Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

eviska83
23. dec 2012

Ahojte
Zelame vsetkym krasne a pozehnane Vianocne sviatky .

ericka12
23. dec 2012

vsetkym detickam ktore su na vianoce v dkc prajem vela zdravicka

katka6211
24. dec 2012

Ahojte dievcata, prajem všetkým krásne sviatky, drobcom nech dnes žiaria očká ešte viac ako inokedy 🙂

lenkagol
24. dec 2012

krásne Vianoce prajeme🙂

ziarcanka
24. dec 2012

Všetkým srdiečkam prajeme krásne Vianoce a pod stromček kopec zdravíčka 🙂

marcinek
24. dec 2012
blue04
24. dec 2012

Vesele Vianoce srdieckovym detickam a rodinam a hlavne vela zdravicka 😉

miskax
25. dec 2012

Malym srdieckam a ich rodinkam krasne pozehnane vianoce a vela zdravia, radosti a smiechu!!! 😉

mirulienka
28. dec 2012

Aj my s Terezkou sa pridavame k zelaniu krasnych sviatkov. Verim, ze pre vsetky srdiecka a ich rodiny boli Vianoce nadherne, pokojne a plne stastia 😵 ja som si veru aj poplakala od stastia... 😔
Cauteeeeeeeeeeee

ericka12
1. jan 2013

ahojte baby neviete mi povedat nahodou aka situacia je v dkc ☹ bol niekto tam cez sviatky?? lebo na nas uz prisiel rad ☹

miskax
2. jan 2013

@ericka12 ahoj, na kardiologii je zatial prazdno .. 😉 zrejme budu pomaly planovanymi prijmami zaplnat odd ... 😉 ale neviem, ako je to s operaciami ...

ericka12
2. jan 2013

@miskax dakujem ☹

vlasticka185
3. jan 2013

@ericka12 ahojky,a kedy idete?budeme na Vas moc mysliet a drzat vsetke palceky aby to dobre dopadlo a cim-skor ste boli domka,apropo aj my mame ist 14 na obriezku,cize ak pojdeme,tak ta pojdem pozriet 😉 ,´

NO A VSETKYM VAM CHEM POPRIAT KRASNY NOVy ROK 2013,nech je lepsim ako ten predosly, 😉 😵
nech nase srdiecka v nom nepoznaju bolest-a ked tak,tak iba bolest bruska od smiechu, 😀 ,nech na ich lickach netecu slzicky,-a ked tak,tak iba od stastia a nech niesu smutne,a ked tak,tak iba ked spinkaju a sniva sa im nieco zle,nech si nemocnice podla moznosti uziju co najmenej a nech sa im vyhybaju zdravotne komplikacie 🙂 😉 😵

vlasticka185
3. jan 2013

@mirulienka ahojky,ako sa mate?brusko uz rastie? 😵 veru aj mne vybehla slzicka stastia,ked si bambulkovia rozbalovali darceky,bolo to uzasne sledovat tie tvaricky a gesta,...darmo detska radost je taka nefalsovana a krasna 😵 😵 😵 😵 😵

msevy
4. jan 2013

Ahoj maminky, včera jsem byla na kardio s 18měsíčním Davídkem a dr.mu zjistila vadu síňového septa + rozštěp (asi komory nebo co), zprávu mi bude teprve posílat. Prý to je závažnější vada, ale operovat by se to mělo tak v 5-6 letech. Po 4 měsících jdeme na další kontrolu....jsem z toho dost v šoku, ani v mém těhu, ani po narození se na nic nepřišlo, před Vánocema naše pediatrička akorát zjistila, že má slabý šelest na srdíčku, tak nás poslala na vyšetření. Šla jsem tam s tím, že je to u malých dětí pomalu normální a vyrostou z toho - zpráva kardioložky mě srazila "mírně řečeno" na kolena.......
Maminky, měly jste už operované děti? Jsou nějaká rizika? Nestihla jsem vás zatím pročíst, tak se takhle ještě ptám.... Prý jsou v Motole nejlepší odborníci.

elektradelf
5. jan 2013

Ahoj, chtěla bych se Vás na něco zeptat, na Vaše zkušenosti. Ve 21. jsem byla poslána na kardiologii na vyšetření echo srdce plodu. Pan Dr. mě řekl, že má miminko vrozenou srdeční vadu, a to společnou komoru, a objednal mi znova na úterý, že mi upřesní další diaknozu. Vyloženě mi řekl, že s některé srdeční vady jsou slučitelé se životem a některé né. Upřímně jsme úplně zoufalí, nevím co to znamená. Nemáte některá s touhle srdeční vadou zkušenosti, jakékoliv. Děkuji moc

borino
5. jan 2013

@elektradelf My sme mali funkčnú len jednu komoru presný názov je HLHS Hypoplastický ľavokomorový syndróm ,neviem či máte toto ,je to nevyvinutá ľavá alebo pravá komora ,je to ťažká srdcová vada ,ale dá sa operovať hneď po narodení.

