Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

katka6211
29. júl 2010

Matisek cau, ty si tu tiez? Ako sa mate s Emmkou?

lusilia
29. júl 2010

@katka6211 vitaj 😉

Ale sa totu rozrasta, mam pocit, ze kazdym dnom tu pribudne dalsie srdiecko...

katka6211
29. júl 2010

dakujem lusilia, no vela je srdieckovych deticiek, tak sa ani necudujem. Ty mas ake stare dietatko?

lusilia
29. júl 2010

@katka6211 maly ma rok a pol, bol operovany, kd mal necely rok...
A vsak to, ze by ma v zivote nenapadlo, ze je tolko srdieckovych deticiek, ale ani v tom najhorsom sne ☹

lusilia
29. júl 2010

Zienky a taka osobna otazka, neviem ci je to vobec vhodne sem pisat, ale davali ste aj nieco doktorom, ako vdaku ?

blue04
29. júl 2010

@katka6211 ahooj a vitaj medzi nami 😉
Aku ma tvoj syncek presne vadu?Moj ma Hlhs!

blue04
29. júl 2010

veru veru......veru sme sa rozrastli...to ma tesi,ved sme zacali len 4 baby 😀

smardik
29. júl 2010

@zuzickamm @katka6211 vítejte koukám že nás tu přibývá a přibývá ☹

matisekc
29. júl 2010

vitaj Katka,mame sa dobre, a vy ako?

misicka455
29. júl 2010

@lusilia v pohodě já se touhle otázkou taky zabejvala a docela hodně zda dát něco za operaci. Dostala jsem hodně rozpolčené rady jedna strana ne nedavej je to jejich zaměstnání stačí když poděkuješ, aby jsi někoho neurazila nebo tě třeba i neudal že podplacíš a pak tá druhá strana no jasně něco dej a když dám tak kolik co peníze nebo věc? Nakonec jsme to vyřešily tak , že prostě jsme fakt jen poděkovaly a nic nedávaly. U nás v nemocnici to spíš funguje tak , že koupíš něco pro oddělení nebo tak, takže až pojedeme na kontrolu chtěla bych koupit nějaké deky pro mimča těch tam byl nedostatek a nějaké omalovánky a pastelky pro ty větší 😉 Taky bych chtěla třeba poděkovat naší doktorce která se o nás už skoro rok stará a taky nevím jak koupit kytku , ale d kytkou do špitálu?

misicka455
29. júl 2010

Katka taky tě vítam, ale jen ze slušnosti raději bych tě v téhle témě neviděla vlastně nikoho ani sebe , chápete jak to myslím , že? 😀

smardik
29. júl 2010

@misicka455 souhlasím taky tu nechci nikoho vidět,taková diskuse by neměla vůbec být

k tomu dávat či nedávat taky nevím, náš dr. který na to přišel by si nic nezval to vím tak jsem to ani nezkoušela a jinak nevím, asi to udělám jak píše mic darovat něco oddělení

mis nevíš čeho je třeba v Motole nedostatek at ví co tak po čem se dívat? nějak poděkovat určitě budem chtít po operaci

misicka455
29. júl 2010

V Motole jsou rádi za všechno co zaměstná ty startší děti, takže jakýkoliv vystřihovánky, hry, barvičky , atd.....Taky tam docela chybí zavinovačky pro prtata. Ale ono tě něco určitě napadne jak tam budeš 😉

smardik
29. júl 2010

@misicka455 dík tak se kuknu třeba bude něco ve slevách 🙂, jo určitě mě něco napadne jak tam budu, stejně ti ještě pošlu IP at mi povíš co je třeba vzít sebou Honzíčkovi

smardik
29. júl 2010

zavinovačky chyběli i u nás v porodnici a ještě látkové plíny

misicka455
29. júl 2010

OK určitě se ptej co tě bude zajímat na vše odpovím
@smardik 😉

smardik
29. júl 2010

dík tak večer ted jdu vyvenčit ty svoje chlapy, všechny 3 🙂

lusilia
29. júl 2010

@misicka455 dakujem za odpoved...my sme praveze tiez nic nedavali a dost ma to mrzi, naozaj odviedli vybornu pracu, ci uz lekari, alebo sestricky. Zasa za peniaze nie som, to mi pride ako podplacanie a predpokladam, ze by to ani neprijali, ale nieco vecne, naozaj ako ty pises, co by tam potrebovali...

