Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

kaira22
11. dec 2012

@vlasticka185 a hlavne ked place?ci kedykolveK?Lebo ten maly len vtedy ked tak silno zaplace a vidno,ze na sekundy zadrzi dych,sa nadychne a ma normalnu farbu!nechcem ju ani vystrasit!

matisekc
11. dec 2012

@vlasticka185 nebali sa, ale myslim ze Emka by k nemu bez Kubka nesla,
@kaira22 neviem to takto podla tvojho opisu posudit ale nemyslim ze to je pre srdiecko, skor len pre ten strasny plac a najme ked to trva len taku chvilocku, ale za opytanie u pediatricky nic neda

vlasticka185
11. dec 2012

@kaira22 no u nas je to kedykolvek, 😉

mrskalianka
12. dec 2012

Náš spoločný medovníkový domček, pomáhali všetky ručičky 🙂. Dávidko nám ho skoro zjedol a Lianka by capkala polevu kade tadeeee.

mrskalianka
12. dec 2012
svatule
12. dec 2012

Holky moc vás všechny zdravím! Pořád vás čtu, ale přispívám minimálně, protože, naštěstí, nemám o čem! Vašík je naprosto zdravý a spokojený, včera začal lézt!
A dnes píšu, protože Vám všem tady chci moc poděkovat za podporu. Dnes je to totiž přesně jeden rok od toho, co jsme se dozvěděli, že naše miminko má srdeční vadu a tady jste mi všechny moc pomohly!
A všem srdíčkovým dětem a jejich sourozencům a rodičům přejeme krásné Vánoce a šťastný a hlavně zdravý rok 2013!
Mějte se všichni moc hezky!

casperko07
12. dec 2012

Ahojte dnes sme boli na kontrolev ba vsetko dopadlo dobre chvalabohu...xixi a inac konecne sa nam podarilo odnaucit sa od plienok iba vecer ich este ma.....ved aj ked sme isli do ba tak sme mu seli stat na kazdej pumpe skoro lebo mu trebalo
stale cikat a naucil sa hovorit pumpa pisam tak to stalevravel.............xixi

ericka12
13. dec 2012

@casperko07 ahojjj to som rada ze lukinkova kontrola v BA dopadla ok... 🙂 tak uz sa z neho stava velky fesacik ked uz nenosi plienky 🙂 drzkajte sa

matisekc
13. dec 2012

@casperko07 gratulujem, no vidis prisiel na to sam a ani to tak dlho odkedy si pisala netrvalo

casperko07
14. dec 2012

@ericka12 dakujem aj vi sa drzte....
@matisekc no netrvalo chvalabohu Ale kakat este kaka do plienky normalne ked mu treba tak si vypita plienku a tak kaka.......

helencek
14. dec 2012

@casperko07 Môj úpne zdravý syn ma l plienku skoro do troch,mal štyri ked ju sám zrušil úplne na noc,teraz má 5 a s kakaním sa trápime stále 😠

eviska83
14. dec 2012

@casperko07 , @helencek - moj prvy syn kakal do plienky do 4.5r .skusali sme vsetko mozne a nakoniec sme to vzdali.Az raz sme boli na navsteve a on potreboval (plienku sme so sebou nenosili) a on vedel ze nema na vyber a tak isiel a od vtedy mame klud. Dvojicky maju v marci 4 - adam kaka pekne do zachoda ale Evicka kaka stale do plienky - a to su bez plienok uz pekne dlho a ani v noci plienku nemaju,ale uz to neriesim a netlacim na nu - ved do puberty do plienky kakat nebude nie?

sisiska
17. dec 2012

mamicky, necitala som uplne celu diskusiu, lebo je tu uz velmi vela stran popisanych, ale chcem poprosit o radu, ak ma niekto podobny problem, ako my....nasa takmer 3 rocna dcerka ma predlzeny PR (resp. PQ) interval, a po dnesnej kontrole som zostala dost znepokojena, lebo z poslednych 0,16 s sa jej predlzil na 0,20 s...dr. nam dal kontrolu o dva mesiace s tym, ze asi dostaneme Holter...na zataz reagovalo srdiecko adekvatne, to znamena, ze ten interval sa jej skratil, ale v podstate na hornu hranicu 0,16 s...som z toho dost vystrasena, neviem, co mam ocakavat, bojim sa...keby aspon bol predlzeny, ale stale konstantne, tak by som sa s tym dokazala zmierit, ale mam obavy, kedze sa jej predlzuje, najpr mala 0,14, potom 0,16, potom 018, potom znova klesol na 0,16 a dnes zrazu 0,20....dakujem za vsetky info, rady a povzbudenia...

ewana73
17. dec 2012

@casperko07 nas sergej tiez donedavna nosil plienky,oducil sa sam az teraz v lete tohto roku. nocnik nechcel ani len vidiet a kedze sa dost dlho spamätaval z nemocnice,tak som ho nechcela silit az sa jedneho dna sam od seba rozhodol,ze on ide na velke wecko no a od vtedy tam chodi 😀 ale zas ked ideme vonku este mu musim dat plienku lebo by nevydrzal nekolko casto cika ...

ewana73
17. dec 2012

Dievcata,ktore ste na predlzenej rodicovskej dovolenke zo zdravotnych dovodov dietata ake potvrdenia ste potrebovali na UPSVaR?treba tam "original" ziadost ?

casperko07
17. dec 2012

@ewana73 na urade by ti mali dat papier a odnesies vypisat ku detskej lekarke a potom naspet na urad ....myslim ze tak .....

