Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

sasulec
22. okt 2009

ja viem,budem na tom buduci rok rovnako, ako ti mozem pomoct? 😕

diapozitiv01
22. okt 2009

Baby, poprosim vas o zahodenie tych pochmurnych myslienok. Sasulec uz aj ty?
Takze baby vykuklo slniecko, zoberte svoje srdiecka von sa trosku prevetrat a radujte sa z kazdej chvilocky 🙂

sasulec
22. okt 2009

Nie,len sa viem vcitit do role blue..ale vidis Blue Dia je nase pozitiiivum a nase veeelike slniecko..
a mas pravu Dia,ideme vyluftovat hlavy,bo tento bytovy luft nam mierne povedane skodi az nam pre..kvapkava 😉

blue04
22. okt 2009

sasulec,ty uz pomahas ze si tu 😉
Dia ja zo vsetkym suhlasim co si napisala ale sama si scitana a vies,ze hlhs je velmi narocna diagnoza.Teraz mame pred sebou operaciu a o 10 rokov transplant!zase budeme v neistote ci dostane v cas spravne srdiecko.viete ako sa dostanete na zoznam?Ked je uz skoro neskoro......videla som to na vlastne oci na 9 rocnom chlapcovi a ani neviem co s nim bolo.zrazu bol prec...mozno zniem velmi depkovo,ale ja si dnes nemozem poradit,mam do toho aj svoje dni a to tiez neulachcilo moje citenie

diapozitiv01
22. okt 2009

Blue,
to je oki, urcite ta vsetky babizne co sme tu chapame a sme s tebou 🙂 . a uvidis ako dopadne Fontanka, mozno ani trasplant Jack nebude potrebovat lebo operacia dopadne supis.
Sme tu pre teba.

blue04
22. okt 2009

dakujem ze ste tu.mame prezivame podobne starosti.
Musim sa schopit a nemysliet na vsetko co sa moze stat.len mi to nejako neda.ak ked bude operacia uspesna,su ine rizika ako poskodenie pecene,nizky level proteinu,vysoky tlak.........atd
ale slubujem ze sa idem snazit mysliet len na dobre veci

sasulec
22. okt 2009

blue,vyhladavaj pozitivne veci,nie negativne,to jedine ti teraz moze pomoct..viem,ze je to tazke..ved kolko operacii takehoto charakteru prebehlo? a kolky ludia zomreli? urcite bolo viac takych ktori vsetko prekonali a dopadlo im to dobre,nie?

sasulec
22. okt 2009

oki babusky,vybehneme von,vecer sa stavim tak pajte zatial..
blue a hes von!vyvetrat hlavu..!!! 😉

blue04
22. okt 2009

ano,idem von hned ak sa maly zobudi 😉

diapozitiv01
22. okt 2009

Ja este tak hodinu a pl v praci a padim na tu hudobnu meditaciu do Komarna.

bambi09
22. okt 2009

ahojte 🙂
my dnes máme Rajo deň kombinovaný s revom,tak ani nemám čas písať 😝
blue,je mi ľúto,že máš také myšlienky,ono raz za čas to máme všetky,veď sa bojíme o tie naše zlatíčka,ja sa tiež bojím,netuší,či nebudeme musieť na operáciu ☹
tiež som hľadala na nete kde čo o tejto vade,aj štatistiky,ale len som potom plakala,tak som s tým prestala ☹
jasné,že človek chce o tom vedieť čo najviac,to je normálne,aj prognózy a vyhliadky na plnohodnotný život,je to pre rodiča ťažké 😔
Dia,Ty si naším slniečkom tu v téme,aj Sasulec 😵 aj keď aj vy mávate ťažké chvíľky 😔
ja len nechápem,prečo Maximka neoperovali hneď ,ako sa prišlo na to,že má problém so srdiečkom 😔 ☹
tak blue,chápem Ťa a zároveň posielam veľa pozitívnej energie,raz sme hore-raz dole,ale musíme ísť ďalej,naše zlatíčka nás potrebujú,Jack je statočný bojovník,vlastne každé srdiečko,ktoré bojuje od narodenia s nepriazňou osudu a s tým,čo mu bolo nadelené...
ja tiež nejako našu malú neberiem,ako chorú,občas na to zabúdam,čo je dobre,ale určite sa o ňu veľmi bojím,je to naša Lentilka 😵
muž ju zobral von,nech sa prejde,ja ešte nemám odvahu,včera som len na balkóne robila a ako ma potom hlava bolela,je tu celkom teplo,ale fúka
tak idem žehliť 🙄
hlávky hore,musíme veriť,že bude dobre

sasulec
22. okt 2009

Baaaaambiiii chyyyyyytaaaaaaaj....haaaaadzzzzzem ti aj nasu koooopku na zehlenie 😅

sasulec
22. okt 2009

a vcul neviem ci doletelooo 😕

blue04
22. okt 2009

neviem ci je zase ten cas zehlenia,ale aj ja som dozehlila a zajtra ma caka dalsia varka 😒

