Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

mrskalianka
18. apr 2012

@ewana73 ale nie mliečko, so žiarčankou sme písali o kravskom mliečku na prípravu kaše. Ja malému už dávam polievočky, pudingy alebo krupičnú kašu s kravským. Ale na noc má Nutrilon, aj keď sme mali velký problém, keď sme prišli z nemocnice ho nechcel, ale teraz už papká.

ewana73
19. apr 2012

@mrskalianka aha, ty si myslela "susene KM", ktore ak zarobis s vodou,je z toho ta ochutena mliecna kasa?

ziarcanka
19. apr 2012

Moje srdiečko má dnes (12,15 hod) 1 rôčik. 🙂 🙂 🙂

vlasticka185
19. apr 2012

@janka1122 Ahoj,nedalo mi ti hned neodpisat,kedze tiez s nasim Samkom sme mali taky problem,ze vobec nechcel papat,necitil hlad,a ani teraz nevie,kedy ma dost,az ked ho napne viem,ze ma dost,...davaj mu papat kazde 3 hodiny a ked chce tak aj v noci,ja som davala vecer posledne papanie o 21 a potom ako sa sam zobudil a potom cely den zase kazde 3 hodiny,ak nechce papat,zabavaj ho pri krmeni,my aj tearz musime kukat rozpravky alebo sa hrat s hrackami,viem,zeby sa to nemalo,ale inym sposobom by som do neho nic nedostala,tvoj drobcek je chuducky aj preto,pretoze nema iby chybu na srdiecku,ale aj s pluckami a my mame tiez velke problemy s pluckami a plucnicami,a tieto deti chore na pluca su tiez velmi chuducke,...neboj sa,treba mu len vzdy nukat papat a zabavat ho pritom,ja som mojmu malelmu velmi dlho vsetko mixovala,pretoze sa mi zdalo,ze hryzanie ho moc vycerpava a zase sa mi dusil z velkych kusov,avsak teraz je to ok,vsetko chce svoj cas,ak chceas,kludne mi napis,ak si s niecim nebudes ohladom maleho a papania dat rady 😉 🙂 😉

vlasticka185
19. apr 2012

@ziarcanka vsetko najsamlepsie z najlepsieho oslavencovi zelame 🙂 😉 🙂

vlasticka185
19. apr 2012

cavte koceny 🙂 😉 🙂 ,od vcera sme doma,ale som nejako nemala cas ist na net,vsak to poznate,...urcite ste zvedave na vysledky a ja takysto.,tie sa dozvieme az buduci tyzden 😒 ,mam volat potom Dinkovi,takze ked ma v pondelok ambulanciu,tak mu zavolam v utorok, 😉 samozrejme Vam dam vediet a teraz moje dojmy,postrehy,klebety,...verim,ze ked sme vcera poobede odisli,ze nastal na oddeleni klud,Samko dal zase najavo svoju pritomnost,hlavne po prebudeni z uspania a aj na druhy den 😀 boli sme uz ubytovany na druhej strane medzi vacsimi detmi,dokonca som sa zoznamila tiez s mamickou z Levic,co ma 17r. syna s dg. falotova tetralogia,davali mu iba 2 roky zivota v tom čase-pračase,a veru nas rozhovor bol velmi zaujimvy,kedze jej syn je niekolko rokov bez liekov na srdce a lieci sa viacmenej homeopatikami,ze antibiotika nebral uz davno,teda som sa prenaramne prekvapila.,len skoda,ze sla domov ☹ ,cize nas rozhovor bol iba kratky,... inac tam bola riadna nuda,teda konverzacia s ostatnymi mamickami viazla,a mam taky pocit,ze podaktore su ako male deti alebo zeby zavist?mozno posobim namyslene,a potrpim si na lepsie veci,...ale to neznamena,ze nepokecam,a ze som fakt namyslena, 😝 akurat vcera potom prijali 2 mamicky,s ktorymi som nemala problem pokecat a aj oni so mnou,zial sme sa stretli v nespravnom case,ale nevadi,esteze tu mam VAS 🙂 🙂 🙂 😵 😵 😵
co sa tyka doktorov a vobec personalu,bola som spokojna, 🙂 a Samkove najnovsie miery 100cm, a 13,5 kila 😵 😵 😵 a saturacie 97-99%
a pribeh vysetrenia v pondelok sme do 8 boli na prijme,nabrali krvicku,pomerali,zmerali teplotu,poslai na ekg,echo,a mali sme veget,na druhy den rano sme dostali kanilu a o 7,45 nas zdrogovanych a uspatych brali na to ct,ale Samko siel sam,sanitkou na dospelacke kardio,ze tam maju lepsie zariadenie,teda to ct,do polhodinky sa vratili a spal skoro do obeda,cize potom dostal infuziu a vecer nam aj vybrali na Samiho ziadost tu kanilu a na dalsi den cize v stredu sme sli domov,...bars by taketo hospitalizacie s rychlym a dobrym priebehom boli zakazdym

ziarcanka
19. apr 2012

@vlasticka185 Ahojteeeeee,
tešíme sa, že ste to tak super zvládli. Držíme palčeky, aby aj ostatné výsledky boli OK 🙂

vlasticka185
19. apr 2012

@ziarcanka DAKUJEME za pekne privitanie,no nervicky dostali zabrat,aj dve uhryznutia som od Samkovej zurivej nalady z prebudenia schytala,ale nevadi,hlavne ze sme uz doma a vsetko prebehlo ok,myslim si,ze ked je Samko taky zivel,ze aj vysledky budu ok,ale este nepredbieham,klop,klop,lebo ja mam smolu urieknutia 😢

katka6211
20. apr 2012

ziarcanka ku krasnemu prvemu rocku prajeme vsetko len to najlepsie 😵

katka6211
20. apr 2012

vlasticka185 fajn, ze ste mali taku celkom dobru hospitalizaciu, a budeme drzat paste aby vsetky vysledky boli dobre 😉
a inak pises o homeopatikach, tak ja som tiez uz uvazvala nad tym, najst tu niekde blizko nejakeho fakt dobreho homeopata a skusit to najeko takto bez ATB vsetko riesit, aspon co sa da. ale to az ked budeme mat po operacii.

