Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

ziarcanka
15. aug 2014

Ahojte všetci, po troch rokoch sme konečne nabrali odvahu na dovolenku pri mori - Rab - Lopar
Bolo super, naše srdiečko zvládlo pobyt bez problémov 🙂

ziarcanka
15. aug 2014

@mrskalianka Ahojček, zatiaľ sa držíme fajn, v máji sme boli na MRI srdiečka - nerastie tak, aby mohol mať Šimík 2 komory, takže pôjdeme na operáciu, ale kým sa má dobre, zostávame naďalej len na pozorovaní. Od septembra chceme skúsiť škôlku na 4 hoďky, tak uvidíme, ako sa bude držať - dúfam, že dobre, lebo drobec sa veľmi teší 🙂

mrskalianka
15. aug 2014

@ziarcanka tak to som rada, ze ste v poriadku. A nerastie ani na 1,5 komorove? Simonko je krasny, aky velkac uz☺. Skvele, ze ste boli pri mori, neboj nase srdiecka to zvladaju, len my mami nad vsetkym roxmyslame a strachame. My sme boli v Baske, krpci si to uzili naplno, Dadko funguje teraz ovela lepsie. Tiez ideme skolkovat na 4 hodinky, ale bojim bojim.

rachel978
16. aug 2014

Ahojte, môjmu 3 týždňovému synovi zistili, že má dierku medzi predsieňami na srdiečku v hornej časti, tej tenšej časti. Ani neviem akú ale asi zo správy som vyčítala, že asi 3-4 mm. Som taká z toho vystrašená, tak príšerne sa o neho bojím, nemáte s tým niekto skúsenosť?

trianida
17. aug 2014

maminky prosim poradte, mam doma skoro 10 mesacneho drobceka, doteraz mame fallotovu tetralogiu, operovany bol v marci a vsetko dopadlo super, ale odkedy sa narodil uspavam ho bud na rukach alebo v kociku alebo v posteli...lenze teraz je ten problem ze uz sa mi tak uspat neda, z kocika mi vyskakuje, z postele zase zlezie, no proste kazdy den boj a boj a boj...noooo a dnes som ho nechala prvykrat vyplakat, plakal 27 min, a ja mam strasne vycitky, bojim sa o to srdiecko..neberieme ani ziadne lieky ale neviem bojim sa...ako ste to riesili vy?

matisekc
18. aug 2014

@trianida ahoj, aj moja mala ma ft, tiež si poplace ale ona je už vo veku ked je to skôr z trucu, no nemyslím si že by jej aj taky dlhší plač nejako ublizoval, kontroly vždy dopadnú dobre, tak sa myslím nemusíš veľmi obávať, a vy neberiete vôbec žiadne lieky?

ziarcanka
18. aug 2014

Naše akčné prázdniny pokračujú 🙂 ZOO Viedeň - vstupné deti od 6 rokov a zťp 8€ sprievodca zťp - bezplatne 🙂 potešilo - zostalo viac na zmrzlinu

trianida
18. aug 2014

@matisekc nie neberieme nic, boli sme operovany v dubline...bral lieky 6 tyzdnov po operacii a potom po kontrole mu ich stopli, vy beriete nieco?

matisekc
18. aug 2014

@trianida hej my berieme digoxin
@ziarcanka aj my sme boli tento rok na Rabe a tiez sme jeden den stravili na Lopare a bolo dobre, hlavne detom sa velmi pacilo

mrskalianka
4. sep 2014

Kamoši 🙂. Katka držte sa, potom daj vedieť či máte niečo nové. Dúfam, že nás ešte prídete pozrieť 🙂. My sa teraz trápime zo škôlkou. Dadko ráno plačká, ale cez deň mi učitelky hovoria, že v pohode, hrá sa, papká pekne, pospinká si. Len tie malé detičky rozplakávajú jeden druhého, nejak to neriešim, lebo to už poznám, Lili robila to isté 🙂.

katka6211
4. sep 2014

@mrskalianka uplne super su tie nase deti 🙂 myslela som na vas, ze ako to pojde v skolke. Myslim, ze ked poplace len rano, tak to nie je nic hrozne, pekne si zvykne.
Urcite sa este uvidime , matus spomina lianku casto 🙂 🙂

mrskalianka
4. sep 2014

@katka6211 Len ten plac rano je najhorsi. Ma zlate ucitelky, po Lianke, tak ich pozna ☺. Myslim, ze cely den zvlada krasne, uz vie aj basnicku, ma kamosa, papka, spinka.... Len musi pochopit, ze tam bude chodit kazdy den. Na jesen sme v Tatrach zas, ozvem sa a vidime sa. Aj krpci spominaju Matuska, myslime na Vas, nech ZASA vsetko dobre dopadne.

ziarcanka
5. sep 2014

@mrskalianka aj my plačemeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee a k tomu dnes ani nič nejedol a nepil, ani k stolu si nechcel sadnúť 😢
včera sme boli na kontrole na kardio u nás a nemáme dobré správy - už asi bude čas na operáciu - čakám, čo povedia v DKC

mrskalianka
5. sep 2014

@ziarcanka jaaaaj zlaticka nase male. My dnes bez placu 🙂 , uvidime po vikende. S papanim Dado problem nema, on si este pyta pridat 🙂 . Drzte sa, myslim si, ze cim skor by Vam tu operaciu urobili tym lepsie. Dadkovi ta posledna velmi nalomila psychiku, az po 5 mesiacoch bol ok. Cim mensi, tym lepsie.

