Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

smardik
3. nov 2010

@lusilia já vím že to nic neznamená že je test negativní,u Toma byl negativní a byla jsem už v pátém týdnu, v pátek test zopakuju jak to nedostanu

lusilia
3. nov 2010

@smardik to Ti verim, myslim, ze mas teraz co robit s dvoma, takze drzim palce, aby to bolo len opozdenie 😉

sasulec
3. nov 2010

@smardik no tak to som teda celkom zvedava,ale typujem,ze budes tehu a tak co,no tak si to pekne vsetko odrodis a potom budes mat neskor cas aj pre seba,ked deti odrastu,hmm?

sasulec
3. nov 2010

chcela som sa spytat,cim vzika ta 6 choroba,je to nejaky virus,alebo to vznika tak nejak zapalovo v tele?
vopred dik

smardik
3. nov 2010

@sasulec já fakt doufám že těhotná nejsem, další chci ale fakt ne ted. Porod byl u obou v pohodě ale u obou jsem měla hematom a musela ležet a šetřit se a to se dvěma nevím jak bych dělala, manžel chodí v 17 domů - nejdřív tak to fakt nehrozí a aby si vzal volno taky těžko, z něčeho musíme žit, porod v pohodě toho se nebojím. ale pak by to nezvládla fyzicky ani psychicky, fakt mám kolikrát dost jak ty dva tahám, mám ani ne 48fakt a fakt jsem večer ráda že sedím a nemusím nikoho tahat,krmit. Tom má pořád plíny, nejí sám - on je ve všem dost pomalý, hodně se vozí v kočáru takže třetí nevím. no a další důvod je finanční, kdybychom to museli zvládnout zvládli bychom to,co jiného by zbývalo ale fakt by to bylo od výplaty k výplatě a to bychom byli i za to rádi. takže těhotná chci být ale za 7,8let až se vše zlepší, ted by to bylo špatné a nevím co bych dělala-vím že na potrat bych nešla ale nechat si dítě ted taky nechci

k té šesté nemoci jsem našla tohle Šestá nemoc je virové onemocnění typické 3–4denní horečkou, po jejímž poklesu se objeví vyrážka.
Původcem nemoci je virus. Jedná se o šestý lidský herpetický virus (HHV-6). Nákaza se přenáší vzdušnou cestou a onemocnění postihuje starší kojence a batolata. Vyskytuje se sporadicky či v drobných epidemiích zejména v jarních měsících. Onemocnění zanechává trvalou imunitu, nemůže se již opakovat. Inkubační doba (tj. doba od nákazy k objevení se prvních příznaků onemocnění) kolísá od 6 do 15 dnů s průměrem 10 dnů.
Onemocnění začíná náhle vysokou horečkou, která trvá 3 až 5 dnů a není doprovázena výraznějšími projevy z postižení horních cest dýchacích. Bývá jen lehký zánět hltanu a mírné zduření krčních a šíjových mízních uzlin. V době prudkého poklesu horečky se především na trupu objeví drobně skvrnitá růžová vyrážka. Šíří se na krk a horní části končetin, ale v obličeji nebývá. Někdy trvá jen několik hodin a zpravidla do dvou dnů mizí bez následků.

Tom to od Honzíka nedostal

sasulec
3. nov 2010

@smardik jej vdaka za vysvetlenie,takze virus striehne hockde,ale myslim,ze mala to najhorisie obdobie prekonala..
a co by si urobila keby si tehu,uz by si si to nechala nie?

smardik
3. nov 2010

@sasulec jo kdybych byla těhu necháme si ho,nedokázala bych zabít své dítě ale upřímně říkám že ted těhotná být nechci

mcoya
3. nov 2010

Ahojte babky zabky 😀 , uz som tu dlhsie nebola. Momentalne sa dost vytesujeme z pekneho jesenneho pocasia a sme dost casto vonku, snazime sa aj takto podporit imunitu, ked sme sa uz prestali kojit 😉 .

