Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

vvia
26. jún 2013

@priadka nehnala nas lebo podla mna nevie sama kedze sme po operacii este len4ty tyzden. ved snad ok

eronika
1. júl 2013

Ahojte, prosim poradte mi ak mate skusenost. Dnes sme prave 3 tyzdne po katetrizacnom uzavere defektu predsienoveho septa. Od vcera mam dojem (aj moja mama a manzel), ze mala zacala trosku pokrivkavat na lavu nohu - na nej mala i miesto vstupu katetrizácie a teraz vecer som jej namerala teplotu 38,2. Nasa kardiologicka z mesta je na dovolenke - v piatok nam povedala, ze ak sa nieco vyskytne, tak uz to nebude pravdepodobne z katetrizacie, ale i pri malom naznaku infekcie je potrebne nasadit antibiotika. Ja s nou hned zajtra pojdem k pediatricke, i ked okrem teploty nema ziadne potiaze (nadcha, kasel...). Len ma zaraza to pokrivkavanie na nozicku (nemala ziadnu nehodu, nespadla, nic...). Nemate podobnu skusenost, nevyskytli sa u Vas podobne potiaze po katetrizacii............? Ak viete, tak prosim poradte, pretoze do kardiocentra ideme na kontrolu az na buduci tyzden v piatok a nasa kardiologicka bude prec dva tyzdne.... Vdaka.

vrtelka
2. júl 2013

Máme srdeční vadu stenoza pulmonalis s dysplastickymi cípy a domingem maly má tři měsíce.Zatím jsme byli jednou v Kardiocentru v Motoli a za dva měsíce máme jit z novu,ale prutok je každé měření o něco horší máte někdo tuhle diagnozu a museli jste jit na nějaky zákrok nebo se to upravilo samo?

lucialen
4. júl 2013

Dobry den, ma niekto skusenost s diagnozou zuzena plucnica??? Mojmu synovi poculi selest na srdiecku, po kardio vysetreni mi povedali, ze ma zuzenu plucnicu a teraz po dvojdnovej kontrole sa to vraj zhorsilo, lieky brat nemusi, len ho budu sledovat a opakovat vysetrenie. Ci je to vazne mi nepovedali, len tolko. Ziadne problemy nema... Dakujem za odpoved

vvia
17. júl 2013

mala je 6tyzdnou po operacii srdiecka defekt komoroveho septa ma 7,5mesiaca a stale sa neotoci ani na brusko. zvladne iba na bok. poteste ma ☹ stalo sa to niekomu?

mata128
17. júl 2013

@vvia ahoj. Ja si spominam,ze ked bol nas Alex po operacii srdiecka,primar tam mamine na chodbe rozpraval,ze deti,ktore mali otvarany hrudnicek moc na brusko nechcu ist...ze je im to dlho neprijemna poloha.Proste aj ked sa navonok zdaju byt ok a neboli ich to,tato poloha je pre ne zatazkavajuca a nevyhovuje im...nas Alex teda pokohu na brusku dlllho netoleroval...neboj,bude dobre😉😉😉

vvia
17. júl 2013

@mata128 ani nasa ju nema rada stale sa snazim ju tam davat ale nic ;( je mi uz ale smutno a mam velky strach uz ani vobec nespim ☹

mata128
17. júl 2013

@vvia nepytala si sa na to pediatra???vies,ked bola malinka,nevladala,zadychavala sa...potom bum,prisla operacia a teraz sa "zviecha"a ide odznova.Nasilu to nerov,nebude chciet ist vobec na brusko.My sme mali tazku operaciu a nenutila som ho...proste vsetko malo svoj cas...ak chces,pre svoj pokoj si vybav neurologa,natocia eeg,my sme tiez boli😉😉😉.Inak ked ju mas na rukach je pevna,pruzna???

vvia
17. júl 2013

@mata128 boli sme na neuro eeg negat mala ma ckp a zvyseny svalovy tonus inac tvrdia ze ok

mata128
17. júl 2013

@vvia co je ckp???my sme mali udajne znizeny sval.tonus,vraj bude neskor sediet,lozit chodit..nnale nezda sa mi....sedel 6mesacny,lozil 8,5-9mesacny a uplne bez pomoci chodi od 13,5mesiaca...ale vidis,ak je neurologicky zdrava,daj jej cad...ved si tie nase deti tolko toho presli...kto vas operoval??

