Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

blue04
9. mar 2010

fuhaaa ale ste popisali,ze ani nestiham 🙂
Mirulienka vitaj medzi nami,
vratim sa spat co si pisala....moj maly bol operovany ako 4 dnovy a 4 mesacny....ockovania sme dohnali ked sme mohli....totizto nemusi to byt na cas,mozes kludne pockat aj pol roka po operacii,nikde s tym neponahlaj.
Synargis by som odporucila,my sme dostavali sice iba jednu sezonu ale treba sa na to uz aj pytat,lebo ockovanie je od novembra do aprila kazdy mesiac.....potom sme uz nemali narok,tak ho davame ockovat len proti sezonnej chripke a nicomu inemu.
co sa tyka imunity..to je velmi individualne ale ja som s malym chodila od maleho veku medzi deti a dala som ho aj do skolky velmi skoro na par hodin...vtedy sme boli v UK a tam je materska len 6 mesiacov,tak maleho som dola od 9 mesiacov do skolky a ja som isla na par hodin do prace vypnut.Sice prvy mesiac bol stale chory,ale potom bol jediny co ho choroby nepostali a ma velmi dobru vyvynutu imunitu,neviem ci je to tymto,ze som ho nechovala v bavlnke alebo tym ze je tak skoro v kolektive...
terezka je vsak este malicka a krehunka,tak ju treba branit a strazit 🙂
drzime palceky
Dr.Hrebik aj mne odporucil synargis,inak by som o tom nevedela...je to velmi dobry clovek

sasulec
9. mar 2010

Varime pre deti ... Dagmar van Cramm..odporucam.. 😉
ma to viac kategorii,podla veku deti..rada odtial varim..
ja mam pre deti od 1-7 rockov..
je to rozdelene pre deti chude,pre buclate,rozpisane kalorie a ma este take kategorie rychle varenie,cenovo nenarocne..polievky,hlavne jedla,typy ako pripravit jedlo aby vyzeralo lakavo na taniery,teda aby sa deti tak troska namotkali na papkanie.. 😅
som spokojna s nou..malej chuti,mna zacalo bavit varenie aj pecenie podla novych receptov,lebo tiez som mala pocit,ze varim stale to iste dookola 😉

sasulec
9. mar 2010

ozaj kde je Dia??? dlho neprispievala,preco?? stalo sa nieco,na fb som ju videla 😕

blue04
10. mar 2010

Sasulec aj ja sa citim,ze treba menit kuchynu,ale ja som sa len do varenia dostala 🙂
Diuska,veru...kde si?
vcera som ta cakala na FB so strikom 😀

diapozitiv01
10. mar 2010

Ahojte srdiecka 😀 ,
no nejako nestiham ani poriadne sediet na FB a popijat s Blue 😀 .
Mam toho tak vela a navyse som zacala chodit na anglinu..
vcera som spala uz o 19tej, iba co som sa o 22 zobudila, prezliekla do pyzama, vycikat umyt a spat,,
nestiham,,, dnes mam este klzisko, stvrtok akupunkturu, piatok cvicak s labradorkou, sobota anglina,,,, jejj, ako to leti,,

PS pre Sasulec,, Adamko zomrel 😔 . Dalsi anjelik v nebicku a bojoval tak dlho..

sasulec
10. mar 2010

viem Diuska 😔

sasulec
10. mar 2010

inak ahojte 😉
co nove? mna zas nieco obchdza,niviem ci alergia,alebo nadcha,uz nevladzem,furt cosi.. ☹

macka01
10. mar 2010

sasu,to robí to prechodné obdobie,je to horšie ako by boli mrazy,aj ked u nás sú a poriadné,už tretí deň je -15,mi je ľúto malého do školy posielať ☹ slniečko spoza okna vyzerá krásne a teplúčko,ale je tam vietor šialený,výrusom sa darí výborne v takomto počasí
DIA ty si ale aktívna,je to super,človek nemá čas sa nudiť či rozmýšľať nad nepríjemnosťami bežných dní 😉

sasulec
10. mar 2010

inak fakt,kam si chodis nabijat baterky? 😉

diapozitiv01
10. mar 2010

Sasulec, tomu sa hovori nadej na lepsiu buducnost 😀 a ako pisala Macka, je to proste tak, ze v tom rychlom rytme jednoducho nemas cas 😀
Tak o 17 idem na klzisko s braskom, tesim sa,,

macka01
10. mar 2010

sasu,to ako ja ,alebo...?

