Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

sasulec
27. dec 2011

ahoj dievcence,zelame krasne medzisviatky 😲
Dufam,ze ste vsetci zdravi,my bojujeme s opakujucou laryng. ☹
Nastastie bez horucok,no obavam sa ze skoncime opat na atb,uz sme mali na zaciatku mesiaca 😠
ako ste prezili sviatky,ako deticky? Tesili sa? 😀
pekny dnik

sasulec
27. dec 2011

@ziarcanka kraasna rodinka 😵
Baby vy ste ma teda riadne zaskocili,my sme take nemali,mala nastastie je v poho co sa tyka nemocky aj vsetko pred pocas a po zvladla,ziadna trauma,je pravda,ze teraz skusa hranice mojej trpezlivosti,a kym na nu riadne nezvysim hlas,tak neposluchne,ale to je asi ina kapitola,pubertacka moja 😀

ziarcanka
27. dec 2011

@sasulec vďaka 🙂 , takého puboša máme aj my...dokonca sem-tam sa treba povyhrážať aj prášením kožucha

ewana73
28. dec 2011

@ziarcanka jej tak simonko ale riadne povyrastol 🙂

ziarcanka
28. dec 2011

@ewana73 cez Vianoce sme všetci trošku povyrástli - niektorí do výšky a niekto do šírky 😀 😀 😀

zebra41
29. dec 2011

Tak dnes sme boli na kontrole na kardiologii. Vypotky su ok. A aj ked sa Jakubkovi velmi necakane po operacii objavila nedomykavost chlopni,tak pomaly mizne 🙂 Uz je trosku usmievavejsi. Ale je pravda, ze ked sme vosli k doktorke, tak sa hned triasol od strachu. No to hadam coskoro opadne.

zebra41
30. dec 2011

No uz mame vonku aj stehy. Jakubko zacal straaaasne vela papat a straaasne malo spinkat. Ale konecne neposobi, ze je stale unaveny. Takze ide to v dobrom. A aj dnes bol cely den uplne v pohode. Aj ked teda stale sa este neplazi no uz aspon neplace o dusu ako v prve dni. Dokonca ani neplakal ked mu doktor vyberal ten steh. Tak som rada. Len si to furt skrabka,ale vraj to moze svrbiet. Na noc sme mu este dali Brufen,ale cez den je uz bez neho. Musim zaklopat,ale v noci spinka relativne dobre. A vysiel mu siedmy zub,tak to mozno bolo aj tym.

vlasticka185
31. dec 2011

babenky,prajem Vam krasny silvester a este krajsi Novy rok,nech je lepsi ako ten odchadzajuci!! 🙂 😉 🙂 vsetko iba najlepsie v roku 2012!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

misicka455
31. dec 2011

Andílkovi pošeptám,děkuji, žes při mně stál,tobě, bože, za lásku tvou,za ochranu a víru mou,a vám všem ať zdraví máte,lásku v sobě uchováte.Krásný rok 2012

ziarcanka
31. dec 2011

Želáme všetkým srdiečkam, aby sa v roku 2012 mali lepšie ako v tom predchádzajúcom 🙂

casperko07
1. jan 2012

ahojte prajem vam vsetkym stastny novy rok 2012a nech sa vsetkym detickam a mamickam dari a zvladnu vsetko

ustarana
1. jan 2012

Ahoj, prajem stastny Novy rok.

matisekc
1. jan 2012

prajeme vsetko dobre v novom roku, hlavne zdravie a nech deti posluchaju srdiecka

zebra41
1. jan 2012

Ahojte baby, chcem sa opytat komu operovali zhruba 9,10,11 mesacne babatko. Ako dlho asi trvalo kym zacalo opat lozit? U nas je teda kazdy den lepsi a lepsi, no je vidiet, ze Jakubko sa dost jeduje,ze sa k tym hrackam nevie dostat a je z toho mrzuty. Co znamena,ze musime sediet pri nom a hracky mu podavat. Na jednej strane ho lutujem,ze ho to boli a tie hracky mu podam, no na druhej nechcem,aby si na to zvykol a bral to ako samozrejmost a prestane sa snazit. Neviem to uplne odhadnut. No zas na druhej strane zanedbava motoriku,tak sa rozblabotal 🙂)))
A este sa u neho objavila taka veci, obcas akoby mu zabehla voda a nevie si pokaslat. Chcel by aj zakaslat, no nejde mu to a zacne straaasne plakat. Slzy mu tecu potokom. Akoby ho to bolelo a tiez aj stikutka ho moc rozplace. Predtym sa na nej smial. Nestretli ste sa s niecim podobnym?

