Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

sasulec
9. okt 2009

tak vy ste mali asi zavaznejsiu diagnozu,ja sa len spolieham,ze doktori vedia co robia..ze sa stym da zit ☹ 😢

sasulec
9. okt 2009

hej 4.? ste boli aj vy?

diapozitiv01
9. okt 2009

Sasulec neboj, to by si nedali na triko,

gudulo
9. okt 2009

ale ste boli aj na oddeleni alebo v ambulancii?
no my sme tam boli od 20.augusta....

sasulec
9. okt 2009

no uz som pocula vselico,ale od pondelka zacinam boj,sa mi nepaci,ze vsetky co ste tu mate deti zoperovane a ja musim 2 roky cakat 😠
ked mi tu dakde odpadne potom budu konat?potom bude cestovat do Ba? potom bude dolezita kazda sekunda 😠

diapozitiv01
9. okt 2009

Sasulec, to je pristup na 1 🙂

douglas
9. okt 2009

akoze baby, tu ide i dieta a doktori su len ludia...a stava sa, ze az ked otvoria srdiecko, tak naozaj uvidia kde je problem i nam tak s Rickom bolo. a nechcem byt hnusna, ale dr na Slovensku? ☹ pleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeease!!! tu sa nieco stane a niet vinnika, sa to tu ututla!!!
sasulec, na Tvojom mieste by som chcela viac nazorov od odlisnych odbornikov

sasulec
9. okt 2009

boli sme na druhom poschodi a potom dole tusim na 1. na sono u dr.Masuru

diapozitiv01
9. okt 2009

A Masura co povedal??

gudulo
9. okt 2009

tak to sme sa nestretli ked si nebola na 5tom
ku komu chodite do ambulancie?

bambi09
9. okt 2009

ahojte kočky 🙂
sasu,tak som tu 😉 my máme problém so srdiečkom u malej dcérky ☹ ☹ ☹ chodíme na Kramáre do Kardiocentra,zatiaľ nás len sledujú,máme dávať pozor na infekcie kvôli riziku endokarditídy,inak kontrola o rok,teda v auguste 😒

diapozitiv01
9. okt 2009

Ahoj Bambi, 🙂
super ze si tu, cim viac nas bude tym lepsie 🙂 . AKu ma malicka diagnozu? typujem na defekt komoroveho septa,,,
kedy vam zisitli problem so srdieckom?

douglas
9. okt 2009

ahoj bambi 🙂

sasulec
9. okt 2009

bambi akurat sa o tom bavime my sme na tom uplne rovnako..a na kontr. na zaciatku se[ptembra..ku komu idete? my sme boli teraz u Masuru,ale predtym u ineho,neviem uz meno,papiere mam u kardiolog. tu v Nr. k tej chodime kazde 2 mesiace..
a vy mate co presne? 😒

gudulo
9. okt 2009

ahoj bambi

sasulec
9. okt 2009

inak prepaac, ja na teba tak zhurta,vitaj medzi nami 😉

sasulec
9. okt 2009

inak mala na to fakt nevyzera,jedine co tak sa straaaaasne poti,s nej stale leje..davam jej krystal,mi poradila vestkyna,teda nebola som ja ale sestra a vraj je prehriata..
mate tu niekto podobne priznaky? 😕

blue04
9. okt 2009

ked sme pri tych uniformach,moj muz v UK vypomaha poziarnikom a musel v uniforme az do postele,velmi vzrusujuce 😀
k tomu poradovniku na operaciu poviem len z mojej skusenosti.nas maly je teraz na zozname a pokial je urgentny pripad a dotane sa do poradovniku,tak do 8 tyzdnov musia operovat-to je dane zakonom ale ak nie je urgentny pripad,tak maju cas.ale ci sa da cakat az rok,to teda neviem.
my nie sme urgent a uz sme 2 tyzdne na zozname a povedali nam ze az po vianociach budu operovat,ale tento ca sme si vybrali my,takze neviem kolko by este cakali.
asulik,opytala by som a ak a znepokojujes ale myslim si,ze oni vedia co robia a ak Saska papa a vladze,nie je modra,neznepokojovala by som sa.keby to bolo naopak,tak urcite by som chodila a pytala sa kazdy tyzden

sasulec
9. okt 2009

od pondelka idem na to,objedname sa u Holanu..
inak tato nasa kardio v nr tiez je toho nazoru..dokonca vysadzujeme digoxin,teraz ma znizenu davku,este brala verospiron na odvodnovanie a ten sme uz vysadili 😒 😕
ale zato sa poti furt 😠

blue04
9. okt 2009

sasu,aj nas Jack a vela poti,pri kazdom jedle,ale to je celkom normalne u srdieckovych detovh

blue04
9. okt 2009

inak zabudla som privitat nove clenky v heart family,nestiham,rozpiali ste sa a nestiham citat 😀

diapozitiv01
9. okt 2009

Asi cyanoza je hlavnym priznakom a nechut k jedlu, nepriberanie na vahe a tak,
Blue takze poziarnika az do postele 😀

blue04
9. okt 2009

jasne az do postele 😀 ,no teraz som ho nevidela v uniforme uz cez rok,tak do postele uz ma zakazane 😀

sasulec
9. okt 2009

blue a mali sa ti tiez nadmerne poti? inak to uz budu 2 roky kym nas zoperuju,rok je to uz teraz a este dalsi rok mame cakat..
takto teraz naposledy sme boli u dr.Masuru,vraj je to koli cieve,bo ak sa bude robit katedra,tak aby bola cieva vacsia a pevnejsia a tak sme predisli komplikaciam..lenze ja sa bojim,ze sa to rastom bude zvacsovat a rast s malou.aj ked malo to tendenciu zmensit sa,teda zmensilo sa to,ale potom to zostalo take a uz sa to nezmensilo,myslim,ze ani nezvacsilo 😒

gudulo
9. okt 2009

sasu, deticky co maju problem so srdieckom sa viacej potia

douglas
9. okt 2009

joooj, prestante s tou postelou a chlapmi..ja som sama ☹

blue04
9. okt 2009

mojej znamej operovali az v 5 roku,uz som to tu spominala.ale ked si znepokojena,tak sa dajte presetrit u nezavisleho doktora a budes po vysledkoch vediet co a ako 😉

douglas
9. okt 2009

to je pravda, i z mojho Ricka sa stale leje 😒

sasulec
9. okt 2009

hi 😀 doug aj ja 😅

douglas
9. okt 2009

sasulec, ked je to len cieva, tak nepanikuj. ale istota je istota...ako povedala blue, skus este niekoho ineho