elektradelf
5. jan 2013

@borino Děkuji za odpověď, my máme vyloženě napsáno, společná komora, tak taky nevím jestli je to stejné, více se dozvíme v to úterý. A po té Vaší operaci bylo už pak všechno v pořádku, dětátko je normálně zdravé?

borino
5. jan 2013

@elektradelf No ani nie ,ale nechcem vás nijako strašiť v čechách majú asi lepšie percento úspešnosti týchto operácii,ja som svojho synčeka stratila po prvej operácii ☹ ,lebo ak to máte HLHS tak tam sú tri operácie nutné ,keď si dáte do googlu tak vám dá presné info o tomto.

katka6211
6. jan 2013

elektradelf ahoj, aj nas matus ma len jednu komoru, mame dve operacie za sebou, nie je sice uplne ako zdrave dieta, ale je stastny a my s nim, A ak mozem poradit, dopredu si na internete necitaj, kym nevies uplne presnu diagnozu, a aj potom sa radsej pytaj lekarov, lebo na nete najdes toho velmi vela, niekedy aj dost zleho, ale nemusi to byt pre vas pripad tak , ako sa pise.

miskax
6. jan 2013

@elektradelf ahojky, ja viem, ze je to strasne tazke, ale vydrz aspon do toho utorka, co vam povedia .. ono je to tazke vidiet nieco na tom sone a este v brusku .. hlavne ziadnu paniku ... a spolocna komora moze znamenat i to, ze je proste diera medzi pravou a lavou komorou a to by sa po narodeni malo dat spravit ... fakt neklesajte na duchu a vydrzte! Hlavne, kym este neviete presnu diagnozu! 😉 a ked sa ju dozviete, tak je zasa velke plus, ze sa to vie dopredu - myslim este pred narodenim, lebo sa babo pekne a vcas pripravi na operaciu 😉

ziarcanka
7. jan 2013

Ahojte všetci, ak sa do zajtra nič nezmení, tak ráno odchádzame na pár dní do DKC ☹ . Držte palčeky.
@helencek niečo dobré pod zúbok si prosíme 😎

katka6211
7. jan 2013

ziarcanka jaaj budem na vas mysliet. Ide sa rozhodnut, co dalej?

ziarcanka
7. jan 2013

@katka6211 Ahojte, ďakujeme za podporu, uvidíme, či to už nejako uzavrú. Len dúfam, že katétrom sa vyhneme...

lenkagol
7. jan 2013

@ziarcanka aj my na vás myslime 🙂 ..drzte sa..a potom daj vediet co a ako

ewana73
8. jan 2013

@ziarcanka tak uz ste asi tam .... tak nech to mate rychlo za sebou 😉

matisekc
8. jan 2013

@ziarcanka drzim palce

eviska83
8. jan 2013

@ziarcanka - myslime na vas a drzime palce 🙂

ziarcanka
9. jan 2013

@katka6211
@lenkagol
@ewana73
@matisekc
@eviska83
Ahojte dievčence, už sme domka, obišli sme s echom, ale katétre nás čakajú pravdepodobne budúci týždeň - momentálne plné termíny. Takže za dva týždne 4-krát ZH-BA a späť- zbohom rodičovský príspevok.
Ináč - chválim nové kúpeľne - konečne 21. storočie 😀
Pozdravujem @ericka12 a samozrejme aj ostatných, držte sa a nech vám to rýchlo ubúda a všetko dobre dopadne

vlasticka185
10. jan 2013

ahojte koceny 😉
@ericka12 uz ste v Bratislave?my zase nejdeme,maly vcera ochorel,horuckuje a to sme v utorok boli na predoperacnom vysetreni 😒 ,dalsi termin mame na maj,tak snad sa tam na urologiu uz konecne dostaneme
@ziarcanka no pekne takto behat,este v tomto chripkovom obdobi,drzkajte sa 🙂 😉
@elektradelf ak sa smiem spytat,ako dopadla kontrola?dobrym spravam sa tu vsetke potesime a pri tych horsich aspon dodame povzbudenie a pozitivne myslenie 😉 😵