misicka455
10. mar 2010

AHOJKY holky, můžu se přidat? Náš příběh mám popsaný v albíčku.
VE skratce
Já sama mám dvouměsiční holčičku u které bylo v 17tt zjistěna srdeční vada. Nikdo mi , ale nedokázal říct co to pro nás bude po narození znamenat, takže nezbylo nic jiného než čekat. Bohužel VErča má po jedné operaci , která nebyla moc uspěšná a tak jsme teďka v Parze v Motole kde operují ti nej doktoři z celé ČR i ze zahraničí a čekáme na reoperaci. VErča má ještě dvě srdeční vady a tak se zase čeká jak se budou vyvíjet a kdy nás bude čekat další operace.

sasulec
10. mar 2010

macka nie,Diuska,kde dobija baterky,ked toho tolko stiha 😉
misicka,pridaj sa.. 😉 vitaj

blue04
10. mar 2010

misicka vitaj u nas v nasej srdieckovej rodine.....mame podobne osudy,tak si pomahame ako sa len da.
je mi luto,ze vam prva operacia nedopadla dobre,ale musis verit,ze je v dobrych rukach 😉

mcoya
11. mar 2010

Ahojte Babule,

Mirulienka ryzu moj maly nepapa, max. tak rozmixovanu a dobre zamaskovanu,ale ten granatiersky pochod vyskusam a to s tou mrkvickou je dobry napad, dikes. A my sme o srdiecku vedeli, asi to bolo dobre, mohla som sa psychicky pripravit a nemala som potom ohrozene kojenie, ale zasa to tehotenstvo po tej sprave bolo stresujuce...

Sasulec, ja mam knizku ze viac ako 100 receptov pre deti a kojace matky, ale nejak ma tam nic neoslovilo, tak skusim pozriet tu tvoju a snad budem varit roznorodejsie 🙂.

Blue, prosim Ta, Ty casto lietas s malym lietadlom, ako to take rok a pol rocne deti zvladaju? Chceme ist na nejaky vyletik dlhsi do UK a neviem, ze co na to drobec. Nemal Jack problem so zalahnutim v uskach, hucanim lietadla a tak? Dakujem.

Dius ty si teda poriadna strela. Ale ja som si sama na sebe vsimla, ze cim viac toho mam, tym viac stiham. Takze verim, ze to mas vsetko pod kontrolou a uzivas si 😉 .

Misicka drzim vam velmi palce, citala som vas pribeh, normalne sa mi stahoval zaludok, ked som to citala, moooja drzte sa, inak klobuk dolu pred Tebou a Tvojim manzelom, co vsetko zvladate. Vasa malinka je urcite silna po vas, tak ju len podporujte a povzbudzujte, zasluzi si to, je to obrovska bojovnicka a musite jej verit, ze vsetko zvladne. Drzte sa 😉

mirulienka
11. mar 2010

blue, dakujem ti velmi pekne za info. a preco ste uz potom nemali nan narok? to len ten prvy rok po operacii?? a vybavovala si to cez pediatricku alebo sama?
no a jack musi mat teda velmi dobru imunitu, ked to tak krasne zvladal v skole 🙂 fesak 🙂 ja si myslim, ze je to dost aj o tom, co to dieta zisla od rodicov. keby bola na tom terezka aspon tak ako andrejko, tak nenadavam.
a vy uz teda byvate na SK? od kedy? a preco ste sa vratili??? vela otazok, co? ale ked nechces, nemusis mi odpovedat 😉 🙂 ja som hrozne zvedava osoba 😎
dia ahoj 🙂 som sa k vam vtirkla 😅 teda ty ale mas aktivit........fuha. ja zavidim takym ludom, co zvladaju tak vela veci robit. ja som skor z tych rychlo unavenejsich ludi a rada si oddychnem... ☹

mirulienka
11. mar 2010

ahoj misicka,
vitame ta medzi nami... ja som tu tiez nova, ale baby ma super prijali 🙂 a postupne si vymiename skusenosti...
precitala som si cely vas strastiplny pribeh, mala veronka je straasne krasna a ona to urcite cele zvladne, aj ked nas mamicky to vzdy hrozne boli, ako tie nase dietky velmi trpia. mne pediatricka povedala, ze mame stastie, ze je baba, kedze baby vedia toho viacej vybojovat 🙂 moja terezka je takmer rovnako stara ako tvoja veronka 😉
ked budem mat niekedy viacej casu, tak hodim nas pribeh tiez na konika aj so zopar fotkami.
ozaj baby, tento mesiac sa pojdeme fotit s terezkou a andrejkom k fotografke 🙂 ese donedavna som po takom niecom nebazila a hovorila si, ze si nafotim sama doma, ale manzel ma noveho kolegu a maju fotoatelier aze nech prideme, tak som sa nechala ukecat. som zvedava...

