Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

andrea3772
7. feb 2013

@ziarcanka Ahoj,my sme mali ísť na také vyšetrenie,naša lekárka Vierka Vršanská mi vtedy povedala,že pôjdem s ním.Nakoniec však usúdili,že to zatiaľ nie je potrebné.Trvala by som na tom ísť s ním,ani raz sa mi nestalo,že by ho niekde chceli poslať samého.

tinnuska18
11. feb 2013

Dobrý deň chcela by som Vás poprosiť o vyplnenie mojho dotazníka k diplomovej prácii, ak by ste si našli čas, veľmi by mi to pomohlo. Ďakujem. www.iankety.sk/dotaznik/283744305/

ziarcanka
20. feb 2013

Ahojte dievčence, ako vnímate tie reči okolo chrípky? Všade prezentujú ako rizikovú skupinu malé deti a ľudí s kardio ochoreniami - včera ma už chytila panika, keď mi muž zavolal z roboty, že ide domov s chrípkou. Rovno som mu pobalila pyžamo a perinu a šups ku svokre - tá je očkovaná. Dúfam, že drobce tú pliagu nestihli chytiť a búcham si hlavu, že som sa nedala zaočkovať - kto sa bude o nich starať, ak to chytí aj mňa.... A to máme mať v pondelok nástup do DKC 😒

matisekc
20. feb 2013

@ziarcanka chripky je naozaj vela. u nas bola uz tyzden zavreta skolka aj skola, detska ju nemali, iba ja, chodila som doma s ruskom a uz sa jej zbavujem, tak snad nas obide a uz by sa mohlo zmenit pocasie, tieto vykyvy jej len nahravaju, uz nech je teplucko

ziarcanka
20. feb 2013

@matisekc Jój, ani nevieš, ako sa už teším na tričko, kraťasky a pieskovisko namiesto 150 vrstiev oblečenia a prechádzok v čľapkanici 😝

mrskalianka
21. feb 2013

@ziarcanka ani nehovorte 🙂)), ale už to cítim, už sa to blíži 🙂)), už to niekedy vonku vonia ako jar. Už som tiež unavená z toho obliekania.

lenkagol
22. feb 2013

@ziarcanka
@matisekc zienky ja zacinam mat strach aj z ovcich kiahni a uvazujem ze dam aspon Marka zaockovat...nerozmyslali ste aj vy nad tym?..aj chripky sa bojim, radsej na to ani nemyslim:(((

ziarcanka
23. feb 2013

@lenkagol Ahoj Leni, kiahne sme riešili na jeseň 😀 , kukni pár strán dozadu. Nakoniec sme ich zaočkovať nedali, lebo je tam kontraindikácia s anopyrinom. Samko momentálne do škôlky nechodí - boli sme vyberať mandle, ale už by som ho rada dala naspäť - aj jemu to chýba, no potom už len budem tŕpnuť, kedy tú pliagu donesie, lebo u nás v ZH momentálne kiahne fičia. No a chrípka - ani nehovorím, tá maminka, čo umrela na chrípku bola od nás ☹ ☹ ☹ a médiá dokážu ľudí fantasticky vydesiť - lenže čo budeme s ňou robiť? Budeme sa až do smrti očkovať každý rok? To by som asi skôr ochorela z prídavných látok vo vakcíne 😒 Ani z voza, ani na voz...

mata128
23. feb 2013

@ziarcanka
@ziarcanka v dkc uz su od vcera navstevy zakazane...boli sme vcera na echu s uspatim a prave to tam lepili...

mrskalianka
23. feb 2013

@lenkagol tiež som riešila ale nakoniec som sa rozhodla, že nedám Dávidka očkovať. Zvládli sme už všeličo, zvládneme aj kiahne. Reakcia na očkovanie môže byť niekedy horšia ako aj celý priebeh choroby a je tam aj vela vedlajších účinkov.... Myslím, že naše srdiečka majú dosť chémie každý deň, načo viac.

mrskalianka
23. feb 2013

@ziarcanka na chrípku nechcem ani myslieť ☹, zaťial sa vyhýbame, riešime iba prechladnutia. Už bolo cítiť trošinku jar a zasa snehuuuuuuu. Už ma to nebaví

zenablazena
24. feb 2013

@lenkagol Ahoj Leni, jak se máš? Dlouho jsme si nepsali :-/ Je vše v pořádku?

