Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

siska8
1. nov 2011

Ahojte dievčatá, už sme doma 🙂 Vo štvrtok ideme na kontrolné odbery, tak dúfam, že budú ok a nebudeme musieť opäť zostať...
Čítala som si vaše predošlé príspevky, lebo som tu dlhšie nebola...Čo sa týka viery v Boha, zdieľam názor straty viery, ktorá bola spôsobená mojimi častými a dlhými pobytmi v DKC, kde som sa spoznala s mamičkami, ktorých detičky boj so srdiečkovou vadou neprežili...tiež poznám vami menované detičky a mamičky...
My musíme veriť, že naše detičky chcú byť s nami a budú "ukážkové" detičky s vážnymi srdiečkovými vadami...

ziarcanka
1. nov 2011

@siska8 Ahojte, tešíme sa, že aj vy ste už domka 🙂 Akurát som dnes ráno na vás myslela, čo je s vami - asi telepatia 🙂 Držíme palčeky, aby aj kontrolné odbery boli OK.

blue04
1. nov 2011

@siska8 jaaaj to sa tesime s vami ze ste uz doma...zelame rastikovi vela nabehanych kilometrov 😀

blue04
1. nov 2011

@misicka455 no to je vyborne ze vysledku su dobre....zelam vam to velmi

misicka455
1. nov 2011

Tak nám ještě volaly výlsedky a pro sichr i když dopadly dobře jdeme ještě přiští týden na genetiku 😒

mrskalianka
1. nov 2011

@andrea3772 Aj taký lekári sú, tiež som sa s tým stretla, oni svoju prácu berú ako rutinu a neuvedomujú si, že každej rodiny sa to všetko tak velmi dotkne, veď ide o naše deti. Veď práve, aj v televízii, v rádiách, v novinách, denne zomierajú mladí ľudia, je zbytočné riešiť koĺko sa dožijú tie naše deti a ako hovoríš, môžu mať plnohodnotnejší život, lebo spolu s namy sa budú tešiť z každého dňa a budeme si aj užívať každý jeden deň.

mrskalianka
1. nov 2011

@siska8 Ani nevieš ako si ma potešila touto správou, Rastíkovi držíme palce aby odbery dopadli dobre a mohli ste byť doma. Toto bola už Vaša posledná operácia, teda Fonatan?

siska8
1. nov 2011

@mrskalianka Áno, my sme mali teraz 3.stupeň - fontan. Mala by byť posledná, ale nič nie je isté...ako povedal i kardiochirurg...nevie sa do budúcna predvídať, čo a ako...Pri tejto operácii sa narušil rytmus srdca a akcia, takže Rastíkovi museli implantovať kardiostimulátor...Takže nás čaká cca každých 5 rokov výmena batérií, ale to bude snáď už len taká "brnkačka" ;)

ewana73
2. nov 2011

@siska8 velmi sa tesim,ze ste uz doma a ze ste to zvladli,drzime rastikovi palceky 😉

katka6211
2. nov 2011

mrskalianka nase deticky si uziju nadherne detstvo, tomu verim a matus mi dokazuje kazdy jeden den, ze je stastne dieta 🙂
u nas to obdobie vzdoru asi pomaly ale isto zacina, a matus vie byt teda riadne trucovity 🙂 ale aspon zase mame nejaku zmenu 🙂 a to,ze zacal tak sam chodit, to je neskutocna radost, po tych vsetkych oddretych cviceniach je to naozaj zasluzena odmena a ked pocujem nasu fyzioterapeutku ako ho chvali, tak som ta najpysnejsia mamina 😀 a minule nam povedala, ze ci mi si uvedomujeme ake mame neskutocne uzasne dieta 🙂 🙂 🙂 ja som myslela v tom momente,ze sa od tej hrdosti a radosti z neho asi rozrevem 😀

