Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

diapozitiv01
6. okt 2009

No a to nech mi niekto hovori ze tie cisla su len nahoda 😉 . A ozaj Florian je najmladsie dietatko na Slovensku s transplantovanym srdieckom /Blue 😉 / takze vsetko to do seba zapada,,,
Mnamky zemlovka, ja uz som riadne vyhladovela, idem si zaluskat aspon par orieskov
Atery je super ze si nas nasla, este som zvedava na Ivouskovu reakciu 😀

blue04
6. okt 2009

asi by sme mali napisat IP Ivouske aby sa nestratila 😵

douglas
6. okt 2009

ahojte kocky 🙂

diapozitiv01
6. okt 2009

bude kuk ako puk 😀 ,
a kde sa nam stratila Sasulec,,
akurat papam oriesky, co sme nazbierali,,

douglas
6. okt 2009

ja som dnes strihala chlapcov, tak vyzeraju cisty ocko!! 😎

blue04
6. okt 2009

ahoj douglas
veru sa nam postracali 😒

diapozitiv01
6. okt 2009

Aho Doug,
takze mas doma 3 vyholenych 🙂

douglas
6. okt 2009

asi je cas davat deti do postele..oni budu naspat 😉
Rick uz spinka, ale Jonathan este strajkuje v postielke 😠

blue04
6. okt 2009

moj teda do postele bezomna nepojde,musi ma vidiet a tak caka vzdy na mna! to znamena,ze ja a muz nemame vzdy na seba cas ☹

douglas
6. okt 2009

ozaj, baby
ste tu niekto i na facebooku?

blue04
6. okt 2009

ano som

douglas
6. okt 2009

a pod akym menom, ak smiem of course 🙂

diapozitiv01
6. okt 2009

ja nie som,, 😒

blue04
6. okt 2009

poslala som ti IP

douglas
6. okt 2009

a preco ten smajlik 😀 , diapoziiv01
ozaj, vcera som sa zabudla spytat, lebo ste tak vsetci hromadne odisli..dava niekto svojim detom rybaci olej?

blue04
6. okt 2009

ja to riesim v masle 😉

blue04
6. okt 2009

skusila som mu davat vitaminy s omega 3 a vsetko mi vyvratil a uz mi to odmietal jest.asi to bolo pre neho mastne

diapozitiv01
6. okt 2009

Trosku odveci ale musim sa pochvalit ze dnes som dostala moju 2 MS po porode, tak sa vytesujem, konecne po 34 dnoch 😀

blue04
6. okt 2009

Dia,to je dobre znamenie,telo sa zacina pripravovat na malu Diu 🙂

douglas
6. okt 2009

hej, tie vitaminy abidec sme brali aj my, ale tu ich nemozem zohnat ☹
uz si ta pamatam, mas lepsiu fotku na fb
okamzie si ma pridaj k priatelom!! 😀 😀

suyama
6. okt 2009

ahojte tak to preto sa tu nepisalo lebo bolo nieco s konikom, ja ze co sa stalo.
s tym ze sa ta 4 spaja so srdieckovimi detickami je zaujmave, ja mam termin 12.12 vsak uvidime ci to nebude nakoniec 4.12 ked ano tak to je urcite nejaka predzvest.
my sme dnes s muzikom varili zemiakovu kasu s kuriatkom na stave a teraz sa uz tesim ako si dam puding 🙂
drahy ide na trening tak budem sama doma a pride az o desiatej ☹
ozaj a chcela som sa vas spytat douglas a blue ako casto teraz chodite s Jakom a Rickom na kontrolu do nemocnice.
ja som tiez na facebooku 😉

atery
6. okt 2009

dougles, starsiemu davam ryby tuk, lebo ma zvyseny cholesterol, lebo mlady pan nema rad ovocie a zeleninu uz vobec nie, tak sa na to dost zlostim, ale snad troska vyrastie a pochopy, ze musi aj taketo papat...Mladsi by sa v ovoci a zelenine kupal, to je asi v tomto po mne 🙂, ale mladsiemu nedavam, je to dobre na srdiecko?

diapozitiv01
6. okt 2009

Veru tak blue, pesne si to vystihla s tou malou Diou 😀
som sa bala ako pes ze kym sa mi upravi cyklus tak to bude trvat aj do vianoc, a dnes ma prekvapila, tak sa tesim.
Ocna mi neodporucala HAK lebo hormonalna antikoncepcia ´zhustuje´ krv a ja ze vraj mam kosate cievy 🙂 .

