Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

blue04
23. nov 2013

@joli269 maly drobcek bojovnik! Moj syn ma hlhs a uz ma po vsetky h troch operaciach.

zuzka57
26. nov 2013

Ahojte,o tyzden 5.12. mame kontrolu v DKC Ba.Pri poslednej konrole v juni si maly nechcel dat spravit ani echo ani vysetrenie,tak preto ideme opat s tym,ze mame prist nalacno,ze ho uspia.Chcem sa spytat,ci to vysetrenie robia tiez tam ako sme doteraz chodievali na 2.poschodie?Dakujem 🙂

ziarcanka
27. nov 2013

@zuzka57 Vyšetrenie, myslím robia na 2 ale uspať sa pôjdete na oddelenie na 5 posch. My sme tiež raz boli takto, že sme šli na lačno na uspatie, nakoniec sme to zvládli aj bez neho 🙂

mrskalianka
27. nov 2013

Ahojte, tak sa nám už ozvali z DKC ☹. Nevieme nič presné, Dávidka primár indikoval na dosť široké obdobie. 2013 - 2014. Ak sa niečo uvolní v decembri, zavolajú nám, ak nie tak to máme čakať až budúci rok. Zabezpečovaciu kontrolu máme v apríly a doktorka sa vyjadrila tak, že ona nás pripomenie aby to do apríla už bolo. Keby sa ma opýtali čo by sme chceli, tak ani neviem, som rada, že to rozhodnutie nie je na mne. Možno budeme mať krásne vianoce, všetci spolu doma, ale Nový rok nám bude začínať stresom a čakaním kedy zazvoní telefón DKC. Inak Dávidko sa má úžasne, je ako sto čertov 🙂, Lianka je už z neho niekedy zúfalaááá. Ona naša škôlkárka by si len kreslila, lego skladala, s babikami..... A Daduško náš? Rozhádzať ceruzky po celom dome, lego zbúrať, bábiky uniesť 🙂)). Veseeeeloooo je u nás 🙂, niekedy sa mi z toho už vlasy ježia.

katka6211
28. nov 2013

@mrskalianka ahoj, tak uvidite, kedy to bude. Myslu len na to, co vas caka po operacii 🙂. Mne to pomahalo. Bude to uz mat davidko doriesene a bude konecne pokoj s nemocnicami 🙂 a to obdobie tam nejak vydrzite, hlavne, ze to doriesia 🙂 inak taky cert je aj matus 🙂 je vsade, niekedy mam naozaj pocit, ze to bol ln nepodareny sen ta nemocnica. Vobec mi to uz nepride ako skutocnost a verim, ze to tak ostane co najdlhsie 🙂

mrskalianka
5. dec 2013

Ahojte, baby chcem sa Vás spýtať. Dávidka volali na operáciu, mali sme ísť v stredu, kvôli dvom urgentným novorodencom nás presunuli na nedelu. Výtery mal úplne čísté, robili nám ich v piatok pred týždňom. Včera sa zobudil so soplíkom, nemá teplotu, nemá kašel, je úplne fit, len tečie soplík. Neviem čo teraz, zajtra budem volať do kardia, ale ak máte skúsenosti prosím sem s nimy. Neviem či na neho niečo lezie, či sa to ešte zhorší alebo to prejde. Ak by bol chorý tak už má vysoké teploty, na to je Dadko expert. Tieto soplíky máme skoro stále, len neviem ako by zareagovali v kardiu, či to berú ako choré dieťa alebo..... Už sa z tohto zbláznim, tak by sme to chceli mať už za sebou, moc moc moc.

ziarcanka
5. dec 2013

@mrskalianka Ak nie ste urgentní, so sopľom vás neuspia - nás nechceli ani na CT, čo trvá 15 min aj s cestou. 😒 Držím palčeky, nech sopeľ čím-skôr prejde, daj vedieť, čo ti povedia.

lenkagol
5. dec 2013

@mrskalianka nas Marko bol trosku zahlieneny pred operaciou,ale vytery mal v poriadku, dala som mu ich spravit ked zacal ,,chrcat,, v nosohltane...nas zavolali ako nahradu, vravela som do telefonu ze je trochu zahlieneny ale ze vytery su ok,tak nas zavolali aj odoperovali..ale sopliky mu netiekli,aj ked je pravda ze on ma vzdy nadchu skor v nosohltane, tam mu bubloce, tecie mu uz pri silnej nadche az...

mrskalianka
7. dec 2013

Tak operácia je zaťial zrušená. Volala som do DKC a zrušila hospitalizáciu, Dadko má brutálnu nádchu, aj kašlík začína tak musíme počkať. Máme sa preliečiť a potom znova výtery a keď budú ok máme si zavolať za náhradný termín. Len dúfam, že nám to prehrmí bez antibiotík aby sa to zbytočne moc neodďalovalo. Aj keď teraz cez sviatky neviem neviem či to vyzerá na tento rok.

ziarcanka
7. dec 2013

@mrskalianka Keďže by ste mali byť aspoň dva týždne po chorobe, tak si spravte pekné Vianoce a v novom roku hor sa do servisu so srdiečkom. Držím vám palčeky.

