Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

pamiki
11. apr 2016

Ahojte, ventrikularny septálny defekt v spojeni s: transpozícia velkych arterii, stretli ste sa s tym dievcata? je to zlucitelne zo zivotom babatka (po operacii samozrejme) ?

dadilienka
15. apr 2016

Ahojte, my sme s dcerkou na kardiochirurgii po operacii a potvrdil sa jej chylothorax. Nemate niekto takuto skusenost? Ako dlho to trva, kym sa to upravi. Dakujem.

mdnov
24. apr 2016

@dadilienka
My sme prekonali dá sa povedať vsetky komplikácie vrátane chylothoraxu - ustúpil spontánne pri znížených dávkach materského mlieka a návrate na čiastočnú patentoval u výživu po 8 dňoch.

dadilienka
25. apr 2016

@mdnov dakujem

gabca1512
22. máj 2016

Ahojte, je tu nejaka mamicka, ktorej dietatko ma Fallotovu tetralogiu?nasmu mensiemu zistili tuto diagnozu a pravdepodobne bude musiet podstupit operaciu..velmi sa toho bojim..zaujimalo by ma ako dlho trva rekonvalescencia po takejto operacii a ako potom dietatko dalej funguje...nas maly bude mat 6mesiacov..dakujem za kazdy prispevok...

matisekc
23. máj 2016

@gabca1512 Ahoj, naša malá má túto do. Operovali ju ako 4 mesačnú A zvládla to super. Po operácii sme boli V nemocnici 11 dní. Potom brala 3 liekov A teraz ma 6 rokov berie už len digoxin A inak je Z nej živé dieťa A ten kto O jej dg nevie by to ani nepovedal že má choré srdiečko

vlasticka185
21. jún 2016

Zdravíme Vás všetkých, musíme sa pochváliť, no CT Angio skončilo so záverom, že výsledok je totožný spred roku,čiže po prvý raz budeme v danom roku bez katetrizacie, zajtra ideme po výsledky ohľadne deficitu našej imunity, za sebou už máme aj očkovanie proti kliešťovej encefalitíde, no a keď sme prišli domkov, malý sa takto krásne smial,... Inak stále máme problém s váhou, nie a nie pribrať, opäť sme sa dáko stopli, iked výškou stále rastie, akoby ho na skripci ťahali

vlasticka185
21. jún 2016
tesicka
20. júl 2016

Ahojte. Chcem sa spytat ako ste vysadzali digoxin. Dakujem za odpovede

priadka
8. aug 2016

@tesicka nuz tak, ako lekar odporucil. Mojej dcere dr. v juni znizila davku z 2x denne na 1x denne. Ak bude echo v oktobri ok, vysadi ho uplne. Vam lekar neodporucil, ako ho vysadit?

tesicka
23. sep 2016

@priadka my sme vysadili v januari verospiron a v july sme vysadili uz digogsin. Len som sa bala ci ho mozme zo dna na den vysadit a povedali ze ano. Teraz v oktobri ideme na kontorlu

lenkamaxim
29. sep 2016

Maminky chcem sa spytat ci mate niektora skusenost s bradykardiou dietatka,nie plodu v brusku,ale uz dojcatata

sima22290
9. okt 2016

Ahojte maminky máme po operácií srdiečka, ktorá bola 28.9.2016. Chcem sa opýtať ako sa to drobcom hojilo? My máme ranku peknú, len zdá sa nám, že vznikol mierny opuch, ale nevyzerá, že by ho to bolelo. Je to ok? Drobec má 15mesiacov a nič neobsedí, neviem ho udržať v kľude, lieta ako drak. Bojím sa, aby sa niečo nezhoršilo.

romulik1986
24. okt 2016

@laurinkam Dobry vecer,mozem sa spytat?Aku mate diagnozu?Lebo dcerka ma defekt medzikomorovej priehradky a slabu nedomykavost chlopne...Lieky neberieme,lenby ma zaujimalo,ci ste boli na katetrizacii,ci nie...Lebo som citala,ze katetrizacne sa uzatvaraju len defekty priedsienoveho septa...

laurinkam
25. okt 2016

@romulik1986 dobry vecer, ja som to riesila v sestrinom mene. Neviem presne maly co mal ale dost im pomohli homeopatika....

araula
18. jan 2017

Dievčatá prosím vas poradte: ked mal maly 10 dni operovali nam aortalnu stenozu(chlopnu) dnes je mesiac po operacii a v papieroch ma ze sa mame vyhybat unfektom...A kvoli tomuto nemozem spavat, nikam nechodime, navstevy neprijimame ale vsade zuri chripka a uz aj manzel ochorel ani mne nieje moc ok....a maly zacina hlienit soplit kaslat....co teraz robit???som s toho vystrasena ako ho ochranit? Ako by zvladol chorobu po operacii?

