Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

deniskka
6. sep 2010

@sasulec saturace je okysličování, pokud je nízká tak orgány nejsou dostatečně okysličovány. Třeba mozek, srdíčko atd. S tou krví, tak to nevím, vím, že nulka se může podat všem ostatním skupinám.
@lusilia uspávali na echo? Tak to je síla, to malý tak vyváděl? 🙂 bobínek
@blue04 jo to mají super, že mají stejné oblečení(uniformu-nemohla jsem si na to slovo vzpomenout), aspoň jsi jsou sobě rovni. Mě se to líbí 😉

lusilia
6. sep 2010

@deniskka akoze ja som si myslela zo zaciatku, ze to je normalne, ze kazde male dieta sa upsava, ale ako som to neskor zistila, tak sme asi jeden z mala pripadov. akoze jasne, ze maly reval, ale ona sa ho ani nesnazla nejak utisit, alebo keby mi povedala, ze mam si ho dat na seba, alebo nieco take, ale nie, dojdite na druhy den a uspat a potom sa uz ani nepytala a automaticky vzdy uspat. Ked sme boli teraz naposledy u toho ineho kardiologa, tak maly absolutne bez problemov, pekne ticho na mne sedel, ani sa nepohol, tak akoze to je aj o pristupe lekara, asi tak nejak.
Ale je pravda, ze ked bol maly, tak aj na EKG plakal o dusu, tak odvtedy si ho zafixovali, ze on je nekludne dieta, no no coment, ako co cakaju 😖
Teda neviem ako vase ostatne deti, ci boli v klude, ale ked tam sa motalo 5 sestriciek a on neznasa lezat, lebo to ma zasa z vojtovky, asi si vzdy myslel, ze musi cvicit a vtedy fakt jaci.
No som sa tu rozpisala, tak uz koncim, to by bolo na dlho, ale stve ma to 😠
@dara76 no tak mozno u vas naozaj ked bola potvrdena ta znizena bunkova imunita, tak aj preto bol viac doma, ktoz vie, sak uvidim, aj tak najskor pojde ked tak az o dva roky.

A teda este k tej krvi, co urcite viem, tak skupina AB moze dostat len Ab, ani 0 nesmu.

jella
6. sep 2010

@sasulec moja Dorka ma krvnu skupinu B- a tiez jej museli davat iba taku krvnu skupinu, chceli nas poslat naspat pred operaciou kvoli krvi, ze pre nas nemaju, tak som napisala na fun-online.sk do diskusie, ze prosim o pomoc, aby nam prisli bratislavcania darovat krv, teda staci jediny clovek a Niekto skutocne prisiel ...

sasulec
6. sep 2010

ajojte no bola som to troska rozchodit,stale mi to vsetko lieta hlavou a prisla som na to,ze cas ide proti nam,ved koli tomu defektiku je srdiecko viac namahane,takze asi preto to chce kardiologicka tu v Nr posurit a na druhej strane vravi,ze je vsetko ok,mala prospieva a nic sa nezhorsilo,tak ja neviem,ono aj ked som sa opytala hned ma sestricka zhacila,nie nieje to horsie nebojte, nemyslite na zle veci,ale aj tak mi tam nieco nesedi..
No a co sa tyka tych skupin som k.o. vlastna matka a nemozem byt darcom ach joo tak to bolii a velmi.. 🙄
Teraz som si citala zaznamy kt nam pisala a zhodou nahod tu mam vsetky od uplneho zaciatku a stale ma takmer rovnake hodnoty,AS (akcie srdca?) pravidelne,ozvy zvucne,selest 2-3/6, P2 prim. tak toto neviem co je presne.. 😕

mirulienka
6. sep 2010

ahojte babulky

fiiiha, ale ste sa rozpisali 🙂
misicka - drzime silno palceky, aby vas tam zbytocne dlho nedrzali ☹ hlavne nech rychlo pomozu a sup sup domov 😉

baby, skolacikov mate naaaadhernych... jeden krajsi jak druhy 🙂 aj ja mam doma jedneho prvacika, ale ten nepatri nastastie do tejto diskusie, tak ho nepripnem 😉

