Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

sasulec
13. nov 2009

aj chvost maaam naaahodou,tcs 😕 😅
a ved vravim Dius,pekne trojky,chlapec dievca chlapec 🙂 🙂 🙂

diapozitiv01
13. nov 2009

Sasu, neprovokuj, lebo budes chodit so Saskou varovat 😀

sasulec
13. nov 2009

kludaaas..ta berem za slovo 😉

diapozitiv01
13. nov 2009

🙂 🙂
zajtra idem s maminou a brachom nakupovat, brasko potrebuje rifle,, tak ideme pozret do jedneho´velkoobchodu´ ze rifle sa tam daju kupit za nejakych 25€, bud Mustangy alebo Tom Taylor...samoyzrejme bez blocka 🙂

sasulec
13. nov 2009

tak kuuup aj nam,ked ta nechytia..chi chi 😉

diapozitiv01
13. nov 2009

😀 , no ideme tam pozret,, bracho ze si ide kupit vietnamcom, tak som dnes od kolegyn vyzistila kam to chodia nakupovat, O 9 rano tam uz stojime pred vchodom,,, 🙂 a potom asi pojdeme este do avionu..

diapozitiv01
13. nov 2009

Dobru nocku srdiecka, zajtra lietame po obchodoch,takze nakuknem az vecer. 😉

gudulo
13. nov 2009

ahojte, ja len tak kratko, lebo to mame perne...
Anula hnackuje, zvracia a rano mala 39,9 ☹ tak sme cely den behali po lekaroch ☹
dius, dobre nakupte, a ako sasu hovori - ked vas nechytia tak aj na nas mozes mysliet
pozdravujem vsetky ostatne srdieckove deturence a ichmaminy 😉

sasulec
13. nov 2009

oki,pa a bruuuu 😔 a dooobre nakuuup 😅

bambi09
13. nov 2009

diuš,tak dobre nakúpte,mňa to nejako neláka,keď strašia s tou chrípkou,ale budem musieť,Vianoce sú za rohom,aj Mikuláš 😝
v stredu sme boli u zubára a potom v Tescu na kamennom,som to tam nespoznala,mám niečo vyhliadnuté,tak keď budú juráče,kúpim 😝
sasu,len sa nechváľ,ja viem,že nemáš 😀 😀 😀
a teda 100m2 by som brala 😅 😅 😅 tak kľudne aj trojičky môžete skúšať 😀 😀 😀

sasulec
13. nov 2009

maaaam faaaakt 😕

bambi09
13. nov 2009

ukáž,bisťu 😠 😠 😀 😀 😀 😀 neverííím 😀 😀

macka01
13. nov 2009

Diuš tak Packa Macka?nooooo tak diiiiiik, 😀 😀 😀 Prave som dopozerala vianočne receptíky,už začínam rozmýšľať nad pečením,zbožňujem to. 🙂

bambi09
13. nov 2009

macka,tak sme už 3 😀 😀 😀 😵

sasulec
13. nov 2009

kuk foto 😉 😎 😎 😎

bambi09
13. nov 2009

sasu,de???kukám a chvost nevidím-ostatné máš pekné oné 😀 😀 😀

sasulec
13. nov 2009

nehaj nabuduuce hodim na bok 🙂

sasulec
13. nov 2009

idem rybenky,bru 😔

macka01
14. nov 2009

žny,aj vy sa tak tešíte na Vianoce?kedysi som to tak neprežívala,ale teraz pri deťoch to má tu ozajstnu atmosferu,ta ich nefalšovaná radosť a nadšenie,tento rok chcem trochu experimentovať s receptami s netu,tak uvidím či to vyjde 😀

bambi09
14. nov 2009

ahojte 🙂
macka,ja sa tiež teším hlavne kvôli deťom 😵 to sa nedá opísať,to šťastie v očkách pri rozbaľovaní darčekov,teraz už síce puberťák inak reaguje,ako keď bol malý a malá je ešte relatívne malá,ale bude to zas iné,ako minulý rok,keď ešte mala len pár mesiacov 😵 😵 😵
tiež snorím po receptov,mám nejaké rokmi overené,ktoré používam každý rok,ale rada skúšam aj niečo nové a kúpim kopec časopisov s vianočnými receptami,na to som úchyl 😀 😀 😀 😝
ako víkendujete???

diapozitiv01
14. nov 2009

AHojteeeeee,
tak pred chvilkou som prisla. Bola som s maminou a braskom nakupovat, tak braskovi sme zohnali rifle a sveter mustang vsetko za 55€. To sme zohnali v TT v tom velkosklade. Potom sem isli do Parnodorfu, mamina si tam kupila podprdu a rifle, cela natesena vsetko za 18€, bracho zimnu kratku bundu za 35€, ja sveter Northland za 30€, muzikovi gaturky za 15€. a potom sme este boli v ba v avione v c and A, a tam som si ja kupila kabat, zimnu bundu, tricko s kratkym, dlhym rukavom, sveter s kapucou, rifle s opaskom a to vsetko za 160€. 🙂 . Zajtra si idem upratovat skrinu 😀 😀 a oo pol tretej som objednana kadernicke,,,. Aky mam nabity vikend 😀

sasulec
14. nov 2009

ahooojte,my sme boli na vyletiku,boli sme na prechadzke,sli sme o 13. z domu a okolo 18.sme sa vratili 😅
Dius ty si aka maniacka,ale ako kukam,to mate v rodinke,ked aj brat manik,tak to je co povedat,som rada ze sa kazdemu uslo,no hotove Vianoce,sak ne nadarmo,tu Bambi ladi do vianocnej atmosky 😉
bamby,vyzistim ti jednu stranku,boli tam supisne receptiky,salat upraveny do tvaru kapra,teda rybky,plutvy z uhariek,oc z oliv a este aj z cervenou paprikou zdobena,chcem to aj ja tak urobit,nech mame krasny vianocny stol,tiez sa tesim koli malej..a stromcek budeme musiet asi o luster priviazat,sak to je chodiaca pohroma mala...,,velka,, 😀 😀 😀

