Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

matisekc
10. jún 2013

@vvia ale ved ked neplace tak kludne aj na brusko a aj skusat do sadu, ona keby ju to bolelo tak by urcite plakala

vvia
10. jún 2013

@matisekc na bruskuplakala 2x som skusila tak to uz nerobim no do sedu sa taha sama a smeje sa z toho 🙂

priadka
10. jún 2013

@vvia velmi sa Ti ospravedlnujem, ja som svoj predchadzajuci prispevok mienila ako povzbudenie - aby si vedela, ze mas doma velku sikulku. Kazde dietatko zvlada pooperacnu rekonvalescenciu inak, a Tvoje je teda uzasne. Ani s tym prirovnanim k zlomenine hrudnej kosti som Ta nechcela vystrasit... mne to takto vysvetlovala nasa fyzioterapeutka - aby som si vedela predstavit, ze je to dost bolestive.
ALE! Aj mne uz na JISke 3. pooperacny den primar dovolil skusmo napolohovat malu na brusko (ja som totiz mala pocit, ze to by chcela, ale sa nevie sama pretocit). Lenze to som sa riadne sekla, ked som ju prevalila na brucho, nastalo strasne metanie, zvijanie a kvilenie, ani som ju nevedela pretocit naspat ☹ Pritom predtym brusko oblubovala, spavala na nom...
Chcela som tym hlavne povedat, ze doktori aj sestricky na JISke boli v tomto flexibilni, umoznili vsetko, co deti zvladali a bolo im prijemne. Ja som videla na RAPke dokonca zaintubovane babatko napolohovane na brusku 😉
Chcem Ta teda povzbudit - rob tak, ako citis. Ked malicka zvlada pritahovanie do sedu, neprestavaj. Pre nu je to vyborny trening. Aj dospeli po operacii sa tym lahsie zotavuju, cim rychlejsie sa zacnu hybat. Napriklad mamy po sekcii...
Drzim palce. Neboj sa, my sme sa len cudovali a pisali o vlastnych skusenostiach. Ale Ty mas prosto inu skusenost 😉

longoria
14. jún 2013

Ahojte.mám 11ročného syna dg.D-TGA,operovany bol iba raz ked mal 10dni.odvtedy bolo všetko ok,chodili sme na kontroli raz za rok,v máji sme boli na MRI vyšetrení,a dg,zuženy koren plucnice do 39torr,takže už máme aj termin,pondelok mu budu robit Katetrizáciu-Angioplastiku,,bola ste už niektorá s dietatkom....strašne sa bojim,ako to dopadne!!!!!

adra22
15. jún 2013

@longoria Ahoj idete do kardiocentra teraz v pondelok? Lebo aj my.

longoria
15. jún 2013

Ahoj ano zajtra ráno na 8!!!Na katetrizáciu idete aj vy?

adra22
15. jún 2013

@longoria ano aj my na 8 mu katetrizáciu idú mu uzatvárať Ductus. Ostávaš s malým na oddelení?

longoria
15. jún 2013

@adra22 ano ostávám tam aj ked má už 11rokov nenechala by som ho tam samého!!!Tak sa stretneme!

adra22
15. jún 2013

@longoria oki aj ja tam budem s malým 🙂 Jasné je dobré že s ním ostávaš.

longoria
15. jún 2013

@adra22 bože strašne sa bojim....☹ vy ste už boli niekedy?

adra22
15. jún 2013

@longoria nie ideme prvý krát mi hovor ja mám tiež riadny stres.

adra22
15. jún 2013

@longoria ale verím že všetko bude oki a za pár dní pôjdeme domov.

longoria
15. jún 2013

@adra22...no to dufám aj ja,že najneskor v stredu už ideme domov,,,,ahh a to je najhoršie že v utorok bude mat akurát narodeniny!!!

adra22
15. jún 2013

@longoria no mám povedala že najskôr vo štvrtok kedže sme tam ešte nikdy neboli. Môj zlatý tak to fakt blbý termín.

longoria
15. jún 2013

@adra22...len aby bolo všetko v poriadku....tak zajtra,ahoj!!!!

adra22
15. jún 2013

@longoria zajtra je nedela v pondelok my ideme ahoj

longoria
15. jún 2013

@adra22 tak vám to budu robit asi v utorok....lebo my už musime ist zajtra!!!!

adra22
15. jún 2013

@longoria jaj no my v pondelok takže sa držte vidíme sa v pondelok.

