Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

smardik
7. júl 2010

@misicka455 štastnou cestu,pozdravuj ji od nás a že ji posíláme moc pusinek a pochvalu, je strašně šikovná

blue04
7. júl 2010

dievcence....konecne ideme domov.pluca mame uz ciste len voda okolo srdicka ide pomalu ale ide.v piatok kontrola,tak dufam ze uz nas nic neprekvapi huraaaaaaaaa

mirulienka
7. júl 2010

@misicka455 pozdravujeme verunku a zelame naozaj skoreeeeeeeeeeeeeeeee uzdravenie a zotavenie 😉 je to bojovnicka prevelika a nasa sikulka 😉 este par dni a beziiiite domov. drzime palceky 🙂

@blue04 tak predsa dobry koniec 🙂 🙂 🙂 🙂 tesime sa s vami 🙂 🙂 🙂 ved aj jack uz toho musi mat plny zub 😠 este dobre dokoncite kontrolu v piatok a potom hybaj naplanovat cestu na sk 😉 🙂

ja uz tak dlho planujem pozriet nejaku tu chatu na nase stretko a stale sa mi nedari casovo... teraz tu mame zase navstevu zo svedska, tak sa musime povenovat, ale uz by sme nieco mali spachat 😵

blue04
7. júl 2010

ja dufam,ze v piatok budu len dobre spravy,lebo povedali,ze mam sa pre istotu zase zbalit.....ale ja uz dufam,ze ideme spravnym smerom 🙂

co sa tyka stretka,dievcence bezomna....my nemozeme vycestovat minimalne 4 tyzdne,tak dufame ze sa dostaneme koncom augusta...uz sme museli zrusit dovolenku koncom jula:(

Verunke drzime s jackom velke palciska a nech ide vsetko pekne hladko 🙂

ewana73
9. júl 2010

Ahojte,mate niekto skusenosti s tym,ze sa babatku sam zatvoril ductus?vcera sme boli na kontrole a doky nam povedala,ze ked sa mu nezatvori do dalsej kontroly (o 3mesiace),ze ideme do blavy.viete niekto ako sa to potom robi?myslim,ze len katetrizacne cez svorku alebo je potrebna operacia s otvorenim hrudnika?

dalal
9. júl 2010

@ewana73 Ahoj , zavisi ci ide o predcasne narodene babatko- vtedy sa vacsinou zacina liekmi- Ibuprofen alebo Indomethacin. Potom je moznost katetrizacie a zavedenia malej cievky (celkova anestezia, cca 1-1.5h vykon, vacsinou bezbolestny po operacii ) alebo velmi zriedka otvorenie hrudnika zvycajne na boku, opat kratky vykon ale viac bolestivy a pooperacne asi1-2 dni zavedeny hrudny dren.

mirulienka
10. júl 2010

@ewana73 ja teda v tomto nie som "doma", ale myslim si, ze sa zatvara sam po narodeni... tvoj maly ale uz vacsi, tak fakt neviem...

@dalal ty si hadam aj lekarka alebo sestricka 😉 fuuu, taka odpoved 😕

dalal
10. júl 2010

ja som lekarka anesteziologicka a uspavam deticky ktore potrebuju kardio operacie ☹

mcoya
11. júl 2010

ahojte,
tak ako babulky. Misicka, ako sa vam dari, verim, ze Verca sa uz ma dobre a ste spolu na izbicke. Drzime palceky a myslime na vas.

Blue a v auguste uz budete tu na SVK?

Dalal ahoj, tak to sme radi, ze si sa tu objavila, prave nedavno sme tu pisali, ze by sem mohol chodit nejaky odbornik 😉 .

My sme sa boli v piatok clapotat v Senci na jazerach a vcera na Kunovskej priehrade, bolo super, hlavne nebolo pri tej vode tak teplo ako na sidlisku. Vy ako vikendujete?

