Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

cherub
17. jan 2012

@misicka455 v pátek budeme na vás myslet, všechno dobře dopadne 😵

@luc22 moc gratuluju k tak úžasné zprávičce 😵 a v dobrém závidím, taky bych ráda, aby bylo vše za námi 😅 tak ať se malému daří a miminku v bříšku taky. Teď už vás čekají jen chvilky plné radosti 😵

misicka455
17. jan 2012

@luc22 v kolikátém jsi tt ? Jinak super, že to malej tak výborně zvládl 😉

misicka455
17. jan 2012

@cherub A jak vy jste na tom, co dieta už v poho ?

kaira22
17. jan 2012

@mirulienka ma 3mesiace!Uz teraz male sidlo!🙂 Furt som sa tesila na materstvo,ake to bude krasne!Ale teraz prichadzam na to ze nie je to vzdy take ruzove,ze su problemy,s ktorymi sa treba prepasovat!Je to dost na nervy,ze len cakat acakat,kedy pojdeme a kedy nam povedia daco blizsie!

cherub
17. jan 2012

@misicka455 Ale jo, už jsme se do toho dostali 🙂 Nikolka roste, ale přijde mi že jen do výšky 😝 Začínala na 13kg a teď má teprve 14,5 a už ji drží skoro 5 měsíců... ale za to vyrostla o téměř 4cm 😅
Původně měla být operace letos na jaře, ale protože se zjistila celiakie, tak se odložila, aby se dal Nikči čas na posílení organizmu... takže ještě v červnu jedeme do Brna... snad už naposledy a pak to půjde ráz na ráz, už to chceme mít za sebou... čím bude starší, tím hůř to bude psychicky snášet, mám z toho nervy ☹ Nehledě na to, že přesně za rok už jde na zápis do školy. Bojím se, aby se to stihlo 😒

blue04
17. jan 2012

@luc22 to su vynikajuce spravy...tesim sa s tebou...maly to zvladol super
aj tebe gratulujem ku skuske...pri tom vsetkom...klobuk dole

misicka455
17. jan 2012

@cherub To čekání je šilený a pak když to přijde tak je to ještě horší 😒 Taky se bojim až to přijde a VEru bude muset zase na sál 😒

misicka455
17. jan 2012

@cherub neboj oni se budou snažit jí to udělat ještě jako předškolákovi

blue04
17. jan 2012

@luc22 on si to bude sam regulovat ci ho to boli alebo nie...v nasom pripade to nebol ani mesiac a fungoval ako normalne len sme davali pozor aby sa do toho nebuchol alebo nepadol

cherub
17. jan 2012

@misicka455 no to doufám a proto si myslím, že to pak bude asi fičák... konec června ještě Brno,okdud by už měli poslat papíry definitivně pro Prahu... budou prázdniny, tak to nečekám žádnou akci, ale pak by si nás měli pozvat nejspíš na tu první kontrolu a domluvu a pak už jen budeme čekat na termín 😖 To bude nekonečný... ale jestli mám počítat třeba už s podzimem, nebo spíš až s jarem 2013, to netuším 😒

blue04
17. jan 2012

@misicka455 co sa deje s miminkom???

misicka455
17. jan 2012

@blue04 https://www.modrykonik.cz/fotoblog/misicka455/c......

Trošku se nám to zase komplikuje a my už v bříšku bojujeme o malého život

ziarcanka
17. jan 2012

@luc22 super správy, strašne sa teším - až mi slza vypadla 😀

luc22
17. jan 2012

babulky dakujem za vase priania a vsetky slova. Teraz tu budem pre vas ja a moja nazbierana energia 🙂 kedykolvek.

misicka 455 som v 15 tyzdni, ale kedze bol velmi nebezpecny tlak, tak som musela trcat doma, teraz dufam, ze si zacnem vychutnavat aj to tehotenstvo 🙂 Misicka, nejde mi otvorit tej tvoj link....vy mate aky problem :( ked hovoris, ze uz v brusku sa nieco deje?

Blue 04 to fakt uz po mesiaci bude take sidielko? Lebo on je taky jasavy typ, ako urcite budeme teraz dlho striehnut, ako sa hmyri a tak.. Mimochodom, spinkat moze len na boku?lebo predtym spinkaval aj na brusku..nemoze si to nejak podrazdit alebo tak nejak?

misicka455
17. jan 2012

@luc22 možná s eto musí zkopírovat a dát jako link , máme problém s krevníma skupinaa moje a mimča , moje krev zabijí malého krev 😒

luc22
17. jan 2012

misicka, uz som si to precitala....... Neviem, co mam napisat... :( Musela som si poplakat... Vies, kazdy vecer sa modlim, tak od dnesneho dna pridam k mojim prosbam aj teba. Drzkaj sa a bojujte.

