Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

sasulec
22. dec 2010

@mirulienka zlata je malinka,chi chi najlesie su tie foty s prstom v torte,zlatulilinka 😅
a ano mam priatela,doteraz som bola zdrzanlivejsia,predsa len zaciatky,chranim si ho ako mimi az po troch mesiacoch som sa priznala 😀

@misicka455j mala je krasna smejka..😉 a ceeelaaa maminaaaaaaaaa 😀

katka6211
22. dec 2010

mirulienka , hej zoberie nas, povedala, ze nie je problem 😀 😀 😀 takze asi od februara pojdeme k nej 🙂
a ja si tiez vzdy hovorim, ze to ze je taky lahucky ma aj vyhody, lebo aj nas matus je take dieta, co by bolo len na rukach 😀 😀 😀 keby mal viac kil, neviem, ako by som ho vlacila stale 😀
a matus bol narodeny 12 dni po termine. a aj par fotiek som dala 🙂

cherub
22. dec 2010

Ahoj srdíčka,

chceme vám všem popřát krásné Vánoce, spousta zdravíčka v novém rocem a silné bojovné srdíčko 😵 😵 😵

U nás je "veselo", zrovna jsme dostali doporučení na cvičení dle vojtovy metody u mladší dcerky. Neplazí se, neleze, nestaví se 😔 Pořád si říkám, že si fakt musíme vyžrat všechno 🙄 na druhou stranu jsou horší věci a ještě můžeme být rádi 😅

smardik
22. dec 2010

ahojky taky jdeme popřát krásné Vánoce, spoustu dárečků a hlavně zdravíčko v novém roce

smardik
22. dec 2010

@cherub mi Tom v tom samém věku taky nelezl ,nestál, neseděl ale na vojtovku nás dr. neposlal, je prý jen líný a má na vše svůj čas a začal se vším 🙂 🙂

cherub
22. dec 2010

@smardik tak to ráda slyším 🙂)) pořád pevně doufám, že se přes Vánoce umoudří a rozleze se 🙂 na první cvíčo jdeme v půlce ledna, takže zatím budeme cvičit na balonu a snad 😉

a kdy se ti potom Tomík rozlezl?

smardik
22. dec 2010

@cherub malý je říjnový-konec října a postavil se začátkem prosince takže až skoro ve 14měsících a lézt nelezl vůbec, lézt se naučil až někdy ve 20měsících, prostě tuhle fázi přeskočil a leze až ted. Honzík je starší než tvoje Elen a převážně se plazí, lézt sice umí-párkrát se mu to povedlo ale nějak ho to nezaujalo a plazí se,nestojí, jen se plazí a sedí. a třeba flašku si nedrží sám pořád

cherub
22. dec 2010

@smardik aha, tak to máme vážně ještě naději 😵 dneska jsem se dozvěděla, že já jsem začala lézt, až když jsem se naučila chodit a to bylo až v 16ti měsících!!! takže je asi po mě a možná ta diagnoza je přeci jen unáhlená.

Elenka si flašku drží už asi měsíce, krásně se sama kdykoliv napije, je šikovná na jemnou motoriku, chytne mezi prstíky i ten nejmenší dorbej co najde, jen aby ho mohla ochutnat 😀 a je šikovná i co se týče psychického vývoje, krásně říká táta, když je naštvaná, tak i máma 😀 umí paci paci, pápá a berany duc... v tomhle je fakt šikula, jen ten pohyb váne a čím dál tím víc věřím tomu, že to prostě zlvádne i beu cvičení 😵

mirulienka
22. dec 2010

@misicka455 ahaa, jasne, tak to musite dat poriadku 😎
@sasulec supeeer 😉 budem drzat palce, nech vam to vydrzi!!!
@katka6211 no ver mi, ze by si ho nevlacila 😅 moj andrej bol jak slon... to sa proste nedalo... krize velmi trpia... ono to tak musi byt, ze ked sa chce nosit, nesmie byt taky tuco 😀 dik za foto 😉 veru troska podrastol... 😵 a aj ked tie nase deturence nie su take buclate, licka maju krasne 😵 🙂
a ako pisu baby... vidis, je to dost individualne, kedy ktore dieta zacne liezt pripadne rovno chodit 😉 v niektorych je skutocne lenivost dost zakuklena 😀 😀 😀