PAPA

smardik
11. júl 2010

holky psala jsem misisce, Verunka se má dobře ale neví kdy půjdou domů,zatím nenašli správné dávkovaní léku na ředění krve a bez toho jít nemůžou, jinak by už šli

ewana73
11. júl 2010

@dalal ,nie niebol maly predcasne narodeny,normal 40 tyzden ,3360 gram. najprv nam nasli selest II.stupen ale pri prvom vysetreni v kardio amb.si doky nic nevsimla az pri druhom,teda pri kontrole v 3mesiacoch.,duktus sa ale neuzatvoril ani do poslednej kontroly,takze zaver bol ,ze este pockame tri mesiace a ak sa do oktobra kedy bude mat maly 11 mesiacov neuzatvori,ideme teda do tej bratislavy.a po katetrizacii ako dlho sa potom ostava v nemocke?

dalal
11. júl 2010

@ewana73 Ak sa ductus neuzavrel do 3 mesiacov, je dost mala sanca ze sa sam zatvori.. ja robim v irsku a tu sa katetrizacie robia ako day-case to znamena ze dieta rano pride do nemocnice a este v ten isty den sa prepusti domov (teda ak vsetko ide bez komplikacii, co je vo vacsine pripadov). Ako som uz povedala, katetrizacia je mini-invazivny a velmi casty zakrok, takze by nemal byt dovodom na velke znepokojovanie, aj ked mne sa to lahko hovori 🙂

ewana73
11. júl 2010

@dalal velmi pekne dakujem za odpoved .

blue04
12. júl 2010

sice nie som odbornik,ale stravila som na kardiologii nejake to odbdobie a ano ewana73...katetrizacia je denna zalezitost...🙂
mcoya...no planujeme ist posledne augustove,ale nic nemame este zajednane,lebo jeden nikdy nevie a sme na warfarine-co zrieduje krv a musime chodit na krvne testy kazdy 3 den,tak vazne neviem....

ewana73
12. júl 2010

@blue04 dakujem,to si ma potesila 🙂 mam to chapat ako jednodnovu chirurgiu,rano prijem a popoludni prepustenie?

sasulec
12. júl 2010

Ahoojte,my lietame jak sarkani,vcera sme boli na podhajskej sa vycabrrnat..😉
Blue,tesiim tesiim moooc a aj Veronicke bojovnicke malej velkej..😉)) jaaaj taak tie detuchy lubkam pekne posluchaju a liecia sa..😉

@ewana73 ak si z Sk tak v Ba to funguje na 3 dni,1. prijem,vysetrenie,druhy operacia a treti ak je vse ok tak domov..😉
Prajem pekny dnik vsetkym..😉

ewana73
12. júl 2010

@sasulec ,diky,myslela som si,lebo ja viem tiez tak,ze to trva zhruba 3 dni. tak ma to prekvapilo,ze jednodnova zalezitost.

smardik
13. júl 2010

holky tak jsem volala do Motola a operace toho 19 na 100% není,předělávají prostory takže plánované operace zrušili a budou dělat nový plán operací, prý dají vědět ale zda to bude za 14dní nebo měsíc nevím. Normálně tu bulím, už jsme na to byli připraveni a chtěli to mít za sebou

blue04
13. júl 2010

@ewana73 ano...tak to vacsinou byva pokial ide vsetko ako ma ist 😉

blue04
13. júl 2010

@ewana73 jaaaaaaaaaaaaaj zabudla som ze sa riadim anglickom 😀 ,tu ta aj po porode do 6 hodin prepustia 😨 !!!
Tak potom je to 3 dnova zelezitost 😉 ,ale stale sa to da,nie?

