Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

ziarcanka
12. máj 2011

Ahojte maminy, ako ste riešili situáciu: staršie dieťa (2 roky) doma, mladšie v nemocnici... A ešte dať staršieho do škôlky, keď mladšieho čakajú ďalšie operácie? Pomohlo by to vyriešiť situáciu, čo so starším cez deň, ale bojím sa možných chorôb, ktoré môže priniesť z kolektívu 😒

matisekc
12. máj 2011

@ziarcanka nas Kubco mal v case Emkinej operacie 2roky a 8 mesiacov, boli sme v nemocnici 3 tyzdne a muz si zobral na maleho ocerku, do skolky nastupil ako 3rocny v septembri, zo zaciatku boli klasicke skolkarske sopliky...., niekedy to chytila aj mala ale nie vzdy, caka nas este jedna operacia ale ta az tak v 5 rokoch

mrskalianka
12. máj 2011

Ahojte,
máme za sebou kontrolu na Kramároch, všetko o.k. Nás doktorka chcela objednať až o mesiac, ale to by som nebola kludná tak som ju poprosila, či nemôžeme prísť znova o dva týždne, predca budem kludnejšia. Malý sa má dobre, naozaj vyzerá ako keby mu nič nebolo a to je na tom to najhoršie čo ma ničí... Tak moc by som si želala aby mu tá jedna komora dorástla a poriadne sa dovyvíjala, ale to by sa musel stať zázrak...
Stále mávam dobré dni, keď si už ani neuvedomujem, že malý je choručky a potom sú dni hrozné, keď mám v hlave milión otázok, stále dokola...

Kočky dávali ste deti očkovať na rotavírusy? Moja malá prešla týmto vírusovým ochorením a bolo to strašné, bola v nemocnici na infúzkach, malého by som chcela predtým chrániť, ale neviem či sú dobré tieto očkovania pre srdiečkové deti...

blue04
13. máj 2011

@mrskalianka to je dobra sprava ze na kontrole dopadlo vsetko super 🙂
co sa tyka ockovani...najlepsie popytat s kardiologom! Ja maleho moc ockovat nedavam,mam na to taky iny nazor ale davam ho kazdy rok proti chripke(odporucene kardiologom)! Ma aj pneumokokove ockovanie,ale tu v UK je to povinne 😉 !!! Tych ockovani je strasne velaaaaaaaaaaaaaaaa......

matisekc
13. máj 2011

@mrskalianka ja som malu nedala ockovat, ale myslim ze nie je problem z ockovanim pri srdieckovych detoch, ja idem dat teraz malu proti kiahniam, odporucil mi to detsky doktor, inak tiez nedavam ziadne nepovinne ockovanie

blue04
13. máj 2011

@matisekc vidis,a mne kardiolog povedal,ze by bolo dobre keby tie kiahne dostal,lebo by som ho musela dat ockovat uz po cely zivot.....tazko sa rozhodnut co je spravne a co nie hmmmmm......

katka6211
13. máj 2011

mrskalianka, aj ja som zvazovala rotavirusy, kedze sme boli vela v nemocke, ale nasa detska dr. nie je velmi zastankynou nepovinnych ockovani, a tak sme ho nedali, a ani nemal rotavirusovu infekciu
ja mam nazor ako blue04, tiez nie som zastankynou nepovinnych ockovani, nieco tie nase deticky musia zvaldnut aj same
a od novembra do marca sa kazdy mesiac picha synagis, na ten sa potom vcas pytaj, ten je velmi dobry, aspon teda podla mna 😉

matisekc
13. máj 2011

@katka6211 so synagisom suhlasim, je super, urcite nas ochranil
@blue04 mne doktor povedal ze zaockovat, koli vysokym teplotam, inak by som nedala ani to, aj tak ju chuda stale pichaju(bud ockovanie alebo jej beru krv)

blue04
14. máj 2011

@matisekc ano,mas pravdu,aj mne boli vysvetlene ze pri kiahniach su teploty nebezpecne,ale ja nedam...poznam aj deti so srdieckovymi problemami a zvladli to,len mu musim verit....ak nie,tak pobudneme v nemocnici par dni a bude dobre....ja sa tychto ockovani bojim...robim vo farmaceutike a vyrabame vakcinu a je hnus z coho sa to vsetko vyraba.....so synargisom suhlasim aj ja,to by som ho dala ockovat opat ale tu to to ockuju len prvy rok zivota si myslim.ako je to na SK?

katka6211
14. máj 2011

blue04 tu je to tak so synagisom, ze ockuju do dvoch rokoch veku dietata, napriklad matus bude mat uz v january dva roky, takze si to asi budem musiet vydupat, aby ho zaradili do ockovacieho programu

blue04
14. máj 2011

@katka6211 tak je to narovnako aj tu...neviem presne ci to tu davaju rok alebo dva...uz si to nepamatam.... 😕

mrskalianka
14. máj 2011

Katka o tom Synagise som počula len v nemocnici čo sa mamičky bavili... Konkrétne ma to ešte nezaujímalo, nakolko som mala iné starosti. Mám sa nato očkovanie pýtať u kardiologičky alebo u pediatričky?

