Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

misicka455
2. okt 2010

Jé já myslela, že máme nárok jako pořád to je nějak omezeno věkem to očkování? Budu se muset poptat.

blue04
2. okt 2010

@misicka455 no popytaj sa....ale tu mi bolo povedane ze RSV je velmi nebezpecne u predčasne narodenych detoch u malych detoch s vážnym pľúcnym ochorením a u detoch so srdcovou vadou.Zevraj vysoke riziko RSV je do 2 roka zivota,tak preto nas ockovali len 2 roky....myslim ale ze je to tak isto vsade

misicka455
2. okt 2010
mirulienka
2. okt 2010

@katka6211 dik za vysvetlenie 😉 a pises, ze idete na vojta... ako daleko je maly pohybovo? viem, ze je o nieco mladsi od terezky... 😵 terezka uz lozi jak diva...ale zase viem, ze ona v tom predcila aj zdrave deti 😲 v dnesnej dobe uz dost deticiek chodi na vojta 😒 joj, tento tyzden to prave ukazovali v telke... tak az ma pri srdci pichalo, jak to dievcatko plakalo 😢 ale zase povedali, ze ich to neboli, len im vadi, ze ich niekto nasilu drzi... ☹ tak este ze tak... 😕

@matisekc ok, daj vediet 😉 mne sa mala tiez trocha nezda... obcas pokasle... tak ju budem este sledovat a by som sa aj ja vypytala na alergo... teraz chodim s andrejom, ale este mu nezistili presnu pricinu 😖

@blue04 tak to netusim, do akeho veku ockuju rsv... 😕 my sa proti chripke nedavame nikto... aj ked bol andrej maly, tak som sa na to pytala dr a odhovorila ma... a to ona inak nie je proti ockovaniam...nedam ani terezku... dufam, ze nebudem lutovat 😅
a tie ocne kiahne nepoznam 😕 😎

blue04
2. okt 2010

@mirulienka a ako sa u nas volaju teda kiahne??? 😒 😒 😒 😀 😀
vsak ani ja keby nezacnem s tou chripkou tak nepokracujem...ale uz som ho dala raz ockovat,tak budem pokracovat aj dalej 😒

mirulienka
2. okt 2010

@blue04 jaaaaj, ty si myslela ovcie? 😀 😀 😀 😀 😀 som sa teda teraz pobavila 😀 😀 😀 😀 a mna to predtym ani nenapadlo, ze mozes mysliet tieto 😀 😀 😀
a ked zacnes s chripkou, tak musis pokracovat?? 😕

blue04
2. okt 2010

@mirulienka no ved ovcie...............ja debil ze ocne,to mam odkial 😀 😀 😀 taak to som sa pobavila aj ja!!!
nemusis pokracovat,ale uz sa bojim prestat...ked to dostane vazne,tak si budem vycitat ze som ho nedala.....

mirulienka
2. okt 2010

@blue04 a aj mu to pomaha?

blue04
3. okt 2010

@mirulienka zaklopkam na drevo...zatial este nebol nejako vazne chory,len sople ale to je normalne!

katka6211
3. okt 2010

mirulienka, ako maly je celkom dobre na tom, len ma slabsi svalovy tonus, tak kvoli spevneniu svalov. prevracia sa na brusko aj z bruska, este nelozi, ale na tom brusku nechce byt, len si rychlo vezme hracku a rychlo naspat na chrbat, tazko sa mu tak dycha.
a na vojta som sa uz psychicky pripravila 😀 horsie ako operacie to nie je , a ked sme tu zvladli, tak cvicenie tiez zdolame 😀 viem, ze deti to nemaju radi, ale beriem to tak, ze mu to neublizi, iba pomoze, tak ked to musi byt, tak nech to je. v utorok tam ideme, tak som uz zvedava, ze co bude presne cvicit. a uz sa veeeeeeeeeeeeeelmi veeeeeeeeeeeeeelmi tesim ked bude v kociku vediet sediet 🙂 🙂 🙂

sasulec
3. okt 2010

ajojte som rada,ze sa vam dari ja mam teraz na prd obdobie,aale to za neskor ked vychladnem,inak mala je tuk tuk zdravucka som rada,ze aspon to 🙂

blue04
4. okt 2010

@sasulec co sa stalo? 😒

dara76
4. okt 2010

My sme sa nedali ockovat proti ovcim kiahnam kvoli kontraindikacii s anopyrinom, ktory Misko uziva.
Baby pozor nato. Upozornila ma na to moja pediatricka.

