Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

bambi09
13. okt 2009

tak všetci hajáte a ja ešte straším 😀 😀 😀
nestíííham,tiež som dnes vysávala,periem mám pocit stále a žehlím a žehlím 😀 😝 😝
diuška,pekne sa lieč,nech si rýchlo ako rybička,aj keď také potenie na inom tele,to môže byť aj bez choroby 😀 😀
inak som si ešte spomenula,že na jazvu po sekcii mi veľmi pomohol Bioptron,kamoška mi požičala a to je teda fakt vynález,ako tá sušička,čo dia spomína,len ja si ju kúpim,až keď budem veľká a bohatá a budem mať domček so záhradkou 😀 😀 😀
všetkým choručkým "srdiečkárom" skoré uzdravenie a maminkám veľa sily 🙂 🙂 😉
gudulo,stále som rozmýšľala,odkiaľ si mi známa a už viem... 🙂 🙂 🙂 😉

diapozitiv01
14. okt 2009

Dobre ranko srdiecka moje,
vcera to bol taky nijaky den, okrem toho spolocneho potenia 🙂 .
Dnes uz sa citim celkom fajn, uz som v praci, som si privstala lebo som sa rano musela este ozmyvat. ale nebudom to silit, ak sa nebudem citit tak idem dom, moj ciel na dnes minimalne na 4hod.
Zajtra doobeda mam ist na diabetologiu a zubarke, takze tiez pridem az poobede, ale este uvidim ked budem moct chuchmat tak zrusim zubarku. Minule mi robila zub v uplnom lahu asi hodinu..Zajtra mi ma prerabat 2 blomby, takze urcite to bude podobne,,,
Ja som śi tiez nahrievala jazvu biop lampou kazdy den aj 2x, a este navyse kremovala ostosest sudocreme a bephatenom, tie kremiko co som mala nachystane na Maximkovi ritulku...

Susicku som si kupila na splatku, vystihla som ked to bolo bez navysenia a dala som do kosika. mala som to na 9 mesiacov. v auguste som uz ju splatila. Je to super vynalez, nemozem si vynachvalit, das prat, susit,a za par hodin mozes aj zehlit, alebo spratavat do skrine,,, Ja som si kupovala taku za 25000 Sk lebo bola energeticka trieda A, ale dala sa kupit aj za nejakych 400€.

Tak pekny dnicek aj napriek tomu pocasiu... 🙂

blue04
14. okt 2009

dobre ranko srdieckova rosina,

dnes je zase skaredo,tak ideme do materskeho centra,nech sa aspon tam vynahaname.dnes musim aj zehlit,nechce sa mi lebo keby ste videli tu kopu,ani vam by sa nechcelo. 😒

diapozitiv01
14. okt 2009

Baby, mohli by sme zalozit zehliace sluzby, raz za nejaky cas, jedna z nas ozehli vsetkym 😀 .
Vidim ze kazda z nas ma rada zehlenie 🙂 . Ja mam tiez uz ususene len mi treba vyzehlit,,

macka01
14. okt 2009

ahojte,no mne žehlenie napríklad nevadí,roložím si v spálni,zapnem telku a fičím,ale neznášam to ukladanie do skríň,neviem prečo,ale tak to nemam rada,že mi niekedy to ožehlené pradlo leží na posteli aj pol dňa,juj,ako to nemám rada a dnes idem tiež na to 😝 😝

diapozitiv01
14. okt 2009

Macka, ty mas telku v spalni?
ja som rezolutne odmietla, telka sa bude kuk iba v obyvacke, v spalni sa spi alebo 😀 .
Ja zehlim v obyvacke, prinesiem si tam zehliacu dosku, zehlicku, rozlozim sa pred televizor a zehlim, este muzik mi natoci tv aby som dobre videla, tak mi vlastne to zehlenie aj relativne rychlo prejde,,,
Inac zehlenie neznasam,, ako aj vesat pradlo /preto som si kupila susicku/, a asi aj vsetky domace prace 😀 ,

sasulec
14. okt 2009

Ahoojte,pekne dopoludnie,mackaaa ja by som ti aj prihodila,ale nemaaam co 😕 😅

gudulo
14. okt 2009

ja zehlim tiez pri telke, vtedy to najlepsie ide 😀
bambi odikal som ti znama?

