Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

lusilia
27. júl 2010

@suyama drzim palce, hlavne nech je teraz Olinko zdravy a nech to nemusite prekladat...ten sok pozname vsetky a o tom strachu ani nehovorim

matisekc
27. júl 2010

suyama tu nastevu pooperacneho ti verim ze v tehu sa zvlada tazko, ja som bola uz 4 mesiace po porode a poviem ti ze ked ma tam pred operaciou zobrali tak vrchna sestra ked ma videla sa pytala ze ci to zvladnem, lebo som bola biela ako stena, ale ked tam lezi a bojuje tvoje dieta tak je to ine
drzime vam palce, neboj dopadne to dobre, tie nase deticky su velki bojovnici a my musime byt silne koli nim

smardik
27. júl 2010

@lusilia u nás celé těhu vše v pořádku

holky tak jsme dneska byli na 6měsíční prohlídce a váha 7360g, měří 69 cm prý to je krása tak mu budu věřit 🙂 a máme schválené příkrmy protože jeho jídlo je hrůza takže dneska měl už první mrkvičku, moc nadšený nebyl ale asi 3lžičky spapal, na poprvé super výkon 🙂 🙂

smardik
27. júl 2010

ti naši bobci to zvládnout, musíme jim věřit

citroenka
27. júl 2010

Ahoj máte někdo miminko po koarktaci aorty.Jestli ano měli jste nějaké problémy.

smardik
27. júl 2010

@citroenka my máme koarktaci aorty ale na operaci teprve čekáme, už jsme měli 2termíny ale sešlo z nich tak snad do třetice všeho dobrého

blue04
27. júl 2010

@misicka455 chapem aj ja ako sa suyama citi...nam sa podarilo az na 3 krat a to cakanie ma ubiiiiiijalo teda poriadne
ked sme my boli prvy krat v nemocnici,tak zomreli 2 deticky a jedno s Jackovou vadou...vtedy som sa straaaasne bala a velmi sucitila s tou mamickou.doteraz ju mam pred ocami ako nariekala ☹

citroenka
27. júl 2010

@smardik Moje malá je už po operaci operovaly jí 10 den po porodu,my jsme nevěděly jak se narodila že má něco ze srdíčkem přišlo to najednou z ničeho nic.A jak jste na to přišly vy.

blue04
27. júl 2010

@citroenka ahoj a vitaj v nasom srdieckovom klube 😉

smardik
27. júl 2010

@blue04 chápu taky mě to čekání ubíjí už jsme měli mít 2termíny a nic, snad to do 3vyjde. Do soboty musíme čekat zda se objeví neštovice nebo ne a pokud ne budu volat do Motola a pokud jo zas 4týdny nic

fuj ani mi neříkejte o těch umrtích, já se snažím si nepřipouštět že bychom o něj mohli přijít

smardik
27. júl 2010

@citroenka my se to dozvěděli taky až po porodu ale úplně náhodou-ve 3měsících zjistil dr. Honzíčkovi šelest tak nás poslal na kardiologii a zjistili koarktaci a další drobnější vady

citroenka
27. júl 2010

@smardik My jsme byli ráno na poradně,malá mi den předem přestala papat,přibírala dobře a tak doktorka nic neříkala a odpoledne začala zvracet až se začala dusit a byla úplně zelená tak jsme zavolali sanitku nic na ní neviděli ale vzali nás na pozorování (díky bohu) no a v nemocnici ji nešla nabrat ani krev nedařilo se jim jí zahřát,doktorovi se to nelíbilo a tak zavolal primářku Prejdovou která přišla na to že má koarktaci mohla umřít kdyby jsme nejely do nemocnice,tak jí tam připravili na operaci a ráno letěla vrtulníkem do Prahy do Motola bylo to hrozné,naštěstí to zvládla a je vše ok.

misicka455
27. júl 2010

@citroenka my máme toto odoperované už čtvrtý den po narození takže moc netuším jaké byly příznaky jen od doktorů vím, že se moc neprokrvovala spodní část těla a měly jsme z toho zánět střeva. Jenže u nás se operace nepodařila a musely za měsíc znovu naštěstí už jen katetrizačně.