blue04
23. dec 2010

dievcence ja vam prajem *★Merry★* 。 • ˚ ˚ ˛ ˚ ˛ •
•。★Christmas★ 。* 。
😀

katka6211
23. dec 2010

mirulienka, no s tym nosenim, to mas asi pravdu, ze keby bol matus v inej vahovej kategorii, na rukach by bol malo 😀
s tym lezenim je to tak, ze tym, ze sme zacali cvicit tak proste matus musi prejst vsetkymi pohybovymi vzorcami, a medzi nimi je lozenie, a az potom sedenie. ale uz ma to tak netrapi, lebo fakt vidim na matusovi, ze to pojde, len to chce viac casu 😀 😀 😀

maznacik007
24. dec 2010

srdieckove dievcata... prajeme vam Stastne a Vesele.... a co najmenej lekarov v buducom roku...

sasulec
24. dec 2010

Šťastnééé a veselééééééééé 😀
😵 😵 😵 Veľa zdravíčka pre naše zlatíčka 😵 😵 😵

lusilia
24. dec 2010

Ahojte srdiecka, aj ja len tak narychlo, staste a vesele a hlavne v zdravi si uzivajte svitaky 😉

gudulo
24. dec 2010

srdiecka pamatate este na mna? davno som tu nebola, nemam vas docitane, hadam sa mi to niekedy podari, ale stale na vas myslim 😉

prajem vsetkym krasne, radostne a pokojne Vianoce v kruhu rodiny 😵 😵 😵

matisekc
25. dec 2010

vsetkym prajeme krasne vianoce

mcoya
25. dec 2010

Krasne, pokojne a pozehnane vianoce vam vsetkym prajeme 😉

blue04
30. dec 2010

srdiecka a kde ste?
prajem vsetkym srdieckam vela vela vela zdravia do noveho roka 😉

katka6211
30. dec 2010

ahojte srdiecka 🙂
dufam, ze si vsetky uzivate oddych 😉 my sme velmi vela von na vzduchu 🙂
aj my vam do noveho roku prajeme hlavne veeeeela veeeela zdravia, lebo to ostatne hadam mame 😀 😀 😀

katka6211
30. dec 2010

takto travime co najviac casu 😀

suyama
30. dec 2010

Ahojte srdiecka 🙂
trosku oneskorene ale predsa 😉 prajem Vam krasne sviatky a do noveho roku hlavne vela zdravicka a aby nase deticky posluchali tie ich drahocenne srdiecka 🙂
inak Olko sa ma celkom fajn az na to ze na svoje prve narodeninky ochorel, mal teploty, kasel a nadchu nastastie po tyzdni ho to preslo a mohli sme vycestovat do Irska navstivit rodinku a stravit tam vianoce, aj cestu zvladol uplne super 6 hodin v aute a 4 na lodi 🙂
no ale horsie je to s jeho papanim a neustale tecucim nostekom, dufam ze je to len zo zubkov 😒
s papanim sme na tom uplne nanic, stale musim vsetko mixovat, lebo ked zje nieco viacej hrudkove, tak sa napne a vsetko vyvrati ☹ jedine hrudkove jedlo co zje su cestoviny v rajcinovej omacke, inak by s radostou prezival na kasickach, jogurte a mliecku 😅
cco sa tyka pohybovej aktivite, nic sa nezmenilo, sam sa nepostavy a nestvornozkuje a o chodeni ani nehovorim, iba v pavuku lieta ako vychor 😀