mrskalianka
8. dec 2013

@ziarcanka ked neberie antibiotika tak mame volat, keby mal antibiotika tak tie dva tyzdne. Ma len soplik, len striekame Sterimar s medou a uz je to ok. Uvidime ake budu vytery, pojdeme asi vo stvrtok a ked budu negativne musime volat. Aj ked na vianoce.

cherub
8. dec 2013

@mrskalianka my jsme měli opačný problém, naši malé vyšly výtěry špatně, našli ji stafilokoka, streptokoka, hemofila, všechny na tři křížky. Ale holka byla naprosto zdravá! To byl čtvrtek, když výsledky přišly a my jsme měli nastoupit v pondělí, operovat v úterý. Volala jsem do nemocnice a tam doporučili nasadit silná antibiotika a když se neprojeví žádné příznaky nemoci, tak jsme měli přijet. Antibiotika měla na 10 dní s tím, že první půlku by stihla vybrat ještě před operací. Žádná nemoc se nedostavila, tak jsme jeli i s takto špatnými výsledky výtěrů. Oni si ji prohlídli a převzali do péče, operace proběhla a antibiotika dobrala přes kapačku 😅 všechno proběhlo bez komplikací a problémů...

chci tím říct, že pokud jde jen o vodnatou rýmu a jinak je vše v pořádku, tak snad není nutné operaci přesouvat... ale samozřejmě pokud se pak přidal i kašel atd, tak to je o něčem jiném... ale ještě mě tedy překvapuje, že braním antibiotik by se doba možného nástupu opět oddálila, když naši malou operovali při samotném braní léků 😨

ziarcanka
8. dec 2013

@mrskalianka Ak pôjdete, určite napíš, aby sme držali palce 🙂

mrskalianka
8. dec 2013

@ziarcanka Napíšem až z nemocnice, mám telefón na Teba 🙂, lebo už sme boli dva krát nachystaný a nič z toho ☹. Toto čakanie je najhoršie, uvidíme aké plány budú mať v DKC.

jahody11
8. dec 2013

nas caka kontrola teraz v utorok, prvy krat len ambulantne, uz teraz ma boli brucho :-/

jahody11
9. dec 2013

@mrskalianka prosim ta, ak ideme na kontrolu len ambulantne, treba sa dole registrovat alebo to treba len pri hospitalizacii??

ziarcanka
9. dec 2013

@jahody11 Pri kontrole nie, len ak by ste šli na RTG alebo na krv.

jahody11
9. dec 2013

@ziarcanka tak doteraz sme boli hosp. a stale sme chodili na RTG...

ziarcanka
9. dec 2013

@jahody11 Pri hosp. aj my chodíme na RTG. Pri normálnej kontrole nám robia len EKG, saturky a ECHO.

jahody11
9. dec 2013

@ziarcanka a echo robia iba na ambulancii alebo tam kde chodia uspate?

veroniquecz
9. dec 2013

Všem zdejším maminkám držím moc pěstičky, ať vše dobře dopadne a v klidu toto období přečkáte. Mě operovali srdíčko ve třech letech, ještě starou metodou, kdy se rozřezával hrudní koš a teprve dnes dokáži docenit, jak byla moje maminka statečná, když to všechno se mnou absolvovala.

ziarcanka
11. dec 2013

@jahody11 Ahoj, kontrolu už asi máte za sebou, dúfam, že všetko OK a že to nestálo za tie nervy 🙂

jahody11
11. dec 2013

@ziarcanka dopadli sme dobre, stav nezmeneny, nadalej berieme lieky, zvysili davky a vyzera to tak, ze ju budu operovat az niekedy v puberte... dalsia kontrola v BA o pol roka 🙂

jahody11
11. dec 2013

Baby, maju nase deti na nieco narok?? napr. kupele alebo nejake ine vyhody???

ziarcanka
11. dec 2013

@jahody11 Na kúpele majú nárok všetky detičky po operácii srdiečka do 1 roka od operácie, chodí sa do Bardejova, ty môžeš ísť ako sprievodca, ale za seba musíš doplácať a vychádzalo to, keď som to zisťovala okolo 600€ ☹
Máme preukaz zťp, parkovací preukaz (státie na vozíčkaroch), kompenzácie na pohonné hmoty cca 30€ mesačne - viac sa spýtaj v skupinke Máme dieťa zťp.
Pravdepodobne budeš mať nárok na predĺženú RD z dôvodu dlhodobo nepriaznivého zdravotného stavu dieťaťa, ktoré podľa nového zákona môže chodiť na celý deň do škôlky a ty do práce.
A ešte drobec má nárok aby ho maminka ľúbila kulinček viac, ako keby bol zdravý 🙂

jahody11
12. dec 2013

@ziarcanka ved ja ju milujem nadovsetko ale starsia uz vnima.... obcas mi vie vyhodit na oci, ze mam Alicku radsej ako ju ale samozrejme ich lubim obe, len starsia uz vie riadne vymyslat 😀 a ten ZTP preukaz sa da vybavit aj ked ma len rok? a este nebola operovana, len ju to caka? a kde s ato vlastne vybavuje, skusila by som to...

