Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

sasulec
13. máj 2010

vyvijat 😉

mirulienka
13. máj 2010

ahojte zienky a vitaj maria 😉
maria, tiez to asi nemate lahke, ze?? a u vas je moznost, ze sa to bude zlepsovat? alebo ako to mate??

ahoj dia... a kto organizoval taketo stretnutie rodicov, ked tam boli aj lekari?? kardiocentrum?? s dr.skrakom som mala tu moznost sa stretnut a je skutocne velmi mily a ohladuplny 😉 ako si to zvladala?? to si neviem ani predstavit

mirulienka
13. máj 2010

aj ja by som si pozrela nejake foto... 😲 som drza, co?

mirulienka
13. máj 2010

baby, pocula som, ze stupol pocet operacii srdiecok... ked minuly rok mavali jednu operaciu denne, tak tento uz maju skoro kazdy den dve.... je to hrozne!!! ja nechapem, preco sa tolko deticiek musi narodit s nejakou vadou !?!?

sasulec
13. máj 2010

no,je to smutne,chudatka deticky 😔
idem si lazkat pa bruu 😔

gudulo
14. máj 2010

ahojte, blue myslim na vas, nech to dobre dopadne
maria vitaj
dia, aj ja som videla foto na FB, a bola aj nasa naj sestricka 🙂

misicka455
14. máj 2010

Ahojky holky, teda u nás je hnus jen leje a leje. Pořád čekáme na termín na operaci a čím víc se to bližítím víc jsme nervozní a smutná 😒 Koukám na VEru a brečím jak malá 😒 Chudina ani neí co jí čeká, no ještě že to neví 😉

Vítám další srdíčko 😉

mcoya
14. máj 2010

Ahojte zienky,
blue drzim velmi palceky, drzkajte sa. Zvladnete to, verim vam. 😉 .

Babulky, my stale kasleme, uz treti tyzden, ale vraj to je len taky vykaslavaci kasel a sopliky mame len vodove, ale uz ma to hneva. Maly ma od narodenia prvy kasel a hned takato dlha potvora to je.
Neviete nejaky babsky recept, co by pomohol? Sirup douzival uz Ambrobene a teraz ma Hedelix a skusala som dnes cibulkovy sirup. Uz by som bola rada, keby ho to cez vikend preslo.
Holtera sme stale nemali a uz som z toho dost nervozna, ked sa to takto odklada stale.

Maria, ahojik.
Mozem sa spytat, ako velky defekt komoroveho septa mate a ci sa nejak nezmensuje?

Sasu vy ste uz zdravucky?

Miri, to je hrozne, chudiatka deticky, cim si to pokladiky najvacsie zasluzili, ze maju takyto neprijemny zaciatok. Drobcekovia, nech sa drzkaju.
Inak viete si predstavit, aky dobry pocit musi mat pan Dr. Nosal - ten tusim robi najviac operacii. Viete ved vsetky sme chodili do prace a jeden den, ako druhy den..., ale on rano pride, "opravi" srdiecko a na druhy den zasa. Pre neho je to praca, ale pre kazde srdiecko, co zachrani je to neuveritelny zazrak a vydych pre celu siroku rodinu. Tak nech sa im tam len dari v tom nasom kardiocentre 😉

Misicka, ja som preplakala skoro 2 mesiace, kym som sa s tym naucila zit, takze Ta chapem, ale musis verit ze to dobre dopadne. Verca je uz ovela silnejsia a zdatnejsia, ako ked bola babatko, takze jej len ver, ze to zvladne a mysli na ten pocit, ked budete uz po operacii spolu zasa doma, ake to bude perfektne.

Babulky krasny vikend prajem. PAPA

diapozitiv01
14. máj 2010

AHojte,
to stretnutie rodicov Anjelikov s ´chorym´ srdieckom organizovalo Detske Kardiocentrum, Nadacia Detskeho Kardiocentra a Obcianske zdruzenie Ruzova Margaretka.
Len pre info za Kardiocentrum tam boli:
Mudr. Hrebik - primar Kardiologickeho oddelenia
Mgr. Saška Fadlikova, taka uzasna bytostka, priam neskutocne
Mudr. Viera Illikova - veduca lekarka oddelenia arytmologie
Mudr. Peter Škrak - taktiež perfekt prístup, dodatočne mi zistoval udaje o Maximkovi a vsetko este raz povysvetloval, uzasny pristup

dalej Mudr. Zuzana Venczelova, Zuzana Žaludná,
a psychologicka nase srdiecko Majka Andrasiova a knaz a psycholog Peter Tavel

Bolo velmi dobre, stretli sme sa tam 14 rodicia, dost sa plakalo ale boli to liecive slzicky.

Kto chce vidiet foto kludne si ma nalogujete na fb, natalia brimusova

Pytala som sa na ten zvyseny vyskyt VVCH srdiecka, Mudr. SKrak mi to vysvetlil tak ze sa rodi viac deticiek posledne roky, takze ked si to daju do % na pocet narodenych deti tak je to zhruba to iste..
Ze najtazsie VVCH ako HLHS, DORV, TAG operuje Mudr. Nosal.
Tymto chcem im este raz vsetkym podakovat,, musim povedat ze mne to velmi pomohlo...

