Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

ewana73
13. jan 2012

@luc22 drzime vam velmi palce nech su obidvaja chlapi co najskor a v poriadku domka 😉

ewana73
13. jan 2012

baby teraz trochu odbocim,mojho maleho v poslednom case strasne svrbi pupcek,nenormalne si ho skrabe vo vnutri,cim to moze byt?dnes mal az normalne taky hisak ako ho svrbel ale nic nezvycajne tam nema ani ziadne vyrazky ani zapaleny ani na povrchu skratka nic.aj som mu ho vycistila ale nic som tam nenasla..

andrea3772
13. jan 2012

Ahojte,je síce už 13.január ale želám všetkým šťastný rok 2012,hlavne čo najviac zdravia detičkám.My sme začali rok dobrými správami,v stredu sme boli na kontrole v DKC a naše srdiečko vyzerá lepšie,hodnoty sa zlepšili.Dokonca bola naša lekárka prvý krát optimistická aj čo sa týka budúcnosti 🙂 No a to potom náš svet dostáva opäť farbičky 🙂

andrea3772
13. jan 2012

@luc22 Veľmi na vás myslím,neboj sa,všetko to dobre dopadne.Dávaj na seba veľký pozor,skús nebyť sama.Keď mne bolo veľmi zle naložila som deti do auta a odišla ku mame.Alebo som volala,kamarátke,sestrám...Knihy ani telka nepomôžu,vždy myšlienky utekajú tam kam nemajú.

katka6211
13. jan 2012

luc22 aj ja na Vas myslim, aby bolo vsetko v poriadku 😉 nejako to vsetko musis vydrzat a potom uz bude dobre.a ako pise andrea, ak sa da, tak nebud sama. drzte sa, posielame s matusom vela vela sily tebe aj drobcovi v nemocke aj tomu malemu v brusku

ferinka
13. jan 2012

Ahoj,teď jsem narazila na tuto diskuzi,můžu k vám?
Matýsek má od narození stenozu aorty,zatím chodíme 2x do roka do Prahy na Karlák do kardio poradny na kontroly a čekáme jestli to bude zůstávat v té lehčí formě nebo se to změní,zatím musím zaklepat,jsme na tom pořád stejně,ale stejně jsem z toho pořád špatná a čekám co se bude dít s jeho růstem nebo co dr kdy poradí nebo doporučí😔
Anička je naštěstí ok... 🙂

vlasticka185
14. jan 2012

@luc22 teraz musis byt silna,hlavne preto,ze mas v brusku babetko 🙂 neboj sa,maly je v Blave v dobrych rukach a je tam s nim tvoj manzel,cize neboj sa,prelad sa na ine myslenie,dobre je ako baby spominali ist k rodicom,alebo nebyt sama,pozriet si dobry film,alebo si pustit relaxacnu hudbu,ist na prechadzku,viem ze je to tazke a aj ten stres zo skusok,je to vela na teba,preto oddychuj a relaxuj 🙂

ziarcanka
14. jan 2012

@ferinka Ahoj, vitaj medzi nami 🙂

Ideme sa chváliť: Od stredy sa Šimoník plazí 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Zatiaľ síce ako ranené zviera, ale každým dňom zvyšuje rýchlosť a vzdialenosť.

ferinka
14. jan 2012

@ziarcanka koukám, že máme děti skoro totožně 😀

Je tu takových stránek,že to ani nedokážu všechno přečíst 😔 Je tu někdo kdo má stejnou vadu srdíčka u děťátka,jak postupujete???
Dívám se, že Luc22 má mimi akorát po operaci,moc držím palečky

luc22
15. jan 2012

ahojte zienocky, mam same dobre spravy, som stastna, lebo to maly priam ukazkovo zvlada..na rapke bol vlasne po tej operacii v piatok a v noci. V sobotu rano uz n a jiske, kde stravil len pol dna...troska horuckoval, vraj normalne, ale nemal ziadny zapal, pytal si papat aj pit, pekne cikal...vsetky hadicky boli zrazu fuc...a uz vcera poobede bol s muzom na spolocnej izbicke, kde konecne pozeral svojho bleskoveho mcqueena a pata a mata. Krasne spinkal, pekne spolupracuje. Ani neviete, aka so pysna....stale som ho od stvrtka nepocula, aby sa nerozrusil, velmi mi chybaju obaja, uz sa neviem dockat... Baby, velmi vam dakujem, velmi ste mi pomahali.. A mimochodom, ani neviem, akym "zazrakom" som skusku spravila...zajtra dalsia...ale uz som pokojnejsia, v utorok poradna, tesim sa na babatko.... Snad pridu ku koncu tyzdna. Musim este kupit nejaky krasny darcek velkemu hrdinovi. Tymto vam zase ja chcem odkazat, ze je to naozaj tak, ako ste pisali., muz pisal, ze su tam skutocne najlepsi lekari a maju neskutocny pristup. Neviem vyjadrit moj terajsi stav, ale tesim sa ako blcha. A teraz budem drzat palcky vsetkym vam, teda vasim rozkosnym detickam.