longoria
15. jún 2013

@adra22 dakujem

elizaeliza
17. jún 2013

@danadany
@danadany ahoj mne malej zistili dtsritmiu srdiecka v 30tyzdni a v pds tate neviem co ma caka lekar mi nic nepovedal take ze co po porode da bude diat a som s toho nervozna a nestastastna..
idem za 2 tyzdne zasa na kontrolu...moc prosim napiste mi co sa deje s detmi po porode a co s vami je...dakujem

longoria
21. jún 2013

@adra22ahoj ako ste dopadli dufam že všetko je Ok s malinkym,,možno že sme sa a stretli,len kedže nemáš profilku,,som ta nespoznala..:( my sme ok,ešte v buducnost nás čaká dalšia katetrizácia ale dufám že to bude až o 5rokov minimálne!!!!!

momamo
21. jún 2013

Ahojte, v tejto teme som nova🙂 Mala ma 10 mesiacov a kazde 3 mesiace chodime na kontrolu srdiecka ... Vcera sme absolvovali dalsiu, na ktorej museli Emku utlmit aby ju mohli poriadne vysetrit.. Utlmenie zvladla super🙂 Na predoslej nam bolo povedane ze mala ma ,,defekt" tesne pod aortou, dost nas to vydesilo, ale nastastie sa vcera nic take nepotvrdilo a okolo okolo aurty je ciste 😉 Ale dr. potvrdila dalsiu vec a to ze medzi lavou a pravou komorou na ,,defekt" dierku 3-4mm ...Povedala nam ze to zatial neni nic vazne a o 3 mesiace ideme opät na kontrolu ...Som kludnejsia ked vieme ze aorta je v poriadku ale som trocha nesvoja z tej dierky ..Je tu mamicka, ktorej dietatko ma nieco podobne...??? Nepapame ziadne lieky, mala krasne porspieva🙂 Tesime sa hlavne ze nam cez den pije velaaaaa vodicky, co mi bolo povedane ze je niekedy problem u takychto deticiek ...
Vsetkym maminkam ktore maju deticky chorucke na srdiecko, prajeme vela zdravicka a nebojte sa, vsetky srdiecka su a budu zdrave, ved ich tak lubime a davame im tolko lasky🙂

elizaeliza
23. jún 2013

ahojte kočky...som v 32 tyždni a pred tyždnom mi zistili že srdiečko hapruje malinkej..ma dysritmiu a tep jej skače aj na 210 a srdiečko aj blbne,už zajtra ideme k dr holanovi,ale aj tak by mi silůu dodala maminka s rovnakym alebo podobnym trapenim...dakujem

ziarcanka
23. jún 2013

@elizaeliza Ahoj, vitaj medzi nami 🙂 Keď sme boli pred rokom v DKC boli tam na pozorovaní maminka s chlapčekom , ktorý mal tiež v brušku tachykardiu, hneď po narodení boli hospitalizovaní v DKC na vyšetrenia a pozorovanie, prípadne nastavenie liečby, ale drobcovi sa to po narodení vytratilo. Ako sú na tom teraz, neviem, nie sme v kontakte.
Na zajtra držím palce, nech je všetko OK. 🙂

lenkagol
23. jún 2013

@ziarcanka
tiež si na nich spomínam🙂
@elizaeliza držim prsty nech ste aj vy ten prípad🙂

vvia
25. jún 2013

Baby mam otazku mala je mesiac po operacii srdca - defekt komoroveho speta. bol uplne uzavrety a prepustili nas s tym ze problem je dozivotne vyrieseny. teraz som bola u mojej obvodnej dr a vraj pocuje selest. ako je to mozne? mohol povolit nejaky steh? alebo co sa mohlo stat? alebo je to este v ramci liecenie?

priadka
25. jún 2013

@vvia vysvetlit to neviem, ale aj dcerke pocut po uzatvoreni predsienoveho defektu nadalej selest... skus sa opytat kardiologa.

vvia
26. jún 2013

@priadka fakt takze je to v poriadku? na kardio idem o mesiac

priadka
26. jún 2013

@vvia dufam, ze je to v poriadku, ak pediatricka selest iba konstatovala a nehnala vas na kardio, asi je to ok. Ak si das selest do guglu, zistis, ze existuje aj tzv. nevyznamny selest (innocent murmur), ktory mavaju aj ludia so zdravym srdcom. Preto vela ludi povie "ved aj ja som mal ako dieta selest a vyrastol som z toho - to nic nie je". Aj ked nechapem, co vlastne moze selestit v zdravom srdci... Lebo napr. pri predsienovom alebo komorovom defekte su to zvuky krvi valiacej sa cez defekt z lavej strany srdca do pravej, povedane po lopate. A kardiologovia pouzivaju na oznacenie selestov vselijake cifry a zlomky, medici na praxi selesty s oblubou pocuvaju 😀

priadka
26. jún 2013