Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

suyama
12. okt 2009

no veru pekne ma vystrasili 😠
dia povedali mi ze bude najlepsie ked porodim prirodzene, ked to na mna pride a najlepaie by bolo aj vaginalny porod, zatial nic nehovorili o planovanom porode ani cisarskom, tak bude super ak sa nic nezmeni, uvidime buduci pondelok idme zase na sono ci sa drobcek dobre vyvija, to nam vsetko meraju a aj sono srdiecka ci sa nedeju nejake zmeny, uz teraz som z toho nervozna 😖 ale verim ze bude vsetko ok.
sasu super som stastna s tebou ze si sa osvazila a zavolala 😉

sasulec
12. okt 2009

suy...hlavne sa neznervoznuj,to malinkemu neprida..ja viem ako sa citis..sama som nervozna a to este budem 3tt ☹

diapozitiv01
12. okt 2009

Doug, tak si davaj pozor na seba, nieze ti drobci spravia monokel 🙂
Suyma, tak urcite je vzdy najlepsi prirodzeny, mne je teraz luto ze mne to nevyslo ale co uz. A neboj sono srdiecka bude take ak minule, nemalo by sa nic zhorsit. Srdiecko je uz vyvinute, len rastie, jedine sa mozu zmenit komorove a septove defekty ale len k lepsiemu. Robia ti sono len cez brusko?
Mne Dankovick pisal, ze ked uz v 11-14 tyzdni sa nieco nezda robi sa sonda vaginalne a ze je uz toho dost vidiet, co sa tyka chyb na srdiecku.
Sasu, dnes ta budeme cely den oslavovat ako nasu hrdinku, fakt sa tesim

blue04
12. okt 2009

sasulec to je super sprava a 30.10 nie je tak daleko aby si musela cakat mesiace na vysetrenie.tesim sa s vami.
strach bude urcite,ale keby to islo bez operacie,tak by neoperovali.mna to caka tiez,tak sme na jednej lodi. 😉

sasulec
12. okt 2009

♥♥♥Anjelik na streche sedi amorov
Amorov sip mamke streli,
Ahoj mami to som ja,
lubim ta a myslim na Teba...♥♥♥

😔Vsetulinko naj Maximiliankovi,nech sa ma v nebicku dobre 😔 Saska a Simi

blue04
12. okt 2009

suy,viem si predstavit ako ta vyplasili a nerozumiem ako mohli tebe poslat niekoho ineho appointment.to je dost smutne a hlavne pre teba ked si nervozna a bojis sa uz teraz co bude dalej. 😒

sasulec
12. okt 2009

dia dakujem 😔

blue04
12. okt 2009

sasulec to je krasne,normalne sa mi tisnu slzy do oci....
Vsetko naj Maximilianko,aby si bol dobry anjelik srdieckovemu dietatku ktore to potrebuje.
Jack a Zuzi

sasulec
12. okt 2009

♥♥♥Anjelik na streche sedi
Amorov sip mamke streli,
Ahoj mami to som ja,
lubim ta a myslim na Teba...♥♥♥

Vsetulinko naj Maximiliankovi,nech sa ma v nebicku dobre Saska a Simi 😉

sasulec
12. okt 2009

bez chybycky 😉

sasulec
12. okt 2009

chybicky 😉

diapozitiv01
12. okt 2009

Baby dakujem,
az ste ma uslzili 🙂

sasulec
12. okt 2009

Dia to ta malo potesit,ze sa najlepsie ako len sa da..jemu je uplne najlepsie...
mam tam sestricku ako 9 mesacne babo zomrela,bola by o 2 roky starsia odomna a volala sa Alexandra,preto mala to meno 😉
mame dohodu,ze tam Maximka strazi 😉

gabka32
12. okt 2009

ahoj holky, koukám že je nový název a tolik prokecáno 😀
snad vám nevadí, že sem tam mrknu, jak pokračujete s drobečky a jak se máte 🙂

Sasulec to je dobrá zpráva a neboj, zvládneš to, musíš! nic jiného ti stejně nezbyde a mysli hlavně na Sašku, že kolabující maminka by jí moc nepomohla 😉 🙂 nech si vše vysvětlit, klidně i několikrát, když ti nebude vše jasné

