Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

mrskalianka
22. nov 2011

A toto sú moje zlatíčka

misicka455
22. nov 2011

@ustarana prosím nezapoměla jsi na mě s tou učtenkou ? 😉

ustarana
22. nov 2011

@misicka455 Nezabudla som, len mam problem dostat sa k PC. Mokreho konika si citam v telefone, ked mam par sekund. Ale uz som ti to poslala. Ospravedlnujem sa za natahovanie.

misicka455
23. nov 2011

@ustarana né v poho , moc dělkuji nechtěla jsme tě honit 😉

ewana73
23. nov 2011

@ustarana no aby som ta trochu "potesila ", my sme mali to iste so synom.nam prechadzky v kociari vydrzali tak sotva 20 minut a potom rev a rev a rev...na prechadzky sme chodili len spolu s mm aby sme sa mohli vystriedat v noseni na rukach 😀 spanok v kociari nehrozil..trililinku sa to zlepsilo ked zacal sediet a hlboky sme vymenili za sportiak,to vydrzal uz aj 30 minut 😀 ..on nikdy nevedel v kociari sediet len tak ,ze sedim a pozeram.zlom nastal niekedy ked mal asi rok a tri,styri mesiace ,vtedy zacal aj chodit.ale do dnesneho dna je to bohuzial tak,ze on proste nie je kociarovy typ.v kociari vydrzi len vtedy ked si chce z dlheho chodenia oddychnut,vtedy si posedi kym nenaberie silu a zas vonku 😀

inak u nas je to s tym spankom stale katastrofa,vcera sme boli u doky na kontrole na echu aj nas pochvalila ale vraj ten spanok ma taky rozhadzany po tych narkozach.ze s tym treba len cakat kedy sa to upravi samo len mne ho je strasne luto v noci sa aj 10 krat zobudi a vcera bol dokonca hore 1,5 hodiny a nijakym sposobom som ho nevedela uspat uz aj on bol chudak z toho taky unaveny a len mrncal a prevaloval sa ..baby ja uz neviem ,neviete nieco poradit?

ziarcanka
23. nov 2011

@ewana73 no k tomu kočíkovaniu: v DKC na chodbe sa mu vozenie celkom páčilo 😀
Neskúšali ste podebatiť s nejakým detským psychológom? Možno by vás naučil nejaké relaxačné techniky, aby sa Sergejkovi ľahšie zaspávalo - neviem - len tak hádam. Ja som už Samkovi dávala aj homeopatický sirup Sedalia, ale figu zaberalo 😖

ustarana
23. nov 2011

@misicka455 Ja som to tak ani nebrala 🙂 . Tiež očakávam, že keď niekto niečo sľúbi, tak to dodrží.

ewana73
23. nov 2011

@ziarcanka no to hej,to sa mu pacilo a hlavne v noci ked vsetci spali a my sme sa na chodbe prevazali a prevazali .. 😀 no psychologa sme zatial neskusali,ten sirup som uz mala aj ja ked bol mensi co sa mu drali zuby..no aj pediatricka nam povedala,ze to chce cas..uz sme skusali vselico aj ho riadne unavit cez den ,no nic nezabera asi to chce naozaj cas...a vy moja ako sa mate?

ustarana
23. nov 2011

@ewana73 No u nás je to celé postavené na hlavu. Keď som otehotnela, tak som sa strašne tešila a plánovala som ako budem chodiť na cvičenie a teho prednášky a buch ostala som na rizikovke a po dlhom prosení som dostala vychádzky 2 hodiny denne, aby som nezdechla od hladu. Keď sa narodil prcek, tak som sa tešila na to, že v lete budem celé dni vonku, nájdem si nejakú kámošku a budeme tlachat po parkoch a bum, mám krikľúňa a za tých 15 minút, čo sme vonku si fakt kamarátku nenájdem. Upierala som nádeje ku šporťáku, máme ho mesiac a stále sa mu to nepáči. Už teraz sa "teším" na pondelok, ideme do Prahy. Budú to 3 hodiny cesty tam a 3 hodiny cesty domov. Asi v aute ohluchneme. Naviac som naprdnutá, lebo sme včera, aj napriek nedoporučeniu kardiologa, išli do materského centra na minispievanky. Všetky detičky tam pekne ležali a maminky im plácali ručičkami a ten moj divoch tam liezol, plazil sa, stál pri radiatori a natriasal plienkou, no celá herňa bola jeho. Pri odchode nám inštruktorka vravela, že spievanky pre velke deti sú v iný deň. Tak ma naštvala, že som jej dosť tvrdo povedala, že moje veľké dieťa má už 7 mesiacov 😠 .

