Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

mirulienka
9. jún 2010

@sasulec tak ja som to zatial nepocula... hm, ze by?? aj moj manzel byval 😀 sportovec, ale uz pestuje pivne brusko 😀
som pocula, ze mate v NR nejaky krasny parcik... asik niekedy pridem 😉
hmmmmmmm, bohvie ako blue s jackom... 😅

misicka455
10. jún 2010

Jinak super ráno stavám a ukrutná bolest v krku 😠 Doufám, že to miláček necyhtne odemně 😒 Hned jsme zahájila léčbu, ale nemohu ani polknout ☹

sasulec
10. jún 2010

Ahojte,Miri,pridite,kludne,potesime sa 🙂
Misi zelam skore uzdravenie 🙂
Blue myslime na teba,ak nas nahodou citkas napis nam,strasne nam chybate 😔

sasulec
10. jún 2010

a chcela som napisat myslime na vas...😉

sasulec
10. jún 2010

ahojte zienky,myslite na nas zajtra, caka nas kardio a snad sa dozvieme viac o nasom osude,drzkajte palceky,papa bruu 😔

mirulienka
10. jún 2010

sasu, budeme mysliet. ja som si aj dnes spomenula, ked som isla okolo kramarov, ale som si uvedomila, ze idete az zajtra 😉 daj vediet, ako bolo... a komu idete?? ci idete len u vas v NR?

misi, daj si radsej rusko pri malej... a liec sa pekne!!

smardik
11. jún 2010

tak nám zrovna došla zpráva z Motola a Honzík je zařazen k operaci ale datum zatím nevím takže musíme čekat na další dopis a já už se tak těšila jak jsem viděla dopis z Motola, ach jo

mcoya
11. jún 2010

Ahojte babulky,
tak sa zasa po dlhsej dobe hlasime. Nejak nestihame, uz je peknucko tak chodime von.
Myslim na blue, nemate niekto o nich spravy? Verim, ze im to dobre dopadlo, Jack je hrdina obrovsky silny. Posielame mu letecky kooopec energie 😉 .

Sasu a som zvedava, ako ste dopadli a snad tvoj drobcek moc nevyvadzal a nechal sa vysetrit, lebo neviem, neviem, teraz su tie nase deturence v takom veku, ze si to nejak nedaju vysvetlit.
Babule a co s tym nasim velkym stretnutim, kedy to zorganizujeme, haaa. Mohli by sme to niekde na Morave, pri Brne, aby sa aj mamicky z CR mohli, pridat, no nie?

Inak Sasu, k moru mozte ist v pohode a aj letecky, srdiecko to neohrozuje. My sme boli v Chorvatsku min. rok a to Adamko nemal ani rok a tento rok tiez ideme. Na lietanie som sa pytala dokiny a povedala, ze je to ok, a Blue lieta s Jackom od malicka a tiez mu to nevadi.

Juuuj a musim Vam napisat, ze sme sa konecne po 6 tyzdnoch zbavili kasla. Min. tyzden sme sa nahnevali s manzelom, ze to je uz nenormalne, aby drobec kaslal 5 tyzdnov a nic, tak sme na nete hladali nejakeho sukromneho doktora, ze nech sa na neho pozrie niekto iny. Nasli sme jedneho s velmi dobrymi referenciami v Devinskej, hned sme k nemu isli, maleho popocuval, vysvetlil co a ako, dal mu novy sirup a inhalator a po 4 dnoch mal maly priedusky ciste a odhlienene. Poradil nam, co sa tyka stravy, masazi a liecby a bolo. Akoze ziadna veda, len okrem "A "povedal aj "B", co dost pomohlo. Keby sm k nemu nesli, tak sa v tom lepsom pripade trapime este neviem ako dlho, v tom druhom to mohlo skoncit nejakym zapalom alebo nejakou potvorskou chorobou. Takze zaver a rada pre vas, ak sa vam nieco nezda, chodte a poradte sa s niekym inym, nezavislym a uvidite.

Aaaa... zajtra chodte volit 😀 😀 😀

mirulienka
11. jún 2010

@mcoya posli kontakt na toho dokiho. dakujemeeee 😉

no ja sa nejdem ani moc chvalit, ze terezka ma od rana teploty... neviem z coho. boli sme u zastupujucej dr. a hrdlo a dychanie ciste, crp pod 8, takze asi cakat, co sa z toho vykluje ☹ len sa bojim, lebo ide vikend a pohotovosti neznasam...
mam na vas ale jednu otazku: nechcem ju nejako obliekat, aby sa neprehriala, takze ma len tricko a plienku, obcas sa mi zda, ze ma taku mramorovu fialovu pokozku po celom tele... z coho to moze byt? nemoze jej byt zima, ked ma teplotu??
inak uz skoro stale place, je nervozna, pomaha viacmenej len nosenie, nechce mi pit, zatial papala ok, ale neviem neviem do vecera. som zufala, nevyspata, bo manzel nebol v noci doma, andrejko spal s nami, lebo je chory od pondelka a v noci ho dost dusilo... 😢

mirulienka
11. jún 2010

no a stretko bude bude... len sme sa este akosi nedohodli, ci aj s celymi rodinami... na ostatnom sa myslim dohodneme... 😕

idem trochu oddychnut, bo noc bude perna... 😖

caute

misicka455
11. jún 2010

Ahojky holky, tak tady teda hic jako pr..... vůbec jsme dneska nebyly venku 😒 Snad zítra má se o pár stupnů ochladit.

