Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

sasulec
16. dec 2009

ahojte,este som vas docitala..
Megi,drzkame palcek😉
Irasek,tak dako sme zacinali aj my,no nam potvrdili nakoniec def. predsien. septa..
ale je dobre,ze vas poslali na kardio,lebo cim skor sa to podchyti tym lepsie..
Diuuus,maroodis?tfuj tfuj,uzdrav sa nech mate pekne Vianoce 😉
ostatnym sladke sniky 🙂 🙂 🙂

macka01
17. dec 2009

ahojte babule,držím detičkám palce,čo sa má podariť sa podarí 😉 hlavne je,že dostali šancu žiť a vam obohatiť život.Dia si sa hodila na PN-ku?tak oddychuj.My kašleme odušu.Ten rastový šelest má aj môj starší Tinko a vraj ten zanikne postupne,vyrastie z toho a bude OK,Tak to by nemalo byť nič vážne.Sasu,no ke sa to nezväčšuje,tak to je dobre,nie?Tak sa všetké držte 😉

megi93
17. dec 2009

Ahojte, tak sme už konečne doma. Som uťahaná ako havo, ledva som si trafila večerou do úst 😖 No ale stálo to za to, správy sme počuli samé dobré. Ja to mám so srdiečkom super a na to, že som po pôrode je to priam zázrak 🙂 A Babu sa to zmenšilo, skoro to ani nenašla a povedala, že to má na takom mieste, kde je to priam zanedbatelné, takže sa radujeme. Kontrola o rok, aj keď predpokladala, že už to bude mať uzavreté úplne 😀 Tak sa škerím od ucha k uchu 🙂 ďakujeme za držanie palcov, dobre ste držali 🙂

macka01
17. dec 2009

tak veľa šťastia aj naďalej,no kiežby všetké mali také šťastie.

sasulec
17. dec 2009

megi to je fajn..nezavidim vam,doprajem vam to stasticko 😉
Mack my sa operacii nemineme,zlial Bohu,ale nech uz je to za nami..aj ked bojim bojim 🙄

sasulec
17. dec 2009

dobru nocku srdiecka 😔

diapozitiv01
18. dec 2009

Dobre ranko srdiecka,,
meggie som rada ze to vsetko dobre dopadlo,,
sasuli, neboj mozno aj vy budete prekvapeni a Saska nakoniec z toho vyviazne bez operacie,, zazraky sa deju,,, oni vzdy cakaju ze ako sa to bude uzatvarat, preto vas teraz neoperuju,,
Macik no doma sa liecikujem a mrsulkujem, darceky uz mame vsetky pokupene tak sa vytesujem, lebo uz nemam s nimi starosti,

Inac vcera v ordinacii v ruzovej zahrade bol pripad ked chlapcek mal defekt komoroveho septa 🙂

sasulec
18. dec 2009

ahojte,ano ano Dia aj ja som postrehla,len nechapem to vyjadrenie doktora,bo mne doktorka kardio prave vravela,ze v minulosti sa zvyklo cakat do predskolskeho veku,potom az operovali,no sucastnym trendom je zoperovat dieta vo veku medzi 2-3 rokom zivote dietate,nakolko sa do tohto veku srdcova vada sama neuzatvori..
neskor to uz moze fatalne vplyvat na pluce,ktore su tymto zatazene..
a deti nad tri rocky su predsa len vystavovane vacsim infektom,chodia do skolky atd..co je pre deturence so srdcovou vadou nebezpecne,pretoze ich plucka su nachylnejsie na ochorenia,infekty ☹
cili toid moj postreh z mojej skusenosti,ale sak je to len film.. 😖 ale mali by podavat spravne informacie,ja vzdy pri tomto seriali najdem aspon par pripadov z mojho okolia,su tam dost prakticke veci 😉

irasek
18. dec 2009

ahoj, včera jsem hovořila s kamarádem lékařem, je to anesteziolog na kardiochururgii a říkal, že ten náš šelest může být opravdu růstový, který se ztratí. Tak v to doufám. Samozřejmě se i zmínil o defektu 😠 6.1.uvidím a uřčitě Vám dám vědět (snad teda neotravuji, to bych nerada).
Jinak všem přeji zdravíčko a pohodu

sasulec
18. dec 2009

irasek budeme na vas mysliet,nech je to len selest,moc by bu som vam priala,aby ste sa uzdravili..
neotravujes,budeme cakat na nove spravy..pa a drzkame palceky 😉

diapozitiv01
18. dec 2009

No netusim aky je trend, ale podla mna velmi zavisi na danom defekte, kde sa presne nachadza v ktorej oblasti a ako ovplyvnuje celkovu cinnost srdca a tela,, urcite je ine ak je defekt postaveny tesne nad aortou a plucnicou ako v nizsej casti. So mnou na rizikovom lezala babula, tej syncek mal tiez defekt komoroveho septa a az do 6 rokov cakali ako sa to vyvinie, nakoniec ani nemusi ist na operaciu,,
podla mna aj ked vidia ze sa to pomaly zaceluje same tak tomu davaju este cas,,
tot moj laicky nazor,,
boze keby nas tak cital MUDr. Holan 😀 😀 😀
este ma zarazilo ako v ordinacii hovoril doktor ze ma chodit kazdy mesiac na kontrolu, vy chodite kazdy mesiac??

sasulec
18. dec 2009

ne e,kazde 3 v nasom meste a pol roka az rok do ba na kramare
jasne,ze zalezi na zavaznosti,aj mojej to zatazuje plucka,takze v pripade odkladu by jej to uz v neskorsom veku mohlo dost zatazovat pluca,2.skutocnost je,ze sa to nezmensuje,cize operacia je nutna..
potvrdene 3ma doktormi nezavisle od seba,snad sa nemylia..

