Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

mirulienka
5. okt 2010

@lusilia nooo, sikovny alanko 😉 😉 😉 andrejkovi ho v dvoch rokoch odviezli smetiari 🙂

@katka6211 nedam ti vlastnu radu, kedze ja som oboch prikrmovala uz velmi skoro a bez problemov, ale co tak pocuvam, tak mamicky skusaju aj viac znaciek mlieka a jedno sa vacsinou ujme 😉

dara76
5. okt 2010

@katka6211 moj Misko vypil akekolvek mlieko. Zacinali sme hypoalergennou bebou, potom sme presli na bebu, neskor sunar, hami...nemal problem s nicim, tak ti tazko poradit. Jedina moznost vyskusat rozne znacky, snad sa na nieco da presvedcit.

dara76
5. okt 2010

@blue04 drzim palce a prajem vela uspechov

lusilia
5. okt 2010

@katka6211 mne maly z kazdeho grcal a to este k tomu az po troch hodinach, cize na kazde dalsie papanie, ale nastastie jedine mu sadlo nutrilon, ale asi naozaj treba vyskusat. Ja som s umelym zacala asi nieco po piatom mesiaci, tiez som mala mliecka furt na doraz a len som odsavala, ale vydrzala som do 8 mesiaca, ale teda uz aj s pridavanim toho nutrilonu.

lusilia
5. okt 2010

@mirulienka pekne, ale tak aspon, ze Ti to zozral 😉

katka6211
6. okt 2010

baby, ja som skusila uz vsetky znacky, ktore som nasla ... a lusilia, ja odsavam tiez, ale uz je fakt malo toho mlieka, ja som kojila len ked mal mesiac a to 6 tyzdnov a odvtedy odsavam 🙂

lusilia
6. okt 2010

@katka6211 no, tak neviem neviem, bude si musiet proste nejak zvyknut, hadam mu raz zachuti... 😉

dara76
6. okt 2010

@katka6211 veru tak, bude si musiet zvyknut, nic ine mu nezostava. My sme zacali skusat ine mliecko tiez az v 8 mesiaci ale problem nebol. Zato s prikrmami sme sa trapili a s jedlom sa trapime dodnes. 😉

blue04
6. okt 2010

ahojte,

musim sa vykecat.mojej kamaratke operuju syna.robia mu fontan a akurat mi pisala ze je v kritickom stave a ak sa mu stav nezlepsi do zajtra,budu ho zase operovat.zevraj mu zlyhala oblicka a aj pluco.slzim tu ako sibnuta,ake je to nefer.....

cherub
6. okt 2010

@blue04 to je strašné, posílám chlapečkovi i kamarádce moc sil 😔 ty komplikace jsou hrozná věc, přijde to naprosto nečekaně a všechno se pokazí. toho se tady všechny bojíme asi ze všeho nejvíc 😔

lusilia
6. okt 2010

@blue04 aj my drzime moc palceky, nech vsetko dobre dopadne.... a ja to stale tvrdim, ze tento svet je nefer ☹

mcoya
6. okt 2010

blue - juuuj, to je neprijemne a zaroven smutne, taketo veci citat. Ale treba len dufat a verit, ze to drobcek zvladnes. Tak napis kamoske, ze jej malemu drzime vsetky palceky a posielame vela energie. 😉 .

babulky, mne stale byva zle, ale nastastie to uz nie je take hrozne ako nedavno, tak verim, ze sa to postupne strati. Inak mojho Adamka som pred dvoma tyzdnami prestala kojit, celkom sme to zvladli. Takze som ho kojila presne do 2 rokov. Ale nechce mi pit mliecko, ani kakavko ani nic. Tak mu davam vela jogurtov a syreckov, to mu chuti. Len sa bojim, ci ho to potom nebude zahlienovat. No a dufam, ze deti uz od 2 rokov mozu pit kravske mlieko, alebo mu mam davat umele?
Neviete nahodou?