Jeeeej Lusilia, to je strasne krasne prekvapko. Sa tesim s vami 🙂 , takze tu teraz tehulkujeme dve a ako citam, cakame, ci sa nieco "neprihodilo" smardiku 🙂 . Ostatne babulky len motivujeme, ale ved ono sa to zasa na buduci rok rozbehne.
Nas drobcek v brusku, krasne rastie. Som v 17 tyzdni, dnes som bola na poradni a videla som obe rucicky, obe nozicky, krasnu kolajnickovu chrbticku a nadherne bijuce srdiecko. Brali mi krv na tie triple testy, tak verim, ze to bude v poriadku. No a na konci novembra by som mala ist k tomu Dr. Holanovi, tak este to trosku postresujem 😖 , ale som si ista, ze to bude OK.

No a Adaminko nam robi tiez velku radost, v podstate o babatku najviac rozprava on. Chodi mi hladkat brusko, hovori, ze sa to babatku paci, ze sa smeje a tak. Ze bude babatko spinkat v postielke, ze ho bude tlacit v kociku, bude mu davat papat a dokoncaaaaa mu pozicia aj maminkine prso, aby mohlo papat mliecko, lebo potom zasa natece 😀 😀 .

sasulec
3. nov 2010

@smardik no ved to,ze to by som asi ani ja nedokazala,uz sa to nejako snad utrase a babky alebo nejaka rodinka pomoze,nie?
@mcoya aj ty si tehulka? vcul neviem ci som ti gratulovala,tak radsej este raz,gratulujem a tesim sa s vami 😵
Brasko je zlatunky,ako sa chce podelit,laska 😅
Bola u mna byvala kolegina a doniesla mi ukazat babiku svoju,krasne 3 tyzdnove babatenko,no Moja Sasulka tak chodila okolo mna jak tigrik,hehe troska ziarlila,tulila sa ku mne,asi sa potrebovala uistit,ze som stale len a len jej 😀 😀 😀

mirulienka
3. nov 2010

@lusilia obrovskeeeeeeeee gratulacie posielame s terezkou 😵 😵 😵 to je uzasne, ze vam to vyslo prirodzene. pre vas to musi byt neopakovatelny pocit 🙂 to sa len tak nestava... drz sa a davaj na seba pozor!!!! a samozrejme zelame, aby bolo vsetko bez problemov a vela vela zdravicka babatku aj maminke 😉

@smardik zelam, aby to vsetko dopadlo tak, ako si zelate... 😉

@mcoya joooj adaminko jaky zlaty 😵 mily to chlapcek 🙂

@sasulec aj sasenka 😉 no darmo, maminka je len jej a neda si ju 😵

mirulienka
3. nov 2010

no my sme sa vratili z rajeckych teplic, bolo super. sme vykupani do aleluja... 😉 terezku povarovali stari rodicia a my s andrejkom sme si to uzili 😉

baby, dnes nam dosli papiere k ockovaniu synagisom.... dostali ste este niekto?? nakoniec som to nechala tak, nevolala do poistovne a ze pockam, ci to skutocne dkc vybavuje same... a prislo, tak teda pojdeme 😉 len dufam, ze terezka nebude velmi plakat, lebo ona silno preziva vsetky ockovania 😖

misicka455
3. nov 2010

Tak nám nic nepřišlo a jsme zvědavá zda něco dojde skrz to očkování naposledy dr. jsem se nezeptala bylo to nějaké hektické.

mirulienka
3. nov 2010

@misicka455 a u vas tiez posielaju ziadanku automaticky do poistovne z kardia?

misicka455
3. nov 2010

@mirulienka já nevím jak to u nás chodí máme to teprve prvním rokem

lusilia
3. nov 2010

@mirulienka dakujem pekne, veru, bolo to velke prekvapenie 😀

mirulienka
3. nov 2010

@lusilia nie je zaco 😉 velmi vam to zelam 🙂

@misicka455 a nemali ste zopar davok minuly rok?

smardik
4. nov 2010

holky v noci jsem dostala MS takže mimi nebude tak mám radost 🙂 🙂

lusilia
4. nov 2010

@mcoya dakujem, veru uz sme dve, tak sa tesim, budeme mat v podstate skoro tak isto stare deti 😀
@smardik tak super, urcite Ti padol kamen zo srdca 😀

smardik
4. nov 2010

@lusilia to nebyl kámen ale obrovský šutr a muselo to jít slyšet hodně daleko 😀 😀 😀