Ja sa tých rotavírusov fakt bojím, dcérka mi vtedy nevypila ani lyžičku vody, o jedení ani nehovorím. Všetko išlo z nej von, nakoniec skončila na infúzkach a mala čo robiť aby sa z toho dostala a to bola zdravučká.

Kočky, teraz sme doma všetky nakapatý, soplíme, kašleme, tak sa bojím aby to nedostal aj malý. TEraz ho sledujem ako šiši, ale ak by dostal soplíky, čo s tým? K doktorke, alebo počkať ako pri zdravom miminku, veď soplíky prejdú samé....

katka6211
14. máj 2011

mrskalianka ,to je jedno ktorej dr. sa opytas, malo by to byt tak, ze v DKC by mali maleho automaticky zaradit medzi deti, ktore budu zaradene do programu ockovania. tebe by mala len prist pozvanka kedy a ku ktoremu dr., ale pojdes asi normalne do DKC kedze si z blizka.
Tie rotavirusove infekcie su fakt hnusne aj nebezpecne, ale podla mna sa to da ustrazit, ked na to davas fakt pozor. ale skus sa poradit s pediatrickou, co ti povie 🙂
a ked pri soplikoch nema teplotu, tak mylsim, ze netreba hned bezat k dr., aspon my sme zatial kvoli tomu neboli u doktorky 😉

blue04
14. máj 2011

@katka6211 aj ja by som sledovala zdravotny stav a ak by neboli teploty,tiez by som k dr este nesla....len treba poriadne odsavat aby sa mu to neusadzalo na prieduskach....

cherub
14. máj 2011

@mrskalianka mě říkala dr., že i se sebemenší rýmou máme naklusat. U naší Nikolky se i rýma projebuje zvýšení tepu a šelsetí a pokud je stav horší, hnedle se to musí léčit, i když třeba pomocí ATB 😖 hrozí postižení chlopně atd, kdyby to do pondělí nepřešlo nebo se nezlepšilo, určitě bych naklusala 😔

cherub
14. máj 2011

jinak já taky nejsem pro očkovat nepovinnným očkováním, ale pokud rotaviry hrozí, např. kdyby třeba menžel byl lékař na infekčním oddělení nebo by jste měli zvýšené riziko nakažení se touto chorobou, tak bych asi neváhala. Nikolka má navíc pouze prevenar, který u nás při jejím narozením nebyl hrazený. Ale teď byla pořád nemocná, tak jsme ji nechali naočkovat, dr. nám to doporučila, kardiolog taky, tak jsme do toho šli a dokonce zdarma, právě k vůli srdíčku, jako ohrožená skupina 😉

katka6211
15. máj 2011

baby poradte mi prosim, ked viete....matusovi idu zubky, tak mu stekaju sopliky a kasle, ale zacalo mu chrcat na prieduskach, sople mu nejdu odsat, teplotu nema ani nemal....ist k doktorke, ci pockat este? uz chrci asi treti den... 😒

blue04
15. máj 2011

@katka6211 mozno ist len pre tvoju istotu...myslim ze to nie je nic pokial nema teploty,ale za prevenciu nic nedas! mozno ma len stecene a nemoze sa toho zbavit....

misicka455
16. máj 2011

Ahojky srdíčka,

dlouho jsme tu nebyla s dablíkem ani nebyl čas ataky jsme byla pěkně nemocná až jsme skončila na atb..naštěstí malá to odnesla jen rýmou , kterou jsme vylčily doma .