mirulienka
25. nov 2011

ahojte,
tak mame po holteri aj prvej davke synagisu. chuda moje, velmi plakala... uz dlho nebola ockovana, tak ju to soklo 😒 ozaj baby z SK, mate deti zaockovane proti TBC? terezka nie je a fakt neviem, ci ju este dat... od noveho roka je zrusene toto ockovanie. viem, ze je to sprevadzane aj komplikaciami, ale zaroven by som ju chcela chranit... mam obrovsku dilemu 🙄

@misa84 , @ustarana ahojte a vitajte!!!
@misa84 moja terezka mala aj dvojvytokovu pravu komoru a je medzi nami... stastna, aj ked nie uplne zdrava, ale dolezite je, ze JE!!! bud silna a nezufaj hned, ved v motole su tiez uzasni lekari a aj vasa operacia dopadne dobre!!!

mirulienka
25. nov 2011

@ustarana tak to bolo na usmev pre mna 🙂 to musi byt pavlik fakt velky... alebo teta este nezazila take sikovne 7mesacne dieta 😉

mirulienka
25. nov 2011

dievcata, moja terezka mala tiez dlho spanok rozhadzany, v aute to bola s nou pohroma aj na kratke vzdialenosti, ale nieco po vyse roku sa vsetko utriaslo a odvtedy spi krajsie, dlhsie a ucelenejsie nez babatko 😉 inak ked sme odchadzali z kardia, tak nam odporucali neurologiu... mozno aj toto je cesta, a az potom asi psycholog 😕 toto len moj nazor...

ustarana
25. nov 2011

@mirulienka dik za privitanie. Pavlik ma fakt len 7 mesiacov a 1 tyzden a je to moje tornado. Prvykrat sa postavil 22. 10. (mal 6 mesiacov) a mna to uplne odrovnalo, lebo v knizkach pisu, ze to ma zvladnut okolo 9 mesiaca. Asi cital ine knizky ako ja 😀. Ja tabulkova matka mam absolutne netabulkove dieta. A kus chlapa to tiez je. Ma 74 cm a zlahka pod 9 kg.

Mamicky srdiecok, kde ste? Netvrdte, ze vsetky upratujete pred Vianocami. Ako sa mate vy a vase deticky?

ewana73
25. nov 2011

@mirulienka a preco prave neurologiu?

matisekc
25. nov 2011

@mirulienka keby sme sa tam stretli takby simohli nase princezne konkurovat, ta nasa kricala na zaciatku ze "nie bobo" a potomuz len plakala, ale este 2 davky vydrzime
inak dnes jej brali krv a bolo to 1000krat horsie:(

mrskalianka
26. nov 2011

Tak a už je to tu ☹. V utorok ideme do nemocnice a ak nás nepresunú tak vo štvrtok by mali Dávidka zoperovať. Myslela som, že som pripravená, ale keď mi telefonovali z DKC som zistila, že sa nato pripraviť nedá a úplne som sa roztriasla, rozplakala, zosypala ☹, no ale rýchlo sa dala do poriadku, lebo Dávidko vie keď ja plačem a som nekludná, tak som si povedala DOSŤ a ideme bojovať aby nám bolo zasa tak dobre ako teraz. Oplatí sa bojovať a verím, že on bojovať bude. Prosím myslite na nás a pošlite Dávidkovi Vašu pozitívnu energiu aby bol dosť silný. Ďakujem

ustarana
26. nov 2011

@mrskalianka to je fofr. Budem drzat palce a posielam vsetku energiu, co mam. Drz sa.

