Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

absolona
25. okt 2011

@blue04 Ďakujem za privítanie 🙂

ewana73
25. okt 2011

@ziarcanka nemas za co,rado sa stalo,ved simik bol taky dobrucky 😉 .

ewana73
25. okt 2011

@absolona kolko rockov ma tvoja mala?

absolona
25. okt 2011

@ewana73 Karin má 2 roky a 8 mesiacov...na ductus ideme až teraz nakoľko sme 1,5 roka žili s tým, že ductus sa sám zatiahol...žiaľ dr. sa veľmi mýlila.Dali sme úplnou náhodou vyšetriť Karin u inej kardiologičky a tá nás
ihneď objednala do BA ☹

ewana73
25. okt 2011

@absolona pokial nema ine problemy,ductus (DAP) je jednorazova "zalezitost". zvycajne sa dieta jeden den prijme na hospitalizaciu,ak sa da ,este v ten den sa urobia potrebne vysetrenia rontgen hrudnika a eeg a echo sa zvycajne u malych deticiek robi za uspatia ,neviem ako tvoja mala znasa vysetrenia u lekara ale na echu musi byt uplne kludna,takze ju asi pred tym uspia.musis mat pred prijatim negativne vytery z nosa a hrdla. na druhy den sa urobi katetrizacia v celovej anesteze sa zavedie do tepny okluzor,ktory uzavrie ductus a ten casom zarastie.potom sa urobi kontroly rontgenovy snimok,eeg a echo,ci teliesko drzi a je v spravnej polohe a na treti den ak budete bez komplikacii vas pustia domov 😉 .

absolona
25. okt 2011

@ewana73 výtery máme zatiaľ negatívne,ale čo bude za 2 týždne ťažko povedať...nevieš mi povedať či sú nejako časovo ohraničené tie výtery?...že napr. výtery nesmú byť strašie ako 7 dní?....spomínam si, že ked som šla na predoperačné vyšetrenia so synom tak výsledky mohli mať max. 7 dní
Pýtam preto či by nebolo lepšie dať malej urobiť výtery ešte raz...nie sme totiž z BA tak aby sa nám nestalo, že nás vrátia domov zákroku kvôli výsledkom

ewana73
25. okt 2011

@absolona no nejako extra specialne to ohranicene nie je,takze si to musite ustriehnut,ze vyhybat sa pravdepobne infikovanym miestam a tak... nesmiete napriklad ochoriet tak,ze by mala napr.horucky alebo nejake vyrazky na tele,to by vas urcite vratili.v nemocnici sa uz dalsie vytery nerobia len tesne pred zakrokom ju pozrie este lekar ci nejavi znamky choroby alebo ine alergicke reakcie...

blue04
25. okt 2011

@misicka455 gratulujem a nech vam vsetko dobre dopadne....tesiiime sa 😉

sasulec
25. okt 2011

@absolona ahoj,my sme boli na katetrizaciu,je to zhruba hodinkovy zakrok.Dievcatko,kt. bolo s nami na izbe malo 6 rokov malo ductus. Na druhy den po zakroku idete domkov..😉 Ak bude vsetko ok,ale verime,ze bude 😉
Nas v nedelu zobrali na prijem,dalsi zoperovali a dalsi fuuuuu domkov,tak nech vam to tiez tak dopadne.. 😉
Sestricky su fakt fajn,pomahaju a vysvetluju.Pozdravte ich od nas Od Sasky Jergusovej s maminou.. 😉

sasulec
25. okt 2011

@blue04 ako sa citis a ako Jackinko? Ste zdravucki?Saska posiela cmuk..;- 😲

absolona
26. okt 2011

@sasulec Ahoj, ďakujem za povzbudenie a sestričky určite od Vás pozdravíme 🙂

casperko07
27. okt 2011

ahojte chcela som sa opytat ci niektora z vas dava detom martankov?ak ano pomaha to proti tomu aby boli casto chore .neviem ci to mam kupit a davat to Lukimu?dakujem za porodenie

