Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

zuzickamm
4. aug 2010

Ahojte, chcela by som sa vas spytat, ci maju deticky po operacii srdiecka narok na liecenie? Myslim, ze ci im nieco preplaca poistovna? Dakujem. :D

prusakova.maria
4. aug 2010

My sme boli a aj ideme na liečnie síce s dychacími cestami, ale aj kardiologička nás chcela poslať. Vraj máme nárok a to nebol syn operovaný. Takže si myslím, že máte nárok.

zuzickamm
4. aug 2010

@prusakova.maria Dakujem, vzdy sa to u kardiologicky zabudnem opytat. Alebo skor odtial vzdy ponahlame, lebo maly sa boji doktorov a strasne place. Tak na to nemam cas. Teraz ma nasa kardioologicka 2 tyzdne dovolenku a ideme az 27.augusta na prvu kontrolu po operacii dop Bratislavy.

selo
4. aug 2010

Ahojte. Nasa Nellynka ma o par dni sest mesiacov a vazi 6800 g. Po dnesnom dni mozno aj menej ☹ . Cely den bojujeme s hnackou. Neviem od coho ale kaka o sto sest uz od rana. Dostane krc do bruska a potom uz len tlaci. Nedavam jej dnes mliecko iba ryzovy odvar. Papala aj dusenu mrkvicku a ryzu s bananikom. Teraz zaspala tak neviem aka noc ma caka 😒 !! dufam, ze to uz bude zajtra lepsie.
Este k tej vahe. Nelly sa narodila s porodnou vahou 3.94 a tak 6.8 nie je bohvie co. Ale nevyzera chudo iba je v porovnani s inymi v jej veku mensia.

misicka455
4. aug 2010

Tak u nás máme nárok na lázně, ale až od tří let dítěte tak pak se na to zeptám a uvidím 😉

My jdeme zítra na kontrolu na kardio i s echem atd.... tak držte pěstičky at chlopen dobře pracuje 😉

Verča děkuje za gratulace 🙂

mirulienka
4. aug 2010

@misicka455 jasne, ze drzime pesticky 😉 😉 😉 😉

@selo terezka mala porodnu vahu 3,7kg, takze ste na tom od nas o nieco lepsie mozno. a tery tiez nie je vychrtla, len proste malo vazi 😀 😀 ona isla do nemocky hned z porodnice s vahou 3,55kg a po mesiaci nas s tou istou pustili domov, takze zacala priberat az po tom mesiaci...

baby a to ste ma dostali s tym liecenim.... to ma ani nenapadlo! no musim sa aj ja na to popytat.... ale my ideme na kontrolu az v 1/2011 😲 ale ved s takouto malinkou by som este ani nesla... ale do buducna dobre vediet...

zuzickamm
4. aug 2010

@misicka455 drzim palce, aby kontrola dobre dopadla :D.

Marcus mal pri narodeni vahu 3990g, teraz ma 15-mesiacov a ma 8500g. Vsetci hovoria, ze by mal mat aspon trojnasobok vahy aku mal pri narodeni. :(

mirulienka
4. aug 2010

@zuzickamm jeee, tak to musi byt fakt tintitko... ale ja radsej nebudem kricat 😅

inak ja som vcera malej nakupila veci vo vypredaji na buduce leto a ze velkost 9-12 mesiacov 😀 no ved ked teraz takt pribera, tak sa do toho o rok zmesti akurat, nie?? 😀

katka6211
5. aug 2010

Tak dnes uz manzel ide za detskou sa opytat, ze co robit, Matus my skoro pravidelne jedno jedlo denne vygrcia, a stoji na vahe uz mesiac, nepohol sa vobec ☹ Som zvedava, co nam povie
Misicka455 drzime palce 😀
S tym liecenim ste ma zaujali, to by bolo fajn, keby mali narok na liecenie 🙂 musim sa aj ja na to opytat 🙂

smardik
5. aug 2010

dobré ranko

@misicka455 držíme palečky at je při kontrole vše v pořádku 🙂

holky mrzí mě to s tím jak vám bobci přibírají, u nás naštěstí dobrý- porodní váha 2900 a v půl roce 7360g 🙂 🙂 pořád je částejně ještě na mém mléku z flašky