misicka455
29. júl 2010

NEbo když je nějaká sestřička přijmná tak klidně bonboška či něco podobného udělá radost, ale víc bych fakt nedávala 😉

blue04
29. júl 2010

jednoznacne som tiez proti uplacaniu...ale toto sme uz tu rozoberali 🙂

mirulienka
29. júl 2010

caute srdiecka moje 🙂 🙂 🙂 🙂

vitam vsetky nove srdieckove mamicky 🙂 🙂 🙂 a cakajucim detickam na operaciu zelam straaaaaaaaaaaasne vela stasticka a zdravicka 🙂

no popisali ste toho statocne, ale nemozem sa ku vsetkemu vyjadrovat, bo by sa vam to ani citat nechcelo 😀 😀 😀

ale neda sa mi pochvalit, ze terezka uz lozi!!!!!!!!!!!!!!!!!! som vas tu tak citala, ze srdieckove deticky su pomalsie, ale u mojej v porovnani so starsim je to presne naopak 🙂 ona je fakt neskutocne sikovna a bystra 🙂
boli sme v poradni a trocha som bola sklamana, ze sme este neporazili 7kg, ale pomaly sa k tomu blizime 😉 mame teraz divne obdobie, tery je nejaka podrazdenejsia - cakam, ci z toho bude nejaky zub alebo co...?!?!?! este nemame ziaden... 😎
boli sme v tatrach na turistike trocha, mala sa nosila v manduce, bolo uuuuuuzasne, ale pokazilo sa pocasie a aj mala chytila teploty a odvtedy je divna 😒 aj CRP mala 31, ale uz kleslo... tak fakt cakam.............. a tiez mi zacala cez den/pri vedomi odmietat mliecko a aj vodu... tak to do nej lejem len v noci pocas spanku 🙂 suyama, nedohodli sa tie nase deti????????
sa nas tu stretlo nejako vela s rovnakymi deturencami, tak sa tesim 🙂

mirulienka
29. júl 2010

dievcata, inak som sa dozvedela, ze terezka je jedina zo styroch minuly rok operovanych deti s jej diagnozou....
ja fakt neviem, co mozem este cakat ☹ na jednej strane sa velmi tesim, ze to prezila a na druhej sa ma zmocnuje strach, co bude.... 😢 ale snazim sa utesovat, ze najhorsie ma za sebou a fakt uz horsie nemoze byt 😔

lusilia
29. júl 2010

@mirulienka my sme asi to druhe z tych styroch...
A teda vam bolo dobre v tatrach, aj nam to odporucili pre maleho.

lusilia
29. júl 2010

@mirulienka este som to zle precitala, tak nie ste jediny...

mirulienka
29. júl 2010

som to napisala jak pako... 😀
alebo lepsie povedane, som to nedopisala........ som chcela napisat, ze jedina ziva...

@lusilia ono to je myslene na celkovu diagnozu taussig-bing, kedze ona nemala "len" dorv ale aj transpoziciu ciev

lusilia
30. júl 2010

@mirulienka aha mirulienka, vy mate aj presny nazov? teda...tak my zas mame ine k DORVu a este v porodnici hovorili, ze je dobre ze ma toho viac, lebo mozno keby mal len jedno, ak by to to srdiecko nezvladl, ze ono si to nejak same zariailo, aby fungovalo.

lusilia
30. júl 2010

ty kokso, pisem jak negramotna...no hadam ste to pochopili 😀

blue04
30. júl 2010

@lusilia jasneeeeeeeeeeeee pochopili 🙂

katka6211
30. júl 2010

Ahojte, tak citam, ze Tatry su dobre pre srdieckove deti? Tak to by bolo fajn, kedze tu byvame 😉
Blue04 Matus ma styri vady na srdiecku, a ich riesenie je jednokomorove srdce, tie vady ani presne neviem, ma DORV, plucnu stenozu(to ale bolo v jeho pripade dobre) a este dalsie dve. V podstate nam povedali, ze tak ako to ma, ze to este poriadne nevideli, on ich ma tak cudne spojene.....no co uz, mam jedinecne dieta 😀 😀 😀 😀
Ale inak je to riadne sidlo male 🙂 Uz ma aj tri zubky 🙂
Inak ako vam po opreaciach priberali drobcovia? Mne Matus teraz moc nepribera, asi mesiac si drzi rovnaku vahu, iba par gramov hore dole lieta.
Lusilia, ja som dala sestrickam nieco sladke pod zub, a nejake kavicky, ale to aj tak viac menej pre to, ze tam velmi pomohli aj mne, bola som dost na dne psychicky, malemu sa vtedy len stav zhorsoval, a sestricky boli ku mne strasne zlate, som im strasne vdacna za to, a ani modre z neba by nebolo dostatocne podakovanie, tak mi velmi pomohli 🙂 🙂 🙂
Matisek, aj my sa mame fajn, citam, ze mala sa ti tiez netoci na brusko? ani matus sa nechce, celkovo je nerad na brusku .

lusilia
30. júl 2010

@katka6211 tak ste na tom podobne ako my, maly ma tie DORV s plucnou stenozou a k tomu falota a robili mu plastiku chlopne, tiez neviem presne co tam vsetko ma, ale je toho hodne ... ono su uz tie ostatne chyby vlastne na kazdom tom srdiecku pridruzene, vsak preco len jedna, ked ich moze mat viac, no nie 😉
A veru, to mate super, ze byvate v tatrach, nam to vyslovene primar odporucil, my sme chceli ist k moru, ale on ze radsej tatry, tak nemusite nikam chodit 😀
A teda s priberanim u nas nastastie nikdy nebol problem, ani pred ani po, maly ma teraz 12kg, tak myslim, ze to je tak akurat a teda ked sa narodil mal 2100g