@sasulec no mas to veru teraz tazke... doteraz si dlhy cas riesila, co a ako bude... a uz ked dr. troska nalieha, tak prisla na rad panika 😖 ale neboj, ved urcite vie, co robi...a okrem toho este uvidis, co povedia v BA a od toho bude zalezat 😉 mozno tam ti povedia, ze je vsetko krasne a netreba operovat 🙂 budem zelat veeeela stastia 😉

@lusilia tiez chapem, ze ta to stve... 😠 ved ked nas tu citas, ze nase deti neuspavaju, tak ti musi byt smutno ☹ no proste nemala si stastie na dr., ale uz snad bude dobre 😉 a veru, alanko si tiez uz dost vytrpel a sa mu necudujem, ze ma strach z lekarov ☹ ved to je uplne normalne...

mirulienka
6. sep 2010

nam sa inak dari celkom dobre.. az na papanie... mam pocit, ze cim dalej, tym horsie... aj to co jedavala, uz vacsinu neje. obmedzila sa na veeeelmi malo jedal a stve ma to, lebo nema pestru stravu a takto zdrava nebude ☹ ☹ 😠

a este ma napadlo:
@dara76 ty si bola s miskom na predlzenej rodicovskej, ked chodil do skolky len rok? lebo ja som nad tym rozmyslala, ze by som mozno aj zostala s terezkou 😕 len neviem, ci je to take jednoduche vybavit.... 😕

dara76
7. sep 2010

@mirulienka aj moj Misko papa slabo. Ovocie a zeleninu takmer vobec a ostatne ako taky vrabcek.
Bola som na predlzenej rodicovskej. Mame dobru pracovnicku na UPSVARe, tak poradila co kde treba vybavit. Dostala som papier, ktory bolo treba vyplnit u pediatricky a k tomu dolozist spravy od kardiologa a alergologicky. Bez problemov mi priklepli. V sprave od kardiologa bolo uvedene okrem ineho, ze "nezaradovat do kolektivu - prevencia infekcnej endokartitidy, vyvarovat sa infektom. A myslim, ze ked si precitali vsetky operacie co presiel, tak nebolo ocom.

blue04
7. sep 2010

ani mi nehovorte o papani...akurat sa citim pekne pod psa..neviem co nabalit Jackovi do obedara 😢

dara76
7. sep 2010

@blue04 ja som dnes nabalila chlebik s maslom a sunkou (ziadna zeleninka ani ovocie), krabicku granka a vodu do flasky. Dufam, ze zje aspon nieco a neprinesie vsetko spat.

mirulienka
7. sep 2010

tak terezka este ovocie zje celkom pekne, este bananovu kasu a mlieko, ale iba v noci a to je vsetko ☹ zeleninu uz tiez uplne vylucila... ale zo zaciatku ju jedla, aj masko... musim popozerat net, cim nahradit maso...

@dara76 to je super, ze si s tym nemala problemy 😎 my mame este trocha cas... 😉 tak dovtedy budem rozmyslat, ci zostat ci nie a samozrejme vela bude zalezat na jej zdravotnom stave, ci nebude vela chora... ja som sa nedobre rozlucila v robote, tak sa mi tam aj kvoli tomu nechce...

@blue04 co si nakoniec zabalila jackovi ? 🙂

mirulienka
7. sep 2010

@dara76 nepoznam krabicku granka... co je to? 😲

dara76
7. sep 2010

@mirulienka krabicka granka - je kakao v tetrapacku (napr. Rajo Antiviro)
Misko ovocie vobec nechce, maximalne jablko resp. jablkovu vyzivu a zeleninu v polievke zje ale hrasok, resp. salat by som do neho nedostala ani za nic. A s maskom tiez nie je velky kamarat - ale obcas prekvapi a potom zmasti za troch.
Ked bol mensi mali sme dost problemy s prehltanim tuhej stravy. Mixovali sme takmer do dvoch rokov a potom mnohe veci tiez, ked som chcela aby mal trosku pestrejsiu stravu.

sasulec
7. sep 2010

ahojte,tak dnes som uz v lepsej nalade,hlavne ked citam o tych desiatach,to je take krasne 😵
@mirulienka mas pravdu,necham to na Ba,len mi to bude vrtat v hlave a v to ze nebude operovana uz nedufam,pretoze operacia na 99% bude.. 😒
Prajem pekny slnieckovy dnik..skolacikom vcelicky..😉 ozaj a co mate vy tam v Anglicku??? ako hodnotia deti?