Gudu a ktora to bola sestricka?

gudulo
14. máj 2010

dia, sestricka Zaludna, ale ona je Lubka

blue04
14. máj 2010

Ahojte srdiecka....tak a my sme zase doma.vecer ked sme dorazili na ubytovanie co zabezpeci nemocnica,mali sme telefonat ze nas musia zase prelozit na iny termin,lebo jedno chuda dietatko cakalo na srdiecko a v tu noc im prisiel transplant na kardiologiu,tak este v tu noc operovali.no nas uz v noci domov neposlali,tak rano sme pozistovali co bude dalej a nabuduce nas daju ako akutny pripad,tak nas uz musia zoperovat jedine ak by niekto cakal na transplant,to by nas mohlo zase vytlacit z poradia.
tak a ked sme boli uz v londone,spravili sme si vylet...dam foto zajtra na FB

vela deticiek sa rodi nie len so srdieckovou vadou...je to vsetko dobou,stravou,vzduchom a vela problemov vedia uz zoperovat,co pred len par rokmi nevedeli....asi tak

diapozitiv01
14. máj 2010

Gudus, hej ona je Lubka, som sa sekla, cierne kratke vlasy,,

diapozitiv01
14. máj 2010

Blue, co tu robis, uz si mala chrniet, ta hed do postelee 😀

Zajtra cakam na fotecky..
Drzime palceky

gudulo
14. máj 2010

blue, tak vas opat prelozili, neboj sme stale s vami
dia, ano, kratke cierne vlasy, je uplne super 🙂

blue04
15. máj 2010

diaa a ty tu co robis...ved si isla tiez? 😀 😀 😀
ale vazne som dopisala na konikovi a isla 😀 😀 😀

diapozitiv01
15. máj 2010

Jaj srdiecka ani neviete ako som rada ze nasa diskusia pokracuje dalej a nezanikla behom mesiaca a navyse sa pridavaju dalsie mamicky, ktore nezostanu v tom same...
Uz len dat nejake spolocne stretko. 😀
A Sasulec nam zozenie od nich nejakych policajtov stripterov 😀 😀 😀, nech mame nejaky kulturny program

gudulo
15. máj 2010

veru je dobre, ze takto mozeme pokecat 🙂
a stretko nie je zly napad 😉 , no a kulturny program... 😀 😀 😀

diapozitiv01
15. máj 2010

Nieco vyspekulujeme na leto, ked bude aj Blue s Jackom na Sk, len musime dat nejaky kompromis, kde sa stretneme, najlepsie by to bolo tak na vikend niekde pri horach a nech by sa tam mohli aj drobci zahrat..

blue04
15. máj 2010

pekne sa to tu organizuje....mam znameho co prenajima chatu v ciernom balugu...mozno by aj pozlavnil 🙂 😉

sasulec
15. máj 2010

Jeej tu sa to ako rozbehlo,som sa bala ze k nam uz ani nezavitas Dius 😕
Blue,tak toto.. 😖 musia nervicky pracovat,ale drzkame palceky nech vsetko stastlivym koncom a velkym zvoncom zazvoni 😅 😵
Misi,verim,ze si z toho smutna,nas to tiez caka a iked si to este nepripustam,obcas na ked to pomyslim,je mi tiez smutno 😔
A to stretko sa mi paci,no ked nieco vymyslite,tak zorganizujeme a ja sa pokusim aj striptera a mozno aj policajta zohnat,chi chi 😅 😀
a skusim vyzistit ked budem vediet termin kto nas zoperuje,bola by som teda rada keby to bol pan doktor Nosal,ale aj na dr Masuru som pocula chvalu 😅

mirulienka
15. máj 2010

blue, no to nie je vobec zavideniahodne... no ale do tretice uz nech to urcite vyjde!!!

dia, fotky su suprove! vyzeralo to na veeeelmi mile stretnutie a velky obdiv tym, co to vymysleli, zorganizovali a snad v tom budu aj pokracovat, lebo je to neskutocna podpora smutiacich rodicov!

babyyy, a napad zo stretkom je super, i ked moja tery-bery je tu asi najmensia, tak sa s vasimi asi moc nezahraje, ale urcite by som zobrala aj andrejka. tento rok aj tak neplanujeme ziadnu zahranicnu dovolenku, kedze terezka takto dopadla a vlastne ani peniaze sa nam same nekotia... :-O
a mohli by sme ist niekde, kde by sme mohli aj turovat, teda v ramci moznosti nasich deti...

sasulec
15. máj 2010

Miri len bacha na medmede 😀 musime davat 😀 😀 😀

blue04
15. máj 2010

baby,tak pome si trochu neoficialne zorganizovat vikend niekde na peknom mieste.
dajte kazda nejaky typ 😉

sasulec
15. máj 2010

mne je to celkom jedno,ale sme tu vacsinou zo zapadu tak mozme niekam na juhozapad? minuly rok som videla celkom pekne stredisko pri Sturove,ale vy zas chcete na asi na hory,hm? 😕

sasulec
15. máj 2010

http://www.delia.sk/apartmanovy-dom-travnica?se... kukuc celkom fajn take rodinne 😅

sasulec
15. máj 2010

a vsimni si Diuska,ze som myslela aj na havinku,nesmie chybat 😉))

blue04
16. máj 2010

sasu...pekneeeeee 🙂

diapozitiv01
16. máj 2010

😀 😀 , dobre srdieckaaa, tesim sa, tak zistite si terminy vsektych prehliadok ci popripadne operacii, ktore samozrjeme dopadnu na vybornu a niekde vypadneme mimo naseho bezneho zivota, pokecame, popijeme..
😀 😀 uz s tesim na vas, srdiecka moje 🙂

gudulo
16. máj 2010

a co tak ked ste vsetky zo zapadu, prist spoznavat aj nas vychod?

blue04
16. máj 2010

a co tak toto?je to kamaratova chata,tak urcite by pozlavnil 🙂
http://www.easytravelonline.sk/index.php?l=3&li...