citroenka
27. júl 2010

@misicka455 To se jí asi udělala v místě spoje jizva že?S toho mám největší strach. ☹

misicka455
27. júl 2010

Jo přesně tak v místě spojení se najizvila tkán 😒 a zase se to zužovalo 😒

citroenka
27. júl 2010

@misicka455 A na to přišli při kontrole nebo jak?

smardik
27. júl 2010

@citroenka ☹ ☹ ted se bojím ještě víc, nevíš jaké tam bylo zúžení? U nás zatím dobrý-papá,přibírá hezky,převrací se a chtěl by si i sednout, je veselý a pořád sebou mele. Jediný problém co jsme zatím měli je kojení-dřív ode mě vypil max 50 a víc mu nešlo a ted už ani to ne ale jinak dobré

citroenka
27. júl 2010

@smardik Moje malá asi měla troch něco jiného než mate vy protože mi řekli že se to stává většinou 10-12 den po porodu.Takže malý to zúžení má asi o hodně menší.

blue04
27. júl 2010

@smardik neboj se este vic...nezabudnite dievcata,ze kazde dietatko je ine a vzdy pred najhorsim sa zacnu prejavovat nejake priznaky,ci uz sfarbenie,zrychlene dychanie alebo nechut do jedla...budte silne 🙂

smardik
27. júl 2010

@citroenka tohle máme ve zprávě: koarktace aorty isthmická; biskuspidální aortální chlopen, lehká aort.stenoza, lehká mitrární stenoza, foramen ovale apertum

selo
27. júl 2010

@suyama Boze, viem ako sa citis.

selo
27. júl 2010

@suyama Suhlasim. Aspon sa mali nase zlaticka v brusku dobre, bez stresu. mala som krasne tahotenstvo po 15 rokoch som zase ostala tehotna a ked som sa dozvedela, ze to bude dievcatko, plakala som od radosti.

sasulec
27. júl 2010

ahojte ajajaaj baby mate tazku smunu temicku,tak ja sa vas posnazim rozveselit,hm?
kuknite moj album ,,len ty a ja,, moju modelecku..😉 jahodka s dazdnickom..😉

citroenka
27. júl 2010

@smardik My máme:koarktace aorty kritická,snížená funkce levé komory,zavřená tepenná dučej.Tvůj malý nemá tu dučej kvůli tomu malá musela jít na operaci hned jinak by umřela. ☹ První dny po porodu miminko má reflexy které postupně ztrácí.A jak se začala vice hýbat tak už byla málo okysličená a srdce jí začalo kolabovat víš.Malý to zvládne uvidíš v Praze jsou na to jedničky.

smardik
27. júl 2010

@citroenka musí to zvládnout, už aby to bylo

citroenka
27. júl 2010

@smardik A kdy jdete na tu operaci?

smardik
27. júl 2010

@citroenka nevím-první termín padl protože malovali operační sály a JIP, druhý termín padl protože Honzík byl v kontaktu s holčičkou co měla neštovice takže operace nebyla a 4týdny se musí čekat zda je taky nedostane a pokud ne budu volat do Motola že může jít na operaci a uvidíme kdy dají termín

citroenka
27. júl 2010

@smardik Tak snad to budete mít rychle za sebou.Musí to být hrozné sama vím jaké je to čekat jak to dopadne. ☹ Ale vážně věřím že dopadnete dobře budu držet palečky. 😉

misicka455
27. júl 2010

@citroenka U nás se na to přišlo už v těhotenství takže jsem byla celé těhu hlidaná a hnedka když se Verča narodila tak byla taky hlidaná a bylo to akutní že musela do několikati dnech jít na tu operaci taky jsem myslela, že půjde až v několikati měsicích .

misicka455
27. júl 2010

@smardik Jé to jsem ani nevěděla, že vám nevyšel ani druhej termín 😒 A to jste věděly , že ten někdo má neštovice? 😒