Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

deniskka
18. feb 2011

@misicka455 díky, s namáčením nám to taky říkali, myjeme jen žínkou a ránu vůbec, dokud nevytáhnou stehy. No mám pocit, že Dorotku to bolí, asi je to opravdu jěště čerstvé, uvidíme časem. Na jizvu jsem koupila měsíčkovou mast....

misicka455
18. feb 2011

@deniskka A co jakjsi to v té Motole dávla? Byly sestry hodný a jak dlouho jste tam byly?

deniskka
18. feb 2011

@misicka455 Jo dávala jsem to v poho, sice jsme byli celou dobu na JIP, kvůli nálezu ze stěrů jsme museli být v izolaci 😒 Sestry byly super, hodné, akorát včera tam byla nějaká divná. Přijatí jsme byli minulý čtvrtek, operace byla v pátek 11.2.(den před mými narozeninami) 😉 a včera nás pustili....

misicka455
18. feb 2011

@deniskka ¨Tak to je super, že to bylo tak rychlé 😉

1sirka1
19. feb 2011

@misicka455
verime, ze to dobre dopadne 🙂 a tiez drzime palceky v stredu na kontrole 🙂 aj tam budete mat urcite len same dobre spravy 😀

cherub
20. feb 2011

ahojky srdíčka 🙂

@1sirka1 teda, u vás je to tak napínavé 😖 to musí být hrozný nervy, každopádně pořád držím pěstičky, ať jsou nakonec zprávy víc než dobré 😵

@deniskka skvělé, že operace dopadla dobře a byl to docela fofr jak se tak dívám 😕 teď už snad bude všechno v pořádku a srdíčko bude silné až do 100 let 😵

Holky, hlavně vy, co máte holčičky. Už jste tak nějak přemýšlely, jestli svým holčičkám necháte v budoucnu "vyhladit" jizvu? Mě se to pořád honí hlavou 😖 ale prioritou je samozřejmě úspěšná operace a 100% zdravotní stav 😵

misicka455
20. feb 2011

Tak nad tím nepřemyšlím jelikož nás čeká ještě více operací takže i když jí jí vyhladí tak na 5 let a pak udělají novou 😒

Ale znám holku teď už v mích letech a tá méla v dětsví operaci srdce a tu jizvu má tak malinkatou, že nejde skoro vůbec vidět a vůbec si hlavu neláme a nosí i výstřihy atd......

Kurňa asi nám s etaky nemoci nevyhnou Veru už teče s nosu a celkově vidím že není v pohodě 😒

deniskka
21. feb 2011

@cherub děkuji, snad už vše bude dobré a už nebudem muset na operaci......zatím to tak vypadá 😉 teď přesně nevím, vy jěště nejste po operaci? Co máte za vadu?
No už jsme nad tím taky přemýšleli, jestli necháme jizvu vyhladit, teď je jěště na to brzo, ale každý říká, že ta jizva neporoste, tak nevím, uvidíme. Ale je pravda, že doktoři si dali záležet a máme pěknou jizvičku 😉

@misicka455 opravdu vás jěště čekají operace? A jaké, co vám budou jěště opravovat? Tak to pořádně vyležte, ať jste brzo v pohodě....

cherub
21. feb 2011

@misicka455 tak je jasné, že když vás čeká více zákorků, tak to asi nemá smysl, dokud opravdu nebude po všem - minimálně plánovaně 😖 stejně se tyto plastiky provádějí nejspíš až kolem 18ti let, protože dítě neustále roste a jizva s ním... 😔

@deniskka mě právě všichni říkají, že jizva roste s dítětem, natahuje se, tak nevím, kde je tedy pravda 😅 každopádně do plastiky půjdeme, ať dřív nebo později, nechci, aby se malá trápila posměchem a studem. víme jaké jsou děti a puboši teď, kdo ví, jak to bude za pár let 😖 😔

