Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

blue04
5. okt 2009

baby ale sme sa rozpisali a som rada,ze si pomahame.Mali by sme toto forum zanechat a vytvorit iny nazov ako "chore srdiecko" alebo nieco take.co vy nato?
Nety a Atery,vitajte a som rada,ze ste sa pridali do nasho kruzku.
tak by som chcela poodpisovat,ale nestiham a ked som si precitala vsetko od rana,zabudla som naco som chcela reagovat 😀
Dia ako sa mas?co v praci?
Suyama,podla rozpravania druhych mamiciek,ktore uz rodili v Londone,tak po porode deticky putovali hned do nemocnice,kde ich budu operovat.Mamicky prisli ked sa zotavili z porodu.Izbu dostanes bez problemov,pokial nebyvas blizko nemocnice.je mi luto ti to povedat,lebo viem,ze sa toho obavas ale ja dufam,ze v tvojom pripade to moze byt uplne inak.S kojenim nemusis prestat vobec,ja som mohla maleho kojit(sice nie hned po operacii),aj s hadickami a trubickami,ale chcela som to.pokial som nemohla,odsavala som si priamo v nemocnici(su tam izby na odsavanie mlieka,nato sa potom opytaj) a davala zamrazit do mraznicky s jackovou nalepkou.tak ked potreboval,bolo to pre neho pripravene.zial,my sme potom nevladali kojit,tak po 3 mesiacoch snazenia som musela prejst na susene mlieko,lebo mi nepriberal z mojho mliecka a s odsavackou sa mi vsade chodit uz nechcelo.kojit nevladal vobec tak to som musela velmi skoro zmenit na flasky.
ja ti drzim palce aby si mohla kojit Oliverka 😉

diapozitiv01
5. okt 2009

blue to je dobry napad, lebo niekedy uz dost odbacame od temy 🙂
no v praci, da sa, dnes som sa zase moc nepretrhla ale pomaly sa to rozbieha, dnes som isla skorej z prace, lebo som isla este na socialku zaniest jeden papier o ukonceni materskej. zajtra mam zase meniny tak pojdem tak na 7 aby som v kuchynke mohla vylozit nejake dobroty aby tam boli ked zacnu kolegovci chodit do prace. 😉

blue04
5. okt 2009

Ak ste vsetky za otvorenie novej temy,mozme sa dohodnut aj na mene.tuto dame zavriet alebo nechame pokracovat?
Dia,ako to ze zase mas meniny?ty ich mas kolko do roka?
😀

diapozitiv01
5. okt 2009

tema sa nemusi uzavriet ale mozme pokracovat dalej, uz len to ze sem tak casto piseme ja tato nasa srdieckarska tema na prvych dvoch stranach vo volnej diskusii, inac by uz bola zapadnuta prachom niekde na 5. strane a nikomu by sa nechcelo nieco podobne hladat.
Ja som za vytvorit novu, teda tiez ak budu ostatne babulky za.
Meniny mam len raz do roka zatial 😀 .ale vzdy sa najde nejaky dovod nieco oslavit,no nie?
boze mne je uz druhy den strasna kosa, dala som si hrube ponozky a sveter...

suyama
5. okt 2009

blue no vsak mne povedali ze uvidia podla toho ako bude malemu, ked bude potrebovat tu mensiu operaciu hned tak uz som s tym zmierena ze mi ho hned odvezu, preto mi povedali ze by bolo najlepsie ak by som rodila prirodzene aby som nemusela ostat dlho v nemocnici aby som mohla ist hned s Olivkom, ak nebudeme musiet hned na operaciu, tak mi ho asi aj tak vezmu na intenzivnu starostlivost ☹ ale kojit sa budem snazit urcite, uz som nakupila vybavu na odsavanie, len dufam ze z toho stresu nestratim mlieko.
dnes sa Oliverko pekne blazni v brusku, pokial nesedim tak aj trosku hadam zdriemne ale ako si sadnem tak mi brusko kace zo strany na stranu 😀 no je to aktivne dietatko, len nech mu to zostane.
dievcata a vy ste vsetky rodili predcase alebo v termine a ako prirodzene alebo cisarskym?
dia ja ta obdivujem, si velmi silna zienka a malicky urcite pozera z nebicka na mamicku a tesi sa z toho aka je silna a pomaha druhym mamickam, ako som ja 😉
co sa tyka temy som za 🙂

suyama
5. okt 2009

no dia tebe je zima a ja sa potim ako dostihovy kon, ani kurenie nezapinam, to je asi tym tehotenstvom, vsak uz mam na sebe +16kg ani sa necudujem nosit taku zataz na sebe ale jedno plus to ma pekne ma to zahrieva 😀

diapozitiv01
5. okt 2009

Mne este ostali 2kg navyse co som mala pred porodom, pribrala som takych 10 kg, ale uz aj pred otehotnenim som mala nieco navyse 🙂 . Ja mam uplne zmrznute ruky, tusim si dam palcaky 😀
Ja som rodila predcasne v 34t, ale to nam porod hrozil uz v 30t. takze som rada ze sme to tak ´dlho vydrzali´ a bolo to cisarskym hoci mali sme ist prirodzene, ale po odteceni plodovej vody som sa ani po 30hodinach neotvarala ani ziadna vyvolavacka nepomahala,,,
idem s hafankou von, asi zamrznem,,

atery
5. okt 2009

Ja som rodila v termine, ale cisarskym, kedze aj prvy porod bol cisarak...Prvy bol pod celkovou mnarkozou a druhy bol spinalom, po druhom som sa ovela skor zotavila.