ziarcanka
15. jan 2012

@luc22 Tešíííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííme sa, také super správy k nedeľnému obedu 😀 😀 😀
Nás Samko bol tiež chorý na mcQueena, ale z toho sa už lieči a momentálne začína teplotovať z Divočiny 😀

@ferinka a to som mala pri Samkovi termín 14.3. a pri Šimonkovi 6.5. - len sa obaja trošku poponáhľali, chlapi zvedaví
Väčšinou sme tu maminky jednokomorových srdiečok. Či je tu niekto s vašou dg., neviem, ale snáď sa ti ozve. Ak nie, aj tak sme tu pre teba 🙂
Niektoré maminky nás chodia len čítať - týmto pozdravujem Stanku a Zuzku 🙂

zebra41
15. jan 2012

@luc22 Super, tesim sa s Vami 🙂 Dufam,ze ich budes mat coskoro doma. My sme prisli bleskovo - v utorok operovali a v sobotu sme boli uz doma - ale to bol Stedry den,tak asi aj preto 🙂

Inak, Jakubko dnes prestvornozkoval asi pol metra 🙂 Viem,ze to nie je vela a stalo ho to veeeela usilia,ale aj tak sa velice tesim. On totiz pred operaciou nestvornozkoval, iba sa plazil. No teraz ho boli dat sa na hrudnicek,tak si nasiel sposob,ze sa pretoci rovno na kolienka a dnes nacahoval rucicky a potom sa mu aj podarilo par "krockov" 🙂))))

luc22
15. jan 2012

Dakujem vam. Sama som zvedava, kedy ich pustia, uz dostava len ibalgin a nurofen, dnes uz presiel s pomocou celu chodbu, je slabucky, ale sam sa potesil, ze mu to ide...lebo mu povedali, ze ked to pojde takto dalej, tak pojde za maminkou domov...troska ho tym akurat rozrusili..ale snazi sa. Mimochodom, ked bude domka....este ako dlho sa tak "opatrne" treba starat o tu ranu...?

zebra41
15. jan 2012

@luc22 my sme sli na 10. den po operacii na vybratie stehu a tri dni na to sme ho uz mohli kupat. prelepene to nemal uz ked sme sli domov, len som mu to vecer vzdy vydezinfikovala - dali nam taky roztok. ale co sa tyka toho, tak ho to na dotyk zrejme este stale boli, lebo ked zatlacim, tak placka. Operovali ho 20.decembra

misicka455
16. jan 2012

Ahojky holky dlouho jsem tu nebyla tak vás jdu pozdravit a koukám, že je tu někdo po povedené operaci tak to je super a rychle domů 😉

My bohužel zase zaživáme pocity hrůzy, stresu a čekání neb naše druhé těhu bohužel není zrovna ideální, ale snad to zvládneme tak jako s Veru 😉

vlasticka185
16. jan 2012

@luc22 no nam vraveli,ze pokial je tam chrasticka,nemame ju mocit,aby nenastala daka infecia,
@misicka455 co sa deje?dufam,ze uz si v poriadku aj malicke,drzim Vam palce 😉

katka6211
16. jan 2012

misicka455 velmi velmi na vas myslim, a drzim palce, aby to uz bolo lepsie. Ste s Veru silne baby, tak aj to male v brusku bude taky maly bojovnicek sikovny.

kaira22
16. jan 2012

ahojte!Citam tu vase prispevky!Aj nam zistili vadu na srdiecku!Diagnoza Atypicky ductus alebo arypicka komunikacia medzi pulm. a aortou!O 2tyzdne mame ist do Ba!Tak mame pisane ze Indikacia na perkatetrizacny uzaver!Len sa bojim,ze s tym sa nebude dat a musia ho rezat!Furt myslim pesimisticky! ☹

misicka455
16. jan 2012
ustarana
16. jan 2012

Ahoj, dlhšie som tu nebola, tak ešte nemám dočitané nové príspevky. Polepším sa, sľubujem. Pozerám, že tu pribudli nové mamičky ☹, ktoré samozrejme vítam.