Nikolka po operaci ještě není, má defekt septa síní, takže to není akutní záležitost, která by se musela řešit hned. čekáme, až bude větší, aby ta operace byla "snažší" 😅 Nicméně než nastoupí do školy, tak to chtějí odoperovat, tudíž cca do dvou let aby to už měla za sebou 😖

deniskka
21. feb 2011

@cherub no tak uvidíme, jestli to poroste nebo ne....ale pokud to půjde tak to budem taky řešit, už teď mám strach jak půjdem třeba na koupák, jak budou všichni čučet, ☹ Tak fajn, žese to nemusí řešit akutně...my měli plícní hypertenzi, tak proto tak brzo, aby se nám nepoškozovaly plíce, ale jsem ráda, že už je to za námi.... 😉

misicka455
21. feb 2011

@deniskka máme umělou mitrální clopeň a tá neroste takže se musí jednou za nějaký časovej úsek dát nová 😒

deniskka
21. feb 2011

@misicka455 jo aha, bobci....ale vy jste statečné, tak to zvládnete...a jak často se to mění? My jak byli v Motole, tak tam manžel slyšel, jak doktor zrovna vysvětloval rodičům, jak dopadla operace a že má chlopeň a že se to bude muset vyměňovat co 3 roky? Ale teď na to nemyslet a uvidí se co?

deniskka
21. feb 2011

Holky jěště mi prosím poraťe, nikdo nám nic neříkal jen jedna sestra mi říkala, že není žádne omezení ohledně nošení a chování dítěte po operaci, ale já mám strach aby nám hrudní kost a rána dobře srostly. Omezovaly jste to nějak nebo neřešily to? Můžu jí pokládat na bříško, aby cvičila? Protože jěště nepaseme koníky, zrovna před operací trošku začala 😉

sasulec
21. feb 2011

ahojteee..😉
idem si precitat co ste popisali..😉
@deniskka ja som tiez koli srdc. vade prestala davat malu na brusko,ale doktor povedal,ze som ju mohla davat,aby si cvicila svalovy tonus..😉
moja ma defekt predsienoveho septa,takze v nasom pripade to nebolo potrebne,teda prestat davat na brusko 😔

deniskka
21. feb 2011

@sasulec nevím jestli jsi to pochopila dobře, ale my jsme po operaci, tak teď mám strach jí dávat na bříško kvůli te ráně, nebo jsem tě pochopila špatně já 🙂

smardik
21. feb 2011

@deniskka já Honzíčka na bříško nedávala bolelo ho to, on už se mi před operací krásně točil na bříško a zpět, začínal se plazit a po operaci se jen zkusil přetočit na bok a začal plakal a plakat a už to pak ani nezkoušel takže podlě mě ho to bolelo tak myslím že je to fakt bolet bolí-nebo aspon některé děti. Na bříško se mi otočil víc jak měsíc po operaci a to to uměl ale prostě nechtěl a já ho nenutila, dávala jsem ho na záda a nechala na něm kdy začne, plazit se začal skoro po 2měsícch a to obojí už před operací dělal takže jak máš pocit že ji to vadí na bříško bych fakt nedávala a brát taky opatrně, já ho musela brát opatrně jinak plakal

misicka455
21. feb 2011

@deniskka nech to na ní nenut jí teď do žádného pohybu ona si sama řekne a pak to dožene 😉

Nám dr. řekl, že chlopeň když to dobře půjde se bude měnit v předškolním věku,a le taky je možný že za 3 roky nikdo to přesně neřekne je to o tom jak rychle dítě roste jak se chlopeň uscpavá atak dále. Zatím na to nemyslím, ale čím vc se to bude blížit tím větší zase budem prožívat strach ☹

deniskka
21. feb 2011

@smardik
@misicka455 díky holky, jinak nepláče,pokud si jí beru, jen na tom bříšku, tak jí nechám tak, určitě to pak vše dožene, jinak je to šikulka, vše sleduje a vykládá si se mnou🙂 V nemocnici, když jsem za ní přišla, tak měla takové divné očička, a byla taková neklidná, ale pak se uklidnila a už je taková jaká byla před operací. Ve středu jdeme na vytahování stehů a na kontrolní echo.

