Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

mrskalianka
12. okt 2013

@lenkagol Keď sa snažíme liečiť po svojom tak Stoptusin na suchý kašel, keď troška povolí tak Solmucol plus Fenistil kvapky. Do nošteka striekame morskú sol, ale ak sa už naozaj zle dýcha tak aj kvapky.

matisekc
12. okt 2013

@katka6211
@lenkagol
@mrskalianka no tiez som rozmyslala nad touto moznostou ze zacat aaz v zime, len tym ze chodim na 4 hodky do prace tak nemam kdeEmku nechavat kedze nam babka v lete zomrela, ale ked sa nebude dat tak to budem musiet riesit takto, no a co sa tyka trifedu ani nam ho doktor nedava a dokonca aj imunologicka to priam zakazala, my sme tiez brali teraz sinupret a do nosteka pamycon, ja ziadne ine kvapky do nosa ani nedavam a my vzdy zaciname infalovanim bud vincntky alebo ak je to take vaznejsie tak ambrobene ale nie sirup ale roztok, aj ked teraz je to uz boj, lebo Ema nechce pri tom stroji 20 minut sediet, inak co s atyka srdiecka tak kontrola dopadla dobre, vsetko tak ako je je dobre a saturky sme mali 98%, len ten boj s Emou ona ani nie ze by plakala ale skor tak knuci a musim ju drzat, co zase velmi pri EKG nechcu tak mame zase v sprave placliva, nepokojna...
nad tym colostrom som aj ja vazne rozmyslala, aj tu ho par ludi co poznam dost chvali tak to na buduci tyzden na kontrole u imunologicky chcem s nou prebrat a ak by ho odporucila tak jej ho kupim

katka6211
12. okt 2013

Baby, pozerala som ten pribalovy letak, tak nam dava davkovanie ako na 6 mesiacov. Tak asi preto nam ho v pohode dava.

@matisekc a emka nema nejaku sirup na imunitu? Nam detska spominala, ze ak bude casto chory, tak mu nieco da. Inak mate krasne saturky 🙂 matus ma do 90, ale vraj je to az az u neho 🙂

lenkagol
12. okt 2013

@matisekc SUPER ZE KONTROLA DOPADLA DOBRE 😉 , marko tiez bol naposledy placlivy, ale tiez lezi, nebojuje , ale place, ani nie pri EKG ale pri samotnom vysetreni..naposledy nam Minarikova napisala ze nespolupracuje(neviem ako ma 1,5rocne dieta spolupracovat, potom ze je rozmaznany, a ze ho v tom podporujem, ale uz sme ju zmenili, dufam ze nova pani doktorka bude mat lepsi pristup a viac empatie🙂..a musim sa pochvalit, marko mal teraz na tejto kontrole saturky 100% 🙂

lenkagol
12. okt 2013

@katka6211 su aj fenistil kvapky, antihistaminika, ked je dietatko zahlienene alebo kasle sa davaju ...

matisekc
13. okt 2013

@katka6211 nema, mala iba dva roky a bolo super a tuto jar uz nic nedostala a od jari sa trapime, len v lete bolo super, preto to chcem riesit s alergologickou nech nam nieco zase da, aj Kollarova jej napisala v sprave ze odporuca opat nasadit tak uvidime co na to povie
no saturky super, aj nam v aprili bolo povedane ze ak to pojde takto dalej tak mozno bude druha operacia az v puberte, ze uz mali taky pripad s touto Dg. tak dufam ze to bude aj nas pripad

katka6211
13. okt 2013

@matisekc to by bolo velmi dobre, keby dalsia operacia bola az potom. A verim tomu, ze aj bude, ked sa jej takto dobre dari 🙂 ja som velmi zvedava uz na december, lebo tato kardio tu, co mame, to je ako keby nic. Tak vzdy len cakat na dkc.

lenkagol
13. okt 2013

@matisekc ja s nicim inym ani neratam 🙂,ze skor ako do puberty nie..ked operovali marka, bolo tam 16 rocne dievca na druhej operacii....skor nebola..a mam 19 rocnu kamosku ktoru operovali v 18tich..tak dufam ze aj my tak budeme...Mata a emka ma aku nedomykavost? myslim hodnotu..

matisekc
13. okt 2013

@lenkagol tu su hodnoty zo spravy: mala TI s grad. 17mmHg bez MI
na IVS bez rezid. skratu, sine RVOTO, LVOTO
na AP grad. 21mmHg, PI 3st
Rv mierne dilat./ +43%/s plochym pohybom IVS
Ao obluk s lam. tokom
no zase ked sme tam boli mi tak musela byt opat operovana jedna 3 rocna, ale uz ani neviem pre aky problem, no to nam nikto nikdy nepovie na 100% vzdy je individaulne
@katka6211 ja viem ze Kollarova v dkc je ok, ale zase nam viac vysvetli tato nasa rajonna

casperko07
13. okt 2013

ahojte dievcence dlho som tu nebola ako sa vsetky mate?
@mrskalianka ako sa mate vy?
cchela sovam len povedat ze Lukinko bude mat surodenca.........