mirulienka
7. sep 2010

@dara76 no hej antviro poznam, i ked take nekupujem... som si ale myslela, ze aj granko nieco take vyraba... 😕

no vies, mne by ani nevadilo, keby som mixovala, hlavne nech zje... 😒 tak misko nech aspon to jablcko papa, ved v nom je veeeela vitamonu 😉 ozaj, a banan mu nechuti? lebo ten deti maju radi 😕

@sasulec a dr ti povedala, ze urcite operacia? mozno tym myslela katetrizaciu, len sa vyjadrila o operacii, teda ze sa nieco bude robit... 😅

sasulec
7. sep 2010

@mirulienka ano tak to myslim katetrizaciu,ako zakrok,ale berem to ako operaciu,pretoze ju musia uspat,ale je to lepsie samozrejme ako keby ju mali rezat na hrudnicku..😉

dara76
7. sep 2010

@mirulienka banan mi nechce vobec, za cely zivot zjedol mozno 3 a Katka mi banany tiez neje. Ja Antiviro tiez moc nekupujem, len ked niekam cestujeme a nemam moznost chladnicky.
Mne sa to zda strasne drahe, ved za cenu jedneho 250ml mam 1l mlieka.

dara76
7. sep 2010

@sasulec my sme mali 3x operaciu s rezanim a raz katetrizacnu. A je to uplne ine. Katetrizacna je super (aj ked ani taka byt nemusi - ved narkoza je predsa len narkoza). Rychle zotavenie. Na 3.den po zakroku, ked uz mohol chodit, Misko skakal po posteliach a bolo ho problem udrzat v nemocnii 😀

mirulienka
7. sep 2010

@dara76 tak to som si nevsimla, ze je to take drahe 😖 hm, a s tymi bananmi je to zaujimave 😎 som este nepocula, ze nejake dieta neje banany 😉 terezka by ich mohla vo velkom... no len potom ma problem sa vykakat 😅

@sasulec ja viem, akykolvek zakrok na vlastnom dietati znasa kazda mama zle, ale ked treba, tak treba... 😒 mozes sa aspon ukludnovat, ze len katetrizacne, lebo inak by si na to musela pozerat cely zivot a pri kazdom kupani by si si na to spomenula ☹
i ked baby ja som fakt zvedava, ze dokedy bude jazvycka vidiet, lebo mi ju mamu kraaaasne zahojenu a ani farebne sa uz nelisi 🙂 ja si myslim, ze po zopar rokoch to uz ani vidno nebude 🙂 teda stale verim, ze uz ziadnu operku nebudeme mat 😖

sasulec
7. sep 2010

@mirulienka prajem vam,aby ste sa zahojili,je to skoda,ze sa to musi takto robit,ale mne tvrdili v Ba ze by bolo mozne urobit rez aj na boku,teda v pripade,ze by predsa to bolo nutne operacne..( totiz na 90% pojdeme katetrizacne) ale aj tak je tam 10% a dufam,ze sa nesplni ta hrozba 😖 ☹

@dara76 vdaka to ma povzbudilo..😉

smardik
7. sep 2010

ahojky 🙂 není ani čas tu moc chodit, kontrola včera dopadla dobře, očkování nám dr. nedoporučil a došla pozvánka na kontrolu do Motola, 23.9 v 10:30 🙂 🙂

aktuální fotečka před chvíli, Honzík mi zalezl pod sedačku

smardik
7. sep 2010

aktuální fotečka před chvíli, Honzík mi zalezl pod sedačku

blue04
7. sep 2010

@mirulienka zabalila som mu suchy chleba a syrove creckers s cistou vodou :(:(

lusilia
7. sep 2010

@blue04 vyznie to sprosto, ale ako do basy, suchy chlieb s vodou 😀 Ale ja to chapem, aj moj maly si vymysla co bude jest a co nie. Ale je to paradajkovy kral, cherry paradajok je na kila a aj ovodie ma rad, tak aspon nieco. Najviac ma problem asi s masom.