macka01
14. okt 2009

no len neprihadzuj mam dosť svojho 😀 hej mam telku v spálni aj kuchyni.Veď v kuchyni strávi žena veľa času,že tak popri tom keď som sama mi to robí spoločnosť,hlavne cez Vianoce to zbožňujem,aspoň mi neujde žiadná rozprávka 😀 😀 V spálni večer rada kukam rovno z postele,keď máme inú robotku,tak sa vypne,nieje problém 😀

diapozitiv01
14. okt 2009

Macka takze tento tyzden to mas v suchu zehlis len to svoje 😀 . My ked sme este byvali v byte a v jednej izbe u svokrovcov tak sme tam mali tv a mne to vadilo , raz som chcela ja spat raz on, tak sme sa dohodli ze ked sa budeme stahovat do domu tak tv v spalni eee,
milujem nasu spalnu 😀

sasulec
14. okt 2009

ahoojte babusky,tak ja pomaly pracujem na vystrihovackach,robiiim malej sarkana.. som myslela,ze budeme tvorit spolu,ale pani umelkyna nemala naladu,dnes vstavavala ritusou..tak teraz sa napapkala,uspala som ju a pokracujem 😉

diapozitiv01
14. okt 2009

Tak to sa Saska ma, ale umelci potrebuju vela oddychu, niektori maju aj ludic co robia za nich. Oni maju len napad v hlave a realizacia je na ostatnych, takze Saska si to vie zariadit a este je taka malicka 😀 . Ona sa vo svete nestrati 🙂 .
Ja uz mam po obede, nemala som objednane ale uslo sami kuracie sote, to byva tusim kazdy den 🙂 .
Potom som sa doladovala jogurtom, mnam mam rada jogurty, kazdy den zjem minimalne 2.

macka01
14. okt 2009

tak to ich spapaš viac ako moje deti za týždeň,oni ich vôbec nechcú ☹ starší Tinko ešte tak aktíviu ale inač nič.Ja môžem spať aj keď má muž telku zapnutú a opačne takže mi nevadí.Je to asi otazka vkusu každého.Ale zas ja môžem v spálni pozerať čo chcem cez deň a deti v obývačke kd chcú pozrieť rozprávku,takže tak 😉

diapozitiv01
14. okt 2009

Macka, posli ich ku mne na jogurtove skolenie 😀

sasulec
14. okt 2009

nooo my jogurty tiez mozme..a vsetko mliecne 😝 sak mala od vecera do rana vypije tristvrte litra miecka,rano mava jogurt abo puding,alebo chlebik s natierkou smotanovou a sem tam ten tvaroh ci syr cotagees 😝

macka01
14. okt 2009

dia to by nepomohlo,skúšali sme všeličo ako im prejsť cez rozum ale nič.Mliečko ako také má rad ten menší,väčší mlieko ani vydieť.Tak ale keď maju inač plnohodnotnú stravu tak to neriešim.Mne tiež všetko nechutí a nikto ma nenuti to jesť.Možno raz sami začnú 🙂 Z tej sušičky to prádlo nie je moc pokrčené?super vec,hlavne keď je málo miesta na sušenie,teraz v zime ani nehovorím,vonku škaredo,tak len vo vnútri to musí zavadziať 😒

diapozitiv01
14. okt 2009

Sasulec, dobre si ju naucila, my sme tiez od malicka mliekovi, az mi to niekedy pride cudne ako niekto nemoze pit mliecko,,,
no dnes sa prekonavam, moj ciel bol byt v praci min. 4 hodiny a pozrimeho uz je to viac ako 6

macka01
14. okt 2009

to sa neda naučiť na mliečko,veď ja som im ho davala obom,jeden chce druhý ani vidieť.To je v človeku,on aj skúsi,aby mi urobil radosť,ale keď vidim,ako ho skriví,...