no nic loučím se jdu dát malému jogurt a půjde spát,je protivný

blue04
4. nov 2010

no kazdopadne gratulujem tehulkam aj netehulkam...vsak smardik!!! 😀 😀 😀

misicka455
4. nov 2010

@smardik tak gratuluji, že nakonec z toho nic nebude 😉

matisekc
4. nov 2010

mirulienka aj nam prisli papiere na ockovanie a na moje prekvapenie to dost rychlo schvalili
lusilia gratulujem k babetku 🙂

lusilia
4. nov 2010

@matisekc dakujem 😉

Baby, inak vcera vecer som mala take krce, ze som uz myslela, ze je po radosti, ale asi ma len prehnalo a je pokoj, no dufam, ze to nebolo nic vaznejsie.
@smardik 😀 😀 😀

suyama
4. nov 2010

ahojte 🙂 tak este raz gratulujem tehulkam a aj
@smardik tebe ze si to dostala 😉 inak aj mne to tento mesiac meskalo 5 dni, tiez som mala trocha strach, teraz sa chcem zatial plne venovat Olikovi 🙂
inak nic nove, iba ze Olko uz krasne spinkava vo svojej izbe uz skoro 2 tyzdne a je to uzasne konecne sa vyspim 😅

sasulec
4. nov 2010

Ahojte,
@smardik gratulovat nebudem,ale som rada,ze je vsetko tak ako si si priala 😔
@lusilia opatrujte sa drzkam palcek nech ste s babom a samoska aj s Alankom zdravucky 😵

@suyama wuau no Olko je teda statocny chlapik,uz sam spinka v izbicke..😉 a ty si to uzivaj a spinkaaaaj 😵

@misicka455

@blue04
@mirulienka
@mcoya a samoska aj ostatne babulky pozdravujem a posielam vela zdravicka 😵

blue04
4. nov 2010

@suyama mne zacal jack sam spavat od roku a pol...potom sa nastahoval po vyse roku opat ku mne a spal so mnou donedavna 😀
teraz je sam uz vyse pol roka..uuuuufff 😅
@lusilia prosim ta na nic vazne ani len nemysli...vsetko bude ok 🙂

mirulienka
4. nov 2010

@sasulec diky 😉 aj my zdravime 😵

@lusilia tiez som mala v tehu obcas prehankovy den a brucho riadne bolelo a bala som sa 😲 ale to bolo z pazravosti 😀 najma jahody ma riadne vedeli vytrielit 😀 tak nemaluj certa na stenu a uziiiiiiiiiiiiivaj si 🙂

lusilia
4. nov 2010

No baby dakujem, fakt som sa zlakla, ale vyzera, ze to je ok, kupila som si dnes magnezium a myslim, ze mi je aj lepsie, aj ked mam pocit, ze mi prestava chutit jest, ale to u mna nebude vobec na skodu 😀

lusilia
4. nov 2010

@suyama wao, ze sam, teda a mas v izbe vysielacku? a on sa Ti v noci vobec nebudi? tak to akoze zavidim, mne maly stale vstava v noci a niekedy aj mlieko pyta, ale asi som ho ja tak zle naucila 😖

mcoya
5. nov 2010

@lusilia to som aj ja mala raz na zaciatku tehu rano take krce, uplne som sa bala, lebo to bolo ako normalne take slabe kontrakcie od chrbta do bruska, ale po chvili to preslo, trvalo to mozno 10 minut, ale nic ine sa nedialo, tak som to potom ani neriesila.

@suyama tak to si uzivaj, nas Adamko zacal sam spavat v izbicke od dvoch rokov a teda uz bolo na case, lebo on sa s postielkou nekamaratil a spaval stale s nami, najradsej krizom cez postel a kedze je uz dost velky, obaja sme sa s muzikom "tulili" ku kraju postele 🙂 .

Baby, dnes si Adamko spravil prvu riadnu modrinu na cele. Skakal a hadzal sa po sedacke a hodil sa rovno na tu opierku, takze place velke a dlhe, samozrejme, ze si na to nic studene nechcel dat, tak to teraz ma velke cez pol cela. Chudatko moje male, ale snad si aspon zapamata, ze po sedacke sa skakat nema. 😒 .

No tak ja padam, idem robit zemlovku, tak snad sa podari 😉 . Majte sa zatial krasne a pekny vikendik. Dnes je inak uplne krasny a teply den, aj v tricku by sa dalo vydrzat 🙂 .