misiscka, ked budes mat viacej casu, tak sa tu zastav na zopar slov 😉 veronke drzim palecky, aby mala cim najskor po tom a bola s vami domka... ona to urcite zvladne, neboj, uz toho zvladna hrooozne vela. je to obrovska bojovnicka a vy jej musite byt neustale oporou a byt co najviac pri nej... ale ved podla toho, co pises, tak ste a veronka to velmi intenzivne vnima. posielam pusinku malinkej 😨

misicka455
11. mar 2010

Ahojky holky, díky za přivitání 😉
Holky a vy co jste ze slovenska taky jezdíte na operaci semka do motole ?

mirulienka
11. mar 2010

misicka, nie, nechodime do prahy. nastastie aj v bratislave su uzasni kardio-lekari, takze uz to nie je ako kedysi za totaca... dokonca o nasich kardiochirurgoch sa hovori, ako o tych naj z naj 😉 aj preto som verila, ze terezke pomozu 🙂
a ked sa mozem opatyt... co konkretne mala/ma tvoja veronika?

misicka455
11. mar 2010

Verča když se narodila tak měla zuženou aortu (koartace aorty) musela do čtyř dnů na sál jelikož jak jí neproudila krev tak se jí neprokrvovala spodní část těla. Potom má defekt mezi komoramy, nedomykavost mitrální chlopně a nemá uzavřenou dutčej. Jenže to zužení se jí udělalo znovu na tom místě sešití tak musíme na angioplastiku a katerizační zákrok. Tak doufám, že ten se povede a nebude muste tentokrá pod kudlu. Ty dalši vady se pozorují a až budou dělat VErči ještě vetší zlo než dotedka tak bude muset stím na operaci.

blue04
11. mar 2010

mcoya....jack lieta od 6 mesiacov a super,vzdy zaspal a zobudil sa az ked sme pristavali...teraz nezaspi,lebo ho to bavi a je uzasnuty z lietania.Co sa tyka srdiecka,tak sme nezachytili ziadne zmeny pri lietani......zvlada to super.
mirulienka...ja som bola v UK 8 rokov ked moj manzel zacal vymyslat a chcel ist na par rokov na slovensko.podarilo sa mu zohnat pracu a tak sme tu skoro 2 roky,ale nas pobyt sa uz konci a ideme uz natrvala zase spat do uk...teda domov.Slovensko povazujem za domov domov a anglicko za domov.Moj muz a syn su anglicania,tak myslim,ze patrim uz tam 😉

Tak sa vsetky deticky drzte 😵

mirulienka
11. mar 2010

blue, no ved jasne... ked si si tam zvykla. ja mam kamosku v londyne, slovenku vydatu za anglickeho turka a maju dve deti a tiez by uz na sk byvat nesla, i ked urcite veci sa jej tu zdaju jednoduchsie.. uz asi 7 rokov planujem, ze ju pojdem skontrolovat ako si byva a nevychadza to... tak sa aspon na sk stretavame.
a operacie mal jack asi na sk, ze?

blue04
11. mar 2010

😀 😀 na slovensku veci jednoduchsie?...tak jej odkazujem nech pride na pol roka naspat a potom nech si to porovna 😀
😀
😀
😀
Vazne....ja som si nemohla zvyknut dlho a ked som si uz zvykla....ideme prec 😉 ,ale to je zivot a moj muz by tu nechcel zostan do smrti a ja neviem......keby ma okolnosti prinutili,tak mozno,ale len mozno.....