mrskalianka
1. jan 2012

@zebra41 Môj malý má 9 mesiacov, operovali nás 5.12.... Čo sa týka psychiky je už všetko o.k, ale na bruško sa mi ešte doteraz nepretočil, na nožičky sa predtým snažil a teraz nevládze, stále sa mu ešte podlamujú. Je ešte slabučký a ja ho do ničoho netlačím, oni sami vedia načo sa už cítia a načo ešte nie... S tou štikútkou, kašlaním a kýchaním, presne to isté. Bojí sa zakašlať, aj kýchnuť, tak to predýchava a ak sa mu to nepodarí a náhodou kýchne tak plače. Určite ho niečo ešte bolí, alebo aj keď nebolí tak má spomienky, že ho to bolelo tak sa tomu bráni. Chce to všetko len čas a vela vela trpezlivosti, hlavne Tvojho malého do ničoho netlač a nelutuj ho.

blue04
2. jan 2012

ahooojte ...dlho som tu nebola,nejako som nestihala ale docitala som si vas vsetky a som rada ze citam aj dobre spravy ako Davidkova operacia @mrskalianka...tesim sa ze ste to takto super zvladli 🙂 a som rada ze male baby
@misicka455 je v poriadku 😉

Verim ze 2012 bude este lepsi pre nase srdiecka 😉 😉 😉

zebra41
2. jan 2012

@mrskalianka vdaka. ja to nemyslim tak,ze ho lutujem,ze chuda male...ale tak,ze vidim,ze sa strasne jeduje ked nedociahne na to co chce a reeeve. predtym by som ho nabadala nech sa snazi, no teraz mu to radsej podam. alebo snazim zaujat niecim co ma blizsie a vie si zobrat. lebo zas on lenivy nie je. len,aby si nezvykol 🙂 rano ako sa blaznil v posteli,tak sa na brusko dal no s mrnkanim a veeeelkou namahou sa dal naspat a uz sa viacej nepretacal. Dokonca prvu noc doma spal celu noc na brusko - to sa sam pretocil. On predtym spaval skoro vzdy na brusku a tak spal najlepsie. my ho nenutime do nicoho, len jemu by bolo lepsie, lebo on sa vzdy z toho lozenia tak teeeesil 🙂 ale mam pocit,ze sa snazi, lebo kazdy den spravi nejaky pokrok 🙂

luc22
3. jan 2012

Ahojte babulky, ani ja som tu dlho nebola...Prajem stastny novy rok. My stale cakame...Uz by som si priala, aby to bolo za nami... :-/ Clovek si ani to tehotenstvo nevie tak vychutnat, ked prve dieta caka take obdobie. Dufam, ze uz coskoro zavolaju...Ozaj, si predstavte, ze aj mna caka nejake "specialne" sono kvoli vrodenym vadam, ktore ma teraz maly. Tak budem duuuufat, ze je snad malo pravdepodobne, ze sa to stane aj druhy krat...
Prajem vam pekny den...

ziarcanka
3. jan 2012

@luc22 Ahoj, a kde ti budú robiť to sono? Robí ho aj v DKC Dr. Titel. Keď sme boli v DKC s malým, tak som sa na to pýtala na RAP-ke, či sa naša vada dala zistiť ešte v brušku. Povedali mi, že áno, ale musí to robiť človek, ktorý to naozaj vie a že sú asi 4 na celom SVK.

zebra41
4. jan 2012

Baby, tak hlasim pokrok. Dnes sa Jakubko parkrat pretocil a skoro sa dal aj na styri - len ruky sa mu taaak strasne moc triasli. Je vidiet, ze je este slaby. No snazi sa 🙂