vlasticka185
2. nov 2011

ahojte dievcence,riadne ste sa rozpisali a teda prebrali ste mnoho tem,som rada,ze tu toto nase forum nieje neme a ze to tu ZIJE 😉
nikoho neodcudzujem a teda dufam ze ani vy na mna nezanevriete,ale ja verim v Boha a poviem Vam ,tiez som sa ho velakrat hlavne sprvoti pytala,preco prave moj Samko,cim si to zasluzil,...ale ked sa napokon okolo Samka udialo tolko naozaj "zazrakov",moja viera sa utvrdila a odvtedy verim v neho viac,ako kedykolvek predtym
myslim si,ze je to kazdeho osobna vec 🙂 v co veri,ono vysvetleni je mnoho,...ale poviem vam,nikde sa necitim tak dobre ako v kostole,vsetky tie nervy,stresy,strach,...vsetko sa tam strati,...moja psychika je tam uplne ina
neviem koho zato vinit,ze Samko sa narodil taky chory,ci seba,ci prekonany infekt v tehotenstve,ci znecistene ovzdusie,vodu,prirodu,planetu,ci tuto blizke Mochovce,ci Boha,ale jedno je iste,bola to vola Bozia a preto sa tak stalo,nebudem tu citovat verse z biblie 😉 a teda je na kazdej z nas,ako to prijmeme

blue04
2. nov 2011

@vlasticka185 dolezite je ze kazda v nieco verime a to nieco nam pomaha dat drobcekom pekny a skoro uplne normalny zivot 😉

casperko07
3. nov 2011

ahojte tak dnes mi volali z ba ze v pondelok mame prist na operaciu..... ☹ strasne sa bojim mam strach...............

andrea3772
3. nov 2011

@casperko07 Aj ja mám dnes taký strach a to ani nejdeme na operáciu..neboj sa,budeme na vás myslieť,výborne to dopadne.Musí 🙂

casperko07
3. nov 2011

@andrea3772 dakujem velmi pekne

blue04
3. nov 2011

@casperko07 urobte si pekny vikendik aby ste nabrali kopec sil na buduci tyzden....urcite vsetko dobre dopadne,budeme na vas velmi mysliet a hlavne treba verit....drzte sa

casperko07
3. nov 2011

@blue04 dakujem za povzbudenie no dufam ze bude vsetko okejjjjjjjjjj.......

katka6211
3. nov 2011

casperko07 tak ako pise blue, spravte si pekny vikend aby ste nacerpali na to vsetko sily. budeme na vas velmi velmi velmi velmi mysliet...lukasko je silny chlapcek, a teraz ti to zase raz dokaze 😉

vlasticka185
4. nov 2011

@casperko07 Drzkajte sa,a potom sa ozvi,vela sil a stastia zelam,budeme na vas mysliet a drzkat vsetke palceky aj na nohach 😀 🙂 😉

ziarcanka
4. nov 2011

@casperko07 Držíme palčeky, nech všetko dobre dopadne a nech ste čím skôr naspäť domka 🙂 🙂 🙂

matisekc
4. nov 2011

@casperko07 drzte sa, budem na vas mysliet a prajem skory navrat domov

ewana73
4. nov 2011

@casperko07 veeelmi vam drzime prsteky,urcite na vas budeme mysliet,nech vam to dobre dopadne.

casperko07
4. nov 2011

@ewana73
@matisekc
@ziarcanka
@vlasticka185
@katka6211 dakujem vam vsetkym .no dufam ze to vsetko dobre dopadne a ze budeme cim skor doma ale aj tak mam strach okolo toho co sa vsetko deje a tak tak dufam ze to zvladneme...............mam z toho take vseliake pocity a myslim na kade co ..............joj preco je vsetko take tazke .....

ziarcanka
4. nov 2011
mrskalianka
4. nov 2011

@casperko07 Na Lukáška budeme myslieť a držať mu palce, neboj sa všetko dobre dopadne, musíš ísť do nemocnice s tým pocitom, že to bude dobré a čoskoro sa tu znova vidíme a budeme sa tešiť ako Lukáško všetko krásne zvládol. Tak ako písali kočky, spravte si krásny víkend, hlavne pre Lukáška, aby šiel do nemocnici plný síl a optimizmu.

misicka455
5. nov 2011

@casperko07 na operacu držíme s Veru vše co máme i palce na nohách bude to dobré 🙂)))

casperko07
5. nov 2011

@misicka455
@mrskalianka dakujem este raz vsetkym velmi pekne .............len cim skor sa to blyzi tym mam vecsi strach z toho .....

siska8
5. nov 2011

@casperko07 držím palce a myslím na vás...my ideme v piatok na kontrolu, tak ťa prídem pozrieť 🙂

casperko07
7. nov 2011

@siska8 no nic z toho lebo sme nesli lebo maly v nedelu v noci zacal horuckovat a boli sme na pohotovosti tak vraj ma nejaky vyrus

blue04
7. nov 2011

@casperko07 strasne na vas myslim a zelam si nech to mate uz za sebou...drzim vsetky mozne palce aj nepalce....