matisekc
27. okt 2011

@casperko07 martankovia su az od 3 rokov, ja ich davam malemu odkedy chodi do skolky ale neviem ci to pomaha, minuly rok bol chory dost, ale zacal chodit do skolky a s tym prisli choroby, tento rok zatial chory nebol

vlasticka185
27. okt 2011

@casperko07 martankov urcite nie,radsej obycajny celaskon!v lekarni mi kamoska vravela,ze ich zlozenie nieje az take vhodne pre deti,ze najlepsi je obycajny c vitamin,ale taky tabletkovy,lebo sumivy nieje taky ucinny 🙂

casperko07
27. okt 2011

@vlasticka185
@matisekc dakujem za info.........tak potom skusim asi ten vitamin c .sice nieje velmi casto chory jedine ked zacne soplit ale inac nic tak neviem ....ale aj tak dakujem este pouvazujem ........

casperko07
27. okt 2011

inac vcera nam dosla trampolina co som malemu dala objednat na stranke zelajsi.sk...je to super stranka mozte svojim detickam zazelat nejaky darcek ........som strasne stastna ze bude mat trampolinuuu..... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

ziarcanka
27. okt 2011

@casperko07 potom pridaj foto 🙂

vlasticka185
27. okt 2011

@casperko07 supeeer,tesim sa s vami, 🙂 😀 🙂 inac Vdaka za spoluzdielanie stranky,tiez som tam napisala nas sen 😀 ,co sa tyka tych vitaminov,iba c vitamin je asi malo,preto ti radsej odporucam poradit sa s lekarnickou ,ale martankov mu nedavaj,je tam kopa zloziek,ktore niesu prave najvhodnejsie pre deti,aromy,farbiva,...aspon tak mi vravela kamoska,ja som ich kupovala kedysi starsiemu,ale teraz radsej obycny celaskon a beresove kvapky 🙂 ,no a Samko berie ten rybomunyl na imunitu,takze jemu ovocie z nasej zahradky 😀

casperko07
27. okt 2011

@ziarcanka jasne neboj dammmmmmm.............. 🙂
@vlasticka185 okej aj tak dakujem za poradenie ........asi sa na to vykaslem a bude papat ovocie a to bude lepsie ako tabletky pchat do neho..... 🙂 🙂 🙂 ..............neni zacooooo..........a co uz splnili co si si zelala?

vlasticka185
28. okt 2011

@casperko07 no popravde iba vcera som tam napisala,ako si dala tip, 😉 doteraz som o tej stranke nevedela ani nepocula,takze uvidime,co z nasho zelania bude, 😀 ,a vlastne ako si nasla tuto stranku zelani?velmi sa to podoba na modre z neba,s tym rozdielom,ze tu je to sustredene iba pre chore deticky,..VDAKA ti,a ked bude nieco nove ohladom nasho sna,urcite dam vediet
no a trampolina je uz odskusana? 🙂 velmi sa teim ze aj takymto sposobom sa mysli na chorucke deticky,ktore to fakt nemaju take lahke a hoci kazda by sme im dali aj modre z neba,ale niekedy to je dost narocne ☹

casperko07
28. okt 2011

@vlasticka185 no trampolina je uz poskladana a odskusana.super aj ja som si na nej poskakala kedze je do 150 kil...no a nemas zaco .......tak od jednej kamosky teraz ked som bola v kardiu tak mi vravela ze je taka stranka a ze ona ties svojmu malemu vysnivala trampolinu tak som napisala aj ja a uz ju mame .........takze by to malo byt cim skor .tak sa potom ozvi ze ci ti to uz dosla a ze co si mu vysnivala?no ja som rada ze je taka stranka.no to mas prvadu ze nasim detom by sme dali aj modre z neba ale je to dost narocne a drahe takze som velmi rada za tuto stranku .................ja som rada ze mozem takto dalsim mamickam trosku pomoct ako svojim detickam vycarit usmev...xixixix

mrskalianka
28. okt 2011

@casperko07 zaujímavá stránka. Ja malému zaťial nebudem písať želanie, zaťial je malinký a všetko čo potrebuje mu dokážeme dať. Možno keď bude väčší bude po niečom túžiť. Jediné čo som si pozrela... Detičky, ktoré svoj boj s chorobami prehrali. Všetko sú tam onkologický pacienti, ale jeden aj srdiečkový. Vraj mal tri náročné operácie /predpokladám, že jednokomorové srdiečko/, mal sa velmi dobre a z ničoho nič vo svojich 4 rôčkoch zomrel. Ja som zas preplakala celý večer, tuším aj noc, ja sa už niekedy neviem z tohto všetkého vymotať. Rozmýšlam, že zruším celkom internet. Moje malinké zlatíčka, čím si to zaslúžili ☹.