Su, co sa kojenia tyka, fakt nechcem mudrovat, ale mliecko sa tvori v prvom rade v hlave, neber to prosim ta v zlom, jasne, ze niekto kojit chce a nemoze...
Ja som maleho zacala prikladat na prsnik az 2 tyzdne po narodeni, vsetci si tukali na celo, vraveli, ze stratil sacy reflex, ze ho nemam trapit, atd.
Ale ja ako mama som videla, ze ten moj drobcek je uplne blazeny na prsniku, akonahle skusil prsnik, tak pri flaske plakal, ano zaciatky boli velmi velmi tazke, kojili sme sa snad kazdych 15 min, ale vydrzala som a kojila som krasnych 25 mesiacov, maly priberal, nebol nejaky baculko, ale doktorka bola spokojna, tak sme neprestali, maly fakt nechcel ani cumlik, ani cajik s flasky, takze bol to taky moj zavislacik.

blue04
5. okt 2009

Suy ja som prenasala tyzden,kedze si kazdy myslel,ze je hlavicka dole,nechali ma prenasat.mali sme nakoniec emergency cisarsky.a ako povedala Atery,netreba kojenie vzdavat.pokial malinky bude mat dostatok sil sat,tak treba len pokracovat.

uz ste rozmyslali nad novym nazvom?
co tak "srdieckove deti a ich rodicia"?
alebo vyjadrite svoje nazory pls 🙂

blue04
5. okt 2009

no a co sa tyka kil tak ja som pribrala 20kg 😨 😨 😨 a zostalo mi 5kg coho sa nie a nie zbavit.ale od zajtra zacinam uz s dietou 😀 😀 😀

diapozitiv01
5. okt 2009

blue, na dietu je casu dost, teraz sa to uz neoplati,
radsej nech ti toto zostane ako predsavzatie do noveho roka, nieco klasicky zenskeho 😀
ten nazov srdieckove deti a ich rodicia je super ,,

sasulec
5. okt 2009

Dobry vecer....no bambule fuuuuuuuuuuuuu kym som vas docitala,mam ociska krizom 😕
ja som rodla 3tt skor
Ked sa odstahujete do inej temy,dajte vediet,oki? 😉

blue04
5. okt 2009

a neda sa zmenit len tento nazov?

sasulec
5. okt 2009

blue,to teda netusiiiim ☹
a ved sme to mohli tak nechat,ved v nazve je operacia srdiecka,kto chce si nas najde,ved kole sme sa uz nasli 😀

douglas
5. okt 2009

ahojte
idem kuknut, co ste pisali 😉

sasulec
5. okt 2009

douglas...len ci tu budeme,kym to vseeeetko docitaaaaas 😉

blue04
5. okt 2009

mozno IVOUSEK moze zmenit nazov fora

sasulec
5. okt 2009

len to by tu musela byt a napisat admine 😉

douglas
5. okt 2009

srdieckove deti dsa mi paci
😎

sasulec
5. okt 2009

douglas uz mas preciitaneee 😉 😎

sasulec
5. okt 2009

idem malu okupkat..budem prist 😅

douglas
5. okt 2009

tsssss..ze vahas!! som predsa super zienka....al. sa o to aspon snazim! 😀

sasulec
5. okt 2009

dobre dobre bez pochyyyb..len toho moc nepopiste..majte zlutovanie.. 😉

douglas
5. okt 2009

sasulec, idem mrknut tvoje fotky 😉

blue04
5. okt 2009

superzienky,robim vyzdobu do materskeho centra!naco som sa to dala???chcem s vami pisat a teraz tu musim vystrihovat hribiky a zalude 😀

blue04
5. okt 2009

aj mne sa velmi paci srdieckove deti a ich rodicia,takto by sme neodbacali od temy a mozme rozoberat hociiiiicoooooooooooo

douglas
5. okt 2009

kto je za?

blue04
5. okt 2009

idem napisat admin ci je mozne zmenit nazov

diapozitiv01
5. okt 2009

Ja som za,,
blue si ta predstavujem ako strihas tie hribiky a zalude 😀 ,
ja kuk telku a sem tam zapnem komp co je nove, zase ste sa rozpisali, to je super,, 🙂

sasulec
5. okt 2009

no douglas?a este mam new z wikendu,z Tn,ale akosi som sa nedostala k nabiiu fotaku..tak snaaad zajtra 😅