v pondělí jsme byli na kontrole a stav beze změny, neštovice nedostal tak jsem volala do Motola a tento měsíc prý operace ne že mají už plno, pak jede pak profesor na dovolenou a snad potom

blue04
5. aug 2010

@misicka455 drziiime obrovske palciska misicka 🙂 ,urcite vsetko funguje ako ma 😉
my sme boli minuly tyzden a kardiolog bol velmi velmi spokojny s jackovym vysledkom a echom.Dokonca povedal,ze moze sa stat,ze budeme bez liekov 😀 ....teraz sme zacali odstavovanie daretik a warfarin o tyzden menime na aspirin,tak pomaly lieky budu ubudat 😉
a co verunka?ako ste na tom s liekmi?

blue04
5. aug 2010

@zuzickamm zuzicka,jack sa narodil 3693g a v 15 mesiaci vazil 10,5kg! Kto su vsetci co ti hovoria kolko by mal vazit?mne raz kardiolog povedal,ze srdieckove deticky maju kopu inych veci s ktorymi sa potrebuju vyrovnat ... a preto nikoho nepocuvaj,len samu seba.....a co ked je chudy? Je tu s tebou a robi ti radost,nie? Tak hlavu hore,on to urcite este dobehne 😀

blue04
5. aug 2010

@smardik super spravy ze sa stva nezmenil...
ja si pamatam,ze sme tiez museli cakat kym chirurg pride z dovolenky a potom operovali....ale vsak aspon vies,ze tvoj kardiolog bude oddychnuty a nebude unaveny 🙂 a spravi robotu na 100%

katka6211
5. aug 2010

Ahojte, potrebujem radu 😀 Ako mam naucit Matuska papat zeleninku? Zje zopar lyziciek a potom uz nechce ani za svet, a ked nahodou sa mi podari dat donho este lyzicku tak ho uz napina na zvracanie.
Mne ani nevadi, ze Matusko nepribera ako byt podla niektorych mal, ja sa len bojim, ze ci to nemoze mat suvis s tym, ze sa nieco zle deje zo srdieckom. Lebo inak je zivy poriadne, vkuse sa hybe, este aj ked spi, tak sem tam podviha nozicky aby z cviku nevysiel.
Matisek a tebe Emmka uz papa zeleninu? A kolko mliecka ti vypije za 24 hodin?

blue04
5. aug 2010

@katka6211 teraz ta potesim...mne Jack neje ziadnu zeleninu ani ovocie...iba varenu!!!!

zuzickamm
5. aug 2010

@blue04 hovori to nasa pediatricka, kardiologicka, sestricka v BA mi to povedala a aj pani doktorka na infekcnom.Sice je maly, ale za to velmi zivy. :D Robi nam velku radost.

misicka455
5. aug 2010

Kuky tak jsme zpět a paní dr. měla z Verunky velkou radost. Ted už musí zabojivat sama . Ještě tam nějaké vady jsou, ale zatím nejsou tak važné a akutní aby se řešily, takže nás budou častěji sledovat a vše ukáže až čas tak jako vždy 😀
Jo i váhovej přírustek byl na to , že mi Veru ted papá zase prd 😀

selo
5. aug 2010

@katka6211 Ahoj Katka. Nasa Nellynka je takto stale. Myslim to napinanie. nie iba zeleninku aj kasicky.Proste uz ked jej zapinam podbradnik vie, ze bude musiet jest, uz intuitivne zatvori pusu. Jeme tak, ze ju musim prinutit sa usmiat aby otvorila usta a po asi 4-6 davkach je koniec ani srandicky nepomahaju. Niekedy ju napne hned po prvej lyzicke. vcera som ju krmila dusenou mrvkickou tak, ze mala cumel, ktory som jej rychlo vytiahla, strcila tam lyzicku a zase dala cumel aby prehtla. 😖 Neviem, ci sa to niekedy zlepsi 😨 tak vela stastia pri krmeni 🙂