sasulec
22. okt 2009

Bambiii posli polovicu blue 😉 😅

sasulec
22. okt 2009

Diuska je kde? 😕

bambi09
22. okt 2009

tak to prádlo je nekonečný príbeh,ja mám takú radosť,keď je prázdny kôš,ale to trvá len chvíľu 😝 😝 😝
sasu,nedoletelo,rozfúkalo ho 😀 😀 😀tu fučí,ako besné...a prší 🙄 🙄
a už všetky hajáte?? 😕

sasulec
22. okt 2009

nieeeee

gudulo
22. okt 2009

ahojte 😉
aj mna caka zehlenie ale s malou na rukach moc nepozehlim

sasulec
22. okt 2009

gudu a co mate za trable? 😒

gudulo
22. okt 2009

nechce sa jej este spinkat, tak si ju trosku mojkam 🙂

sasulec
22. okt 2009

ahaaa nuz to bude daka sovicka.. 😅

gudulo
22. okt 2009

to len dnes ma nejaky taky den po dlhej dobe

sasulec
22. okt 2009

tak to poznam,teda u nas ponocovanie prepuklo az po roku,ale tiez som mala co robit aby som ju uspala 😒
ja neviem,ta dnesna generacia snad zacina s pubertou dako skoro no nie??? 😅

gudulo
22. okt 2009

😀 😀 😀 😀

sasulec
22. okt 2009

sa dosmejeme 😀 😀 😀

diapozitiv01
23. okt 2009

Dobre ranko slniecka srdiecka 🙂 ,
ja som bola vcera na tej meditacii v Komarne, prisla som domov az okolo 22tej, to som sa len najedla a lahla,,
no nejako fyzicky nevladzem, ak sa rozbehnem v praci poobede som uplne hotova. ale dnes je moj posledny pracovny den v tomto mesiaci. Od pondelka do piatka idem na tu hospitalizaciu do Lubochne, ale mam PC takze budem v kontakte. Tam si aspon trocha oddychnem. Trochu to bude pre mna aj zatazkavacia skuska spat sama..no vyskusame, nic predsa nemoze trvat vecne. Zoberem si so sebou aj ovecku betynku 😀 tak mi nebude smutno.
A cez vikend ma caka tona pradla oprat a ozehlit,,,ble,,,

blue04
23. okt 2009

Dobre ranko,

Dia,neboj,najdes si tam nejaku dusu,co s tebou pokeca a da si za poharik vinka.Ci o aku hospitalizaiu ide?Predna Hora to nie je,tak to vinko by aj slo,nie? 😀
Uvidis,bude ti dobre,nachvilu sa nechas obskakovat 😉

diapozitiv01
23. okt 2009

Blue, dobre ranko
Ide o kontrolnu hospitalizaciu skrz moju cukrovku, takze zkontrolujeme glykemie, oblicky, oci, cievy,, taka kompletka. No vinko by mozno aj preslo 😀 , kym by mi nedali fukat.
Ked som tam naposledy bola, tak sme isli na veceru do miestnej restiky a ked sme jedli mi zvoni mobil a to vólala sestricka z oddelenia ze kde sme, ze volali z kuchyne ze sme neprisli na veceru 🙂 . Este tyzden sa vsetci na cele s doktorkou rehotali.. Je tam celkom dobre, lebo sa tam stale nelezi ako v klasickej nemocnici, clovek si moze vybehnut sa poprechadzat. Ja som tam minule bola aj na kozmetike 🙂 . Je to taka dedinka 😉

suyama
23. okt 2009

Ahojte srdiecka 🙂 prisla som vas pozdravit aby ste si nemysleli ze som na vas zabudla.
Blue uplne ta chapem ako sa citis ked mas take nepozitivne dni, plne strachu, ja ich mavam tiez, ale odkedy som sa zacala kazdy den modlit a snazim sa nemysliet na vsetky mozne a nemozne dosledky nasej srdieckovej vady a hlavne som prestala hladat o nasej vade na nete, napr.: na nete dr. vravia ze TOF je kombinacia styroch vad na srdiecku, tak som to povedala kardiologicke a ona ze ano ked sa na vadu nepride a srdiecko sa necha neoperovane aj par rokov tak vziknu 4 vady ale u novorodencov su to iba dve vady a hlavne ide o zuzenie tepny a dierku, ktora je prilis velka na to aby sa po case sama uzavrela, tak moc necitaj, lebo len sama seba stresujes a Jack to z teba bude citit a tak ako je on silny, tak taku silnu potrebuje mat aj mamicku, aj ked musim este raz povedat, viem ake je to pre teba tazke. Ja som zacala mysliet trosku pozitivnejsie a aj Olivrkove srdiecko sa trosku polepsilo 🙂
dia prajem ti pekny tyzden na hospitalizacii, pekne si oddychni 😉
prajem vam krasny den 🙂