Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

ewana73
9. mar 2012

@vlasticka185 no len to ubytovanie je tak straaasne drahe...my sme sice bili este za celkom rozumnu cenu ale tak kocky co pisu vo forach,ze rodinne hotely a odporucaju napr. Permon,Slovan, preboha vsak tam ubytovanie na jednu dosp.osobu na jednu noc stoji okolo 40-50 eur ,vsak to mozem ist rovno k moru. no ale maly sa tak vyblaznil v snehu lebo tam bollo vsade 40-50 cm snehu a hlavne krasny mäkkucky prijemny,nie taky spinavy sidlizkovy..

casperko07
9. mar 2012

@katka6211 jasne neni problem len neviem ako ta spoznam ja uz mam sklerozu a nepametam si ludi

@ziarcanka
@matisekc
@mrskalianka
@vlasticka185 dakujem vam vsetkym ze mam tak drzite prsteky.........no balit kufre zacnem az v den odchodu aby sa nic nepokazilo

andrea3772
9. mar 2012

@ziarcanka Ďakujeme,si zlatá 🙂

katka6211
9. mar 2012

casperko07 ja ta najdem 🙂 a tesim sa, ze uvidim tvojho maleho hrdinu 😉

katka6211
9. mar 2012

ewana73 ,vlasticka185 v tatrach je lepsie ist do sukromia ako na hotel, lebo tie hotely maju ku sluzbam prilis prehnane ceny. a uplne najlepsie je nie ist napr. priamo na strbske pleso, ale radsej niekde blizko za rozumne ceny, a autom je to raz dva napr. aj od nas 😎 😎 😎

ewana73
9. mar 2012

@katka6211 ano na jednej strane mas pravdu lebo vela krat sme uz boli aj tak ale tak napr.my sme boli v hoteli Hutnik aj so stravou v cene pobytu a mozem povedat,ze teda bola polpenzia ale skutocne vyborna,teda ranajky a vecera ziadna starost a myslim,ze sa pekne napapal aj krpec na to vsetko ake my mame a to mame riadne problemy s jedenim a na druhej strane tam bol k dispozicii v cene tiez bazen ,velka telocvicna,detsky kutik sici mizerny ale predsa,za poplatok masaze avecer ked sme si trochu zasli na kavu do "baru" tak maly mal kde behat a chodit po celom hotely sa aspon vyblazil 😀 a toto sa na sukromi neda 😉

vlasticka185
9. mar 2012

@katka6211 ponukas aj ty ubytovanie? 😎 ,alebo vies niekoho odporucit?

ewana73
9. mar 2012

@katka6211
@vlasticka185 my sme mali napr. na noc na osobu 31 eur komlet s tym vsetkym co som pisala a teda strava bola naozaj bohata a chutna a maly bol uplne zdarma na pristelke.no vytknut mozem vsak prave tu postel lebo pristelka bola riesena roztahovacou postelov a tie matrace boli tak tenulinke,ze neviem ci by som vydrzala viac ako dve noci s malym spat na takejto posteli .. 😖

vlasticka185
9. mar 2012

@ewana73 uplne s tebou suhlasim, 😉 ,ale zase zalezi na tom,ako sme kto narocny,...moj manzel,ten si chce dovolenku vychutnat stylovo,v hotely,so svedskymi stolmy,s bazenom,.... 😎

ewana73
9. mar 2012

@vlasticka185 no ved prave,vecne sa doma len stresujem co varit pre nas,co pre maleho... a tam nebol ziadny problem napr.na ranajky zo 4-5 druhov peciva, 2-3 druhy sunky,salamky, pecena klobasa, parky, prazenica,.... pre deti,jogurt,maslo,dzemiky, cornflaky , ovocie na pitie,kava zo 4 druhy,dzusiky capovane,mineralka,kakao,mlieko.... a kto kolko coho chcel,ziadne obmädzenie a na veceru predjedlo,polievka,hlavne jedlo myslim,ze 5 druhov na vyber riadne s prilohou, k tomu salatiky ci uz zeleninove alebo kompotiky..., a nakoniec zakusok 4 druhy kolacikov.... a varili skutocne chutne..

