Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

sasulec
2. okt 2009

to neva 😉

blue04
2. okt 2009

mne prezyvali neva v skole 😀

sasulec
2. okt 2009

no vidiis 😀
ktovie co Dia..ani sa nepochvali,co dobreho na obed mala 😅

sasulec
2. okt 2009

halooo zienky??? vy uz resetujete hlavky ?uz wejkend ficiiiiiiiiii coo? 😀
Tak nech mate krasny vikend 😉

diapozitiv01
2. okt 2009

Ahojte,
no dnes som sa zase v robote troska zasivala, ale vyfasovala som si aspon ochranne pracovne pomocky, lebo sa mi pocas stahovania a mojej nepritomnosti volakde zapatrosili. potom tak 4x na caji, 4x vonku, pokeci s kolegami a ups dalsia hodina nadcasu 🙂 . Muzik robi tento tyzden poobede, tak mi to vyhovuje, nemusim sa moc ponahlat z roboty.
Volala mi diabetolgicka z Lubochne, mam prist 26. na taku tyzdnovu hospitalizaciu, tak este musim dnes zavolat do Orange-u na aktivovanie internetu orange world aby som mohla byt s vami v kontakte, inac by som od nudy umrela.
Teraz uz som tak hodinu doma, som papala tresku v majoneze 🙂 .

sasulec
2. okt 2009

baby, co vy mate s tou treskou,ty aj blue???Robite mi chute 😠 😝 😀
Dia,komu lepsie,zasivas sa a este aj nadcas mas 😉

diapozitiv01
2. okt 2009

No prisla som domov, otvorila chladnicku a nasla som tresku 🙂
Veru v tej robote sa zatial da, dokonca sa cudujem ze uz mam 2 hodiny nadcasu. 15 sa chystam zubarke a na diabetologiu tak potrebujem take 4 hodiny, nakolko uz nemam ani dovolenku ani paragraf,,,
som ale dopadla..kto mohol tusit ze sa tento rok este vratim do prace....

sasulec
2. okt 2009

Dia a ked som si ja vycerpala vsetku kym som sla na matersku,min.rok tak tento rok mam narok??? 😕

diapozitiv01
2. okt 2009

ked si na materskej tak si akoze pocas tych 6 mesiacov zamestnana a mas narok na dovolenku, cize pocas tych 6 mesiacoch. Ja uz tento rok narok nemam, lebo som si ju uz vsetku vycerpala, kto vedel ze sa vratim....
Pocas rodicovskej dovolenky /co je tvoj pripad/ sa dovolenka neposkytuje,
teda pokial dobre viem

sasulec
2. okt 2009

no tak teraz si mi dala uz mam misuge...ale chapem,ze ja nemam 😅

blue04
2. okt 2009

kto ma na mna?po treske prisla pizza a pivo! 🙂 od pondelku uz vazne zacinam s dietou,lebo uz to prehanam 😀
prvu noc spim aj s malym na chalupe co prerabame,dufam,ze nepridu ziadne navstevy pocas noci,lebo predsa tento domcek ma 100 rokov!

dia,my sme sa na tej treske dohodli 😀

sasulec
2. okt 2009

100rockov a este nieco blue....internet 😅 😉

blue04
2. okt 2009

ano,mobilny internet,milujem 21 storocie aj v 100 rocnom domceku 😀
este stale dojedam pizzu a dopijam pivo.muz mi tu navrhuje aby sme dom pokrstili,ale pri mojom piti asi nebudem vladat 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sasulec
2. okt 2009

aj ja mam mobil. internet a to byvam v centre mesta,lenze nie v klasickom baraku,v tejto budove je urad prace internat nejake firmy aj policia..ale normal internet mi tu nevedelo nainstalovat ani jedna z asi 6 firiem 😅 mobilny sice obcas zblbne ale teraz ide.. 😅

sasulec
2. okt 2009

len pokrstite,bude maly chatar..chi 😀

blue04
2. okt 2009

to znamena ze sa dostanes na stranky co by si nemala ci musis mat nejake heslo?
ja by som brala uz chatarku,jedneho takeho nezbednika mam vedla seba a chrapka mi tu(myslim syna),muz stale caka hahahahahahahahahaha