vlasticka185
27. nov 2011

@mrskalianka neboj sa,vsetko dopadne dobre,z Davidka je riadny chlap,povyrastol a dobre sa dzi,tipujem ze do 2 tyzdnov aj doma budete,len bud silna a aj on bude silny,iked nie stale sa to da,ale je to z vlastnej skusenosti,budem sa za Vas modlit a mysliet na Vas,potom sa nam ozvi,a tes sa,ze na vianoce budete vsetci spolu 😉

vlasticka185
27. nov 2011

@ustarana no nas Samko je od 2 operacie riadne sidlo,je moc hyperaktivny a kazdy den mi nieco vyvedie,cize uz ani nemam cas za pc,teraz ma maniu kreslenia a to fixkami,behom chvilky mojej nepozornostii stihol pokreslit pc monitor,minule rano sedacku,predvcerom sa mi zamkol v kupelke a ani za svet mi nechcel otvorit,po polhodine som to uiz nezvladla a vyvalila som dvere,hrat sa nechce,jeho zabavkou je varenie ,upratovanie,...skartka dospelackee cinosti,je velmi prespekulovany a ja sa niekedy nestacim cudovat,skadial berie tolko energie,uz mi neche poobede spavat a vydzi byt vkuse hore od 9 do 22,a to este velakrat zaspim skor nez on,.. 😀

ustarana
27. nov 2011

@vlasticka185 Mas to tiez vesele. Mne kardiolog stale tvrdi, ze srdieckove deti su trosku pomalsie a lenivejsie. Asi by sme mu mali pozicat tych nasich lenochov 😀.

ewana73
27. nov 2011

@vlasticka185 no tak ja sa tiez nestacim cudovat,som predvcerom vecer zabudla na posteli mobil a moj maly nejakym zazrakom poslal mojej byvalej spoluziacke smsku s textom PA. nechapem 😀 ani by som si to nevsimla ale vzapäti mi prisla od nej odpoved,ze "moja ahoj,to co ,ze si si takto na mna vzpomenula?" som bola normalne v soku 😀 a pozriem do odoslanych sprav a tam smska,co poslal maly... sme sa dobre nasmiali no a spoluziacke som samozrejme zavolala,ze to nie ja ale moje 2rocne sidlo.. 🙂

blue04
27. nov 2011

@mrskalianka drzime vam s jackom vsetky palce.Mas pravdu,nato sa pripravit neda,ale uz ked tam budete,ono to trochu opadne aj ked strachu bude vela...

casperko07
27. nov 2011

@mrskalianka no tak vam drzim palce no viem o com hovoris presne tak som sa citils ja ked mi vtedy volali stale som myslela na vsetko mozne a ked sme tsm uz nesli tak to zo mna opadlo ale ked zase zavolaju tak to na mna zase pride....a nech sa samko drzi a budeme na vas mysliet aby ste na vianoce doma ............sak aj ja uz cakam ze co kedy nam zavolaju a stale nic vtedy v pondelok ked som volala do ba mi povedala sestricka ze mi budu volat ani nepovedla ci mu ten nos mam niecim vytierat ani nic povedala ze mi zavolaju a stale nic tak neviem co mam robit mam im volat ze co?joj poradte mi ze co mam robit dakujemmmmmmmmmm......

andrea3772
27. nov 2011

@mrskalianka My všetky čo sme tu budeme na vás určite veľmi myslieť.Už teraz vám posielam veľa,veľa pozitívnej energie 🙂 Buď rada,že je to tu a že Vianoce si krásne užijete už doma.

andrea3772
27. nov 2011

@casperko07 Zavolaj 🙂

casperko07
28. nov 2011

@andrea3772 dakujemmmmmmmmm

ewana73
28. nov 2011

@mrskalianka aj my vam drzime silno palceky,budeme na vas mysliet.
@casperko07 a kde chodite v KE na kardio.my na sever a mame tam fakt uzasnu pani doktorku aj sestricku 🙂

casperko07
28. nov 2011

@ewana73 no do novej nemocnice ale ja som myslela v kardiu v ba ....

casperko07
28. nov 2011

tak som im dnes znova volala a povedala mi ze mi urcite zavolaju len maju plnu pooperacku takze ani neoperuju .....tak neviem kedy budu volaj ale uz by mohli nech to mame za sebou

ewana73
28. nov 2011

@casperko07 ja viem,ze v BA ale nam napr.terminy "vybavovala" nasa doky na kardiu.a chcela som tym len vlastne povedat,ze napr.ona sa dost snazi co sa tyka deticiek ,teda jej pacientov ,byt s DKC stale v kontakte a informovat rodicov,aby si to nemuseli vytelefonovavat sami. 😉