vlasticka185
9. mar 2012

@ewana73 prave koli tej cene som aj ja rozmyslala ist radsej pri more,...ved do leta este daleko,uvidime ako to bude aj s manzelom,kedy ho uvolnia z prace a podla toho sa budeme rozhodovat 😎 ,more alebo tatry,pretoze cenovo aj sluzbami to fakt vychadza rovnako

katka6211
9. mar 2012

ewana73, vlasticka185 my ubytko nemame 😀 ale v podstate vsade dookola ubytovavaju v sukromy. ja som to nemyslela tak,ze varit a pod. 😉 my chodime v lete vzdy do sukromia, a jest chodime do restik alebo si objednavame jedlo rovno tam 😀 ale je to hlavne o tom, co komu vyhovuje 🙂 my napriklad hotely nemusime, aj ked teraz, ked uz mame krpca to musime zvazit 🙂 a vlasticka tyzdenna dovolenka v tatrach na hoteli ta fakt vyjde skoro rovnako ako dovca pri mori 😒 vsetky hoteli maju vacsinou ludia od BA a podla toho si nastavuju ceny, tam kde to spravuju nasi, tak to na cenach vidno 🙂
ewana73 ten hotel je v lomnici? tam to uz tak nepoznam, ja byvam blizko pri strbskom a smokovcoch 🙂 lomnicu poznam fakt len uplne orientacne, ale je tam krajsie ako na plese 😎

ewana73
10. mar 2012

@katka6211 no je to 2km za tat.lomnicou ,v podstate su to uz tatranske matliare hned zo zaciatku autom 5min.do lomnice ale je tam aj turisticky chodnik,po ktorom sa da ist takze aj peso aj ked viacmenej ked su deti tak skor asi v lete peso.a zas napr. v lete sme boli na tyzden v sukromi,ale na sirave a mali sme jednu zariadenu chatku sporak,linka komplet zariadena,2 spalne,WC,sprcha, pred chatkou super travnik,teraska kde mal maly napusteny bazenik s veeeeelkym dazdnikom, lehatka na opalovanie a pri chatke minizahradka s ohniskom na opekanie.cize vsetko sami pre seba,len to bol drobec mensi...a teraz v zime sme boli v takomto hoteli prvy krat a moem povedat,ze bolo super. 🙂
@vlasticka185 vsak to,ze cenovo asi rovnako ale more je predsa len more a do tatier mozem ist kedykolvek my to z kosic nemame az tak daleko.. 😉

katka6211
10. mar 2012

ewana73 my sme predtym, kym sme nemali matusa, chodili vzdy stanovat na Teply Vrch 🙂)) mna ta stanovacka neskutocne bavila 😀 😀 😀 ale napriklad do Stiavnice sme chodili tiez uz skor, ale uz sme tam boli v lete aj s drobcom, a teraz, ak nebudeme v nemocke, tak tam pojdeme zas, ja to tam uplne zboznujem, citim sa tam, ako by to bolo miesto na zemi urobene pre mna 😎 😎 😎 ale za odmenu po operacii si chceme spravit dovcu k moru, aby sme sa mali s matusom v tej blave na co tesit 😀
inak na siravu sme tiez sem tam zasli v lete, ale tiez len do stanu 🙂 ale mne sa tam nepaci to, ze samotna sirava nie je moc pre kupanie deti, boli sme tam sice uz dost davno, ale bola strasne spinava voda 😠

casperko07
10. mar 2012

@katka6211 okej sme na 6 izbe.tesime sa

mrskalianka
10. mar 2012

Jéééé baby čo to tu čítam 🙂. Bežné starosti radosti s dovolenkami 🙂)))). My ideme do Tatier budúci víkend, teším teším moc.

ewana73
11. mar 2012

@mrskalianka a kam do tatier idete ?tak to si urcite kraaaasne uzijete 🙂
@katka6211 matuskovi more urcite len prospeje .a inak dovolenka na slovensku ma este jednu vyhodu,ze keby nieco,mozem sa hocikedy vratit domov lebo tak ako si pisala o tej sirave,tak presne to,ze spinava voda a ten jeden bazen,co tam je tak voda v nom nie je ohrievana a strasne studena,tak sa aj stalo,ze mm ho tam vzal (isli sa len pozriet 😒 .... ) no a na druhy den samozrejme ochorel ... tak sme museli zbalit kufre a domov ...

@casperko07 dufam,ze sa vam uz tak polepsilo,ze idete skoro domkov ..

matisekc
12. mar 2012

ahojte tak mame za sebou kontrolu, dopadla super, Ema si trochu povyvadzala, najma tie sestricky na EKG su jej nesympaticke, teda predpokladam podla toho nareku, potom sme vybehli hore za Katkou a Matuskom ten akurat cakal na uspanie tak chvilu pobehali, my sme s Katkou pokecali a isli sme domov
@ewana73 hotel Hutnik je super, tiez som bola spokojna aj ked vtedy som este nemala deti, my teraz uz len na sukromie a ja zase na dovolenke nevyvaram, len take rychlovky a to sa da, my sa snazime stihnut za leto aj more aj tatry, to je idealne, aj si polenosime na slnku aj podnikneme nejake tie tury 😀

ewana73
13. mar 2012

@matisekc no u nas sa nedaju rychlovky lebo maly ma dost problemy s jedenim.. a ked ideme do sukromia,tak vzdy musim nabalit pre maleho stravu alebo tam musi byt samozrejme aspon mala kuchynka,takze zas je to len o vareni a strate casu ,ktory by sa dal vyuzit inak. no to je super ked mate za leto aj more aj tatry,asi mate veeeeela penazi 😀 😀 😀 lebo tatry su asi taka draha zalezitost ako more ... 😝

andrea3772
13. mar 2012

@casperko07 Ahoj,ako sa vám darí?Vraj má v piatok prísť jar,nech ju už privítate doma 🙂

andrea3772
13. mar 2012

@nada1326 Už ste boli na kardiu?Dúfam,ža ste v poriadku,že to dopadlo dobre.