matisekc
17. dec 2012

@ewana73 ziadost si mozes aj stiahnut z netu a potrebujes potvrdenia od kardiologicky a my chodime este k imunologicke tak mam aj od nej, potom to vsetko odnesies na UPSVaR a cakas, mne povedali ze az v tom mesiaci ked dieta dovrsi 3.rok, tak po novom roku im to tam nesiem a budem cakat co dalej

cenculinka
17. dec 2012

@priadka chi chi no vidis, a ked si sa ma pytala, ci sme sa niekde nahodou nevideli, tak teda konik ma vobec nenapadol 😀
od soboty sme na JISke, Feldo musi byt stale nieco extra, takze je tam teraz uuuuplne sam 🙂 herec maly. no ale starosti robi za styroch, lebo ma take neskutocne koliky, ze lozi biedacik po tom lozku hore dole a staaaaale place ☹ uz som z toho na nervy, ale musime vydrzat 🙂 zabudla som, kedy to maju zinke dat ten holter?

priadka
17. dec 2012

@cenculinka fiiiha, tak uz na JiSke. To sa tesim 🙂 Aspon mate VIP apartman. Ved ked mu tam pribudnu nejaki rovesnici, bude mat ine starosti a hadam sa aj odkolikuje. Uf, to bude asi z toho beztukoveho mlieka, ktore mu davaju kvoli vypotkom, vsak. Mas prenho nejaky olejcek na brusko? Rasca fenikel a pod. Myslim, ze JISkovy protokol by take nieco snad mohol dovolit. A pomasiruj brusko v smere hrubeho creva = v smere hodinovych ruciciek. Babske rady nadovsetko 😀

My sme boli nalozit EKG holter dnes doobeda, zajtra uz ho len manzel doruci naspat aj so zaznamom.
Drzte sa.

polacka
18. dec 2012

Mamicky potrebujem nejake odpovede ktore som na nete nenasla. Moj maly ma 7 tyzdnov a na prvej prehliadke u detskej nas poslala ku kardiologicke. ta zistila ze maly ma hypertroficku kardiomyopatiu, zvacsenu stenu na srdiecku. Ma niekto s tymto skusenost? Vraj sa to vstrebe vacsinou samo ale co ked nie? Dokedy sa to ma vstrebat? Ake to ma rizika? comu sa mame vyhybat alebo tak. Keby mu to neustupilo a bola by to vlastne diagnoza, choroba, s cim mam asi tak ratat do buducna? Poradte mi prosim

ewana73
18. dec 2012

@casperko07
@matisekc dakujem dievcata... 🙂

blue04
19. dec 2012

ahojtee sa hlasim po dlhej dobe...dufam ze sa vsetci drzite ako mate a vsetci ste tu v poriadku a deticky robia radost 😉

blue04
19. dec 2012

@polacka nemam s tymto skusenosti ale precitala som si o tom,ze sa s tym da normalne zit len si nezatazovat organizmus sportovanim alebo inymi tazkymi cinnostami. u srdieckarov je to normalne. sportovci z nich nie su ale su to uzasny maly ludkovia 😀
nasla som webku ak by si chcela nakuknut,ale pise sa tam kopec nepeknych veci http://nemoci.vitalion.cz/hypertroficka-kardiom...
dufam,ze to prejde u synceka same od seba,drzim vam obom velke palce

polacka
19. dec 2012

@blue04 Dakujem ti, som o nieco mudrejsia, uvidime ako to bude vyzerat pri dalsej kontrole, hadam to ustupi 😉

casperko07
19. dec 2012

ahojte vcera konecne prvy krat kakal do zachoda .....to bolo radosti...xixix

mrskalianka
20. dec 2012

@casperko07 Ahoj, ako sa máte? Lukáško je šikulka. Aké máte saturky? Vidíš nejaké zlepšenie po fontane?

casperko07
21. dec 2012

@mrskalianka ahoj my sa mame dobre a co vy?no saturkz tak okolo80 stale take ako predtym.ale zeby som videla nejake zmeny po tej tretej akosi neviem nevidim....lietat lieta ako predtym jak urvany z retaze.....no mozno ze sa tak az neunavy no viacej vladze si myslim...od rana az do vecera......no to je sikulka a poriadna len rozpravat sa mu este neche poriadne ale nevadi este sa toho narozprava cely zivot...xixixi

mrskalianka
21. dec 2012

@casperko07 my sa máme fajn, v apríly nás zaradia na katetrizáciu a vraj na jeseň zoperujú, ale tým sa ešte netrápim. Užívame si toto kludné obdobie. Dávidko tiež lieta od rána do večera, má výdrž za dvoch. Saturky máme 82, doktorka hovorí, že to nám úplne stačí, ale ja by som prijala aj vyššie, tak dúfam, že to troška poskočí po fontane. Dávidko rozpráva dosť, ale to je sestričkou. Lianka ho neuveritelne ťahá dopredu, preto žije ako zdravé dieťa. Vy neuvažujete o súrodencovi? Lukáško je šikovný, pekne sa začal pýtať na záchodík, veď chlapci sú celkovo pohodlnejší 🙂, je jedno či srdiečkový alebo zdravý.....

matisekc
22. dec 2012

Ahojte, vsetkym prajem PRIJEMNE PREZITIE VIANOCNYCH SVIATKOV A BOHATEHO JEZISKA 😉

casperko07
22. dec 2012

@mrskalianka jasne ze planujeme sestricku ALE ESTE NIE TERAZ NAKOLKO NEMAMM VLASTNE BYVANIE