@katka6211 nas Olko mal v 1roku iba 8kg, on je asi taky isty ako tvoj Matusko a teraz uz dva tyzdne stojime na tej istej vahe 8,25kg, no co uz nasilu donho nic nenapcham 😖
ozaj este som sa chcela spytat ci aj vase deti sa nisilu napinaju, lebo Olko je v tom expert, ja oslavujem den ked sa nepogrcka ☹
ale inak je vsetko fajn, dufam ze aj ostatne srdiecka sa maju dobre a uzivaju si sviatkov a na slovensku aj snehu 🙂
zatial pa 😉

suyama
30. dec 2010

A tu este pridavam zopar fotiek nasho chrustika 😉

suyama
30. dec 2010

a este jedna tu je strasne zlatucky 😀

blue04
30. dec 2010

tu je vazne na spapkanie 🙂 😉

misicka455
31. dec 2010

Oslavíme Silvestra...
Oslavíme Silvestra,
jak se sluší, patří.
Napijem se, nacpeme se
klidně za dva, za tři.
Druhý den je Nový rok,
uděláme správný krok,
když si dáme předsevzetí
- býti šťastný celý rok.
PF 2011

katka6211
31. dec 2010

suyama, matus ma teraz 7,5 kg, a do roka mu chybaju este dva tyzdne, cize su priblizne rovnaky 🙂 ja inak tiez matusovi mixujem obedy, tiez nema rad hrudkove jedlo, potom ma rad, ked moze sam hryzt rohlik, piskoty, banan alebo jablko. ved to nevadi, ze papa len mixovane, on sa to postupne nauci, ked bude on chciet, podla mna si s tym hlavu lamat nemusis 😉
matus sa plazi, ale este nestvornozkuje, v pavuku ho nemame, lebo nam to rehabilitacna sestricka zakazala .... ale ved maju cas sa vsetko naucit, niet sa kam ponahlat.
A olko je strasne zlaty 😀 musite mat tiez z neho velikansku radost 🙂

matisekc
31. dec 2010

Ahojte,vsetkym Vam prajem stastne preziteho silvestra a v novom roku vsetko dobre, hlavne zdravie
obcas vas stihnem v rychlosti precitat ale pisat nestiham, Emka chodi, tak mam o zabavu postarane a ked spi tak rychlo robim to co sa pri nej neda
suyama Oliverko je uzasny a na tej motorke chutnucky
co sa tyka jedenia tak u nas tiez nic moc(aj rozmyslam ze z coho vlastne pribera, ma 9,5kila) a keby chcela jest mixovane tak som stastna a kludne mixujem, lenze Ema nechce ani mixovane a okrem mliecka papa jogurt, kasu a polievku(aj to ziadne detske ale riadny vyvar zo solou a korenim(je ho tam malinko,ale je) to zje aj dve naberacky, tiez piskoty, jablko, banam a zboznuje zemiakove tycinky
pred vianocami dosli vysledky, co jej brali krv na alergologii, tak zatial nie je na nic alergicka, len ma uplne nulovu imunitu(tak sme dostali Imunor, pije jednu ampulku tyzdenne) a dufame ze aspon trochu tu imunitu nastartuje
a este by som sa vas chcela opytat ci vasim detom nevadi tento studeny vzduch, lebo Ema ked je v kociku musi mat plastenku, lebo inak place a mam pocit ako keby sa jej tazsie dychalo
ozaj a boli ste tiez na genetickom vysetreni? lebo nas tam teraz poslal destky doktor, ideme na konci januara

matisekc
31. dec 2010

a este gratulujeme vsetkym co uz fukali prvu sviecku 😉

katka6211
31. dec 2010

matisekc tak emka je ale riadna baba 😀
a co sa tyka toho studeneho vzduchu tak prave naopak, Matus zboznuje byt von v zime, chodime poctivo dva krat kazdy den, ja zas mam pocit, ze odkedy je takto zima, tak lepsie spinka, papa, pribera a je celkovo spokojnejsie ako ked bolo teplo 🙂 ktovie, od coho to zavisi...
a tie geneticke vysetrenia, to by mali kazdeho s hocijakou vrodenou chybou posielat. my sme boli tusim v septembri. Doktor vravel, ze tam ide len o vylucenie nejakeho syndromu, a kedze aj u emky je zjavne, ze o ziadny syndrom sa nejedna, tak nemaj strach. matusovi len zobrali krv, pozrel ho doktor, a to bolo vsetko 😉

blue04
31. dec 2010

Do nového roku veľa splnených snov Vam prajem. Nech Vase srdce pre vernú lásku denne bije a šťastie na duši Vam radostne žije. Hm, a aké predsavzatie do nového roku si treba dať? .. No predsa aspoň 24 hodín denne sa milo usmievať :o) ....