blue04
13. júl 2010

@smardik to ti teda verim,nas odvolali 2x a veru tiez som si poplakala od zlosti...je v tom aj pozitivum...vychutnajte si leto spolu a potom oddychnuty plny energie mozte ist zase nato 🙂

smardik
13. júl 2010

@blue04 jo pobrečela jsem si a to je tak vše co můžu dělat,zítra jdem na kardiologii tak uvidíme jak to vypadá ale minule bylo dost velké zhoršení ☹ ☹ a dr. se bojí že nakonec bude akutní operace tak mám ze zítřejší kardiologie strach

ewana73
13. júl 2010

@blue04 jasne,ze sa to da,aj ked ja nemocnice z duse neznasam ale ja to vydrzim len nas drobec je taky hyperaktivny a si neviem predstavit co tam budem s nim robit a to si neviem predstavit,ze by sme tam mali byt nedajboze dlhsie.

suyama
13. júl 2010

@misicka455 ahoj ja som do tejto temy casto chodievala ked som bola tehotna, co bolo pred 7mesiacmi, tie co ma nepoznaju mam chlapceka vola sa Oliverko a ma srdecnu vadu tetralogy of fallot a mal byt operovany uz pred mesiacom ale odlozili to na niekedy v polke augusta, este nemame presny datum, chcela by som sa ta opytat aku mate srdecnu vadu, co to som si uz precitala, ze mate uz po operacii a je uzasne ako krasne to Veronika zvlada, prajem jej co najskorsie zotavenie a nech ste cim skor doma.
Neviem ako ti pred operaciou Veronka jedla ale nas Olko nechce moc papat ani bohvie ako nepribera, dufam ze po operacii a zotaveni sa to trocha zlepsi.

blue04
13. júl 2010

@suyama ahooj a vytaj spat 😀
Dufam,ze najdes niekoho s podobnym problemom.Oliverkovi drziime uz teraz velke palciska 😉
Suyama...skusila si heartline?je to specializovane pre rodicov so srdieckovymi detickami 😉

suyama
13. júl 2010

@blue04 ahoj no konecne som sem prisla a ako vidim tak nas tu zase o nieco viac pribudlo ☹ ale ako vidim deticky sa drzia a statocne bojuju, verim ze aj Oliatko bude.
A ako sa ma Jackinko uz je mu lepsie, stale nanho myslim a modlim sa aby bolo vsetko v poriadku, posielame mu pusinku.
Este som nebola na heartline ale pozriem to.
Pred dvoma tyzdnami sme sa stretli s doktorom co ho bude operovat, volal sa tiez Oliver a vysvetloval nam cely priebeh operacie a ako to bude po, Olinko to cele prespal tak sa ani nestretli, ale podla toho ako dychal v spanku sa mu zdal v pohode, ze nie je moc zadychany. Bozinku uz nech to mame za sebou ako vy a mozeme si zacat trosku planovat zivot 😉

galbavajanka
13. júl 2010

Ja som si nevedela predstavit ani jednu operaciu a presli sme uz cez dve.Nemame na vyber a musime s tym jednoducho bojovat ci si to viem predstavit alebo nie.Inak to nejde.Niektore deticky nemaju az tolko stastia.Je to velmi velmi tazke ci prejdes jednou alebo troma.Nas maly ma vadu,ktora sa operuje na 3x a uvidime co bude dalej casom.Drzim vam palce a vela stastia

suyama
13. júl 2010

@galbavajanka no veru to mas pravdu, clovek ma uz takuto vec v osude a my sme z tych na koho to padlo.
a coze za vadu mate? super ze vas malicky zvladol pekne obe operacie, urcite aj tretia bude uspesna.
Nam zatial povedali ze bude jedna ale nikdy nevies ako sa srdiecko casom zachova a mozno bude aj dalsia ☹
Aj my drzime palce a halvne silne srdiecko 🙂

smardik
13. júl 2010

@suyama přesné vady Verči od misicky nevím ale vím že jí jedla špatně to jsme si spolu psali že závidí jak mí jí Honzíček

blue04
13. júl 2010

@galbavajanka co ma tvoj maly janka?nebodaj hlhs!