Dia s těmi skríningy ultrazvuku je to složité, každou maminku a plod nemůžou hned vyšetřovat na všechny možné choroby ☹ nevím jak na Slovensku, ale u nás jsou zavedené jen 3 UZ - k ověření těhotenství, počtu plodů, srd.akce cca v 10t. pak 20t to je ten hlavní, kde se mají odhalit případné vady a pak ke konci těhu na polohu a velikost plodu. na vyšetření srdce se posílají jen některé těhule, a to taky kolem 20t. ale je smutné, když víš, že vše se dalo zjistit už dříve 😒

sasulec
12. okt 2009

Gabi dakujeme za povzbudenie 😉

diapozitiv01
12. okt 2009

Vsak to boli slzy radosti, ze si niekto okrem nasej rodinky na Maximka spomenie 🙂
Jaj ake vy mate dohody 😀

Gabka,
u nas su normalne tiez len 3 Ultrazvuky, ale niektory dokys ti spravi aj viacej.
Ja sa chystam /ked to bude aktualne/ na kombinovany test v 1.trimestri a tam uz sa daju niektore vady odhalit. ale najlepsi je ten v 20t - echokardiografia srdiecka.

Boze u nas prsi,,, uz len kym sa dostanem do auta zmoknem do nitky 🙂

blue04
12. okt 2009

sasulec,to mi je luto.vasi museli byt silny ked sa postavili na nohy a splodili teba 😉 ,mas este surodencov?
mojej mame zomrel najstarsi brat ked mal 2 dni,nikdy som sa vsak so starkou nerozpravala ako to zvladali 😢

blue04
12. okt 2009

ahoj gaby a vitaj spat 😉
aj tu prsi a stazovala som sa co je to za pocasie a maly mi povedal,"neboj maminka,mame dazdnik"! 😀

sasulec
12. okt 2009

mam starsiu o 4.5 roka.. a ved zato som nervozita,bo mama bola cele tehu nervozna aby som bola zdrava,tak som,len som na hlavu 😀

diapozitiv01
12. okt 2009

Blue, vidis akeho mas maleho vtipalka, sa natom tu chichocem v kancli a kolegovci na mna pozeraju co mi sisi 😀
Sasulec, na tu hlavvu som myslim aj ja 🙂

sasulec
12. okt 2009

blue 😉 maly je Einstein 😅 😀

blue04
12. okt 2009

Jack ma dobry humor,taky slovensko-anglicky 😀

gudulo
12. okt 2009

ahojte,
Maximkovi vsetko naj do nebicka k meninkam
sasu, ja idem tiez s Anickou 30.10. do kardiocentra na kontrolu tak verim ze to bude den stastnych sprav
suy IP 😉

diapozitiv01
12. okt 2009

Gudu,
dakujem 😉

baby ten datum 30.10 bude nejako dolezity, aby som sa aj ja nahodou nedozvedela ze som tehotna 😀

gudulo
12. okt 2009

dia, vsetko je mozne 😀
bude to skratka den dobrych sprav 😉

diapozitiv01
12. okt 2009

Veru 30.10 bude super dnom 🙂 pre vsetkych .
Blue, s malym sa rozpravas po slovensky, ci zmiesane?
Moj muzik ma segru vydala sa do Chorvatska, uz teraz ma ich dcera 18 rokov a celkom slusne hovori po slovensky, je to pocut ale pohodicka.

sasulec
12. okt 2009

gudu my ideme do auparku,ale mohli by sme sa stretnut,hm? 😉

blue04
12. okt 2009

znam pricat chrvatski 😀 ,mne stacilo 3 mesiace a vedela som ich rec,velmi blizka k slovencine.
sada sam zaboravila,lebo som nekecala uz asi 10 rokov.
S malym hovorime zmiesano,ja po slovensky a muz 😉 po anglicky

diapozitiv01
12. okt 2009

Sasu, vy idete do tej Aupark Tower , ze jo?
potom popises ze ake to tam bolo? uz si sa ja pytala kolko budes platit?

gudulo
12. okt 2009

sasu, mohli by sme, len ja neviem ako pojdem - este to nemam doriesene ci sanitkou alebo nie
a o ktorej ste objednane?