jaruska12345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katka6211
13. okt 2013

@matisekc nasa rajonna si vzdy pri nas mrmle, ze ako to srdce vobec funguje a podobne kraviny...cize o to isto vela nevie...proste je tu jedina , cize nemam ani kam inam ist. Tak aspon kolarova nam normalne povie, ze co a ako, ci je to o.k., ci je to lepsie alebo co sa v to srdiecku deje. Je super, ze mate dobru rajonnu, tisko zavidim 🙂

ziarcanka
13. okt 2013

@casperko07 Gratulujeme a z celého srdiečka želáme všetko najlepšie 🙂 🙂 🙂

casperko07
13. okt 2013

@ziarcanka dakujem velmi pekne......... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

mrskalianka
14. okt 2013

@casperko07 gratulujeme k malému zázraku v brušku 🙂, želáme vela vela zdravíčka pre celú rodinu. My sa máme dobre, katetrizácia nám už prebehla, tento týždeň by nám mali volať z DKC či Dadkovi urobia fontan tento rok alebo až budúcu. Lukáško sa má dobre? Myslím, že mu ten fontan pomohol k ešte lepšiemu životu, alebo je stále na takej istej úrobni ako pri glene?

casperko07
15. okt 2013

@mrskalianka ma sa dobre .........noneviem stale je nevladzze tak a mava modre prsteky al myslimsize mu to pomolo urcite ano .mi ideme nakontrolu do dkc 6.decembra tak drzim prsteky aby vsetko dopadlo dobre.a dakujemmmmmmmmmmmm

cenculinka
17. okt 2013

Ahojte kocky,dlho som.tu nebola ☹ fuuu ako ten cas leti. Baby, 21.10.mame kontrolu ambulantnu v DKC. Felix ako naschval.od utorka 15.10.je na atb,kasle jak tuberak. Ale dnes v noci mu priserne vyletela teplota, 39 po odpocitani ☹ uff myslite ze mozme v pondelok na tu kontrolu? Nerada by som.ju prekladala. Nemate s tym niektora skusenost,ze bolo dieta prave chore? Ta teplota je pravdepodobne zo zubov, len ak ma na mna niekto zas vrieskat ako to maju v BA vo zvyku,tak tam radsej nejdem a nech nam daju iny termin,ci? Jooj zufala som z toho ☹ nenavidim tie kontroly,vzdy strasne dufam ze si nas tam.nenechaju,zatial sa nam podatilo.len raz ist hned aj domov ☹ tak neviem ci tam zajtra mam volat a vysvetlovat 300krat ze co je vo veci alebo sa v pondelok dovalit a dufat ze nas nevyhodia ☹

katka6211
18. okt 2013

@cenculinka ahoj, skus tam zavolat, nech oni rozhodnu, da sa s nimi dohodnut. Lebo ak je felix fakt chory, nebolo by fer voci ostatnym deckam ho tam brat aj tak.

mata128
18. okt 2013

@cenculinka aj ja som volala,ked bol nas Alex v termine kontroly chory a prelozili nas ...

lenkagol
18. okt 2013

@cenculinka ahojky, tiez by som volala, ak je chory tak aj celkove hodnoty vysetrenia by to skreslilo , hlavne ked kasle.....a pocula som ze zo zubkov vraj taka vysoka teplota nebyva..drzte sa a skore uzdravenie prajem 🙂

matisekc
23. okt 2013

ahojte, tak my sme boli vcera na alergologii, Kubkovi uz nevysla alergia na nic, ale Emke preistotu zase ano- si to vymenili, tak sme odisli zase s novymi liekmi a na imunitu sme dostali rybomunil(som rada ked sme ho brali tak pomohol) skolku na 4 hodky nam dokina odobrila, ale povedala ze na jar ak by mala zase take problemy ako tento rok bude musiet na dva mesiace mimo kolektiv, tak uvidime

katka6211
30. okt 2013

@matisekc ahoj, no ved uvidis, ako zareaguje na tie lieky na imunitu. My mame matusa choreho, tak chcem pytat dr. tiez nieco na imunitu, ale do konca roka ho tam asi nedam, lebo v polke decembra mame kontrolu, a teraz kym bude uplne fit budu prve dva novembrove tyzdne preco. Ale som nahnevana na skolku, lebo tam zoberu aj zjavne chore dieta a potom to tak dopadne, presne viem, od koho ochorel:( a pritom sa na rodicku riesilo, ze chore deti nepreberu rano od rodica. Tak ani neviem, ako to vymyslim dalej.

