Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

diapozitiv01
8. okt 2009

Aka vyhovorka ze to je malej chyba,, 🙂
Ja za chvilu vyrazam na obed, uz som hladoska, ale tie nase porcie nebyvaju nic moc, tak sa musim vzdy este niecim dojest,,,
Vcera mi priniesla segra vselijake orechy, to namiesto bomoboniery a ja som si niec nepriniesla do prace, takto nemozem nic hryzkat medzi jedlami...

sasulec
8. okt 2009

no ved my to ani nezvykneme takto prehnat..len oooobcas 😅
dobru chut k obedu a nestras s orechami,vcera jak si ich spomenula,som prenuurila cely dom ci nemame dake arasidy a nist 😠

diapozitiv01
8. okt 2009

no uz som po obede, mali sme rizek, s ryzou, potom sme troska pokecali vonku, teraz zase idem na cajik, dam si musli tycinku a budem trovit 🙂 .
Ja som vcera hryzkala para orechy a muzik zase vlasske....vidis som mohla poslat holuba s arasidami 🙂

blue04
8. okt 2009

Dia,u vas mate ake dobre obedy!
ja si idem dat sampionovy salat,yz sa nan tesim.
jack prisiel zo skolky a dufam,ze pojde spinkat,lebo poobede mam v materskom centre prevadzku 🙂

orechy su dobre hlavne pre muzov.... 😀

diapozitiv01
8. okt 2009

No vcera moj muzik luskal vlaske orechy, ale nijako sa to na nom vecer neprejavilo
🙂 . Ja som sa este sprchovala a ked som prisla do spalne uz bol v pyzame zababuseny. Iba hlava mu trcala 😀 . Tak sme si zazelali dobru nocku aj pre Maximka a hned sme zaspali 🙂 .
Takze asi bude musiet zvysit davku, alebo mu budem musiet pomoct s luskanim aby sa neunavil..
Blue, ze mas prevadzku v materskom centre, to ides vystavovat tie zalude a hribiky?? 🙂 trosku nam to popis ako to prebieha...

douglas
8. okt 2009

ahojte dievcence, ja som prave prisla z kadernictva...opat som o paru centimetrov lahsia 😉
dnes je pekny den, za chvilu pojdeme niekde na ihrisko sa vysantit.
🙂

blue04
8. okt 2009

dia tie orechy ti muz musi aj jest,nie len luskat 😀
ako prebieha materske centrum?je to zalozene na dobrovolnickej baze a mamicky na materskej si sprijemnuju zivot v takomto centre.pozri si presporkovo.sk
kedze je to aj pre verejnost,tak na mna padla prevadzka na dnes poobede.dve hodinky si posedime,poklebetime,decka sa vysantia a ide sa domov.jednoduchsie povedane,otvaram dvere pre navstevy

douglas,aj ja idem na bududci stvrtok ku kadernicke,uz sa nemozem dosckat,lebo si to neviem upravit,mam to uz dlhe a nemotorne

diapozitiv01
8. okt 2009

Ja som sa bola dat ostrihat v nedelu, chvalabohu ze maju aj v nedelu otvorene. vzdy to mam najkrajsie ked idem od kadernicky, najlepsie keby ma ona chodila ku mne domov a pokazde ako si ozmyvam vlasy tak by mi to aj pekne upravila 😀 .
idem pozret to presporkovo, ale moze to byt super. stretnu sa zienky na materskej a klebetia. U nas v Trnave je tiez take nieco take...

blue04
8. okt 2009

ano mate aj vy take centrum

blue04
8. okt 2009

Trnavský kraj

MC Baba klub Šamorín
MC Bambuľkovo Galanta
MC Stonožkine Slniečka
TMC Trnava

viac info mozes najst aj na materskecentra.sk

diapozitiv01
8. okt 2009

Teda Blue, aka si ty materska aktivistka 😀 .
A to vlastne je zriadene krajom ci mestom alebo to je cisto len klub nadsencov, co si to platia vsetky naklady sami.

blue04
8. okt 2009

je to neziskova spolocnost,takze na sponzorstve a 2% z dani je to vsetko podchytene.je to vsetko dobrovolne.nase centrum ma priestory od mesta a verim ze aj v inych mestach to tak je.
my clenky si platime clenske ale mame vela inych vyhod.samozrejme kazdy kto je clen sa musi nejako aktivovat na chode centra

diapozitiv01
8. okt 2009

to je super zariadene,
len dufam ze casto ti nevychadza smena na umyvanie zachodov 😀 .