Teď jsme byly na prodlouženém víkendu s nemocnýma dětma taky se srdíčkem byla fajn si popovídat s někým kdo zažil něco podobného co mi a má stejné starosti a Veru se tam moc líbilo hlavně byla od rána do večera na čerstvém vzduchu .

misicka455
16. máj 2011

@katka6211 my při zubech máme taky rýmu ,a le jestli ti u toho i kašle tak že to vněm chrastí tak bych k dr. jela 😉

mrskalianka
17. máj 2011

Ahojte kočky,
tak malý ochorel, v noci stále plakal, nemohli sme ho utíšiť. Dostal od malej soplíky a asi ho pobolieva aj hrdielko. Doktorka nám nasadila antibiotiká a ak by sa mu nepolepšilo tak na Kramáre. Dúfam, že mu to prejde, do nemocnicky sa mi ešte nechce ísť.
Je mi to všetko znova tak lúto, dnes sme chceli ísť do ZOO a namiesto toho, som dcérku musela dať znova k babke, lebo som jej nestihla ani dať papať, Malý chce byť stále na rukách, alebo v kolíske sa hojdať. Mrzí ma, že malá je taká odstrkovaná a bojím sa, že to tak bude celý život, lebo malý je choručký a vyžaduje vela vela pozornosti. Pevne verím, že po tých troch operáciach budem aspom ako tak normálne žiť...
Ako ste sa s tým zmierili? Keď si už myslím, že som zo všetkým zmierená tak prídú takéto dni a som na začiatku. Stále sa pozerám na zdravé detičky a trhá mi to srdce, že Dávidko je chorý a stále tak trpí a trpieť bude. Je to také nespravodlivé, ja neviem kde sa stala chyba v tehotenstve, ja naozaj neviem prečo sa nám to stalo. Teraz zasa plačem, znova tie blbé depresie, viem, že tým malému nepomôžem, ale potrebujem to dostať zo seba.

suyama
17. máj 2011

Ahojte srdiecka 😉
@mrskalianka jaaaj uplne ta chape ako sa citis, aj nas Olinko mal operaciu srdiecka v 8 mesiacoch, bola som na tom moc zle az som si nakoniec bola vypytat nejake ukludnujuce tabletky a brala som ich odkedy mal Olko 3mesiace do jeho 10mesiacov ked sme uz mali po operacii. My sme mali strasne problemy s papanim, co zjedol to vygrcal, nastastie to sa nam upravilo, ale az teraz konecne pekne papka skoro vsetko 🙂 len on je stale taky malicky drobcek myslim vahou aj vyskou a uz mame 17mesiacov a stale este nechodime, vobec neviem comu to mam pripisovat, srdiecku? alebo on je proste taky pomalsi 😒 tiez ked som sa pozerala na zdrave deticky trhalo mi to srdce ☹ ale najhlavnejsie je ze je Olinko tu s nami a je inak zdravucky a stastny. Nebojkaj casom na to nebudes az tak casto mysliet a budes sa tesit z toho ako malicky pekne rastie a tesi sa zo zivota, ono je to teraz ked je taky malicky najtazsie, len ho neber ako keby bol iny, on ma iba trosku ine srdiecko a to mu operaciu opravia a bude ako kazde zdrave dietatko.
inak a ako ti papa? a pekne prospieva?

matisekc
17. máj 2011

@katka6211 my mame tento problem uz 3tyzden a v stredu nam dal doktor PAMYCON do nosteka a sopliky zmizli a aj chrcanie je uz len take slabucke a predtym tyzden sme vybrali ATB, ja by som urcite ku doktorke isla, radsej zbytocne ako neskoro, ale mozno to bude zo zubkov, lebo nam idejednastolicka za druhou

misicka455
17. máj 2011

Ahojky ,

všem marudkům přeji rychle uzdravení. My dneska byly na očkování tak jsme zvědavá zda to bude mít nějakou reakci no snad ne 😉

katka6211
17. máj 2011

mrskalianka nevycitaj si, ze sa teraz viac venujes malemu ako dcerke, teraz ta proste viac potrebuje drobcek, ale ked trocha povyrastie, tak uz to bude ine. Ja ti velmi neporadim, ako sa s tym zmierit, mne sa to este nepodarilo, tiez ma prepadaju chvile, ked mi ide puknut srdce od toho vsetkeho, ale potom sa len pozriem na krpca a proste ten mi hned spravi naladu 🙂 a myslim si, ze ked sa raz podari nam zmierit s tym, ze mame chore deticky, tak potom sa s tym zmieria aj oni same..
suyama ved aj matus je taky drobcek, uz som si zvykla na to. a ani matus este nechodi, zaklad je ,ze raz chodit bude, ci pol roka skor alebo neskor, to je jedno. aj Olko zacne, ked bude on sam chciet, ved uz bude chodit cely zivot 😉