@smardik jo my minule taky dostaly dospis , že jsme zařazení k operaci a od toho dopisu jsme měly asi za 3 týdny termín beo tak nějak. No my v pondělí budeme volat té naší na kardio do Brna tak doufám, že nás bude chtít vidět abych byla do operace trochu klidnější 😉
@mcoya jé kdyby byl sraz v Brně tak se na tuty s VErčou přidaváme 😉
@mirulienka a co zuby nemohly by to být? Mě Verča v těchto vedrech taky nejí neb ona nejedla ani předtím, ale teď je to ještě horší tak aspoň vodu do ní láduji či nějaký ten bylinkoví čajík.

smardik
11. jún 2010

@misicka455 jsme na tom stejně a to že Honzík nejí,nepije. Včera večer si dal jako normálně svoji 180 z flašky-moje odtříkané + jsem ho dokojila a od doby mi snědl 2x 60ml a to jsem mu to ještě pořád do pusy strkala když on to vyplioval a to je vše co jsem do něj dostala dneska ☹ ☹ a mám z toho v těch vedrech teda strach.a ven jsme dneska šli až po 17hodině-do lesoparku tam se to ještě jakž takž dá

gudulo
11. jún 2010

ahojte, viete niekto o blue? sasu, ako ste dopadli
@mirulienka - mala bude mat pol roka, moze to byt tzv. "siesta" alebo "polrocna" choroba - my sme to tiez mali - pri vsetkych, teraz pri Anulke to vyslo tiez na vikend - v podstate od stvrtka vecera teploty a nic ine, v nedelu rano 39,4, ale kedze neznasam pohotovosti tak sme sa rozhodli riesit to doma, s tym, ze ked to uz nebudeme zvladat, tak pojdeme na pohotovost, ale vecer sa nam krasne vyhadzala na brusku, teplota klesla, este potom nasleduje vysev po celom telicku - zhruba 3 - 4 dni a potom to zmizne - ziadne lieky - nic, akurat ked bude mat take velke teploty ozvi sa kardiologicke
pozri si tu: http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article/1591/pi...

misicka455
11. jún 2010

@smardik Já do malé za celej den dám tak 300 ml mlíka + 50 vody či čaje je to šilený 😒 Ale nevypadá, že jí to nejak vadilo. ☹ To jen já jsme z toho na nervy 😒

smardik
11. jún 2010

@misicka455 mi ještě před 14dny zvládal 180 a za 3hodky si zas dal 180 ale v poslední době jedl už tak kolem 100- z flašky a courá se s tím, odpočívá u toho a z prsa už skoro nepije 3x potáhne a vytuhne a od včera kdybych nenabízela nesněd snad nic

misicka455
11. jún 2010

Jo jo kdybych furt nelítala s flašou a nebo stříkačkou za malou tak taky nic nejí 😠 Musíme to vydržet , mě jen drží nad vodou to , že se to po operaci snad spraví musí jinak to už asi nedám od začátku bojujeme s jídlem a já už začinám nezvládat 😒

smardik
11. jún 2010

určitě se to po operaci spraví 🙂

jo a kdyby byl sraz v Brně určitě se přidám

misicka455
11. jún 2010

Tak dobrou holky, malá chrní tak se jdu nachvilku věnovat manželovi a pak taky hajat. Zítra bych chtěla jít ds malou ven tak doufám, že nebude taková hicna jak dneska.