blue04
5. aug 2010

@zuzickamm zuzicka...ja poznam jedneho chlapca ktory je o mesiac starsi od Jacka a je mensi a chudsi ako on a je to zdrave dieta.........je to tazko kto kolko by mal vazit..moj nazor je...pokial nie je podvyziveny,tak je dobre 😉

blue04
5. aug 2010

@misicka455 to je super sprava! Tesime sa s vami a som skutocne rada,ze Verunka je taka dobra bojovnicka...super! 😀

blue04
5. aug 2010

@zuzickamm jeeej..je zlatucky a nepride mi nejaky malicky...ved je to velky bojovnik 😀

smardik
5. aug 2010

@misicka455 tak to jsou super zprávy 🙂 jen tak dál

@selo vydrž s tím jídlem bude líp, mi to dělal Tomášek takže jsem na příkrmy na 14dní vykašlala s tím že na ně ještě není zralý a měl zas jen mlíčko a druhý pokus už byl v pohodě, nenut ji ona na to přijde

zuzickamm
5. aug 2010

@blue04 dakujeem... eeste stale ho kojim.odporucili mi ho co najdlhsie.aj prveho som kojila 2,5 roka, tak dufam, ze to nebude problem ani teraz. :D

matisekc
5. aug 2010

Katka, nasa Ema vypije za den(od 7do 19) 700ml mlieka a neje nic ine, aj ked vcera nejakym zazrakom som do nej dostala ryzovu kasu ale zeleninu vobec, doktor my inak v pondelok povedal ze mam skusit polievku zeleninovu ze mozno to bude papat, tak zajtra idem skusit
selo inak aj my jeme tych par lyziciek formou ze nahodou ju nieco zaujme zasmeje sa a ja jej sup lyzicku do ust a po troch, styroch ju napne a koniec
tiez dufam ze sa to zlepsi, ze pride den ked jej mlieko prestane stacit a bude otvarat ustocka aj za lyzickou
misicka455 super ze ste tak dobre dopadli 🙂

sasulec
5. aug 2010

ajojte,ja len ze mam doma marodika,ani nejdem docitat veela ste isto popisali,mala chytila nejaky virus a zrazame horucky 39,6 😢
bojim sa o nu velmi,tak ak mozte drzkajte nam palceky,papa cuc
Tesim sa ze sa Ver dari,vitam nove zienky a videla som len v rychlosti nejake fotecky noveho srdieckoveho chlapceka,je kraaasny 😵
letim k malej tak papa 😔

misicka455
5. aug 2010

Holky u nás příkrmy taky fiasko 😀 Asi dám pár dní pokoj jen budu dávat kaši na noc to mi docela baští a pak začnu zase od nova, mrkev, brambor , pak nějaké masíno do toho atd....

Někde jsem slyšela , že by od půl roku měly dostávat děcka jednou týdně žloutek nevíte jestly jako vařenej nebo jak 😲

misicka455
5. aug 2010

@sasulec držím palečky at to není nic važného a jen nějaká malá virózka 🙂

katka6211
5. aug 2010

Selo, no mne Matusa tiez napina niekedy uz pri prvej lyzicke, ale ovocia spapa v pohode zatial. Dnes bol manzel u detskej, ale ta mu neporadila nic, lebo ze ona nema so srdieckovymi detmi skusenosti (ma iba nas a este jedneho chlapceka) tak nam kazala sa vsetko opytat v BA (ideme 16.8. na kontrolu) , tak sa tam aj tesim, ze konecne mi niekto bude hadam vediet poradit. a mne matus nechce kase vobec, ked mu ju skusam sem tam, tak rici tak, ako keby sme mu neviem co robili 🙂
Blue04 ja by som bola rada, keby im radsej obom ta zeleninka chutila 😀 😀 😀 Keby vypil viac mlieka tak by ma to az nejak netrapilo, len on pije tak 400ml mliecka za 24 hodin. Ale asi to ma dost
Matisek, tak to papa celkom fajn, aj ked nechce prikrmy, sak hadam raz zacnu papat normalne 🙂)

katka6211
5. aug 2010

Misicka455 to je super, ze malej sa tak dari 😀 😀 😀

smardik
5. aug 2010

@misicka455 jo žloutek by se měl dávat a vařený 🙂 dávala jsem třeba do polívky místo masa