katka6211
17. máj 2011

matisekc zatial som len volala dr. tak povedala, ze ak to neprejde, tak sa mame prist do konca tyzdna ukazat, ale uz jednoznacne nechrci tak hrozne, a mozno iba nejaku hodinku, potom to vykasle a je dobre, takze k nej uz asi nepojdem, ak sa to nezhorsi. a urcite je to zo zubkov, mal to aj ked mu sli stolicky, teraz mu idu ocne 😠 dufam, ze mu uz rychlo vylezu a bude konecne pokoj, lebo tie zuby to je katastrofa

blue04
17. máj 2011

@mrskalianka ja preto nemam este druhe dieta,my sme chceli ale nakoniec sme to nechali ze az po vsetkych 3 operaciach a uz mame aj po a stale sa nevieme akosi rozhodnut.....v pondelok mi prislo az spatne,ked mi maly polozil otazku,preco je on vzdy posledny a unaveny a nestiha za detmi utekat!!! nevedela som zo seba nic vykoktat a len sa mi slzy stisli do oci....vysvetlila som mu to tak,ze ostatne deticky nemaju taku krasnu jazvicku ako on a maju zdrave srdiecko....stacilo mu to a spokojny isiel dalej...

cherub
18. máj 2011

marůdkům taky přejme brzké uzdravení 😵

Holky, nemáte zkušenost s tím, že by měli děti zvýšenou hladinu LDL cholesterolu? První výsledky kompletního vyšetření ukázaly, že Nikolka jí má zvýšenou, je to už nad hranicí stropu, ale vůbec netušíme jak je to možné. Nikolka je hubeňour, nejí žádné smažené věci, nejí uzeniny, prostě nic... a má to zvýšené 😖 Tento cholesterol ve vyšším věku a při vyšší hodnotách způsobuje mrtvice a infarkty, on prostě ucpává cévy. Nikolka bude sledovaná, minimálně každý rok ji čeká kontrolné odběr.
A tak mě napadlo, jestli na to třeba nemůže mít nějak vliv srdíčko? třeba je to blbost, ale už se fakt chytám všeho, co myslíte, neslyšeli jste o tom? že by horší funkce srdce způsobovala zvyšování hladiny cholesterolu? 😕

mrskalianka
18. máj 2011

@suyama veď to jediné ma drží nad vodou.... Keď sme boli v nemocnici na operácii, tak tam bolo novorodeniatko, ktoré zomrelo, tak si hovorím, že nemôžem byť smutná a musím sa tešiť z toho, že Dávidko tu s nami je, že sa teší, že má rodinu, ktorá ho miluje, má super sestričku a proste a oplatí sa bojovať... Takto to beriem prevažnú väčšinu dní, ale potom príde depka, že porovnávam zo zdravými deťmi, aj s mojou dcérou a uvedomujem si, že malý nebude mať tak jednoduchý život....

@katka6211 lenže ja sa s tým neviem zmieriť, možno to chce čas, malý má iba dva mesiace, to je krátka doba... Možno po všetkých troch operáciach mi bude lepšie, takto som stále v strehu, či neprestáva dýchať, či nemodrie, či mu je dobre, či má dobrú teplotu.

@blue04 tak to si mu krásne vysvetlila, tohto sa tiež bojím, keď si malý začne uvedomovať, že je choručký a že nikdy sa nevyrovná zdravým deťom. Ale jedno som si už s manželom povedala, budeme ho viesť k normálnemu životu, nebudeme z neho robiť chorého, bude robiť všetko to čo jeho sestrička a sám si bude regulovať či vládze alebo nevládze. Nemôžeme ho stále lutovať tým mu iba ublížime... Lutovať ho budem tu na Modrom koníkovi, potajme ale pred malým ako keby sa nič nedialo, proste zdravý človiečik s trošku opraveným srdiečkom

Včera malému vyskočila teplota, tak som začala plašiť, volala som na Kramáre, povedali presne čo a ako.... Dnes je mu lepšie, antibiotiká už zabrali, len malý kaká hrozne zelenú stolicu, ale to bude tými antibiotikami. Inak papa, ciká tak by to malo byť okey. Čo si myslíte o tej stolici? Môže byť taká zelená z antibiotík?

Ešte jednu vec som chcela. Ak pôjdeme na druhú operáciu, malému narežú hrudníček v tej istej ranke alebo pôjde troška vedla?

blue04
18. máj 2011

@mrskalianka budu rezat presne kde aj prvy krat.Jack mal otvoreny hrudnik uz 3x a ma to krasne.pri 2 a 3 operacii uz nemal stichy vonkajsie ale len vnutorne a pouzili lep,takze hrud mu zlepili 🙂