas niekto natoci,a budeme v spravach ze tulene z Nitry to sme my so Sasul 😀 😀 😀

diapozitiv01
27. jan 2010

sasu moze byt vysetrovatelka ako maska, a jedneho suseda zober so sebou 😀 😀

sasulec
27. jan 2010

Dia je vazne zatazena,moja ty len dojdi k nam na navstevu,inak to nevidim uz..heh 😀
a ostatne netypujuuu??? 😕 😅

macka01
28. jan 2010

sasu ty si robila na policií,či čo?ked Dia naraža podchvíľou na neakých vyšetrovateľov? 😀 😀 tí sú asi moc zvedaví,nie?ked sa v robote stale vyzvedajú,potom asi aj doma 😀

mcoya
28. jan 2010

Ahojte,
dnes, zasa krasne snezi, tak rozpravkovo, pekne pomaly, velke vlocky, normalne romantika 🙂. Pojdeme sa poobede asi sankovat, teraz buvame na balkone, vonku -3 stupne, ale zababuseny az po uska tam vydrzi spinkat dlho. 🙂

Sasulec, to je predsa jasne, ze bude princeznicka, ako vsetky bambulky, alebo lienka, alebo moze byt krasna dobra vila a mozes jej spravit taku carovnu palicku s hviezdickou a dat je to do ruceny, urcite sa bude tesit 🙂. My na maskarny este nejdeme, mozno o rok, ak nebude uz v skolke. Uvidime, ci sa bude vediet vypytat na wcko, lebo zatial sa len posadi na nocnik, povie ciii a hotovo 🙂.

Macka, to 4D je vlastne 3D a ked sa baby hybe, tak ten pohyb je dalsie D, cize 4D, nie, aspon nam to tak vraveli. My sme na nom boli tiez, i ked sme sa tam dozvedeli smutnu spravu, ale o tom som uz pisala. Kazdopadne by som to doporucila kazdej maminke cakatelke, no a platili sme si za to, lebo to nepatri k zakladnym osetreniam, ale to nie je podstatne. Inak ta technologia ide dobre dopredu, som zvedava, co bude o 20 rokov, to budu mat maminky mozno doma monitory a len si prilozia nejaky skener na brusko a doma budu sledovat, co robi ich drobec v brusku 😉

Dius, tak to budete mat dobre malovat v lete, rychle vam to vyschne, my pocitame tak cely vikend a to mame este aj elektricky ohrievac pozicany, tak snad nam to nepokuka. Inak uz sa na to tesim, snad sa nam to podari pekne spravit.

macka01
28. jan 2010

veru,vývoj napreduje.to je dobre,len škoda že aj napriek tomu je veľa chorých ktorým sa pomôcť nedá 😔 Aj u nás sneží už od noci.No pôjdem odhrnúť cestu aby sa mužík dostal večer domov,síce mi to zakázal,ale ja som neposlušná 😀 snád si nevyklbím paprčku zasa tak ako minule.Ale ako to mám nechať na neho,celý deň maká,ked chce prísť k domu,musel by hodinu ešte odhadzovať sneh?Tak sa do toho pustím ja.Možno aj neaké to deko zhodím pri tom 😀 😀 zišlo by sa

sasulec
28. jan 2010

mcoya si ma pobavila s tou princeznou..
ha ha moja dcera a princezna??jedine s modrinou na kolene a zalepenymi vlasmi ako vzdy..he he
ak chces pridaj si ma na FB ak chodis a mozes kuk,tod moja princezna..he he 😝 😀
poslem v ip cele meno 😉

macka01
29. jan 2010

tak vysvečko máme uspešne doma.Po novom je na polrok ine a na konci ine,takže 2 papiere za rok,vymýšľajú ale hlúposti 😝 A ešte to musí byť na neakom špeci papieri,včera to bolo aj v správach,balík normal.stojí asi 2,5 eura a ten špeci okolo 40 eur,veľká škola sa riadne plieskne po kapsi,komu to zasa napadlo,takéto "rozumné"vecičky? 😒

bambi09
29. jan 2010

ahojte 🙂
macka,ty sa ešte niečomu v tomto banánystáne čuduješ?? 😅 😅
našla som niečo o novom Kardiocentre,mrknite-bodaj by to bola pravda
http://www.najmama.sk/clanok/224454/detske-kard...

macka01
29. jan 2010

asi by som sa nemala čudovať,no aj tak niekedy nevychádzam z údivu,kde len boli tí naší predstavitelia,ked sa rozum rozdával???

sasulec
29. jan 2010

Aha bambi,to je fajn,uvidime ako sa zadari a to sa vlastne prestahuju z kardio centra z Kramarov??? 😕
heh dobru politise naladu mate difcence,ale k tej sa ja radsej nevyjadrujem 🤐 😵

bambi09
29. jan 2010

sasu,no,tam by sa potom presťahovali,predtým bolo Kardiocentrum inde-nie na Kramároch v nemocnici,ale niekto s tým mal problém 😠 😠 😖 tak to šupli tam 😝
len aby to netrvalo,ako tie Rázsochy 😝 😝

sasulec
29. jan 2010

aha a to kde je to nove miesto?
ja a ba nekamaratime takze neviem..
daleko od Kramarov? ci tam volade? 😕

bambi09
29. jan 2010

nad Kramármi-ak vieš,kde je Ústav srdcových chorôb-hore na Vlárskej-v zime síce zabiják,ale tak kedy to ešte bude 😅 😅 😅

macka01
1. feb 2010

no je to možné?zo 4 strany vás musím ťahať?zda sa že ste mali nabytý víkend?ake bolo vysvečko?koho sa to teda týka.My sme mali smé 1.sa malý vytešoval.saňovali sme sa celý víkend ,deti sa vyšantili,my dospeláci tiež 😀 som sa bobovala 😀 😀 smrť v očiach pri tej rýchlosti 😀 😀 Je super si takto prevetrať hlavu aj pretriediť 🙂 myšlienky.

