Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

decembrovka77
5. mar 2011

@deniskka
brala som ich v piatom mesiaci a potom v šiestom ☹
bola som na morfologickom UZV, bolo ok, ale keďže som dosť nervná z toho, tak som si ešte zaplatila špeciálneho doktora, ktorý je odborník na vyhľadávanie vád u plodov,s 3D UZV a dala som si urobiť morfo ešte raz...aj tam bolo všetko ok...tak dúfam, že sa po narodení neprekvapím, lebo aj uzv má svoje hranice...
ďakujem za odpoveď, si milá...veľa zdravia a sily a pekných chvíľ s deťičkami🙂

decembrovka77
5. mar 2011

@blue04
ok, ešte idem tuším v 27tt na povinné sono...a ešte poviem lekárovi nech sa špeciálne sústredí na srdiečko

misicka455
5. mar 2011

@decembrovka77 nestresuj se zbytečně 98% vrozených srdečních vad jsou nevysvětlitené prostě se stanou 😉 Mysli pozitivně a uživej si těhu 😉

blue04
5. mar 2011

@decembrovka77 veru mala by si zrelaxovat...mala si vela pozitivnych vysetreni,tak by som si uz len tehotenstvo vychutnavala...ako sme uz spomenuli,srdiecko sa vyvija na zaciatku tehotenstva a doteraz ti nic nenasli,tak si nemyslim,ze nieco nie je v poriadku.....

deniskka
5. mar 2011

@decembrovka77 jo, jo přesně tak užívej si těhu, uteče to strašně rychle a přitom to je tak krásné období 😉 😉

1sirka1
5. mar 2011

@cherub moja neter cakala na vyberanie mandli skoro rok pretoze na narkozu musis mat 15 kg ale nieje srdieckova takze tam to mozno bude aj viac..

A mimochodom, sestra v pondelok dostane vyvolavacku ak do stredy nezaberie, pojde sekciou, takze uz buduci tyzden som opat teta 😀 Konecne budeme vediet na com sme 🙂 ale bojim bojim 😖

ivousek
autor
5. mar 2011

Holky jdu Vás asi naposledy pozdravit a ještě jednou všem poděkovat,zítra se tu asi už nedostanu ,bude cestovní horečka 3x vybalování jestli je tam všechno kontrola všech papíru atd.tak nám držte palečky.Až se vrátíme s Jolankou z Prahy tak napíšu jak jsme to zvládly.

deniskka
5. mar 2011

@ivousek budu na vás i s Dorotkou myslet...určitě to zvládnete, neboj, pozdravuj je tam všechny 😀 😀 pak dej vědět, jak to probíhalo. Šťastnou cestu...

cherub
5. mar 2011

@ivousek moc na vás myslíme, držíme pěstikčy 🙂 určitě to všechno půjde dobře, dle plánu a budete brzy doma 😵

@1sirka1 no pokud budeme čekat do 15kg, tak to ji asi neodoperují nikdy 😅
Sestře držím pěsti, ať se vyvolávačka ujme a nemusí nja sekci a miminko bude určitě zdravé 😎 😵

cherub
5. mar 2011

@decembrovka77 taky si myslím, že není na místě stresovat 😉 já byla zdravá jako řípa a ejhle... tohle je podle mě spíš genetická záležitost, než brání léků. Neboj 😎

simcaa4
6. mar 2011

Přeji dobry rano holky moje Adruška ma celkem tři vady na srdíčku .Defekt komorove septa přehozena aorta s plicnici nejvic mi moc boli že jeji vada neni odsranitelna mohou ji jen pomoci aby mohla fungovat dale takhle mi to bylo řečeno. 😢 l a na prvni dojem by nikdo na ajce nikdo nic nepoznal největši u ni je problem ted v zimě a chozeni venku 😒 i když už ji bude sedm let tak se nam kolikrat venku sekne brečí občas mi to tedy jen přide jako jeji vzdor ,ale nejlepši jsou reakce okoli ty maš modrou pusinku atd pak na raky co jsem to za matku že holčičce něco je 😠 vždy už se těšim až budem doma.adrianka strašně špatně snaší zimu takže naš pobyt venku je velmi omezen v ziměani do školky nechodila ted v zaři jdem do školy u zapisu ji pochvalily tak jsem měla velkou radost. mě tenkrat řekli v motole ,že tu vadu co ma ajinka maji tři lidi v čr. to bylo v 2004 no holky nezbyva nam než zvednou hlavu a bojovat s tima našima broučkama .V motole jak lekaři tak sestry jsou špičkovy a Alice Rezničkova je taky fajn ,že holky tak se jdu zas zapojit do provozu je nas moc ajinka ma jěšte tři sourozence doufam ,že vas stim moc nezděsim občas mi přijde že jsem asi z jiny planety podle chovani nekterych lidi tak zatim ahoj mějte se a hezkou neděli 🙂