kvetka58
4. okt 2010

@katka6211 a ako stary je tvoj maly? lebo ani moja Ivanka (presne 7 mesiacov) esta nelozi ale za to sa stavia na nozky a tiez nema rada polohu na brusku vidim ze keby chcela tak sa sama pretoci ale nechce , s bruska sa vie pretocit na chrbatik, jej pediater vlastne ani nekontroluje ci sa otaca skor ju skusal posadit a postavit je to vraj ok

mirulienka
4. okt 2010

@blue04 tak to je parada, ze nema jack ziadne tie "hnusne" choroby 😉

@katka6211 drzim silne palce, nech je pri tom co najmenej placu 😉 a jasne, ze ked to ma byt kvoli dobrej veci, tak to treba zvladnut 😉
@kvetka58 ani nasa pediatricka to nekontrolovala...
inak, mojich kamosiek deti (uz viac ako 9 a takmer 8 mesiacov - obe zdrave) tiez este nesedia, ani nelozia... deti by mali zacat lozit a nasledne sediet v osmom mesiaci, takze vasi drobci su v pohode 😉 a terezka tiez nechcela byt vobec na brusku 😒 strasne sa na to hnevala, ked som ju tak dala. a myslim, ze aj preto, ked zistila, ze sa moze dat na 4, tak sa to rychlo naucila 😉 a lozenie uz potom bola brnkacka 😉 ale ja som jej aj trocha pomahala, ked bola na brusku podsunut nozicky a potom to uz islo... 😉

mirulienka
4. okt 2010

@sasulec snad sa nedeje nic az tak velmi vazne... 😕 drz sa!!!

mirulienka
4. okt 2010

@dara76 my uz neberieme ziadne lieky... ale aj tak neviem, ci by som ju dala proti kiahnam ockovat...
myslite, ze je to lepsie???

mirulienka
4. okt 2010

inak v piatok operovali prve dietatko-chlapceka tento rok s tou istou diagnozou ako mala terezka 😔 silno mu drzim palceky, aby to zvladol ☹

dara76
4. okt 2010

@mirulienka ja som chcela, no nemohla. Misko to doniesol zo skolky a nakazil aj Katku a tatina. Keby bol ockovany, tak su ostatni v pohode. Ale zas aspon to mame konecne za sebou. A nebolo to ani take hrozne ako som predpokladala.

mirulienka
4. okt 2010

@dara76 no jedine u dospelych to moze byt zavazne... mne nejako nevadia kiahne. ved ked to len raz prekonavame... 😅 my sme to uz mali okrem terezky vsetci... jedine, coho sa obavam, ze by sa to mohlo v tele "vyrasit", ale to je bohvieaka sanca... 😕

sasulec
4. okt 2010

Ahojte,dnes som mala navstevu prisla rodina z Tn takze som sa sem az teraz dostala.. 😔
Dakujem,ze ste si robili starost,zacalo to pcckom,zacalo blbnut, malej sa podarilo mi do tasky hodit otvorenu flasku, kde som mala mobil aj fotak,fotak som rozchodila mobil nie 😠 a taakto sa mi dari uz asi mesiac a akosi mi dochadza trpezlivost.. 😖
Drzkam vasim ratolestiam prsteky a spravne rozhodnutie pri ockovani.. 😔