A co vy ostatní děvčata, jste zdravé?

jahody11
24. feb 2013

@mata128 kolko ste boli v DKC aj s uspazim? my mame nastup zasa 18.3. na echo s uspatim, dufam, ze tam budeme len 2-3 dni... mali ste hospit.?

mata128
24. feb 2013

@jahody11 ahoj.my to mame do kardiocentra len 30km,takze bez hospitalizacie.O pol osmej som tam prisla,mudr.Dinka pozrel maleho,pred osmou ho uspali,nas Alex si pospal az do desiatej.Inak echo aj ekg mal uz o pol deviatej hotove.Ked mu spravili to echo,museli sme sa vratit naoddelenie kardiologie,tam sme cakali,kym sa zobudi,medzitym mi mudr.dal termin dalsej kontroly a povedal vysledky.Alex sa zobudil,najskor som mu dala iba vodicku,za 10min.mliecko,nevracal,takze o pol jedenastej uz sme boli prec.Ty ked si zdaleka,tak toho 18-teho vas prijmu,19-teho spravia echo a az bude vsetko ok,v ten den idete domov.Oni to detickam zfaleka robia s jednodnovou hosp.aby sa zbytocne rano nevysilovali cestou a tak.4hodinky predtym nesmie papkat

lenkagol
24. feb 2013

@jahody11 my sme prisli vo stvrtok, v piatok mal echo a v sobotu sme sli domov hned rano

lenkagol
24. feb 2013

@mata128
@jahody11 nas hned v den echa pustit nechceli lebo mal len 3 mesiace

jahody11
24. feb 2013

@mata128
@lenkagol no ved aj mala ma len 4 mesiace, takze ratam, ze 18-teho prideme a pustia nas najskor 20-teho, neviem, ci jej nebudu menit lieky kedze aj pribera... posledne sme boli dlhsie ale prisli sme v piatok a cez vikend sa nic nerobi, pond. nsa uspali a v utorok skoro rano sme sli domov sanitkou, aleteraz uz asi nepojdem domov sanitkou lebo si neviem predsatvit malu cestovat cez 8 hodin v sanitke... asi pojdeme domov vlakom ICkom

jahody11
24. feb 2013

@mata128
@lenkagol a deticky uz mate po operacii? u ns sa stale nevie, ci bude operacia alebo nie, uz bola pisana 2x na operaciu a zrusili ju, ze vraj kym prospieva... mesiac sme lezali v DKC na Jiske.. cely december

mata128
24. feb 2013

@jahody11 aha,no nas ma skoro 10mesiacov,mozno preto nas v ten den pustili.hej,my sme boli operovany ako 10dnovy-transpozicia velkych ciev

jahody11
24. feb 2013

@mata128 nam maju davat umelu chlopnu, na stastie mala ma cievy v poriadku, u nas je displasticka mitralna chlopna,

eviska83
24. feb 2013

@jahody11 - nas prijali v stredu rano (syn mal 3,5r) spravili nam echo bez anestezie ale kedze z toho echa nevedeli zistit dg tak nas objednali na CT v anestezii-vo stvrtok bol sviatok tak sa nic nedialo v piatok rano ho uspali -urobili CT a kedze este spal tak sme hned sli aj na echo - tam mu este pripichli anestetika . Pospal si iba hodinku ale bol teda riadne nervozny ked sa prebral. V piatok okolo 15.00 nas prepustili
Inak teraz je s nim manzel na pohotovosti v Belfaste (zijeme v NI) 😒 Cely den bol taky nesvoj - strasne unaveny a spavy- o 15.00 mal 38.6 - bolela ho hlava a stazoval sa aj na chodidla - opuchnute ich viditelne nemal - no tlak mal trosku zvyseny- poliekoch mava zvycajne 90/50 a dnes mal 110/70. Mozno panikarim ale mala som strasne divny pocit ze nieco nieje ok - brali mu krv ,teraz mu robili rtg a ekg - tak to sedim a cakam ako na ihlach 😖
Ozaj dievcence cely den strasne grgal - napadlo ma ci si tak neulavoval od bolesti na hrudi 😕 nemate s tym niektore skusenosti?

