Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

blue04
8. okt 2009

jack je uz velky,ma 3 a pol roka,tie bicykle su mu uz male.mame ho tiez.ja len dufam,ze po operacii bude mat este lepsiu kondicku,to by som si velmi priala

sasulec
8. okt 2009

hmm no to bol len pokus o radu 😉

blue04
9. okt 2009

dakujem,kazda rada sa ceni 😉

diapozitiv01
9. okt 2009

Dobre ranko srdiecko family 🙂 ,
my sme vcera s muzikom zalahli uz o pol 10. Boli sme nejaki unaveni, este sme sa chvilocku rozpravali o Maximkovi a isli spinkat. Som muzikovi vcera zahlasila ze si dame bacha este jeden cyklus a ostatne nech zariadi priroda... Takto aspon nebudem nejako extra nato upjata a keby nahodou... tak pojde so mnou gyndosovi, nech si´aj on popucuva tu jeho prednasku...
A suhlasil 🙂 Ako keby zo mna nieco odislo a citila som sa tak dobre....

blue04
9. okt 2009

dia,to je velmi dolezite aby partner mal zaujem aj o ine veci ako len navarene a ozehlene.
😉
tesim sa s vami,uz sa neviem dockat tej radostnej spravy.to bude baba,citim to v kostiach
😀

diapozitiv01
9. okt 2009

Ked sme pri tom zehleni, ked som prisla z porodnice, robil vsetko. dokonca ma aj srpchoval 🙂 ,
a ked som ho videla zehlit tricko tak som sa chichotala z postele 😀 . 1 zehllil asi tak 10 minut,,
No veru muzi na nejake veci nemaju nadanie,,,,
Co dneska planujete s drobcami?

blue04
9. okt 2009

no moj si kosele zehli sam a aj si ich pere. 🙂
aj mna sprchoval po cisarskom a veru nebol to pekny pohlad,este aj po mne upratoval......v takych situaciach ti je jedno...
my ideme este do centra nachvilu a poobede ideme na chalupu a pozriet trochu nasich.
a vy?

diapozitiv01
9. okt 2009

Ja som uz bola celkom v pohode ked som prisla domov po cisarskom, akurat nevyhoda bola ist do vane /tak vysoko dat nohy, kym sa dostanem do vane/,,
no tak mi muzik pomohol, osprskoval, utrel, obliekol,,,, 🙂
Blue to mas sikovneho chlapa ze si perie a zehli sam kosele 🙂. Moj by musel vstat o 4 rano aby stihol nieco ozehlit a ist na 6 do prace 😀. Ale inac je velmi sikovny,

Jej takze zase cez vikend budete chalupovat 😀 a ja zase upratovat,, chcem sa trocha pohrat s kvetinkami co mam v obyvacke, dostala som 3 nove tak ich chcem presadit do novych koflickov, ktore chcem kupit. Ma poprchavat, takze budeme domena, taka klasika...

macka01
9. okt 2009

pozeram,že ste mali mnohe cisarske.Ja som mala 3.Diap. a povedali ti že aj ďalšie už musia byť,že je nebezpečné rodiť normálne keď si už mala sekciu?

sasulec
9. okt 2009

babule,ahojte 😉
vy mate pekny program,ja nemam nic,len sa asi stretnem s byv. ideme von s malou,taka pohodka,chcela som aby sme sli niekedy do zoo,to by sa mala zblaznila od radosti,len nam to nikdy dako nevyde 😒ja nemam takeho sikovneho muzicka 😒 😠 😉 😅 😀

diapozitiv01
9. okt 2009

🙂 Ahojte Macik a Sasulka,
zatial sme sa o dalsom porode nebavili, velmi by som chcela druhy krat rodit normalne.. ALe asi nam to nepojde,/radsej budem mysliet ze to pojde cisarakom a potom ak normalne tak sa potesim/ tak na 50% sa po 1. cisarskom rodi normalne. Proti normalnemu
- kratky odstup od prveho
- zalezi na jazve, ma sa merat pocas poslednych tyzdnov, ako je natom
- velke dieta
- atd. atd.
- vertikalna jazva z predchadzajuceho cisarskeho
Mne sa nechce cakat x rokov a nakoniec mi pre velke babuso alebo polohu alebo pre nieco ine povedia ze ideme sekciou, to naco som potom cakala a takych pripadov je viacej....
Ja mam navyse aj ine choroby, ktore sa mi mozu pocas tehotenstva zhorsit....
Ak si rodila 2 cisarskym potom dalsie su uz automaticky...
Velke riziko hrozi ze rupne maternica v mieste jazvy, ked su silne kontrakcie, preto malokto chce riskovat.. Aj ked riziko je okolo 1%.
Ja chcem mat este tak 2-3 deticky,