joli269
12. dec 2013

@mama100 dobry den aj mi mame HLHS malicky ma 1mesiac uz sme po prvej operacii rada by som si s vami popisalal lebo ako ste pisali lekari nam stale vravia iba to cierne ale su velmi prekvapeny ze samko zvladol operaciu kolko ste boli v nemocnici??? a ako fungujwe vas syn s touto diagnozou??? dakujem vam zo srdca za odpved budem cakat

mrskalianka
12. dec 2013

@joli269 skúste napísať siska 8, jej chlapček má HLHS a má 5 rokov, má za sebou všetky tri operácie a je vlemi zlatý a funguje krásne a užíva si život. Môj malý má troška inú diagnózu ale záver skoro ten istý, jednokomorové srdiečko. Prvú operáciu podstúpil ako týždňové miminko, z operácie sa zotavoval tri týždne aj skomplikáciou zúženia plúcnice, tak sa nám to troška naťiahlo. Druhú operáciu glen zvládol výborne, v nemocnici sme boli 10 dní a doma bol už ako na baterky, glen mu velmi pomohol. Teraz Dávidko čaká na 3 operáciu, takže máme náročné obdobie, ale verím, že aj túto operáciu zvládne a bude sa mať dlho dlho dobre a dlho dlho pokoj od nemocníc. Viem, že si teraz neviete predstaviť, že Váš chlapček bude fungovať a môže mať plnohodnotný život. Keď sa mi narodil malý, tiež som si myslela, že život končík, že to bude kolotoč nemocník, trápenia a dúfania, ale nie..... Dávidko je zázrak, ktorý tu chcel byť, on si to svoje miesto vybojoval a kto nevie, že má tak choré srdiečko tak by mu to nikdy ani nenapadlo. Je z neho krásne, zdravé dieťa, ktoré má troška iné srdiečko. Za svojou sestričkou vôbec nezaostáva, je ešte šikovnejší. Behá, blázni sa, bicyklíkuje, motorkuje, skáče, vie sa krásne naučiť básničky a pesničky..... Ako zdravé dieťa. Držte sa, bude to dobré, ak Vášho malého operovali tak vedia, že je šanca aby žil plnohodnotný život, tak pozitívne, malý to cíti. Ste stále na rapke, či?

gabka32
13. dec 2013

ahojte holky, taky bych vám všem podobně jako @veroniquecz chtěla dodat odvahy, at to s vašimi drobečky zvládáte, musíte být silné i za ně, ale dneska jsou možnosti medicíny úplně někde jinde, co všechno se dá vyléčit či vyspravit je až zázrak.... já se narodila s dg. Falotova pentalogie, tehdy nebyla jiná možnost než to zjistit až po porodu, doktoři rovnou našim řekli, že nepřežiju jeden rok. naštestí se spletli 😀 naši bojovali a nakonec mě ve 4.roce života 2x v Brně operovali, podruhé přesně na moje 4.narozeniny, probrala jsem se ve stejný čas, jako při narození... . mám taky sice jizvy od pupku až nahoru a napříč..a po drenech... ale nakonec žiju a docela slušně, řekla bych, školu jsem zvládla v pohodě včetně tělocviku - akorát sprinty mi zakázali, z ostatního jsem se ulívala, jen když jsem cvičit nechtěla,... 😝
léky nemusím užívat žádné, pravidelně jezdím do Brna 1xročně na kontroly a i když srdce není jako u zdravého, tak se pořád drží dobře, možná mě časem čeká výměna chlopně, ale to se uvidí...
jo a nakonec jsem si na prostředí nemocnice během dětství tak zvykla, že jsem před 10ti lety promovala na medicíně 🙂 a narodily se nám 2 zdravé šikovné holčičky.

omlouvám se za román, ale chtěla jsem dodat svým osudem trochu naděje 😉 přeji krásné vánoce a hlavně hodně zdravíčka 😉

joli269
13. dec 2013

@mrskalianka velmi pekne vam dkaujem za vase riadky... ani si neviete predstavit aku ste mi dali silu sme este na rapke uz sme boli aj na jiske dychali sme uz sami ale po tyzdni sa nam dost zhorsilo samko dostal kolaps ale nie srdcovy ale nahromadilo sa mu vela krvi v peceni a nastalo zhorsenie. teraz sme zase stabilizovany malickeho zacinaju odpajat od dychac,pristroja len sa nam stale nedoviera chlopna tak cakaju ako to zvladne... moc moc vam dakujem a ako ste napisali maly samko im vsetkym ukazuje ze chce zit sami lekari su prekvapeny z jeho polepsenia tak dufame ze to budebre.. uz aj papal v jamuari bude mat 2m papal uz kazde 3hodiny 50mojho mliecka pribral 20dkg tak dufam ze bude dobre a dakujem za vas tip na tu pani dakujem este raz..