siska8
4. jan 2012

Prajem všetkým "srdiečkam" a mamičkám šťastný a hlavne zdravý Nový rok 🙂

mirulienka
4. jan 2012

ahojte mamicky a deticky,

v prvom rade zelam vsetkym detickam najviac zdravia, ako sa len da dopriat. nech ich nic zle nepostihne v novom roku 2012, a aby ho prezili v stasti so svojimi milujucimi rodinkami a nie v nemocnici!!! mamickam zelam vela vela sil na zvladanie aj zlozitejsich situacii, ale samozrejme tiez hlavne zdravie, bo deticky nas potrebuju!!!
este zazelam vsetkym detickam po operacii co najrychlejsie zahojenie a to teda aj po stranke psychickej, lebo ako tu citam, tak este maju niektore nasledky... ja si myslim, ze aj ked su malicke, traumu z takej hroznej veci
urcite maju obrovsku a samozrejme kazde je rozne citlive a preto potrebuju cas na "zahojenie" ci uz menej alebo viacej... tiez si myslim, ze keby mi terezku neoperovali, tak by urcite bola kludnejsie babatko, ale to uz je za nami a na prebdene noci sa rychlo zabudne, ked ich mame vedla seba krasne a usmiate 😵 😵 😵 😵

mirulienka
4. jan 2012

ja sa musim pochvalit, ze T. nosi plienky uz len na spinkanie, ale z jej kamaratok v jej veku je jedina, takze nevesajte hlavy 😉
inak mame tiez po kontrole a celkom uspesne 😉 urobili jej sono na lepsom stroji a vylucila sa dierka medzi komorami, no objavili nedomykavost chlopne, ale to sa zevraj stava po takychto poperaciach. nastastie to nie je nic hrozne, takze kontrolu mame az o rok!
a este k tej citlivosti, len dodam nasu najnovsiu skusenost, ked T. uspavali na kontrole, tak sestricka bola nechutna a surovo jej narvala ten sirup do pusy, ze mi bolo skoro az do placu, ako moja mala plakala. ona jednak lieky nemusi a patri prave k tym dost citlivym detom. ach jaj... aj taki su ludia

mirulienka
4. jan 2012

este pripajam nase aktualne foto a tiez sa opat radi pozrieme na vase 😉

mrskalianka
4. jan 2012

Zajtra už máme mesiac od operácie a malý sa vôbec nepretáča na bruško. Viem, že sa bojí, veď on sa bojí aj kýchnuť, lebo má pocit, že ho to bude ešte bolieť.... Neviem či by som s ním nemala nejak cvičiť aby zistil, že ho to bolieť už nebude a môže sa znova blázniť tak ako predtým, teda pomaličky pomaly.

misicka455
5. jan 2012

@mrskalianka ještě vydrž on si na to musí přijít sám ,že ho to nebolí prostě má strach. Veru s emi o operaci neotáčela taky dlouho a pak najednou šup a bylo to a od toho dne to byla normálka klidně si hověla na bříšku .

zebra41
5. jan 2012

@mrskalianka nas operovali 20.12. a vcera sa parkrat pretocil. Teda on prvu noc doma uz spal na brusku a ked bol v nemocnici pod liekmi,tak aj tam. No my sme mali vraj "jednoduchsiu" operaciu. A on je veeeeelmi zive dieta- teda to hovorili sestricky a vraj to u neho po tejto operacii pojde velmi rychlo. Takze zalezi aj aku operaciu mal. U nas to spravil vcera preto,ze som varila a nechala ho revat na zemi a hracky som dala dalej od neho. Tak sa po ne proste ponatahoval. Ale nerobi to teraz v kuse. Ked treba pretoci sa, no hned aj naspat.Ja ked som sa starostila, ci je to normalne,ze sa este nepretaca,tak mi doktorka povedala,ze dva tyzdne po operacii je este velmi zavcasu.

ewana73
5. jan 2012

@mrskalianka este vydrz,mesiac je este malo,neboj sa nic mu neutecie,tak ako pise misicka,on sam zisti ,ze moze 😉

zebra41
5. jan 2012

@mrskalianka ja by som sa s malym tiez neponahlala. No ale robila som zasmazku a nedalo sa mi odbehnut od sporaka..toci sa aj dnes, ale obcas pri tom trosku placka. Tak mi pride,ze ho to este boli, len on uz chce.

mrskalianka
5. jan 2012

@zebra41 kolko mesiacov má presne Tvoj malý? Môj 9, tak to ešte nie je také hrozné, má stále ešte čas. Ja určite nič nechcem uponáhlať, ale vidím, že má iba strach, že čo ak ma to ešte zabolí. Takto bojazlivo aj kašle a kýchnutiu sa bráni úplne, štikútka horor, ale to máte aj Vy, sme si už písali... Je to ťažko keď my samé nevieme čo zažívajú, čo ich bolí, nebolí a ako to bolí ☹. Hlavne, že psychicky je už o.k a teší sa znova zo života 🙂. Držte sa