blue04
18. dec 2009

caute srdiecka...pripajam sa a drzim palce nech vsetkym detickam vsetko dobre dopadne 🙂
dnes som si bola prezriet mediferu a je to tam velmi ciste a pekne,DR. co ma prezeral bol vynikajuci,prijemny a nikam sa neponahlal.Uz na odchode mi bolo celkom do placu,jedna mamicka kocikovala a strasne plakala a druha tehotna vysla tiez s placom a vsetko to co sme my prezivali ked sa maly narodil,sa mi vratilo spat a poslzila som si vo vytahu.........aky je ten svet svina 😢

sasulec
18. dec 2009

juuuj blue,to by zlozilo aj mna,caka ich asi dlha meta,snad s uspesnym koncom..nepoznam ich,ani som ich nevidela,ale prajem im to,hlavne tim chudatkam detickam,aj maminkam,ktore to tak tazko prezivaju..
ale mame tu aj svetielka nadeja,taka megi,sama mala problemy so srdieckom a este aj jej malinka a ako dobre dopadli..nech su nasim svetielkom..posielam objatie vsetkym maminkam aj ich drobcekom.. 😔

blue04
18. dec 2009

nikdy som si nevsimala a vlastne nemala ani dovod si vsimat kolko je chorych deticiek v okoli.ja kazde jedno obdivujem a drzim palce,zmenili moj nazor na zivot....len je to nefer,ked cerstvo narodene dieta musi bojovat o zivot...otazka preco je asi bezvyznamna ☹

diapozitiv01
18. dec 2009

svet neni o spravodlivosti tak otazka preco je bezvyznamna 😒

sasulec
18. dec 2009

baby,prosiiiim,nebudte smutne,teraz v predvianocny cas... 😔

blue04
18. dec 2009

ano mas pravdu sasulec,treba sa tesit z nasich bojovnikov a u jednotlivcov vela sil na zdrave spermie a vajicka 😀 ,ze Diuska....

diapozitiv01
18. dec 2009

veru tak,, nebudeme smutit, 😀 ,, dnes muzik doviezol ten sud na vino pre svokra 50l, tak som zveda ako ho zabalime a hlavne dame pod stromcek aby si to svokor nevsimol 😀 😀

blue04
18. dec 2009

to si vobec nevsimneeeeeeeeeeeeee 😀

diapozitiv01
18. dec 2009

veru 50l sud to je malickost 😀 😀

sasulec
18. dec 2009

kokso baby,to sud na vino,ci kapusticku?
mnaaam 😝 😝 😝 😝

sasulec
18. dec 2009

Diuuus,ty si hodila na FB foto blue???
inak fajnaaa foto 🙂 🙂 🙂

diapozitiv01
19. dec 2009

Dobre ranko srdiecka 🙂 ,
no to je sud na vino, on je vinar, ale aj kapustu robime 😀 ,
Sasuli, na FB ma Blue fotecky a tie mozem okomentovat, potom sa zobrazia aj v tvojom profile 🙂

diapozitiv01
19. dec 2009

baby idem si este lahnut,,tak piste nech mam co citat

blue04
19. dec 2009

Ahojte a pekny den do zasnezeneho Slovenska 😀 ,boli sme na Kamziku a Jack si sneh uziiiiival dostatocne.Neboli sme dlho,lebo zacal trosku pomodrievat,tak sme sa zohriali na Vezi,nebolo vsak nic vidiet,ale aspon sme videli ako snezi z vysoka..."mami,preco pada sniezik z vysoka?"Milujem tieto otazky 😀
Zachvilocku pojdeme pozriet coca-cola kamion,tak som zvedava. 😉

diapozitiv01
19. dec 2009

No chvalabohu ze sa aspon niekto ozval,, 😉
Jack ti dava krasne otazky,, som zvedava ako mu na ne odpovedas 😀 .
Pekny plan na dnes, Ja som si pospinkala, este som dala prat uteraky a osusky,,
muzik isiel s kamosom kupit nejaky darcek pre jeho frajerku, fotak, tak to zas budu vyberat hodinu, ako poznam mojho muzika ako radcu 🙂 🙂 . Je to panna a ta sa nezaprie 😀

sasulec
19. dec 2009

aha,lebo ja som postrehla tvoje meno som myslela, ze to z tvojho profilu bolo poslane..bo tvoje mienko na vrchu figurovalo.. 😕 😅
baby ja som mala dnes velke upratko,zvlhla nam stena,vsetko sme museli zo spalne prestahovat do obyvacky,a musela som to vystriekat so savom..bleeee
varila som a prala a potom som chvilku oddychovala,skor som sa nedostala..
ideme si dat kupel,kuk tv a zajtra deme do kostolika.. 🙂
krasne nam nasnezilo a este sa sype a sype,jupiiii 😉
Dius mas nieco proti pannam? ja som,ale veru zdllhave nakupy nemusim,aj ked som baba 😝 😀

diapozitiv01
19. dec 2009

Ja mam moju pannu doma, je to totalny puntickar, ale treba sa s tym naucit zit 😀

Sasu, no tu stenu vam nezavidim, si si mala zavolat policajtov na pomoc 😀

sasulec
19. dec 2009

tak aj ja som,ved ja sprdnem aj moju mamu za neporiadok..chi chi 😝
ale na nakupovanie zas ee,ja nakupujem tak,ze co mi padne do oka.. 😅
no a fotak som kupovala tak asi pol hodku a tri razy mi ujo zopakoval funkcie,aby som si zapamatala..ja si zas necham poradit od niekoho kto umii 🙂