diapozitiv01
14. nov 2009

boze a teraz ma tak nozky bolia,,, muzik sa mi rehoce 🙂 ale som oplieskala vsetky vyvhradene prachy 🙂

sasulec
14. nov 2009

noaaaa coooo..hlavne ze je spokojnost...prachy kazia cherakter..a nove veci potesia ocicka aj srdiecko 😀

diapozitiv01
14. nov 2009

som si spravila radost,, 😀 , som sa v tom muzikovi ukazovala, sa na mna vrholl 😀 😀

macka01
14. nov 2009

no teda si sa rozšupla,ale treba si občas spraviť radosť aj tym,že si niečo pekne nakúpime,ved o čom ten životik je,však?potešiť sa .No tie Vianočne časaky aj ja kupujem jak divá 😀 😀 zajtra sa tiež chystame vyraziť do Žiliny na nakup,skor teda tak zmapovať,že čo asi pre deti.Dnes bolo krásne počasie,ma to navnadilo ,vraj má byť dobre až do konca novembra,to by bolo super.Buduci týždeň ideme na svadbu na dolniaky,až sa desim prechodu cez Kľak ak by bol sneh 😝 No idem sa venovať mužíkovi vinko už mam na stole.pa pa

bambi09
14. nov 2009

diuš,super,míňanie peňazí človeka unaví 😀 😀 😀 my teraz investujeme hlavne do oblečenia pre deti,hlavne pre mladého,tak sa vytiahol-má poloprázdnu skriňu 😅 😅 😅
muž bol vyvenčiť deti,boli vonku 2 hodiny,nachodili kilometre,malá klasicky 3 kroky vpred,2 naspäť 😀 😀 😀 a ja som si robila,čo treba,idem malej jednu skriňu vypratať a dať jej tam oblečko,zatiaľ stačila komoda,ale už to nemám kam dávať,hlavne bundičky 😝 😝
sasu a chvost nechávaš doma,keď ideš von??? 😀 😀 😀 tak ste sa aj vy pekne prešli,my spolu pôjdeme zajtra,ak nebude škaredo,kurnik,už o tretej pomaly tma,to je des 😝 😝
a tie receptíky hoď link,ak nájdeš,jasné,že poteší,vďaka 😵
a ešte k diuš,tak si si asi sexi oblečko nakúpila,keď to malo taký účinok na mužíka 😀 😀 😀 😉

diapozitiv01
14. nov 2009

jemu stacil aj pohlad na mna v novom kabate 😀 😀 ...
veru taka mala radost... ale som riadne unavena.. mamina musi byt viac,, za nami chodila ako nas privesok nam nestacila... uz ma tiez svoje roky,,ale tiez sa jej pacilo lebo sme si kazdy nieco kupili a bracho co byva pri nakupoch dost nervozny tak sa dnes drzal a ku koncu nam robil nosica tasiek... A doma na mna cakala super kapustnica 🙂

bambi09
14. nov 2009

diuš,sa niekto máááá 😀 😀 😀 ale nie,ja Ti doprajem,tú kapustnicu,ja mám segedín zo sójových kociek a muž sa oblizoval a aj cestovinkový šalát a buchty 😀 😀 😀

diapozitiv01
14. nov 2009

jej buchty, mnamky, to keby ma citala moja diabetologicka 🙂 .
na stranke www.mamatata.sk, my odpisal na moju otazku MUDr. Dankovcik z Kosic, ktory robi v centre prenatalne diagnostiky a urcite patri tiez medzi elitu na Slovensku..

Dobrý deň, kolegovia v Detskom kardiocentre sú skúsení ako málokto na Slovensku. Aj najlepší sonografisti sveta nie sú neomylní, nikto na svete nepracuje so 100% záchytnosťou. Percentá z dokonalosti nám uberá prístrojové vybavenie, týždeň tehotnosti, v ktorom sledujeme plod, hrúbka brušnej steny matky, poloha placenty, množstvo plodovej vody a v neposlednom rade aj to, že sme ľudia, ktorí sú možno v danej chvíli unavení po službe, celodennej ťažkej práci, chorí…
Na detekciu VVCH srdca v prvom trimestri sa používa NT skríning +bmeranie prietokov ductus venosus a trikuspidálnej regfurgitácie. Ak zistíme patologické hodnoty, tak pacientke urobíme aj vyšetrenie vaginálnou 3D sondou, kde vďaka extrémnej kvalite sondy a prístroja je možné detekovať VVCH srdca už na konci I. trimestra (12+1 – 13+6 tg). S diagnózou ale sme veľmi opatrní a preobjednávame si pacientku na 15. tg (najlepšie až na 18. tg) . Po 18. tg dokážeme diagnostiku VVCH srdca uzavrieť a následne konzultovať detské kardiocentrum.
Prosím, to čo som doteraz napísal nie je ani povinné ani rutinné vyšetrenie dostupné kdekoľvek. Patrí do rúk superkonziliárnych lekárov (špičkový usg prístroj je podmienkou). Odborníci v BA.. vopred sa ospravedlňujem všetkým ,na kt. som zabudol..🙂) MUDr. Čunderlík, PhD., MUDr. Gottschallová, MUDr. Holáň, MUDr. Ferianec PhD., MUDr. Slezák PhD.
MUDr. Robert Dankovčík, PhD.