sasulec
2. okt 2009

nechapem..normalne na vsetky stranky 😉

diapozitiv01
3. okt 2009

Dobre ranko baby,
no vidim ze ste to tu v noci este roztocili 🙂
No baby ale nebolo by zle nasim spuntom spravit surodencov 🙂, a este v rovnaky mesiac...
Blue, dufam ze dnes rano nemas velku opicu so sebou 🙂
Sasulec, to ma celkom dobre, skoro vsetky urady mas po ruke, este by to chcelo mat tam socialnu poistovnu, tu teraz aspon ja osobne zamestnavam najviac..
Dnes rano musel ist este muzik do prace /raz za 7 tyzdnov musi ist aj v sobotu a potom az do nedele vecer ma pohotovost/. Mna cakaju ako vzdy domace prace, hlavne zehlenie, vysavanie, riady,...
Ozaj vcera mi odpisal doktor Dankovcik z prenatalneho centra v Kosiciach:
Dobrý den,
vyšetrenie ductus venosus a trikuspidalnej regurgitacie robime rutinne a ak zistime patologiu objednavame si pacientky na podrobne vyšetrenie srdca v 19.-20. tg. Ak je podozrenie na VVCH srdca pri vyšetrení brušnou sondou v 11.-14. tg, tak prechádzame na vaginálnu sondu. Vaginalnym usg sa da velka cast VVCHsrdca diagnostikovat, navyse pomocou 3D srdca ( STIC). Ale samozrejme na presnu diagnostiku je usg v 20.tg .
veľa štastia
dankovčík
len je mi z toho naprd, kedze teraz viem ze taketo podrobne vysetrenia existuju a Maximko ich neabsolvoval 😔.
Takze baby u mna je to jasne na dalsie tehotenstvo/tehotenstva, idem tomuto milemu panovi sice az do Kosic spravit si vylet. 1.trimestralny screening stoji nejakych 7 ci 10€. Ten Ductus venosus a trikuspid. regurgitacia su tie vysetrenia ktore mozu indikovat uz na konci 1. trimestra ze nieco so srdieckom nieje v poriadku. Pisal tam aj o vysetreni STIC, trosku som to pozerala ale nenasla som to v ktorom tyzdni sa to robi. on to napisal tak nejasne, tak som nepochopila ci v 1.trimestri.
A doplnime to slovenskym expertom MUDr. Holanom a nasim starym znamym Kardiocentrom.
Teraz budem chciet urcite vyjadrenia viacerych nezavislych lekarov, preistotu. Aj ked verim ze dalsie deticky uz budu uplne zdravucke..
A co planujete vy na vikend??

blue04
3. okt 2009

dia,uz som spominala,ze sa da vysetrenie spravit skorej ako v 20 tt.myslim ze som ti povedala 14 tt ale super ze sa to da zistit aj skorej.
dia,ja som takisto nepocitala,ze jack bude mat hlhs a chovala som sa ze moje dietatko bude zdrave,vsak ako inak!keby viem ze sa nieco taketo stane tak samozrejme by som aj ja bola opatrnejsia a podstupila viacej vysetreni.ja som sa zamerala na mentalne vysetrenia a po tejto stranke sme boli v poriadku,tak som necakala ze moze mat chore srdriecko.pri druhom budem ta "drza" mamicka a budem sa pytat a pytat dookola a dookola to iste... 😀
opicu nemam,vecer som to zapila pol litra vody 😀

douglas
3. okt 2009

blue04...tak ja si matne pamatam, ze sa ku mne nejaka kocka ozvlala, lebo pocula slovencinu a pozicala mi casopis....bola si to Ty?
tak to s tou kamaratkou je huste, si viem predstavit cim presli zit oddelene. moj manzel tu uz bol dvakrat, nema problem dostat viza tu, chvala Bohu 🙂

blue04
3. okt 2009

douglas tak to som bola ja!Lezali ste hned pri okne 🙂
super,aka nahoda.ja mam na tvare velmi dobru pamat,horsie je to s menami ale podla fotky si mi bola velmi povedoma.tak vas zdraviiiim
pokial je vzorny obcan tak samozrejme viza nie su problem.tento bol v anglicku uz na cierno a samozrejme prisli nato a bol vyhosteny spat domov,tak 2 roky mu trvalo kym sa mohol vratit.nedostal viza ani na slovensko a chceli od nej vela,vela papierovaciek.ona bola v UK chudera sama a vsetko tahala z materskej.sice byva so sestrou ale aj tak.preto sa rozhodla ze pojde na 6 mesiacov domov na slovensko.dlho som od nej nic nepocula ale neviem co a ako

douglas
3. okt 2009

ahoooooooooooooooooj 🙂

douglas
3. okt 2009

tak to je nahodicka 🙂))
a ako sa mate?