casperko07
28. okt 2011

@mrskalianka no je to super stranka ............no ja som malemu vysnivala tu trampolinu a este taku plastovu smykalku tak na nej sa smyka a aqj na trampoline uz bol .takze ja som strasne rada ze som mu aspon tak mohla urobit radost........strasne sa tesil ked ju uvidel............no su tam rozne detiicky ale vecsinou onkologicke alebo tak ................no to je osud tak to mala byt mi s tym nic nespravime ☹ to je twen problem ze sa s tym musime iba vyrovnat .......no niekedy aj ja mam vsetkeho dost hlavne ked som si citala forum zemrelo mi dite kolko je tam takych co im zomrelo dieta a chodi tam aj moja kamoska co je zomrelo mala mala asi 2 roky .doteraz mi starsne chyba volala sa sofinka......

andrea3772
28. okt 2011

@mrskalianka Keď som na internete začala hľadať informácie o našej diagóze,myslela som,že umriem.Teraz si už dávam pozor na to čo otvorím.Asi to tak musí byť na tomto svete,že aj detičky odchádzajú.A my sa s tým musíme už len nejako vyrovnať.Keď sme boli v kardiocentre a videla som tie malinké bábätká išlo mi srdce vytrhnúť.Pre malinkého Peťka som si išla oči vyplakať,stále na neho myslím.Bola som na dne ale teraz verím,že keď budem stará babička môj Tom za mnou príde so svojimi detičkami a ja im upečiem orieškové koláčiky 🙂 A v toto musíme veriť všetky 🙂

andrea3772
28. okt 2011

@casperko07 Ja mám okrem céčka veľmi dobré skúsenosti s hlivou.

katka6211
29. okt 2011

mrskalianka aj ja som si pozerala tie deticky, co boj prehrali, nasla som aj toho srdieckoveho chlapceka...je to strasne, ale to je zivot, tak to funguje, nikto si to nezasluzi, ani deticky ani dospely ale predsa je to tak. Ale prave z takychto veci si ja vela beriem, pretoze si dokazem vazit kazdy jeden den s mojim zlatickom. Co pride, to uvidime, ale verim tomu, ze kazdy dostane tolko, kolko vladze uniest...aj my aj nase deticky.
casperko07 aj ja poznam maminu, kt. zomrel chlapcek v DKC, pamtam si nanho ako keby to bolo vcera, co sme sa videli a co sa usmieval......ale uz je anjelik 😢 spomeniem si na neho skoro kazdy den, lebo mi v niecom pripomina mojho matusa, ale verim, ze mu je dobre.....
andrea3772 pises presne to, co som prezivala a prezivam aj ja, a ja takisto rozmyslam nad tym, ze raz pride domov matus so svojou rodinkou a ja budem naozaj ten najstastnejsi clovek na zemi 😀

misicka455
29. okt 2011

Ahojky,

vitám zde nováčky.

Mám dojem, že jste se tu bavily o výtěrech tak nám bylo řečeneni, že nesmí bejt starší než sedm dní tak pozoro na to 😉

misicka455
29. okt 2011

Jinak u nás s e soplíkujem malá je nachlazená snad to zůstane jen u rýmy. V uterý jdeme s bříškem na nějaké vyšetření tak nám držte palečky ať je vše v pořádku 😉

misicka455
29. okt 2011

@casperko07 jé trapolínu jsem taky pro Veru chtěl a, ale bohužel ní každému dítěti se špatným srdíčkem může bejt povolena a my ju máme zakázanou 😒

misicka455
29. okt 2011

U nás je super na imunitu jemenuje se to socilo.... je to homeopatikum 😉