mirulienka
4. okt 2010

@sasulec no vies, co sa vravi... ked sa serie, tak vsetko naraz 😠 ale neboj, to pominie a uz budes len s usmevom spominat 😉 mne sa tiez cez vikend podarilo na jednej akcii obliat komplet burciakom a este aj do kabelky. ale na nu som bola uz dlho nasr...., tak som mala dovod po prichode domov ju smarit rovno do kosa 😀 veci som z nej samoska vytiahla 😉

sasulec
4. okt 2010

@mirulienka ved hej v podstate odkedy mam malu padli 3 fony za obet.. 😠

blue04
4. okt 2010

ja nedam ockovat proti kiahnam...sice mozu byt u srdieckovych detoch nebezpecne ak budu vnutorne ale mne tu kardiolog povedal,ze lepsie bude ked to prekona bez ockovani.tych ockovani je tak vela,ze to sa neda dopovavat to telicko vsetkym...najnovsie zase klieste.kiahne...a stale nieco...no neviem,ja som proti.... 😖

dara76
5. okt 2010

@mirulienka no u nas to tatino zvladol dobre, sice na zaciatku vysoke teploty a lezal ako lazar ale za par dni bol uplne fit. Najviac a najdlhsie vysypana bola mala (hlavne pod plienkou). Keby som sa mala teraz rozhodnut, tak ockovat radsej nedam ai proti kliestom a chripke sme este ockovani neboli.

blue04
5. okt 2010

dievcenceeeeeeeeeeeeeeeeeee....pripravujem sa do prace ahhhhhhhhhhhhhhhh,drzte mi palce 😉

mirulienka
5. okt 2010

ja nedam tiez ockovat... ani kiahne, ani klieste, ani chripka... akurat ten rsv som chcela... tiez o tom nie som na 100% presvedcena, ale uvidime, ako to osud zariadi 😉 kod pride pozvanka, tak ideme... 😉

@blue04 a kedy nastupujes??? na plny uvazok??

lusilia
5. okt 2010

Ahojt zienky 😉
@blue04 drzim palce, ale vsak tusim nastupujes do svojej byvalej prace, nie? tak to bude pohoda 😉
Ja som ockovat tiez nedavala na nic a ani nedam, teda zatial nie som o nicom presvedcena, zeby potreboval, teda jasne, ze povinne mame vsetky za sebou a aj to mal okrem poslednej zo vsetkych teploty, ale myslim, ze to je normalne.
Inak baby, my sme uz asi vyse tyzdna bez dudunky, tak som rada, maly sa jej v podstate zbavil sam, ked mal tie sopliky, tak sa mu asi zle dychalo a tak ju ani nechchel a od vtedy som mu ju uz ani neukazala a ani nehlada 😉

lusilia
5. okt 2010

A teda este k Misicke, no to si teda dopadla, ale nastastie s dobrym koncom, este ako naschval aj s malou na rukach ☹ , ale nastastie sa nic nestalo 😉

@sasulec tak to mas teda inu sikovnicu, u nas maly sice tiez uz rozbil nejake pohare a aj misky, lebo stale ide kam nema, ale teda telefony sa mu zatial nepodarilo dokatovat 😉

katka6211
5. okt 2010

kvetka58 matus bude mat za dva tyzdne 9 mesiacov.
Dnes sme zacali s Vojtom, ale len jeden cvik 😀 aj to len taky nejaky smiesny, ze mu drzim na jednej strane hlavicku a na hrudnicku nejaky reflexny bod, tak ho mam podrzat minutu, potom na druhu stranu a to cely na Vojto 😎
19steho oktrobra kontrola, a prida nam este jeden cvik, aby zacal lozit 🙂 aj sestricka nam povedala, ze je super, ze matus ma velku snahu, takze to pojde 🙂))
A proooosim proooosim, neviete mi niektora poradit, ako mam naucit Matuska na umele mlieko??? Mojho mam uz malo, a stale menej a menej, tak chcem aby pil aspon umele, lenze on len potiahne a ked zisti co to je, tak uz neotvori usta ani keby co bolo 😒 😒 😒