vvia
17. júl 2013

@mata128 centralna koordinacna porucha. a operoval nas Šagat

katka6211
17. júl 2013

@vvia ahoj, ak ti na neurologii povedali, ze je to v poriadku, tak sa neboj. Ak sa ti to aj dalej nebude zdat, tk mozes skusit fyzioterapeuta, nech ti u,aze nejake cviky. My sme cvicili dlho, aj vojtovku a nedam na cvicenie dopustit 🙂. Je to skveka vec aj na celkovu kondiciu dietata. Ale ak mate len zvyseny tonus, tak vojtovku vam pdla mna netreba. Super je cvicnie na fit lopte 🙂 ale este je podla mna aj kratko po opercii, ak mala otvoreny hrudnicek. A ak by si sa nahodou rozhodla pre , tak si najdi niekoho fakt dobreho 🙂 nam usili cvicenie na mieru a robilo to zazraky 🙂

matisekc
17. júl 2013

@vvia ahoj Emka sa nam tiez netocila na brucho a ani nano nechcela lezat, takze sme uplne preskocili lozenie a presli hned az na chodenie, ale uz je v pohode aj spinka na brusku, neboj bude dobre

vvia
17. júl 2013

@matisekc a ja moju stale trapim lebo moja obvodna do mna uz tak husti aj rehabilitacna a neuro ze co najviac na brusku

matulinka5
18. júl 2013

Zdravim vas všetky babulky. Ja mám za sebou operáciu taktiež aj v prahe aj v blave a poviem len tolko ze ceska nemocnica je lepsia. Operovana som bola pred 30 rokmi cca.

matisekc
18. júl 2013

@vvia hm tak to je tazke, nam doktor nepovedal nic, v poradni dokonca Emka aj pekne drzala hlavicku ked bola na brusku a ani neplakala, nikdy sme na cvicenie nechodili sama si urcovala hranice toho co chce a teraz je vsetko v pohode, no kazde dieta je ine, drzte sa

casperko07
24. júl 2013

ahojte dievcence....dlho som tu nebola.....chcela som sa opytat ci chodite s detickami na kupaliska ked je tak teplo.....

casperko07
24. júl 2013

@vvia selest ma skoro kazde dieta aj mi ho mame .neboj to nieje nic ..hej je to v poriadku

matisekc
24. júl 2013

@casperko07 my mame bazen na dvore, sme vonku ale len do 11 a potom az od stvrtej

casperko07
24. júl 2013

@matisekc aha ale tak som myslela na kupalisko .........bojim sa s nim ist aby sa mu nieco nestalo

matisekc
25. júl 2013

@casperko07 my chodime aj na kupalisko az poobede po tych horucavach a zatial v pohode

casperko07
25. júl 2013

@matisekc aha okej tak dakujem ti velmi pekne

eronika
26. júl 2013

ahojte, mate niekto skusenosti s endokarditidou?

dara76
27. júl 2013

@eronika ahoj, skusenost zatial chvalabohu nemame ale mame v papieroch uvedene, ze mame dodrziavat tzv. prevenciu infekcnej endokarditidy, napr. atb pri kazdom vaznom zubnom zakroku a samozrejme mnohe dalsie. Vid tu: http://www.detskekardiocentrum.sk/rs/publish/Pr... A tu sa da nieco precitat o endokarditide: http://primar.sme.sk/c/4116809/endokarditida.html

cenculinka
27. júl 2013

@vvia felix tiez v tom veku nevedel, len na boka na bruchu reval jak slak, ked som ho tam otocila. v poradni mi lekarka povedala,ze ak to nabuduce nebude vediet,posle nas na rehabilitacie. prisli sme domov,polozila som ho na zem a o chvilku sup a bol na bruchu 🙂 ja som okolo neho vzdy porozhadzovala hracky a ked nejaku chcel,musel sa troska trapit 🙂 neboj sa,len trenujte, ona sa to nauci🙂 ja som felixa ked lezal na chrbte chytila za nozku a pretocila na brucho par krat za sebou a naucil sa to 🙂

mrskalianka
27. júl 2013

Ahojte srdiečka 🙂. Ako sa mávate? My sa hlásime, že sme úspešne zvládli dovolenku pri mori, krpci sa velmi tešili 🙂, boli velké horúčavy ale Dávidko to zvládal najlepšie, to skôr nás zmordovali tie teplá 🙂, on je proste živel.

vvia
27. júl 2013

@cenculinka si zlata my sa uz 3ti den pretacame na brusko 🙂 tesim sa jak blazon

eronika
27. júl 2013

@dara76 Dakujem za zaslane podklady. Aj my musime dodrziavat prevenciu endokarditidy vzhladom k tomu, ze starsia dcerka (4,5 roka) podstupila v juni katetrizacny zakrok s vlozenim amplatzu. Ale zial v sucasnosti sme v nemocnici s diagnozou subakútna endokarditída. Preto som sa chcela infomovat od tych, co s tym maju skusenost ako to zvladali a ako prebiehalo ich sledovanie po ukonceni liecby intravenoznej aj perolalnej, a ci sa stretli aj s recidivou..... 🙂 😢

mrskalianka
2. aug 2013

Stálo to zato 🙂, waaaaw more, takto sa výskalo od radosti, zlatíčka moje

vvia
5. aug 2013

@cenculinka ako sa inac mate ako felix co srdiecko?