@smardik jeee, hoznicek je aky zlaty, taky nezbednik maly 😀

mirulienka
7. sep 2010

@smardik honzik je veeeeeelmi podareny 🙂 🙂 🙂 a jak odtial trci 😀 a inak sa mi tam zda troska starsi 😕 asi ze nevidno zbytok tela 😀 😀

@blue04 ty kokso, ved mna by porazilo, kebyze mam takto vystrojit syna 🙄 no ale este radsej nekrocim.... 😠

ja som dnes do terezky narvala mixovanu mrkvu s pismenkami 😖 aj ta troska ma potesila 🙂

jella
7. sep 2010

ahojte, no nemozem s vami debatovat o aktualnej teme, o papani, moja Dori zje vsetko co jej davam, ked sme boli v BA tak sme jedli v jednej restauracii, ona mi zjedla vsetky varene zemiaky s tatarskou 😀 dnes sme jedli brusnice, neskusili ste nejake probiotika? Infants Dophilus je velmi dobry
(nas jedalnicek: rano mlieko - Sunar, potom ranajky - cerealie, detske, potom este nejaky jogurt, keksiky, potom na obed polievocka, zase mliecko, ked sa zobudi idu zemiaky, masko, privarok alebo halusky alebo co prave mame, potom zase do vecera chrumky, keksiky a cez den vela-vela caju, na veceru rozok s maslom - 1/2 a nakoniec mliecko, v noci nepapame, v noci spime 😉 ) Dora bude mat 14 mesiacov a ma okolo 11 kg, uz sa z nej kazdy smeje, lebo ak niekoho uvidi ze je, tak hned si pyta: ham
@sasulec drzime palceky aby vsteko dopadlo dobre
@lusilia aj nas uspavali, mne tak hovorili ze sa to takto robi, D vtedy mala 2,5 mesiaca, ako sa ma nas spolubyvajuci?
@smardik ten ma krasne ocka ...

mirulienka
7. sep 2010

@jella tak to poznam... takeho papkaca mam prveho... ved sa dlho aj guuulal 😀 to je radost zivit take dieta 😀 ja terezke stale hovorim, ze ved nech neje, ved aspon na nej usetrime 😝 😀
ale dnes som bola fakt celkom spokojna, lebo som skusila aj novu kasu a chutila... uvidime dokedy 😅

smardik
8. sep 2010

@mirulienka zbytek těla máš pod sedačkou, já škrabala v kuchyni brambory a přijdu a v jejich hracím koutku není tak kouknu dál a on zalezlý pod sedačkou a kouká se na televizi, nějak se tam doplazil

katka6211
8. sep 2010

ahojte, no vidim, ze rozoberate papanie, ani mne Matus nechce skoro nic jest, a najnovsie nechce skoro vobec ani nic pit, ani mliecko, caj len trosicku :((( neviem uz, co s nim robit, ale idu mu aj zubky, tak ja neviem, ci by to mohlo byt aj preto. inak papa teraz iba jogurty, vyzivky, a mliecka troska. zelenine a masu sme dali tyzden prestavku, lebo to vobec nechce papat
a este mi raz do dna vygrcka jedno jedlo, ale za desat minut sa napapa znova a uz je dobre.....to mi uz ani detska nevie vysvetlit, ze co to ma byt, tak len cakam, kedy to prestane ...

blue04
8. sep 2010

@mirulienka
@lusilia neporadim si....nechce ani maslo na ten chlieb!!! aj tak nic nezjedol!!!
ale bol hladny po skole a zjedol za velky tanier melencovej polievky co je uz nieco povedat! Cely tanier! 😀 😀 😀
dnes som mu spravila parky a miluje fajita placky,tak uvidim dnes!A samozrejme brumika,tie miluje,len uz sa mi minaju,tak neviem ci nebudem musiet volat domov,nech poslu 😀

dara76
8. sep 2010

@blue04 tak by sme vcerajsok zvladli...Misko bol nestastny, ze desiatova prestavka je az po druhej hodine (9:40), lebo dovtedy bol uz strasne hladny, kedze rano vypije len granko, takze velky chleba zmizol cely a zapil to 2,5dl kakaa. Na obed to vraj bolo horsie, vychovavatelka zalamovala rukami, ze to dlho trvalo, ale aspon co-to zjedol.
dnes ma desiatu, pre velky uspech rovnaku 🙂