mcoya
6. okt 2010

ozaj som si preklikla ten facebook, no misicka Ty sa teda o to kraaasne staras. Klobuk dolu 😉

mcoya
6. okt 2010

ozaj babule, este som sa chcela spytat.
Pojdem na prenatalne vysetretie srdiecka drobceka k Dr. Holanovi, nemate s nim nahodou niektora osobnu skusenost?
Ja som zatial len same dobre veci na neho citala. Dakujeeem 🙂

katka6211
6. okt 2010

blue04, ked take nieco citam alebo pocujem, tak mi to tiez pride strasne nefer, ze deticky musia takto trpiet, este poriadne ani nezacali zit a uz musia pocitit bolest a vsetko to ostatne to okolo toho ☹ ☹ ☹ ale urcite je aj jej chlapcek taky silny bojovnik ako nase deticky, a uz to pojde lepsie
ale baby, musim pochvalit Matuska, dnes na veceru spapal kasu 🙂 tak som z toho velmi rada, a dufam, ze konecne aspon trosilinku priberie
dara76 my sa tiez trapime s papanim, teraz je to sice troska lepsie, ale to jedenie je boj aj pre drobca aj pre mna

mirulienka
6. okt 2010

@blue04 aj my myslime na toho chlapceka ☹ drzime silnoooo palce, nech to dobre dopadne ☹ je to smutne....

mirulienka
6. okt 2010

@mcoya deti mozu kravske mlieko a mliecne vyrobky uz od nejakeho 10 mesiaca, ale od roka uz urcite, takze sa neboj 😉 kupuj mu vsak plnotucne...
ja nemam skusenost s dr.holanom. tiez som nanho pocula len chvalu, takze ak sa nam este zadari, tak chcem ist k nemu... takze uvitam, ak pripadne dohodis svoje pocity z neho 😉

@katka6211 a ake kase kupujes? mojim detom velmi smakuju/smakovali sunarky a su fakt dobre. napr babylove mi mala vobec nechce...

mirulienka
6. okt 2010

baby, chcem sa vas este spytat... terezka uz lozi jak diva... ale ked sa viacej pri tom namaka, tak obcas pokasle. robili to aj vase deti???

matisekc
6. okt 2010

blue04 drzime malemu palce, nech vsetko dobre dopadne a nemusia ho opat operovat
Katka6211 super ze Matusko zje kasu, nasej Eme ju robim do flase, ale musi byt velmi hladna aby ju vypila, inak lyzicku odmieta vytrvale dalej, ja stale dufam ze ked jej vidu tie prve 4 zuby tak sa rozbehne, lebo mlieko jej uz nestaci, dole uz mame obidva pekne vonku, dnes sa prerezal jeden horny a pravdepodobne ide uz aj druhy
Ema sa nam dnes sama postavila v postielke 😀

lusilia
7. okt 2010

@mirulienka no nevim s tym miekom, ja viem tak, ze az do troch rokov sa ma umele, kvoli alergii, ale tak kazdy vravi a aj dava inak. Ale napriklad kasu aj ja robim malemu z mlieka kravskeho, ale na pitie mu davam stale nutrilon a budem davat do troch rokov radsej, aj ked to stoji nenormalne peniaze.

dara76
7. okt 2010

@mcoya ja som bola u dr. Holana v Medifere v Auparku. Fantasticky doktor, vynikajuci pristup. Odbornik na srdiecka.
Syncekovi kludne mozes uz daj aj kravske mlieko, myslim, ze s tym nic zle nespravis, hlavne ak ho toleruje dobre a nema hnacky. Sice sa odporuca az do 3 rokov UM -mozno len biznis?. Ale ak mliecko nechce, postacia jogurty a syriky, mlieko mat nemusi.

sasulec
7. okt 2010

ajojte,ja davam malej kravske mliecko od 15 mesiacov..nemala alergiu takze som jej ho dala 😉
u pana Holana som bola aj ja s malou a je naozaj ludsky,musim potvrdit 🙂 aj ked mala vystrajala,bol v pohodke 😀

blue04
7. okt 2010

mam nejake novsie spravy...predsa Bena operovali,mal vysoky tlak v srdiecku,tak mu museli urobit dieru a davaju mu dalsi den na zotavenie.ak sa nechyti,budu ho musiet operovat naspat na Glenn co nie je vobec dobre...jeho telo nechce Fontan prijat a ja len dufam,ze cas to spravi a maly sa pozviecha...ved aj nas jack mal tolko komplikacii,ze uz sme ani neratali,tak ja mu velmi verim ze bude vsetko ok 😉