Sasulec ale mas tvoj pokladik

sasulec
9. okt 2009

macka mysli,ze este moze rodit spontanne,poznam taky pripad,ale keby mala 2 sekcie uz asi nie.. 😒

diapozitiv01
9. okt 2009

Ja tiez poznam pripady ked zena rodila normalne po sekcii, dokonca ked otehotnela druhy krat este pocas sestonedelia, mozne je vsetko 🙂 . Vsetko sa to rozhodne az na konci tehotenstva ako to bude prebiehat...

sasulec
9. okt 2009

Dia, ale ten polkadik mi obcas da zabrat,zatial este nevie pomahat,len rozhadzovat,ale vie uz stol lestit 😉

gudulo
9. okt 2009

ahojte, nasu malu slecnu prave pred tyzdnom prepustili po operacii z DKC, vsetko dobre dopadlo
verim ze aj vasi drobci zvladnu operacie co ich cakaju
dia, je tazke cim si musela prejst, ale ver ze dalsie babo uz bude OK a bude vam robit radost 🙂 , aj ked Maximka budete mat stale v srdci

diapozitiv01
9. okt 2009

Sasulec, to musis vyuzit ze ked vie lestit stol, moze aj ine veci, prida sa k tomu utieranie prachu, lestenie auta a tak 😀
Gudulo,vitaj medzi nami, som rada ze si napisala, a ze operacia dopadla na 1. Kazda mamicka ktora sa tym presla je povzbudenim pre ostatne zenusky 🙂 . Aku mala Anicka diagnozu??

sasulec
9. okt 2009

gudul..defekt na komore?to mame aj my ale na predsieni 😒 a kde vas operovali,na kramaroch?alebo u vas v Kosiciach?to ste mali take velke,ze ste museli ist hned,bo nam to zistili,ked mala mala asi 4.5 mesiaca a stale cakame,ma ide rachnut z toho 😠

gudulo
9. okt 2009

ano bola operovana na Kramaroch, to je jedine detske kardio na Slovensku, takze sme boli dlho same v BA 😢
Anicka mala CAVC - defekt na komorovom aj predsienovom septe a mala iba jednu chlopnu, sme velmi radi, ze sa to podarilo zoperovat jednou operaciou
my sme to vedeli uz pocas tehotenstva

sasulec
9. okt 2009

no to mas fajn,zistit to v tehu je obrovsky naskok,uz len to,ze vas viac sleduju a po porode hned dietatko starostlivo sleduju..a nevies rozmery..bo nechapem preco napr vas zoperovali a my mame cakat..(ale vy ste to mali zlozitejsie,a tazsi zakrok asi zato)a este ak smiem vediet ju asi operovali normalne,vsak? robili jej rez uprostred plucok alebo na boku lavom? 😒 ☹

gudulo
9. okt 2009

sasulec, nam anicka uz prestala prospievat, takze uz to bolo nutne operovat, neboj mala to zvladne a ty s nou 🙂

sasulec
9. okt 2009

aha,tak hlavne,ze je uz ok,idem kuk fotky,som na tvoje dietky zvedava 😉

gudulo
9. okt 2009

sasulec IP

sasulec
9. okt 2009

gudu..krasne deti 😉

gudulo
9. okt 2009

vdaka 🙂
saska ma krasny usmev 😉

sasulec
9. okt 2009

nuz celaaaaa mama 😉 cha cha
ok ideme s malou trosku von,nech sa pred obednim spankom unavi,na obed ked sa napapa a zahaja sa ozvem ..papa zatial 😉
pekne dopoludnie 😉

diapozitiv01
9. okt 2009

Gudu,
takze az Kosic ste isli do BA, to je dost, ste ale bojovnicky, zvladli ste to 🙂
A presne tak ze ked ste o tom vedeli dopredu je to jedno velke +.
V ktorom tyzdni ti Anicke zistili?? Boli ste aj u Dankovcika na ultrazvuku?

gudulo
9. okt 2009

zistil nam to Dankovcik v 19 tt
a potom sme boli aj u Holana v BA aby to zhodnotil a aby sme vedeli ci nebudeme musiet ist rodit na Kramare

sasulec
9. okt 2009

tak uz mame aj po prechadzke,sme sa vychystali a zistili sme,ked sme stali medzi dverami,ze nas babka vymkla..zobrala moje kluce ☹

douglas
9. okt 2009

ahojte tety 😀

diapozitiv01
9. okt 2009

Gud
je to perfekt ako ste dopadli a hlavne ze ste boli v spravnych rukach,,,
K Dankovcikovi sa chystam aj ja v 1. trimestrilny screening /ked budem tehotna/ a potom Holanovi na srdiecko..
Ty si asi bola uz v Medifere u Holana, kolko ste platili?
Robili ti kombinovy test, co sa nazyva aj 1.trimestralny screenig?

Sasulec, takze iba cez okno,, 🙂 . Aj tak sa neoplati ist von pocasie je naprd,,