blue04
8. okt 2009

nie,my mame upratovacku 😲

diapozitiv01
8. okt 2009

ja ze robite uplne vsetko,,
a ako casto ti ta sluzba vychadza?
Mate to daleko od domu?

blue04
8. okt 2009

ja len stvrtok poobede na 2 hodky,to sa da...
a z domu to mam 8 min. mestskou alebo pesi 20 min

diapozitiv01
8. okt 2009

tak to mate perfektos,,tak si to tam s Jackom uzite a potom nam porozpravas co nove vo svete mamiciek 🙂

sasulec
8. okt 2009

baby my sme uz doma,malu som uspala,ani sa moc nebranila,boli sme kacky nakrmit,dnes mali Vianoce,bo aj my a este jedna mamina co tam bola sme mali vianocku 😉
este mozno ked sa mala vyhaja vybehneme,baaby naproti..
inak aj u nas bolo fajn centrum Kalinka,ale vraj to zavreli,asi tam chodilo malo maminiek,bolo to tam dost drahe,my sme tam parta boli asi 10-12 maminiek +deti a bolo to fajn,ale to bolo len raz,viac nas to laka von, teda kym sa da po vonku lietat 😉
teraz zhaname pre deti bud plavanie,alebo nejake cvicenie na zimu bo ked bude sichcravo tak sa s detmi neda ist von a tie sa zblaaaaznia doma 😒

blue04
8. okt 2009

sasulec,my sme mali tiez od maja do octobra zavrete ale na zimu sa zacina zase sezona.v zime nie je toho vela,tak toto padne vhod 🙂
lucim sa,uz budem musiet ist,tak vecer ahooojte

sasulec
8. okt 2009

ahoooj blue 😉
uzite si to,posielame cmuk Jackovi 😲 😉

sasulec
8. okt 2009

diuska snad si sa s orieskom nepridrhla? 😅 😝 😀

diapozitiv01
8. okt 2009

ale kde, este sedim v robote, spravila som si kavu /ktoru inac nepijem/, trosku sme pokecali ale za chvilku uz pojdem domeno, caka ma to pranie, susenie a nieco si musim ozehlit aj na zajtra, uz som posledna dva dni vytiahla take tricka co normalne nenosim 🙂

blue04
8. okt 2009

ahojte,ja som len pred pol hodkou prisla,musim si dat drobca na poriadok,pokecat s muzom,tak neviem kedy sa dnes vecer pripojim.a este je aj ordinacia 😨

diapozitiv01
8. okt 2009

blue co vas tam zamkli?
Ja tiez budem kuk ordinaciu, ale sme tam nakuknem co je noveho.
Ci robia drobci? uz spinkaju?

blue04
8. okt 2009

isli sme pesi domov,zastavila som sa este na poste,tak nam trvalo hodinu ist domov 🙂
je reklama,tak pisem 😀
nas nespinka,robi tu hluk a nic nepocujeeeeeeeeeeeem

diapozitiv01
8. okt 2009

SOm si myslela ze ak napises tak cez reklamu 😀 ,
tak pozdravuj toho maleho divocha od tety Nat.
ja tiez kuk ale laptot mam pri sebe, tak aj pozeram aj surfujem,
muzik pozera so mnou ordinaciu, som si ho naucila 🙂

blue04
8. okt 2009

reklama 😀
pozdrav odovzdam 😉
tak mojho by som asi nenaucila,on pozera CSI a taketo serialiky.....

sasulec
8. okt 2009

bambule,ahojky,dnes sme mali dlhuuuuu sichtu,mala cely den v pohybe a vecer nie a nie ju uspat..ta snad kavu pila s tetou Diou 😝 😀

blue04
8. okt 2009

aj nas tu este pobehuje,presiel dost dlhu cestu a stale funguje.sice som ho musela aj odniest ale to sa nerata.uz mi je tazky a kociar moc nechcem bravat.rozmyslala som aj nad nejakym detskym vozikom alebo nieco take,ale ja to moc nechcem.kociare pre zdravotne postihnutych vyzeraju ako pre zdravotne postihnutych ale vyriesit nieco uz budem musiet.minule sa jeden chlapec pytal mami,ze preco je ten velky chlapec stale v kociari.toto trosku pichlo pri srdiecku..................

sasulec
8. okt 2009

blue a tie take trojkolky ktore sa daju ovladat?moze bicyklovat sam ale ma to aj taku zrd,ked nevlazde potlacis ho 😉
aj my ju mame a osvecila sa 😉