ziarcanka
31. okt 2013

Ahojte dievčence. Koľko vám trvalo, kým začali zaberať liečiky na imunitu? Od utorka máme isoprinosine a dnes zas sopeľ-kašel. Viem, že ešte nemôžem čakať efekt, len by som chcela vedieť, kedy by mohlo nastať zlepšenie.

matisekc
1. nov 2013

@ziarcanka isoprinosin nam zabral vzdy do troch dni, az na poslednykrat, ale to som potom po mesiaci zistila ze sme mali malu davku, ona uz na svoju vahu musi mat 3krat pol tabletky
@katka6211 chore deti v skolke su u nas uplne normalna vec, mi alergologicka hovori, ak budu v triede tri chore deti tak ju tam uz nedavajte a ja som jej na to povedala ze to ju mozem hned odhlasit, lebo u nas je vzdy viac kaslajucich a kychajucich deti, tak na mna vyvalila oci ze ci to myslim vazne, ja som to tiez riesila ale ked som sama tak na to vobec nereagovali, som riadne z toho vytocena, lebo preco by mala Ema trpiet bud chorobami alebo tym ze tam nebude moct chodit(a to sa jej tam strasne paci a chodi tam rada) len preto ze ma nejake to zdravotne znevyhodnenie, no ale sama s tym nepohnem a nikto sa ku mne neprida z rodicov a najviac ma vytaca ze poovica s tych mamiciek co tam taketo chore deti dava je doma

katka6211
1. nov 2013

@matisekc u nas to riesili na rodicku, ale to sme tam boli zrovna tie poriadne, co chore dieta do skolky nedame. Riaditelka slubovala, ze chore deti nebude preberat, ale robi to. Ale ma byt lampionovy sprievod, tak chcem s matusom ist a toto s nou poriesit. Inak ho asi odhlasim, lebo na jednej strane chce po mne skolne v plnej vyske a na druhej tam ma chore deti. Ato chore dievcatko som videla, ako drhne a bolo tam. Ja som s toho celeho sklamana, lebo tento pristup ma sklamal. Ale inak mi vzdy riaditelka vysla v ustrety. Neviem teraz ci ho odhlasit alebo co mame robit.

matisekc
2. nov 2013

@katka6211 my platime len polvicny poplatok za skolku, ale musime ho zaplatit aj keby tam bola len jeden den, je to strasne ze sa to neberie vazne, mooja mama hovorila ze ked sme boli my mali tak stacilo zakaslat v satni a uz sme do skolky neboli prijati a bolo ovela menej chorych deti lebo sa to v tej triede stale netocilo, inak nechapem ani tie mamy co tam chore deti davaju

katka6211
2. nov 2013

@matisekc mamu toho jedneho dievcatka radsej ani nekomentujem...je to smutne. Aspon, ze matusovi zaberaju antibiotika hne po prvej davke 🙂 dnes uz ani neviem, ze mu nieco bolo🙂

mrskalianka
4. nov 2013

@katka6211 Katka toto je asi v každej škôlke.... Inak nechápem ako to ten rodič môže urobiť. Viem keď je Lianka chorá tak si rada poležká a len tak oddychuje, nedalo by mi to dať ju do škôlky. Tiež na každom rodičku riešia ako neprevezmú choré dieťa, ako rodičia ráno dieťa nadopujú liekmi a na obed keď liečiky nezaberajú tak majú teploty a kašle.... Ja na Tvojom mieste by som Matúška už do škôlky nedávala, uvidíš v januári už bude po chorobách. Lianka keď začala škôlkovať tak bola týždeň v škôlke a 2 týždne doma. Táto jeseň je úplne najhoršia. Dávidka dám tiež až od januára, vtedy už nie je tolko chorôb.
Katka chcela som sa opýtať. Keď ste čakali na fontan, volali Ti z DKC alebo si sa musela ohlásiť sama? My už máme tri týždne po katetrizácii, doktorka slúbila, že zavolá, ale nič.... Už boli 3 indikačné /každý pondelok/ myslím, že Dávidka ešte ani neriešili. Asi tam zajtra zavolám. Slúbila mi, že mi dá vedieť či operáciu môžme čakať tento rok alebo až budúci.

casperko07
4. nov 2013

ahojte na kontrolu do DKC ideme 6.decembra.....tak dufam ze to tentoraz vide lebo sme tam mali ist v septembri ale bol chory tak snad to uz vinde aby sme to uz mali za sebou.......

casperko07
4. nov 2013

@mrskalianka, @ziarcanka ako sa mate dievcence?