@misicka455 tak doufejme, že to bude potřeba až co nejpozději...

sasulec
22. feb 2011

@deniskka aha,no to my niesme,ja som myslela,ze myslis ,,len,, koli srdcovej vade,ale ak ma uz ranku tak isto by som ju setrila..😉

deniskka
22. feb 2011

@sasulec 😉

sasulec
23. feb 2011

AHOJTE ako sa mavate? My sa statocne vyhybame vsetkym vyrozam,tfuj tfuj tfuj,teda nie ze by som vas chcela oplut,ale povazujem si za potrebne odplut,aby som to nezariekla 🙂
Tak dufam,ze ste zdravucke a aj vase ratolesti,na prispevky nebudem reagovat,lebo sme trochen od temy,teda,ze este nemame po operke,posielam zlatickam fuu na bolacky a pusinky pre statocne maminky 😲
Pekny podveceer 😉

misicka455
24. feb 2011

Ahojky , tak my musely rušit včerejší kontrolu na kardiu Veru sopluje a chrlá 😒

mirulienka
24. feb 2011

@deniskka jeeej, tak to ste pekne rychlo domka 🙂 dorotke zelame skore zotavenie 😵 😵 😵 aj ked verim, ze aj ona je taka sikovnica ako tie nase drobatka a veeeelmi rychlo zabudne 😎
ja by som ju este na tvojom mieste nebrala na ruku hrudnickom. myslim, ze je to este skoro a velka pravdepodobnost, ze ju to boli... a jasne ze aj s pasenim... ja som v tych obdobiach terezke len normalne na chrbatiku utierala prdel, ved aj tak sa da s cistou vodou 😉
hm, a ja osobne som jej ranku nenatierala ani nemasirovala a ma ju skutocne kraaaasne zahojenu aj napriek tomu, ze ju otvarali dvakrat po sebe...
a veru nad vyhladenim jazvy som este uplne nerozmyslala... my mame uz rok po operacii a teda musim povedat, ze jazva je krasne scelena, vo farbe okolitej pokozky a tak cca z troch metrov ju laik ani nezbada 😉 ak sa bude aj dalej tak krasne "menit ", tak ani nebude co vyhladzovat 😉 ale samozrejme, ze ak bude vidno a terezka ju bude chciet vyhladit, tak nepoviem nie 😉 ale na druhej strane, kedze tiez nie sme uplne 100% v poriadku a nejaka operacia stale hrozi, tak toto vobec neriesim...

mirulienka
24. feb 2011

@misicka455 zelam skore vyzdravenie, nech viete na com ste!!!
u nas sa postupne vystriedala chripka... najprv andrej, potom manzel a teraz sa este ja doliecujem a verim, ze rsv ockovanie terezku chrani aj v tomto... 😎

blue04
24. feb 2011

hlasim sa spat.......musim si vas neskor docitat 😉

misicka455
25. feb 2011

My máme půl roku po operaci a máme taky jizvu na hrudničku krásnou až je mi jen kvůli tí jizvě líto, že to budou ještě řezat. Pak má Veru ještě jizvu na boku pod pažou a tá je tedy hnus tu možná vyhladit necháme až bude větší 😉

deniskka
25. feb 2011

Dobré ráno
@mirulienka díky ....Dorotka je statečná asi jako všechny tyto děti. Taky myjeme jen žínkou a na zádíčkách a dá se to....Ve středu jsme byli vytahovat stehy, no to byl zážitek, jednomu dr to nešlo, malá plakala jak tur, tak nás poslal na chirurg.ambulanci a tam jim to šlo hezky, ale použití nějakých rukavic, nebo dezinfekce jim asi nic neříká... 😒 jěště mi tam říkali, že to mám Dorotve omývat heřmánkem a mazat, tak to zkouším a uvidím. Rána vypadá zatím hezky, ale ty jizvičky po drenech zatím nic moc, má tam takové strupky a trochu červené, no tak uvidíme...Dorotka se teď krásně rozpapala, tak už i přibírá.
Přeji všem, ať jste brzo fit a ať už konečně dorazí jaro a teplo, tato zima se mi zdá nekonečně dlouhááááá 😉

blue04
25. feb 2011

@deniskka gratulujem k super rychlemu zotaveniu po operacii...tieto deticky su zazrak 😀

deniskka
25. feb 2011

@blue04 děkuji. Přesně tak jsou to statečné dětičky 😉

misicka455
26. feb 2011

jj ty jizvy po těch drenech vždy vypadají hůř , ale pak se to zacelí zmenší bude to v pohodě 😉