decembrovka77
6. mar 2011

@cherub
díky pekne 🙂

blue04
6. mar 2011

@ivousek drzime obrovske palce aby vse dobre dopadlo a prisli ste vsetci spolu spat domov....stastnu cestu a este stastnejsi navrat 😉

blue04
6. mar 2011

@simcaa4 aj nas Jack ma vadu,ktora nie je odstranitelna a este nas caka tazka cesta.....pred 3 operaciou bol tiez vela modry a ludia tiez nato reagovali a nebavilo ma nikomu vysvetlovat co s nim je.Ti co nas poznaju to neriesili....takze aj ja patrim na tvoju planetu 😀 😀 😀
na slovensku sa s jackovou vadou narodia 2 deti do roka ale tu v UK su 2 deti za tyzden.no ale neda sa to porovnat,lebo tu je 60 milionov obyvatelov a u nas len 5 😉

misicka455
6. mar 2011

@ivousek moc moc držím palečky ať vše proběhne bez menších komplikací 😉

Za týden vás čekáme doma 🙂

misicka455
6. mar 2011

@simcaa4 neboj sice jsi mě zaskočila se čtyřmi dětmi , ale spíš tím , že to obdivuji ,že zvladáš já mám jendo a druhé hodně řešíme 😒

blue04
6. mar 2011

@misicka455 tak sme dve....tiez nemame odvahu na druhe 😉

simcaa4
6. mar 2011

😒 🙂 no je to občas pořadny zapřach ,ale rozhodně bych neměnila .akorat mam ted obavu jak to tatka zvladne doma až s ajinkou budem v Motole 😉 ,ale je mi velkou oprou tak snad to zvladne něco pro zasmani,Tenkrat jak ajinku operovali a nastali ty komplikace tak ke mne přišel docent Skvoranek a řikal ,že by bylo dobre aby nebyla jedinaček ,že se v životě muže stat ledaco tenkrat jsem netušila nebo spíš nepřipouštěla ,že by bylo něco špatneho no a minuly rok jme měli mit operaci tak jsme tam dorazily a čekame na doktora až nas přijme přijimal nas pravě škvoranek ja měla jětě brísko spraskl ruce a povida mi pani petrenkova jevidet že ma slova jste vzala tenkrat doslova važne. jsme se i zasmaly. 😀 nam dosud je operace odkladana z duvodu ,že mala ma moluska a nemužem se z toho zbavit ted tedy musim zaklepat .že nic tento tyden se neobjevilo tak uvidime .at už to mame za sebou .Hlavně at je vše v pořadku . a co ty vaše krasny dětičky jen se holky nebojte a pořidte jim sourozence my ženy zvladnem vše 😉

simcaa4
6. mar 2011

lněkteři lidi jsou opravdu zly a taky jsem davno přestala cokoliv cizim lidem vysvětlovat. nejvic mě šokovalo tenkrat když mala byla miminko ašli jsme ven to je asi ta pani jak ta holčička skoro umřela mužem se podivat atd atd,bylo to strašny a myslela jsem si že je to jen špatny sen anebo kde to lidi cizi ktery jsem neznala vzali.pak mi jedna znama řekla že nema cenu se tim zabyvat a je to pravda taky jme malou dlouho měli na kočarku a o tich reakcich lidi už ani nemluvim.ano mame nenocny děti ,jo ajka ta už jsi to umi vyřešit sama mam nemocne srdce davejte na mne pozor nedavno k nam přijela kamaradka sdětmi a tak jsi šly hrat a slyšime jen ticho a naši ajinku ,deti sedi kolem stolu a adruška jim ukazuje svoji jizvičku a vypravi jakeho ma doktora co ji delaji jaka bude operace atd, děti seděli spusou do kořan tak takova je moje ajinka rozumbrada jo a holky vite koho nejvic miluje slekařu vmotole jejim milačkem je pan doktor Kubuš vola na nej ty muj kudrnači 😀