zebra41
17. jan 2012

@luc22 super. Tesim sa s vami. My sme boli tiez rychlo doma. Dnes je presne 4 tyzdne od operacie a Jakubko sa plazi, sada, stavia, pretaca. Ma sice len 11 mesiacov, ale tiez si to sam reguloval, co moze a co nie....Bolo to o to tazsie,ze ked plakal,tak som nevedela, ci ho to boli alebo si len nieco vynucuje.Pretoze si veru zacina vynucovat mnohe veci - ale to je ina tema 🙂. On spinkal na brusku uz prvu noc,ale potom zacal az vcera. Mne tam sestricky hovorili,ze oni bezne davaju deticky spinkat na brusko. Tak ak si tak sam lahne,tak si hadam neublizi. Ved keby ho to bolelo,tak sa zobudi alebo proste pretoci.

mirulienka
17. jan 2012

@misicka455 tak to mi je naozaj velmi luto, ze musite nieco tak nebezpecne podstupovat a to kvoli nezodpovednosti lekarov!!! ja som vedela, ze rh- matky mozu mat problem s babom, ale kedze som +, tak som sa o to nikdy nezaujimala tak podrobne, ako si popisala... budem na vas mysliet, nech to stastne dotiahnete do konca a bez nasledkov!!!!!!!

mirulienka
17. jan 2012

@kaira22 hej to mas pravdu. nie vzdy je to prechadzka ruzovou zahradou, ale co by sme pre tie nase ratolesti neurobili, ved oni za to nemozu 😔 ale fakt je, ze pochopi to len ten, kto zazije a ten , co nevie, co je bat sa o dieta, ci prezije..., tak berie jeho zdravie ako samozrejmost...

blue04
18. jan 2012

@misicka455 ja som si musela poplakat...je mi to strasne luto ze musite bojovat o miminko...svet je velmi skaredy a osud nas stale skusa. ja som si tiez uz myslela ze nas nic zle uz nestretne a bum! Ja mam rakovinu v pociatocnom stadiu!!!! Jen sa to vsetko sype a sype....presne ako u vas...uz by sa zle veci nemali diat ....
je mi to vazne velmi luto ale s tvojou odhodlanostou zachranit maleho bobecka to zvladnete. Ja verim ze to dovalcite k stastnemu koncu...drziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim obrovske palciska

blue04
18. jan 2012

@luc22 co si pamatam tak po operacii bol asi tyzden velmi opatrny a samozrejme sa aj bal ze si ublizi ale hned ako si zvykol uz behal jak sidlo....

mirulienka
18. jan 2012

@misicka455 stale mi to neda... rozmyslam nad vami... je az neskutocne, ako krasne, odhodlane bojujes za svoje deti aj napriek tomu, ze vies, ake nasledky to pre ne moze mat a ze sa to porodom mozno nekonci!!! si velmi silna zena a pozitivny priklad pre nas vsetky ostatne, ze ked matka miluje svoje dieta od pocatia, tak mu neublizi vedome 😔 hovorila som o vas aj manzelovi a bolo mu tiez velmi smutno, lebo on tiez miluje deti... obdivujem ta a zelam vela vela sil, aby sa vam zadarilo uspesne dobojovat az do stastneho konca!!!
@blue04 na teba myslim, samozrejme, tiez, bo ty si tu taka nasa iskricka od pociatku a mame ta velmi radi!!! 😵

tak trochu vylevu, ale snad vam to nevadi... musela som!!!

blue04
18. jan 2012

napisala som v pociatocnom stadiu a myslela som v pokrocilom....co by som zato dala keby len v pociatocnom ☹
@mirulienka dakujem mirulienka za iskricku...no som tu od uuuuplneho zaciatku 😀

kaira22
18. jan 2012

No asi traz nic z tej BA!Uz som verila,ze budeme po!Uffff!Museli sme vyter z hrdla a nosa a v hrdle a dajaky bacil!Haemophilus parainfluenzae!Sajnu nemam co to,preto vam pisem,ci vy neviete!Dr. hovori,z je to bezny bacil,ale ja uz nicomu neverim!Ako sa v takychto pripadoch postupuje?Dostaneme iny termin?

blue04
18. jan 2012

@kaira22 pred operaciou bery vytery aby sa ubezpecili ze telicko je ciste od bacilov aby nedoslo k infekciam a zapalom...vo vasom pripade sa pocka kym bacil ustupy a daju vam iny termin

ziarcanka
18. jan 2012

@kaira22 Zavolaj do DKC a prekonzultujte to. Pri niektorých bežných baciloch sa katetrizácie robia, ak je dieťatko bez príznakov infekcie - nesoplí a nekašle. V pozvánke máš uvedené telef. číslo.

kaira22
18. jan 2012

@ziarcanka my sme nedostali pozvanku,lebo hned sa dr. objednala!maly nesopli ani nekasle,len rano ma upchaty nos,lebo mame strasne suchy vzduch,cez den je ok!tak neviem,

misicka455
18. jan 2012

Nám naposledy našly nějakého streptokoka v krku a taky nás sním operovaly, normálně jsme byly bez přiznaků. Ale volala jsem si zda máme jet nebo ne .

ziarcanka
18. jan 2012

@kaira22 Zajtra si idem k mudr. po kartu, lebo ideme na kontrolu. Tam mám našu starú pozvánku, tak ti pozriem to číslo a napíšem, lebo na ich stránke nie je.