diapozitiv01
3. okt 2009

No baby tak to je fakt sila ze ste sa tu stretli 🙂 . Ja som prave dojedla a pozeram na nete nejaku lyzovacku na januar. Radi chodime do Nizkych Tatier na CHopok Sever, cize do Jasnej. Uz su zverejnene cenniky so skipassmi, tak asi pojdeme v januari na 4 dni sa lyzovati, sa tesim ako blska 😀 .
Dokonca stavaju novu lanovku, co bude stat hned pri hotely a predlzuju svah, hura na lyze,
Ozaj lyzujete??

douglas
3. okt 2009

nie...kedysi davno som stala na lyziach..to som bola este decko 🙂
a momentalne s dvoma hyperaktivnymi chlapcami by sa to nedalo..mozno v buducnosti

blue04
3. okt 2009

tak to je nahooodicka.my sme ok,zatial mame len Jacka,druhe si este netrufam,ale nehame to na prirodu nech rozhodne za nas.Jack zdravotne po operacii(ked sme sa stretli) nemal ziadne problemy a uzi va si normalny zivot.chodi od 9 mesiaca uz do skolky na 2 dni a pokracuje az do teraz.ja som trochu robila a teraz sme na Slovensku,tak som doma a uzivame si jeden druheho.chystame sa zase do londona,teraz cakame na dalsiu operaciu,dufam,ze to bude po novom roku
a vy?ste sa rozrastli
😀

douglas
3. okt 2009

to ano...rick ma 3 roky a Jonathan bude mat v novembri dva. Rick mal dalsiu operaciu hned o rok, som tam v GOSHke lezala s nim a mala som tyzden do terminu s Jonathanom..tak si vies predstavit, ako sa tam vsetci bali, ze im tam porodim 😀 😀
a bude mat operaciu v GOSH opat? kto vas taszm operoval? koho mate konzultanta? my mame dr Reesa, je super

blue04
3. okt 2009

lyze?naposledy na strednej 😀
tak tyzden pred terminom si neviem teda predstavit!a tie hnusne nepohodlne postele?to ta teda obdivujem ze ste to zvladli/
rodila si v londone?
teraz ma nasho konzultanta meno vobec nenapadne ale chirurg je dr T Sang.
DR Reesa pozname,stretli sme sa aj s nim 🙂

blue04
3. okt 2009

a ano budu ho operovat v Gosh

suyama
3. okt 2009

Ahojte dievcence
chcela by som sa k vam pridat, lebo ako som si vas precitala, mam podobny problem ako vy, momentalne som tehotna a na sone v 20tt nam zistili vadu na srdiecku presne taku aku mala Gabi Tetralogy of Fallot takze nas drobcek bude tiez operovany po narodeni, este nevedie ci bude potrebna hned operacia hned v prvych dnoch zivota, ak ano tak to bude mensia operacia ak by sa nam zuzila civka co zasobuje plucka kyslikom a potom ta vacsia operacia ked bude drobcek mat 6 mesiacov.
Vsetko zavisi od toho ako sa srdiecko zachova po narodeni, ale teraz nas sleduju kazdy mesiac, vyvin celeho telicka a zvlast sono srdiecka s kardiologom, zatial pekne ratieme, jedine coho sa obavam su moznosti ze deticky s vadou srdiecka byvaju obcas aj inak postihnute, ponukli mi aj amino, ale odmietli sme pretoze babo si nechame tak ci tak, uz nech je december a vieme ako sme na tom, tento stres v tehotensve je strasny.
inak blue a douglas ja tiez zijem v uk Londyne Ealing a rodit budem v Queen Charlotte hospital a drobcek bude operovany v Royal Brompton Hospital.