ziarcanka
21. apr 2012

@katka6211 Tu na MK baby dosť riešia koloidné striebro namiesto ATB, ale neskúšala som. Myslím, že aj strapco by ti vedela poradiť.

katka6211
21. apr 2012

ziarcanka nieco som uz o tom citala. Ale zase urcite nechcem experimentovat, ak uz by som sa dala na homeopatika, tak jedine cez homeopata, ktory dieta pozrie a hlavne aby vedel aj o ostatnych liekoch, aj ked pri homeo by to nemalo nejak vadit, ze berie aj ine lieky. ale to tak do buducna uvazujem, teraz este nie, lebo zatial chory nebol vobec, a kym nemame nejak aspon na nejaky dlhsi cas doriesene to srdiecko,tak nemam chut riesit okrem toho aj nieco ine

ziarcanka
21. apr 2012

@katka6211 Vám odložili operáciu? Na katetrizácii ste boli tuším vo februári - som myslela, že to máte pred Fontanom.

ziarcanka
21. apr 2012

Baby neviete, čo je s blue? Už som ju tu dávno nevidela...

katka6211
21. apr 2012

ziarcanka na katetrizacii sme boli v marci, a teraz do polky maja by mala byt operacia uz, len je velmi vela novorodencov, tak som zvedava, kedy to bude naozaj

ziarcanka
21. apr 2012

@katka6211 Tak to sa v DKC možno stretneme 🙂

mrskalianka
21. apr 2012

@katka6211 to je úplne super, že ste zdravučký. My sme mali už antibiotiká, ale to nám doktorka dala viacmenej pre istotu 🙂. My si tieto choroby aj posúvame, raz niečo prinesie Dávidko a raz Lianka. Synagys nám velmi pomohol a Dávidko tiež nebol chorý, jedine dostal tú šiestu chorobu a to velmi vysoké teploty. Katka, Matúškovi už aj vysvetluješ čo ho čaká, že pôjde do nemocnice.... Zaujíma ma či tomu už rozumie troška.

katka6211
21. apr 2012

mrskalianka nejak velmi mu to nevysvetlujem, ale vie, ze este pojde do nemocnice, a ze berie lieciky, lebo ma chore srdiecko. viac to neriesim, je este podla mna maly na to, aby som mu to mohla nejak viac vysvetlit. Teraz to uz nejak hadam vydrzi, a ked bude mat aspon tie 3 roky, tak budeme vysvetlovat dalej a dalej.

ziarcanka
22. apr 2012

Môj malý oslávenec 🙂

svatule
23. apr 2012

jen dávám informaci, že jsem stále 2v1, zatím je vše v pořádku, tak to nechtějí ukončit dřív, ve středu se rozhodne termín, prý bude nejpozději v pondělí, pokud se nerozhodne mimčo dřív.

mrskalianka
23. apr 2012

@ziarcanka Pekná tortička 🙂. Prajeme všetko najlepšie, hlavne veľa zdravíčka pre srdiečko malé.

misa84
23. apr 2012

@svatule a já myslela, že už je na světě 🙂 každopádně je dobře, že se miminku daří dobře tam kde je, myslím na vás

katka6211
23. apr 2012

ziarcanka aj ked neskor ale predsa, prajeme oslavencovi vsetko najlepsie ku krasnym prvym narodeninam 🙂)

urba8
23. apr 2012

Prekrásna tortička s krásnym dieťatkom. Všetko naj naj hlavne zdravia.

urba8
23. apr 2012

@vlasticka185 pekná rýchlovka a ako badám bez nejakých väčších nepríjemností (teda dúfam, že Ti niečo po tých kusnutiach nechýba 🙂 ) s okolím, tak to je ozaj fajn. Len tak ďalej.

andrea3772
25. apr 2012

@ziarcanka Aj keď neskoro - želám všetko najlepšie,hlavne veľa zdravia 🙂

mrskalianka
25. apr 2012

@vlasticka185 Ahoj, už viete Samkove výsledky z CT? Môj manžel už čaká na tieto výsledky 4 týždeň a to hovorili, že do 2 týždňov prídu ☹. Samkovi to robili v dospeláckom kardiocentre však? Som si aj myslela, tam majú úplne najsamlepšie CT na srdiečka.

vlasticka185
25. apr 2012

@mrskalianka ahojky,no este ani my stale nevieme vysledky,preto som sem nenapisala 😒 ,ale predpokladam,ze to teda nieje vazne 🙂
@ziarcanka vsecicko najlepsie z najlepsieho zelame oslavencovi 🙂 😉 🙂 ,hlavne vela zdravicka a ziadne komplikacie 🙂 😉 🙂

Samozrejme vsetkym Vam DAKUJEME za povzbudive slova a priania dobrych vysledkov 😵 😵 😵

vlasticka185
25. apr 2012

@blue04 Ahojky,ako sa ti dari?nejako nas zanedbavas svojou nepritomnostou,dufam,ze je vsetko ok 😉

vlasticka185
25. apr 2012

@misicka455 Ahoj,ako sa Vam dari?dufam,ze uz je malicky doma a preto si tu menej pritomna , 😵 😉