@smardik ještě jim po operaci budeme odtrhovat flašku od pusi 😀 😀 😀

sasulec
11. jún 2010

ahojte babulky,mala som perny den,nakolko nas viezol do Ba dedo(moj otec) este zostal po prichode domov,(teda do Nr) s malou,chcel si ju uzit a myslim,ze ma zas na pol roka postaraano,hehe dobre ho znicila,snad dorazi do Tn v pohodke a nezaspi za volantom..😉
No a v Ba to dopadlo tak ze podla doktora Tittela by sme mali pockat do 20 kilov,nakolko chceme katetrizaciu a ten dazdnicek je velky na jej teraz este male srdiecko 😖 takze cakaame a cakaame az asi v 6rockoch sa dockame,vraj ked jej to nezatazuje organizmus a tak tak funguje,teda javi sa ako zdrave dieta,prospieva,tak by to nenahlil,nakolko dalo by sa to aj teraz uzavret,ale mimotelovym obehom a teda operaciou a mala by jazvicku na prsiach,co nechceme,pokial to nieje nutne,kedze je to dievcatko nase krasne 😵
Na kontrolu opat ideme v decembri,takze dovtedy mame chodit podla potreby na kardio tu v Nr a keby sa nam nieco nezdalo tak mame dojst skor do Ba..
toz v skratke nas zazitok,dojmy moje no zmiesane pocity mam veru,lebo som uz bola pripravena na to ze to prebehne tento rok, ale ak to ma byt na dobru vec tak este teda pockame.. 😔
Som straasne unavena,tak si idem lazkat,papa bru,drzkam palceky drobatkam,inak to papkanie aj my teraz bojujeme,ale ked si to porovnam so sebou tak mala zje viac ako ja,je teplo a pomaly ale isto jej prestava chutit,ale zas vecer si to dobehne..😉
Pije za to straaaasne vela,az jej zakazujem,bo ma plne brucho vody a potom nevladze papat 😝
Tak dobru nocku,papa

mirulienka
11. jún 2010

@gudulo tak teoreticky by to mohla byt ta siesta detska-rozeola, ale nema take vysoke horucky... inak aj andrejko to mal, mame z toho aj foto 😀 teraz sa uz na tom smejeme 😀 ale ked sme nevedeli o co ide, tak mi aj lepilo...
@misicka455 a tiez to mozu aj byt zuby. musim zajtra skontrolovat. som skusala par dni dozadu, ale nic tam nebolo...
@sasulec tak to bud stastna, ze to nie je nutne este robit. ved sasenka je krasna baba, uplne ako zdrava a 20kg moze mat aj skorej, ked ju budes dobre krmit 😀 😀 ale vazne... je to super, ze vam to tak nesuri 😉
ale musim aj povedat, ze terezka teda bola dvakrat otvarana, ale jazvycka sa jej krasne hoji a uz jej tak na hrudnicku nesvieti 🙂 ked to takto pojde dalej, tak budu aj vystrihy velke 😉 😀
@gudulo a ty si sa s takou horuckou nebala zostat doma?? ja by som uz panikarila, i ked som na to zvyknuta uz od andrejka... baby on mal raz v ritke 41! som myslela, ze skolabujem 🤐

misicka455
12. jún 2010

😉 Holky tak mě napadlo nás nějak zkompletovat pořádně ani nevím kdo z vašich dětí má jakou vadu a myslím si , že by nebylo špatné udělat nějakou tabulku jetsly teda souhlasíte , že i pro ty co by se v budoucnu přidaly by to bylo jednoduší . By koukly ¨do tabulky a měly by jasno a znova a znova by se nemuselo psát co kdo z našich drobků prodělal.,

Tak se vyjadřite a jestly je to blbí tak to řekni te 😉

Viděla bych to asi takhle:

Přezdívka Jméno dítěte Věk co má za vady? kdy a jaké operace prodělal(a) a v jaké nemocnici 😉

Tak kdyby jste stím souhlasily tak mi pošli te do Ip a já to klidně udělám 😉

smardik
12. jún 2010

@misicka455 souhlasím myslím že to je dobrý nápad s tou tabulkou, sepíšu a pošlu do IP

misicka455
12. jún 2010

OK super 😉

smardik
12. jún 2010

@misicka455 máš to tam

misicka455
12. jún 2010

Takže kdo byl na testech ve 12 tt tak napište jaké vám vyšlo NT 😉

mirulienka
12. jún 2010

no ja som tiez celkom za, lebo obcas som veru patrala spatne v teme po info... hlavne, ked som sem prisla neskorsie ako ine baby a sa mi nechcela cela tema citat... skoda, ze sem prestali aj niektore baby chodit 😒 ale asi maju ine starosti 😉
misicka poslem ti aj ja info... a do akej tabulky to chces dat? kde bude k dispozicii?

inak ja som nebola na NT

baby, mala dnes zazracne nemala vobec teplotu, tak rozmyslam, ci nahodou malo nepila... lebo mi moc nechce pit okrem mliecka... a zuby som necitila...

misicka455
13. jún 2010

@mirulienka dík Ip došla,

říkala jsme si , že bych udělala nějaké albmum srdičkáři a dala přístup všem a mohlo by se tam třeba dávat i fotky nebo pokroky těch našich malích ratolestí 😉

srdickari
13. jún 2010

Holky tak tady je menší ochutnávka, tabulku ještě trochu upravím jelikož je tam něco rozmazaného .
@smardik doufám, že nevadí tá fotka 😉

Kdo by chtěl tak klidně může taky přidat fotky 😉

mirulienka
13. jún 2010

super... aj ked niekedy neviem, co tie vase diagnozy znamenaju/obnasaju... 😉 ale aspon mame lepsi prehlad 😉

dufam, ze sa pridaju aj ostatne baby 🙂

no a blue sa nam nejako neozyva... ☹ verim, ze je vsetko v poriadku 😉 ved to su len 4 dni, tak asi su este v nemocke 😒