mcoya
1. feb 2010

Ahojte babeny,
to o tom kardiocentre je pravda, aj v telke to nedavno davali. Strasne im drzim palce, aby sa im to za dva roky podarilo postavit, zasluzia si mat nove, ciste a vlastne priestory. A velkym pozitivom, je ze tam pocitaju aj s rodicovskymi izbami. Tak snad to tam niekto nepokazi a nepremrha euraciky.

Inak izbicku sme malemu krasne vymalovali, kutik v obyvacke zrusili, uz mu bol aj tak maly, tak snad sa bude hrat v izbicke a nebudeme zbierat hracky, po celom byte, alebo som velky optimista 🙂. A inak nasmu brbloskovi sa jazycek krasne rozvazuje, brble cely den, je to zabava pocuvat jeho pokusy o konverzaciu 🙂)

Prajem krasny slnecny den.

macka01
1. feb 2010

no to si ozaj optimista veľký 😀 😀 a možno...no naši malí tiež mali kútik v obyvačke kym nemali detskú,potom,ked sme im ju spravili,tak boli vytešení ale sa tam akosi nevedeli hrať,až po čase.Ale doteraz sa stáva pravidelne,že navláčia pol detskej do kuhyne pod nohy a musím preskakovať,ked chcem variť.No ked je toho už moc,tak ich vypakujem,musia si to popratať a ísť do svojej izby.Niekedy im musím povedať,že im tu detskú niekomu predám,ked sa tam nebudú hrať,to zaberie 😀 😀 no čo s nimi,ked sa nemôžem v kuchyni pohnúť? 😀

macka01
2. feb 2010

ahojte babule,ach jaj,...tak dnes si pripomenieme 10 rokov okedy sa nám naša Dominika pobrala do nebíčka 😢 😢 😢 😢 😢 srdiečko boľká stále 😔 prosím o modlitbičku vdaka 😢 Už by z nej bola veľká slečna

sasulec
2. feb 2010

Macka,pomodlim sa za nu,urcite ju tam moja sestra Alexandra strazi 😔
pekny podvecer 😔

bambi09
2. feb 2010

Macka 😔 😔 posielame pozdrav do nebíčka a veľa sily 😔 😔

macka01
3. feb 2010

vdaka kočky

gudulo
3. feb 2010

macka 😔

bambi09
5. feb 2010

baby,čo ste nezvestné??? 😕 😕 😕

bambi09
5. feb 2010

diuš,dlho si tu nebola 😕 😕
ja ti tak veľmi držím palce,aby ti už začali v pase svietiť tt 😵 😵
a inak si prajem, nech je už jar a slniečko,už mi tá zima lezie krkom 😝 😝

macka01
6. feb 2010

Bambi tak sme dve,ale u nás je už asi 3 deň nádherné slniečko a teplo.Včra bolo +7 st. to je už niečo,dnes takisto,akoby chcela prísť jar,ale na zajtra je predpoved na sneženie a postupné ochladzovanie,takže zima sa nám vracia 😝 😝
Pekný víkend vám želám 🙂 🙂

blue04
8. feb 2010

caute baby............dlho som tu nebola 😒
Tak ako ide zivot? 😎

diapozitiv01
8. feb 2010

Ahojte srdiecka moje,
ja sa tiez poflakujem, uz tak casto sem nechodim, len tak nakuknem,,
Macik, posielame pusinu do nebicka,, dufam ze sa tam o nasich ANjelikov pekne staraju, my sme mali 4.2. 6 mesiacikov co sa Maximko narodil a v nedelu 6 mesiacikov co zomrel..
ale nic sa neda robit, nic to uz nezmeni, my musime ist dalej

v stredu som objednana na genetiku, ale po telefone to vyzera ako ze to je len tak. VVCH srdiecka pokial tam neni este nejaka ina diagnoza, tak su nahodne,, to mi pisala aj geneticka z trencina..

bambi09
8. feb 2010

diuš 😔 😔 😔 už aby ste mali iné "starosti" a boli v očakávaní-už si si vytrpela dosť 😔
ja občas mrknem aj do tej druhej témy a teda som zakaždým zrevaná-veľmi vás všetky obdivujem 😔 😔
inak my nič nové,zima stále trvá,malej lezú stoličky-je nervní a vonku teraz nechodíme-posledné dni,lebo nejako kýcha-už nech sú tie zuby všetky von a je konečne na chvíľu pokoj 😝 😝 😝
macka,to fakt u vás bolo tak teplo??tu max.2-3 stupne nad nulou 😕 😕 ale dnes zas mínus 😒 😒 😒
blue a vy ako??držíte sa??
sasulec nám niekde lieta na vysávači-bez nej tu kozub vyhasol 😅 😅

diapozitiv01
8. feb 2010

muzika mam na sluzobke do soboty, tak zajtra ma caka kadernicka, kozmetika,,,

bambi09
8. feb 2010

ideš si urobiť radosť?? 😵 😵
my dúfam kaderníčka v sobotu,kozmetička možno raz 😀 😀 😀