katka6211
25. feb 2013

Ahojte 🙂 chcem sa vas optytat,tie co mate drobcov tri roky a viac,ci niekto bol v kupeloch? Mne tie kupele stale vrtaju v hlave,stale nad nimi rozmyslam tak ci mi neviete niektora napisat,ako tam je 🙂

vlasticka185
25. feb 2013

@katka6211 nam nikdy neboli ponuknute kupele,ale som sa pytala nasej rajonnej,no a po zvazeni som upustila z kupelov,kedze Samo hned vsetko vsade nachyta,ved z Vadasa sme skoncili v nemocnici a ta jeho katastrofalna imunita,cize nam by asi tie kupele viac uskodili ako pomohli,samozrejme na tvojom mieste by som sa popytala,kedze ja viem tak,ze po tretom roku zivota a po operacii je nejaky narok na kupelne zotavenie,treba sa popytat na kardiologii kam a za akych podmienok odporucaju,tusim to je o podani ziadosti vyplnenej doktorom a poistovna rozhodne,ci schvali,alebo zamietne danu ziadost o kupelny pobyt,avsak za vyplnenie ziadosti sa plati nejaky poplatok,doktori maju cennik zvycajne na dverach vycapeny 😀

apropo rozmyslali ste uz nad dovolenkou?kam s detmi na prazdniny?
kedze nam toto leto more z financnych dovodov nevide,tak chceme navstivit nase Slovenske hory a spominane Habakuky 😵 ,no a este chceme ist do tropikaria v Budapesti -ale to este zvazime,kedze je tam uzavrety priestor,

chcem sa este opytat,je tu mamicka s dietatom,ktoremu pretali lymfa cievu pri operacii?

no a este ak nam zdravie dovoli,tak 11,03, ideme na zapis do skolky 😵 ,chcem ho dat na 4 hodiny od septembra,iked mam obavy,ze ako to bude zvladat jeho imunita

este ma napadla jedna otazocka,dali ste niekto zaockovat dieta proti chripke?

katka6211
25. feb 2013

Vlasticka185, nam tiez neboli ponuknute,ale mali by na ne mat narok. Mamina je teraz v kupeloch,preto mi to zase vrta v hlave. Sestricky v ba mi povedali,ze je to pre dieta fajn, nasa dr. V ba zase,zr ako je dobre,ale ze u takeho maleho dietata to v podstate nema nejaky vyznam,ze po zdravotnej stranke to teraz nema vplyv,. Preto sa neviem rozhodnut,lebo aj by som sla,ale tiez sa bojim,aby pri tolkych detoch nechytil prvu chorobu co bude okolo.
Inak my dovolenky riesime vzdy na slovensku a som uuuuuplne spokojna 🙂 v maji ideme do oravskeho haja,je to tam pre rodiny,vyzera to super,tak om zvedava🙂 a urcite ak budete niekde blizko tatier, tak by som vas rada spoznala osobne🙂

mrskalianka
26. feb 2013

@vlasticka185 Som rada, že ste ok, dlho som ťa tu nevidela. My máme kontrolu v apríly, budeme zaradený na katetrizáciu a ak doktorka dovolí, skúsili by sme aj more, ak nie Slovensko to istí. Inak Habakuky sú super super super, malá bola tak vytešená, takže určite skúste, zážitok na dlho dlho pre deťúrence.