sasulec
14. okt 2009

maci ma intoleranciu mlieka ak to ma v sebe,nedonutis ho 😒
kamka nemoze napriklad ani varit krupicnu kasu,alebo puding,pretoze ju len z tej vone napina 😅

diapozitiv01
14. okt 2009

baby ake chute mi tu robite, ze krupicna kasa, puding, mnamky,,,
neviete ci nahodou este zaciatkom novembra, ci koncom oktobra budu cucoriedky?
chystam sa na tu hospitalizaciu do lubochne /pred ruzomberkom/ a minule sme nakupili cucoriedky, sme sa oblizovali ako duncovia 😀 . Keby este boli, hned este kupit,,

sasulec
14. okt 2009

mozno tam hore hej,sme boli minuly vikend v tn a tam sme nasli dve,ale to boli divoke teda take volne v prirode..jasne jasne vsak vsetky rastu vonku v prirode,ale viete ako to myslim 😅 😀 😀 😀

diapozitiv01
14. okt 2009

sasulec 😀 😀

sasulec
14. okt 2009

uz som tu,dovarala som hladosovi..no kto by jej stacil? 😅

diapozitiv01
14. okt 2009

ja uz som doma, som to na dnes zabalila, vsak netreba to silit 🙂

sasulec
14. okt 2009

veeru Dia,aby si aj vecer vlaadala 😀 😝potit sa mysliiim 😅

douglas
14. okt 2009

ahojte kocky 🙂
aj u Vas tak strasne fuuuuuuuuuuuuka?? 😒

bambi09
14. okt 2009

ahojte 🙂
douglas,tu teda fučí riadne 😕 😕 😕 už druhý deň a tma je už od tretej 😝 😝 😝 brrrrrrr
inak k tomu mliečku,my sme všetci mliekoví a jogurtoví a krupicoví a pudingoví 😀 😀 😀
a dia,čučoriedky by som si veru dala,slint 😀 😀

diapozitiv01
14. okt 2009

AKurat som prisla z cintorina, bola som pozret ci Maximkovi neodfuklo kvetinky a kahanceky. Tak som to tam zabezpecila aby vsetko drzalo ako ma. AJ som mu zapalila 2. Po celom cintorin lietali umele kvety a sklo co popadali kahance 😒 .
Sasulec, neboj este sa vladzem potit, len ked som uz parkovala auto do garaze, tak hlasili ze je v Trnave dopravny kolaps, takze neviem kedy muzik pride domov, mozno budem uz spat 😀 . Som ho dnes chcela stihnut este pred anglictinou ale cesta z roboty cca. 10km mi trvala 50minut, stretli sme sa s muzikom na kruhaci 🙂 .
A fuci neskutocne, mohlo by to aj prestat,,,
Dufam ze tie cucoriedky zozeniem, co sa nezje chcem dat zamrazit do pudingu ci kolaca, mnamky 🙂

sasulec
14. okt 2009

juuuj dnes mi mala dava do telaaa furt pistiii a uz zase ☹

bambi09
14. okt 2009

sasulec,my sme to mali v pondelok,vydrž 🙂 🙄
inak som dnes chcela s malou na chvíľu vybehnúť,ale tu tak pršalo a snežilo dokopy 😒 😒 ale je to nič oproti Popradu,tam je normálne sneh 😕 😕 😕 to už tak skoro zima bude??? ☹ ☹ ☹
a teda si viem predstaviť,ako to na tom cintoríne vyzeralo,dia 😔 ☹ ešte ani Dušičky neboli a už sneh,ty brďo 😕 😕