Ja davam jackovi kravske mlieko hned ako sme mohli...a teraz vypije snad liter za den 😀

mcoya
7. okt 2010

@dara76 a bola si u neho na prenatalne vysetrenie, alebo uz na vysetrenie s drobcekom? Ja si teraz toto druhe tehotenstvo nejak neviem uzivat, ale to je asi normalne, ze pri prvom mame nastudovany kazdy tyzden, ze co sa deje s babatkom, co vsetko mu narastlo, co sa deje so mnou a tak a teraz ledva stiham mat v pamati tyzden, v ktorom som tehotna. Neviem, ci to nie je nejaka podvedoma reakcia toho, ze sa obavam, ci bude baby v poriadku 😖 .

mcoya
7. okt 2010

@blue04 no to je hrozne nespravodlive, ach jaj tie deticky, drobceky malunke. Ale aspon maju vyhodu v tom, ze stale bojuju a maju velku silu ist dalej a nevzdavat sa. Tak drzime straaaasne palceky, nech to Ben zvladne.

mcoya
7. okt 2010

@sasulec a kolko mliecka vypije za den Sasulka? A u Holana si bola v DKC, alebo tiez v Auparku? Lebo aj na stranke DKC ho maju ako ich lekara.

mcoya
7. okt 2010

@mirulienka mne to Adamko nerobil, ale mal straaaasne dlho take obdobie, to potom 5 tyzdnovom kasli, co som tu vtedy pisala, co mu pomohol ten lekar z Devinskej 😉 , ze kaslieval rano ked sa zobudil a potom aj pobede ked sa zobudil, tak 2-3 krat zakaslal a bolo. Tusim teraz cez leto to preslo,

dara76
7. okt 2010

@mcoya Ja som si tiez nestihala uvedomovat tyzdne 🙂 To je pri druhom uplne normalne. Pravdupovediac nemala som obavy, ze by mala mat nieco so srdieckom. Vysvetilili mi, ze je to uplne nahodne. Takze k dr. Holanovi sme isli na odporucenie mojho gynekologa - pre istotu, boli sme poslana na tzv. morfologiu. Bola som tam tusim v 23 tyzdni. Objednavala som sa takmer mesiac vopred, co ma tak nabity program. Vysetrenie trvalo cca 1/2hodinu. Okrem srdiecka jej skontroloval aj "downow syndrom" - podla dlzky koncatit. Urobil aj 4d zaznam, ale mala bola dost zle otocena (nechcela spolupracovat), tak zabery nie su bohvieco.
Bol tam so mnou aj manzel (Miska sme nechali s dedkom) a pekne sme si tie chvile uzili. Na 100% mi potrdil, ze to bude dievcatko 🙂
Inak dr. Holan volakedy pracoval v DKC ale uz tam nerobi. Len v Auparku. Na vysetrenie srdiecka sa da ist aj do DKC, bude to isto lacnejsie a na obdobnej urovni. Mozno viac cakania.

mirulienka
7. okt 2010

hm, takze asi nemate skusenosti s takym kaslom u srdiecok... 😕 chora nie je, skor to vyzera na kasel po namahe... co ma zacina znervoznovat ☹

to mlieko a mliecne vyrobky sa skutocne mozu uz od 10 mesiaca... je rozdiel medzi dojcenymi a nedojcenymi detmi - u nich sa vsetko zavadza neskor... som to fakt nedopisala, ale ako pises lusilia, zo zaciatku sa podava mlieko ako sucast pokrmu, nie ako tekutina... a az neskor ako tekutina. a s tym kedy ho podat ako tekutinu mozeme len polemizovat, pretoze si myslim, ze s tym podavanim do 3 rokov prisli vyrobcovia UM... ja osobne som to tiez pri andrejovi praktizovala - nutrilon do 2,5 roka a planujem aj pri terezke, ale to len preto, aby som si nieco nevycitala 😕 ked som mohla vtedy nanho tolko penazi obetovat, tak terezku neukratim 😅 😀

blue04
8. okt 2010

Jack bol nekojeny a uz som spomenula,ze presli sme na kravske hned ako sme mohli a miluje ho...nepamatam si presne kedy ale myslim ze nejako po roku....
mirulienka vsetko je len reklama.....presne ako s ockovanim..... 😒