simcaa4
6. mar 2011

@mblue04 mate moc hezkeho chlapečka chodi do školy anebo jste s nim doma nam školka doporučena nebyla takchodila jen rok a pak už jsem ji měla doma

simcaa4
6. mar 2011

@misicka455 je ted koukam na vaši princezničku moji nejmenši je 13 měsicu už chodite mi nee ☹ mala je narozena dřive

simcaa4
6. mar 2011

@blue04 jinak vitamm těěěě na planetěěě 😵

simcaa4
6. mar 2011

@ivousek držime palečky holky at je vše v poředku ajste brzy doma 🙂

misicka455
6. mar 2011

@simcaa4 jj my už lítáme jako draci 😉 Ale jinak jsme hodně dlouho nedělalay žádné pokroky a pak to najdenou vše dohnala. 😉 Malá se ti taky určo brzo rozchodí znám chlapečka a je o měsíc starší než my a taky nechodí 😉

misicka455
6. mar 2011

Jo a zítra snad to výjde a máme kontrolu na kardiu 😒 Tak pěsti zatnout a myslet na nás 😉

cherub
6. mar 2011

@simcaa4 jaj, vy si taky užíváte samé starosti ☹ ale pevně věřím, že všchno dobře dopadne 😉

Naše maličká taky ještě nechodí. Před týdnem oslavila rok... ale už se neznepokujuji, na to, že do 10ti měsíců nedělala vůbec nic a pak během 2 měsíců se začala posazovat, svým způsobem lozit, stavět se a teď už i obcházet nábytek, tak si myslím, že začne chodit sice později, ale zase to nebude tak hrozné 🙂 a hlavně není kam spěchat že 😀

@misicka455 pěsti zatnu na zítřek 😎 musím tam zavolaaat, oj, zase zapomenu beztak 😖

deniskka
6. mar 2011

@simcaa4 tolik dětí, to je super...já mám jedno a psa k tomu a jsem z toho někdy na nervy.A ostatní děti jsou zdravé? Časem bych chtěla druhé, ale pořád tam vrtá červíček, jestli druhé mimi nebude taky nemocné a kdyby ano jak by jsme se zachovali....ale to je jěště hudba budoucnosti... 😉
Pořád mě zaráží, že v dnešní době takové techniky a na hodně srdečních vad se nepříjde...u nás to taky byla náhoda, že na to přišli, dokonce jeden dr nám řekl, že defekt komorového septa to určitě nebude ☹ a ejhle...
@blue04 pořád musím myslet na to jak vám řekli, ať ho dáte odejít do nebíčka....
@misicka455 zítra budu držet pěsti, ať je vše v pořádku...dej pak vědět

misicka455
6. mar 2011

@cherub stav si upomínku do telefonu 😉

blue04
6. mar 2011

@simcaa4 zase mne kardiolog povedal,ze by bolo dobre aby siel medzi deti a mal vsetky detske choroby este za male dieta. ja som mala matersku len 6 mesiacov a Jacka som dala do skolky uz od 9 mesiaca na 2 dni do tyzdna.prvy mesiac bol sice stale chory,ale potom sa to upravilo a ma velmi dobru imunitu.
A teraz je uz v skole,zvlada to vynikajuco.Ucitelky maju instrukcie a kopu dopisov od kardiologa na co pozerat a na co davat pozor......takze som taka kludnejsia 😉

blue04
6. mar 2011

@misicka455 budeme na vas mysliet a daj nam vediet co a ako 😉
@deniskka ano deniska,aj to bola jedna z moznosti 😒 .jeho vada sa operuje ani nie 20 rokov a kedze nemali na zaciatkoch dobre vysledky a len nedavno prisli nato,ako tuto vadu operovat s nizkou mortalitou a bez inych komplikacii,preto nam dali aj taku moznost....smutne,ale vela rodicov sa rozhodli ist aj takou cestou...ja som to nedokazala ale rozmyslala som aj nad tym 😢 😢 😢