tesicka
19. jan 2017

@araula pomoze, ked budete doma nosit ruzko ked ochoriete vy alebo manzel. Nam to pomohlo dost. Ja som bola od septembra nonstop chora a deti nic. Pride cas aj na navstevy, treba vydrzat. A na prechadzky si myslim mozete chodit ( ked nebudu uz tieto mrazi ) ci aj to zakazali?

lilly5
19. jan 2017

@araula dobry den chcela by som sa opytat na priebeh operacie a rekonvalescenciu po.. nas to caka v najbližsich dnoch a neviem ako to bude prebiehat

sash37
19. jan 2017

@araula hlavne pokoj 😉 moj syncek mal velmi komplikovanu a tazku diagnozu a stalo sa ze ochorel a stale to zvladol.....neviem ako dlho je uz maly po operacii, urcite treba ist hned za pediatrom, aj ked ma len soplik ale zavolaj tam prv nech vas zoberu tak aby maly necakal pri chorych detoch, nech mu vezmu crp ci je treba antibiotika...urcite mu treba davat nejaky cebion a neviem ci ho kojis ale dojcit je super tiez na poziadanie, tvoje mm obsahuje protilatky....a ked vy s muzom ste chori tak noste ruska a neustale doma vetrajte, nam toto pomohlo a maly sa nkidy nenakazil.....deticky su velmi silne, neboj sa, zvladne to...

sash37
19. jan 2017

@taotaotao zalezi na tom ze na ktorej komore bude fungovat...ak ma dobru lavu a pravu nema vyvinutu, tak ma velku sancu na vcelku normalny zivot, az na celozivotne sledovanie v kardiologii, zrejme lieky a teda tie tri operacie v detstve.....horsie je to ak ma zlu lavu komoru, tam je to trosku komplikovanejsie.....mne na to zomrel syncek ale on bol taky specialny hypoplast, nemal to take klasicke, v klasickom pripade sa robia tie iste tri operacie, len ten zivot potom ma slabsie vyhliadky, ale je to individualne...mnoho takychto deticiek raz potrebuje transplant...ale ako pisem je to individualne...najstarsi clovek zijuci s touto diagnozou bez transplantu je teraz tusim tridsiatnik, mozno uz mal aj 40....ale v praxi sa tato diagnoza a taketo srdiecko moc nezlucuje s niecim co vie fungoat cely zivot, nakolko prava komora nieje taka schopna aby tahala pracu lavej......preto pisem ze je dolezite o ktoru komoru sa jedna...kazdopadne vam drzim palce, viem aka je strastiplna tato cesta a plus k tomu tie zakroky a nemocnice....drzte sa ❤

araula
19. jan 2017

@sash37
@lilly5
@sash37 tak sme dnes boli na kontrole a nevyzera to dobre 9.2 nastupujeme opet do nemocnice a pravdepodobne zase operacia...
Mate niekto dg aortalnu stenozu??

sash37
19. jan 2017

@araula moja sestra to ma, ale nie az tak vazne, ma uz 14 a zatial nemusela nic podstupit....co vraveli na kontrole? preco treba is spat do nemocnice?

araula
19. jan 2017

@sash37 stav po operacii sa asi zhorsil....ale musia mu najprv spravit echo s uspatim.Lebo dnes bol hore a trochu sa metal...tak nevedia ci namerali dobre hodnoty.ja pevne dufam ze ked ho uspia budu hodnoty ako po operacii!!!

sash37
19. jan 2017

@araula zhorsila sa nedomykavost alebo co?

vvia
19. jan 2017

@tesicka lekar vam presne povie ako vysadit digoxin my sme mali aj verospiron a po operacii srdiecka sa vysadilo postupne vswtko 🙂

tesicka
19. jan 2017

@vvia uz mame vsetko vysadene od juna a po januarovej kontrole aj srdiecko uzavrete

vvia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
araula
19. jan 2017

@sash37 ja v podstate neviem co to je ale po operacii sme mali gradient 50 -55 a dnes vychadzal 65...co je velmi zle

tesicka
19. jan 2017

@vvia dakujem aj vy sa drzte

miss_shy
3. mar 2017

Ahojte chcem sa opytat ako vam odpurucali ockovania ked je dieta po operacii a este ho cakaju zakroky. Dakujem.