Jack bol operovany v UK a patri pod London a Oxford,tam sa aj narodil,tak preto.Moj syn je total brit,len s anglicko-slovenskym jazykom 😀

mirulienka
11. mar 2010

takze ho pekne ucis aj po slovensky... tak to ma byt. jej decka boli/su velmi lenive rozpravat, takze po anglicky trocha a este menej po turecky, kedze ich varovavala jej svokra a ta inak nevie... a slovensky uz nehrozilo.
ona ma zle skusenosti z porodov a asi vobec zo zdravotnictva... ked som jej hovorila, ako dopadla moja mala, tak mi na to hovori, ze mozem byt rada, ze zijem na sk, lebo tam by po mne ani pes nestekol...
a tam su tiez taki dobri lekari? boli ste spokojni?

sasulec
11. mar 2010

ahojte babule,tak ste tu mali vseliake debaty,ani neviem na co odpovedat..
s tym lietanim,juuj ja sa hrozne bojim a uz teraz mam strach ked bude mala vacsia a bude chciet niekam letiet..
segra je v sev. Irsku a chcela aby sme ju chodili kuknut,ze sa mala aspon po anglicky narodi,ale ja by som nemohla,mam doslova panicky strach z lietania.. 😒 aj ked vravia,ze je to najbezpecnejsii druh dopravy,ale predsa,ked havarujes autom mas vacsiu sancu prezit 😔 tym nechcem nikoho deptat.. 😝
Mcoya,skus ved si prelistuj tu knizku a mrkni par receptov ci ta oslovia,ja napriklad som nerobila tolko polievok na zel. vyvare,tam je recept aj na zem. mliecnu a zaklad je zel. vyvar tak som galila ocami 😀
je tam aj dost nahradnych moznosti,ao moizes obmienat recepty,takze inspiracii viac nez dost..a paci sa mi to servirovanie,fakt pekne to vyzera,len keby so nebola leniva sa s tym babrat.. 😝 😀
pekny vecer prajem.. 😉

sasulec
12. mar 2010

Ahooojte,az teraz si citam prispevok,ze po anglicky nauci, som myslela.. 😉
tak som si vas aspon trosku do predu supla,pekny dnicek, srdiecka 😉

sasulec
12. mar 2010

haloo haloo,pekne popoludnie,kde sa stratila moja srdieckova rodinka??? 😕 😅

sicinka
12. mar 2010

Ahoj holky

mcoya jen jsem ti chtěla napsat že já mám pravděpodobně tu samou vadu co tvůj malý (nečetla jsem celou diskuzi) a mám asi stěstí, ale kromě těhotenství ani nevím o tom že bych nějakou vadu srdce měla 🙂 Mě na ní tedy přišli pozdeji, ale kromě toho že mi zakázali vrcholový sport, což mě v těch 7 letech dost mrzelo, tak se žádná velká opatření nekonala. Teď mi pan doktor našel u prcka šelest, volala jsem i do motola, ale jelikož mi jejich pan primář dělal fetální echo, tak doporučili "jen" vyšetření obvodním dětským kardiologem. To nás čeká příští týden tak doufám, že to bude vše ok. Mišičko tvůj příběh jsem sledovala, v motole je evropská špička a malá je v těch nelepších rukou. Držím palce ať jste brzo v pořádku.

blue04
12. mar 2010

mirulienka co sa tyka zdravotnictva tak ano.....je to bieda,ani ja nemam dobre skusenosti pocas tehotenstva a aj pocas porodu.....ale co sa tyka starostlivosti o maleho,sa nemozem stazovat a mozem len dakovat za jeho zivot.Obycajne zdravotnictvo je nulove ale specialny odbornici su velmi skuseny ludia a nemocnica kde patri Jack je naj v celej europe.vela deticiek je sem prevezenych z roznych krajin a aj zo slovenska.samozrejme aj kardiocentrum v BA patri do prvych 5 naj kardio centier v europe 😀
takze takto,v niecom ma tvoja kamaratka pravdu,ale to ostatne nie...tvoja dcerka by bola aj v UK v dobrych rukach 😉

Nas maly vie aj aj....vsak ako by to bolo keby nerozumel mojej rodine...to by ma velmi mrzelo/mam znamu,ktorej syn rozumie po slovensky vsetko,ale odpoveda po anglicky...jednoducho mu ta slovencina nechce z ust ist....pride mi to smutne,ale vela deti je takych a jednoducho sa zatnu a nepohnes....mojmu pomohlo velmi to,ze sme stravili nejaky cas na slovensku,chodil do skolky,tak sa o vela zlepsil a zlepsil sa az tak,ze zacina mat trochu problem s anglictinou...ale to sa napravi 😀

pekny vikend srdieckova rodinka a drzte saaaa 😀

sasulec
12. mar 2010

Blue aj tebe pekny vejkend 😉
a samoska aj ostatnym srdieckam 😉