@katka6211 Katka prosím ťa. Keď Vás pred fontanom zaradili na katetrizáciu ako dlho ste čakali na termín? Máme kontrolu v apríly, už poslednú, Dávidka potom zaradia na katetrizcáiu a chcem cca vedieť, či to víde na leto, alebo až na jeseň. Ak si pamätáš.... Ako ste na tom s rozprávaním? Dávidko začal nenormálne blabotať, s Liankou si už tak podebatujú. Ak niečo potrebuje tak sa už chápeme 🙂.

katka6211
26. feb 2013

Mrskalianka ahoj. No my sme mali kontrolu v oktobri tusim,tam nam kolarova povedala,ze vo febr. alebo v marci bude katetrizacia. Volali nas nakoniec vo febr. A dalsiu kontrolu sme uz nemali,volali nas az na operaciu. Tazko povedat,kedy ju budete mat.
A rozpravat uz matusk zacal, a od kedy zacal tak rozprava alebo spieva stale 🙂 dokonca minule vzo sna spieval macka uska:D

mrskalianka
27. feb 2013

@katka6211 Dúfam, že aj u nás to bude cca prebiehať takto. Viem, že si človek nenavyberá, ale keby nám nechali ešte celé leto volno 🙂, tak to by sme sa nenahnevali, keď je malý ok tak chcem aby si zasa užil čo najviac. A ako ste na tom s plienkovaním? Ja už troška Dávidka učím, niekedy sme celý deň bez plienky a suchý, pekne príde, že chce "piši alebo kaka", inokedy sa tak zažerie do hry a bláznenia, že zabudne a je pocikaný, ale to hneď dobehne, že treba dať suché pančušky a ukáže mláčku 🙂. Ale zlatý je, na chlapca 🙂, chlapci sú celkovo pohodlnejší

katka6211
27. feb 2013

Mrskalianka no poviem ti pravdu,ze ja som s odplienkovanim cakala kym bude zoperovany. Zdalo sa mi lepsie aj pre matusa ho nepliest nocnikom,ked po operacii by mal plienku. A nechala som to uplne na neho,bez plienky sme nieco vyse mesiaca. Behom dvoch tyzdnov sme sa plienok uplne zbavili,aj nocnych 🙂 a tym,ze som vedela,ze v tych trokoch aj tak nepojde do skolky, tak som tomu dala cas, bola som zvedava ci sa dieta odplienkuje v podstate samo,lebo som nieco o tom citala 🙂 a vlastne noc,tych 12 hodin prespi bez potreby cikania 🙂
A inak,mozno to bola len zhoda nahod,ale my co sme boli na operacii,tak tam boli skoro sami fontanovia.

mrskalianka
27. feb 2013

@katka6211 Myslím, že oni to tak nejak plánujú, keď sme boli na glene sme boli sami, ale o týchto fontánoch som počula, že príde viac detí. My konkrétne tam asi budeme s dvoma kamošmi, ak to tak vystrelí ☹. Dávidko on sa začal do nočníkovania angažovať sám. Lianka chodí na záchodík už sama a jemu sa to zapáčilo tak sa začal pýtať. Keď prišiel a pýtal sa, tak čo ho nedám 🙂. Páči sa mu že splachuje a potom sa člapotá s umývaním rúk, tak fajn. Ale hovorím, je to ešte len sranda, niekedy sa darí, niekedy vôbec. Matúško je šikovný, velmi ma teší, že sa Vám tak darí. Ty už máš vybavenú predlženú rodičovskú do 6 rokov, alebo ešte zvažuješ škôlku?

katka6211
27. feb 2013

Mrskalianka je ine,ked ma davidko sestricku,ona mu je vzor 🙂 ja mam rodicak uz do siestich rokov, tento rok uvidim,ci ho dam aspon na jeden den do tyzdna do skolky. A vsetko sa dalej uvidi podla toho,ako casto bude chory. Nemam to este nejak naplanovane, zalezi od zdravotneho stavu.