vlasticka185
13. mar 2012

ahojte kocky,dnes nam volali ohladom toho ct,takze ak budeme mat vytery ok,20 ideme na prijem 😒
neviem co sa so Samkom deje,ale zda sa mi moc slaby,vcera aspon 5x spadol a je strasne nervozny,hned zbledne a okolo ociek ma cervene,ked sa zlosti,...

ziarcanka
13. mar 2012

@vlasticka185 Ahojte, budeme na vás myslieť. My ideme 20 všetci k zubárovi na preventívku - samozrejme okrem Šimonka 😀 - neviem, čo by mu kontrolovala na tých jeho dvoch polovičných zuboch 😀 😀 😀
Nejde na Samka jarná únava? Skús pridať nejaké vitamínky.

mrskalianka
13. mar 2012

@vlasticka185 Samkovi držíme palce. Aj Dávidko je teraz taký omrnčaný, možno aj počasie. Energia mu ale nechýba, niekedy tak vyvádzajú 🙂. Verím, že Samko bude o.k a je to naozaj iba týmto hnusným počasím, aj mne dáva zabrať, hlava ma bolí každý deň.

@ewana73 Chodím do Štrba, naši tam majú chatu. Na Štrbské Pleso je to autom kúsok a sme na súkromí. Naozaj si tam oddýchnem a deti sú tam velmi šťastné. Variť moc nevaríme, malému nachystám z domu a my sa prestravujeme v reštikách, alebo si objednáme rovno na chatu, alebo len tak 🙂. Teraz ideme ešte za snehom, lebo tento rok sme si ho tu v Bratislave moc neužili 🙂

mrskalianka
13. mar 2012

@urba8 Ahoj, ako sa máte a čo malinká? Už Ti dali vedieť čo s Vami chystajú? Držte sa

matisekc
13. mar 2012

@ewana73 peniazkov vela nie je ale da sa, preto ideme na sukromie a nie do hotela a do tatier len tak na 4 dni
@vlasticka185 budeme na vas mysliet nech vam vsetko dobre dopadne

vlasticka185
13. mar 2012

@matisekc
@mrskalianka
@ziarcanka DAKUJEME VAM 😉 uz len dufam,ze sa tam toho 20 dostaneme,starsi syn je nejaky soplavy,ale teraz neviem,ze ci to ma alegiu,alebo nanho nieco lezie ☹ Samko je v pohode okrem tej unavy a narazenej pery,ktoru si vcera pri pade trosku rozbil ci prihryzol 😒

casperko07
13. mar 2012

@ewana73
@andrea3772 ahojte tak uz mozem povedat SME DOMA konecne dnes sme dosli tak som strasne rada .......

matisekc
13. mar 2012

@casperko07 super, tesim sa s vami

urba8
13. mar 2012

Čítam čítam o dovolenkách a tak si tiež predstavujem, ale asi to nechám až po operácii. Ja som sa donedávna bála chodiť 20 km na návštevu a každé cestovanie doktorovi bol pre mňa jeden veľký stres. Držala som ju len doma a na vychádzkach, ale postupne sa osmeľujem viacej a viacej 🙂
A na dovolenkách som zásadne proti vyváraniu (ak teda deti už jedia všetko 🙂 ) stačí mi to po celý rok.
Užite si aj za mňa ak niekomu sadne pivečko, táborák a skvelá debata pri sviečkach - na horách. 😀
@vlasticka185 jáááj držím Vám palce, nech to máte čo najskôr za sebou a bez negatívnych zážitkov 😉
@mrskalianka som na tom ako ziarcanka ideme čakať a čakať. Napísali, že až do 1 roka života (ale to hovorili samy, že až tak dlho to nebude) a vtedy až dajú na 100% vedieť, či jednokomorové alebo komlexnou operáciou na dvojkomorové.
Chata pri Tatrách tak to úprimne závidím 🙂 Si tak predstavujem, že na starobu by sme sa takto možno niekam odtafárili, ak to teda bude možné.
@casperko07 gratulujem a som rada, že ste to po toľkom čase konečne dokázali.