mishellyzv5
8. sep 2014

@ziarcanka ahoj, budeme na vás myslieť, aj nám dnes volali z DKC - po indikačnom - na fenestrovaného fontanna ideme ešte tento rok,ale vraj máme ešte čas lebo vraj to neponáhľa, ale pani dr. asi nevie že do konca roka je len 3?5 mesiaca, a netúžim tam zase stráviť Vianoce(jedny stačili)

michaela1980
9. sep 2014

Ahojte, na uvod zelam skolkarom rychlu adaptaciu, cakatelom na vysetrenia a operacie pevne nervy a dobre vysledky. Moj Samko je po 2 operáciách a o tyzden ideme na velku rocnu kontrolu..bohuzial aj s uspanim...vyzera to tak, ze Samo to zvlada pekne....skor ja zacinam panikarit a velmi sa bojim (ked sme nieco podobne absolvovali naposledy, tak sme tam ostali 2 mesiace), mate niekto skusenosti s uspatim rocneho dietata, po operáciách? Ako sa prebudza? Je velmi nepokojny? Dakujem. Drzte sa vsetci 🙂

matisekc
9. sep 2014

ahojte baby, chcem sa opytat ci su nejake nove pravidla pri hospitalizacii? ide o to ze vcera bola prijata kamoska s malym, plne ho koji a bolo jej povedane ze si musi stravu platit, lebo ked sme tam boli my(maj2010) tak viem ze kojace matky za stravu neplatili, tak ci nastali nejake zmeny

cenculinka
9. sep 2014

@michaela1980 ahoj,feluxa yspavaju na echo;ma skoro 2 roky a odmieta im tam kezat,to prebudzanie je relativne ok...teraz bol na katetrizacii v anesteze,to budenue bolo horsie,boze nervy mal jak slak ale zvladli sme 🙂 drzim.palce 🙂

cenculinka
9. sep 2014

@matisekc to je zvlastne...ja ked son tam bola mesiac,12/2012 tak som nic neplatila kedze som kojila a teraz ma maly 21 mesiacov a ked sme tam boli v 8/2014 tak na takom papieri ohladom stravy bolo info,ze kojaca matka ma stravu zdarma...

cenculinka
9. sep 2014

@ziarcanka mate ztp so sprievodcom?

michaela1980
9. sep 2014

@cenculinka Ďakujem, tiež ideme na echo...ale 1x s uspatím odkedy sme doma, tak sa stresujem....malého mi nasonduju...:(

cenculinka
9. sep 2014

@michaela1980 neboj sa,to.mu len cez sondu supnu taky "sirup" po ktorom po case zaspi na chvilu...kazde dieta reaguje inak,niektore kym zaspia robia cirkus ako hrom,naposledy aj felix 🙂 on vydrzi maximalne hodinku spat,minule sa po echu na ekg uz budil 😖

cenculinka
9. sep 2014

Dievcata neviete ako je to,ked mam syna po operacii a cakame druhe mimco?mam ist aj v tehu na kardio.na sono?pri prvom.som bola na potvrdenie diagnozy lebo vadu mu zistili uz pocas tehu a neviem ci aj teraz preistotu mam.ist ci ako to chodi...diky za info

michaela1980
9. sep 2014

@cenculinka my sme na tom tak isto, tazke zaspanie a vzdy sa na echu zobudi,, tak uvidm ako to zvladne teraz....a drzim palce s babetkom....🙂 Nam zistili kardio chybu v 20tt na beznom sone a predtým sa mi narodili 2 krasne a zdrave deti, teraz ich mam 3 🙂

michaela1980
9. sep 2014

@cenculinka teda vlastne som chcela napisat, ze ja by som to nechala na lekarov , nech ti oni povedia...drzim palce, nech vsetko dobre dopadne

mata128
9. sep 2014

@michaela1980 nas caka echo s uspatim 22.9.,uz teraz mam nervy v kybli ☹

michaela1980
9. sep 2014

hm ..... poznam to...drzim palce

ziarcanka
9. sep 2014

@mishellyzv5 ja predpokladám, že najskôr bude ambulantná kontrola, potom katetre, indikačný a snáď to už nejako uzavrú - čiže nás ešte čaká dlhá cesta - akurát drobec už klesol saturačne z 90 na 80 ☹ a kým to všetko zabsolvujeme bude modrý ako šmolko ☹
@cenculinka máme zťp-s, parkovací preukaz a kompenzácie na pohon. hmoty
ja by som sa určite dohodla na vyšetrenie bábätka do DKC - ak má byť nejaký problém, nech to vieme vopred, tie šoky po pôrode boli hrozné - Šimon v DKC, ja po cisárskom v BŠ a to sme ešte mali šťastie, že na problém prišli skôr, ako by došlo k poškodeniu ďalších orgánov 😒

cenculinka
9. sep 2014

@ziarcanka hej aj ja som bola rada ze to viem dopredu,rodila som uz v blave...no tak nam ztp-s aj parkovaci preukaz zamietli smradi!!!dovod bol ze zakladnou rodicovskou povinnostou pri 1.5rocnom dietati je vsade s nim chodit a teda nie je dovod na S a cestovanie mhd nie je pod jeho ludsku dostojnost takze dovi parkovanie aj prispevok na naftu!!!

ziarcanka
10. sep 2014

@cenculinka idem žehliť 😀 a ak stihnem, napíšem IP (prípadne zajtra)