douglas
6. okt 2009

tak prezrad nic.. 😉
neviem ako blue, my chodime kazde 3 mesiace, ale momentalne sme na Slovensku a tu nam povedali kazde 4..uz aby sme boli doma v uk 😀

blue04
6. okt 2009

Pekne meno Dianka,nie? 🙂
jaj ja ti to tak velmi prajem....
douglas,super ze si ma uz pamatas a idem hned na facebook
atery,ani moj nechce ziadne ovocie a zeleninu,jedine varenu v polievke,brokolicu a karfiol,tymto my koncime
suyama,dnes som si pozrela tvoj album a maly Oliverko bude ako princ.ty si sa tiez asi skoro pripravovala,vsak?

megi93
6. okt 2009

Ahojte, chcem vás troška možno potešiť a vliať vám troška nádeje. Keď som sa narodila, diagnostikovali mi VVCH srdiečka. Mala som defekt predsieňového septa, aorty a cievy, ktoré majú ísť z pravej strany srdiečka išli z ľavej a naopak. A ešte niečo ´dalšie tam bolo, bolo toho vela, popravde až tak to neovládam, ale ešte v puberte som bola jedna z 6 ľudí s touto diagnózou na Slovensku a najmladšia. Nazývali to aj "modré dieťa". Nejedla som, nevládala chodiť a mamina bola na dne. Lekári na Slovensku jej povedali, že čo sa plaší, ved možno prežijem až do 30.... nakoniec ma v mojich 5 rokoch operovali v Brne a síce ma ešte jedna operácia čaká, som v pohode. Bohužial ma zarmútili, keď som mala asi 18, že tá druhá operácia je potrebná ihneď a po nej už dieťa nebudem môcť mať. A pred nou už vôbec nie, pretože by som ho ani nedonosila. Nejak sa to naťahovalo, odkladalo, bolo mi povedané, že po skončení vysokej to už určite zrealizujú, len aby som preboha neotehontela. Samozrejme, že ja tvrdohlavá som otehotnela, a keď mi povedali, že dieťa ani nevynosím a ak náhodou, tak pôrod neprežijem, nevzdala som to. Dnes mám krásnu dcérku, môj zdravotný stav je ako nikdy, srdiečko ide ako hodinky a druhá operácia ma čaká o 10, možno 20 rokov 😉 Tak nezúfajte, treba veriť, držím palčeky Vašim deťúrencom, aby aj ich srdiečka šlapali ako treba a aby ste z nich mali radosť 🙂

suyama
6. okt 2009

na fb som pod menom lucia conlon ale sme tam dve ale mam tam podobnu foto ako tu na mk
ja davam malemu uz teraz omega 3 vo vitaminoch pre tehotne 😀
tak to je dobre ze tam nemusite kazdu chvilu behat a po operacii to bolo asi castejsie.
dia super ze uz mas cyklus, ja som si az vcera vsimla ze si rodila tento august, tak to mas este dost cerstve, ale si neuveritelne silna zena, bodaj by som ja bola taka. Ja som uz teraz hovorila mm ze ked sa nieco stane s Olivkom tak uz druhe mimi neviem ci budem chciet, tolko strachu co prezivam teraz neviem ci este zvladnem, no som slaboch, co uz 😖

blue04
6. okt 2009

ahoj megi,tvoj pribeh je povzbudzujuci a dakujeme ze si sa ku nam pridala.aj mojmu malemu povedali,ze sa nedozije tyzdna a je stale tu s nami a ma 3 a pol roka.v tvojom pripade ti tehotenstvo pomohlo a nie uskodilo.je super,ze si nemala ziadne problemy a dokazala si porodit zdravu dcerku.super 😀

suyama
6. okt 2009

blue no to mas pravdu zacala som nakupovat velmi skoro, izbicku som mala uz vybratu este som ani tehotna nebola 😅 vsak uz aj mam skoro vsetko len koliska do nasej izby, monitor dychu nanny si chcem kupit, ozaj aj vy ste ho niektora pouzivali?este by som chcela naparovac vzduchu, lebo v zime ked sa kuri mame nehorazne suchy vzduch, aj mm to prospeje, zo sucheho vzduchu cele nici kasle.
megi diky moc za tvoj pribeh, hned mam o nieco vacsiu nadej, ze po operacii bude vsetko dobre, musim verit.

blue04
6. okt 2009

suyama,nic sa nestane.ste v dobrych rukach a maly bude bojovat.takto to nevzdavaj,on chce bojovat,tak bojuj aj ty.viem je to tazke,aj na mna pridu slabe chvilky ked neviem kolko je hodin a je lahko radit,ale Oliverko potrebuje tvoju istotu.takze nic sa nestane