@misicka455 držím palce, nech to všetko dobre dopadne. Čítala som ten článok z tvojho odkazu, to je fakt mazec.

ziarcanka
16. jan 2012

@kaira22 Ahoj, napíš @ewana73, im to tiež robili.

luc22
16. jan 2012

baby, co znamenaju vypotky?

misicka455
16. jan 2012

@luc22 výpotky je volná tekutina buď v oblasti břicha nebo srdíčka , první fáze lečení je nasazená dieta , léky když to nezabere musí se odsát a davají se na několik hodin nebo dní dreny. Je to nejčastější komplikace při operaci.

kaira22
17. jan 2012

ahojte baby!Mozem sa spytat?Ake mate skusenosti s narkozou pri malych(myslim,zopar mesacnych deti)?Zmeni sa ich spravanie,ci len na kratko?

cherub
17. jan 2012

@misicka455 pane jo Miško, už dlouho mě nic tak nedostalo jak teď čtení tvého článku ☹ je mi z toho úplně ouvej, nedovedu si představit, co prožíváš ty... strašně moc držím pěsti, aby se transfuze zabraly a miminko se narodilo v pořádko, zdravé a svěží. Drž se!

ewana73
17. jan 2012

@misicka455 drzim vam silno palceky nech je vsetko ok.citala som tvoj clanok ,my mame s mm tiez taketo krvne skupina a na mozny problem ma ihned upozornila moja gynekologicka a sestricka a ,ze si to mam potom ustriehnut aby mi po porode pichli protilatky.takze ja som si hned po porode pytala ... ale je to neskutocne ako sa tu poniektori lekari busia do hrude a ako tu bojuju o zvysenia platov a co tak keby si najprv splnili svoje povinnosti.. ja som mala tiez velmi tazky porod a koli lahostajnosti porodnikovi som skoncila na akutnom cisaraku lebo malemu sa na hlavicke urobil krvavy hematom... ale to je do inej temy...

misicka455
17. jan 2012

Holky díky moc , dneska jsme byly s malím na kontrole a dopadla docela nadějně trasfuze vypadá, že zabrala teď jen načasovat zprávně ty další , vypadá že asi v pátek by mohla bejt další tak snad bude bez kopmplikací . 😉

ziarcanka
17. jan 2012

@misicka455 budeme držať palčeky, aby k vám za pár mesiacov pribudol krásny malý zdravučký zbojník. Verím, že zabojuje rovnako ako naši srdiečkoví bojovníci.

mirulienka
17. jan 2012

@luc22 blahozelame k zvladnutiu operacie. maly je naozaj velmi sikovny, ked sa mu tak darilo!!! snad si si ty stresmi velmi neublizila, nech je aj babatko v poriadku 😉 sme stastni s tebou 😵

@kaira22 vitaj a musim ti hned napisat, aby si tak pesimisticky dopredu nerozmyslala!!! kardiologovia su ozaj velmi sikovni a ak napisali katetrizacne, tak snad vedeli preco... mozem sa spytat, kolko mesiacov ma tvoj malicky? ja ti neviem povedat, ako to bolo s narkozou, kedze moju terezku operovali hned po narodeni... ale divoka je az moc, nezaostava zatial v nicom, takze spokojnost z mojej strany 😉

luc22
17. jan 2012

ahoooooooooooooooooooooojte, prinasam vam svoju uz pozitivnu energiu, hlavne tym, ktorych to este caka.... Moj maly hrdina pride zajtra domov, uz teraz som z toho rozrusena...Je to priam pre mna nepochopitelne, ze ho operovali v piatok a zajtra bude spinkat uz so mnou. Kedze vypije vyse tri litre za den, vypotky sa zmensuju... Zlatko moje uz vie, ze sa len raz vyspi a pride domkov. Baby moje, po tejto skusenosti, si budem uplne naplno uzivat kazdu sekundu s nim.... A chcem povzbudit ine mamicky, ako povzbudzovali aj mna tu.... ze sa skutocne, ale skutocne sa mozte vo vsetkom spolahnt na ten velky "tim" doktorov a sestriciek. Su uzasni. Viem, ze by som mozno pisala precitenejsie, keby som to tam zazila....takto som cakala doma na kazde pipnutie sms, hoci je manzel maximalne vystaveny, je spokojny s celou hospitalizaciou a este ked vidi, ze kazdym dnom sa malemu lepsi... Dnes presiel kubik celu chodbu sam... na postel este nevie vyliezt, je pravda, ze sam je opatrny. Hracky, ako bolestne su uz kupene, zabalene. Baby, neviem sa ani vyjadrit 🙂 Ja som bola dnes na poradni, mala fazulka nejak narastla, este ale nevidno co to je... vysledky boli dobre....konecne same dobre spravy, no viem, ze ma caka este vela vysetreni aj prave kvoli kubkovej diagnoze. Dakujem Vam a dakujem aj za toto forum. Urcite zostavam s vami v kontatke, neznamena, ze ked to mame za sebou, ze ma nezaujima co sa deje s vami. Drzim vam vsetky palceky a vasim deturencom krasnym prajem vela zdravia.